איך להציל דולפין תקוע?

אתה יכול להציל דולפין תקוע על ידי התקשרות מיידית למשטרה או לשירות הצלה מקומי של בעלי חיים ימיים שאומן להתמודד עם בעלי חיים תקועים. ברגע שאתה קורא לעזרה, בקש מכל אחד אחר ליד הדולפין להישאר בחזרה כדי להגן על עצמם, מכיוון שדולפינים עלולים לפגוע באנשים ולהפיץ מחלות. בנוסף, עליכם לוודא שאף אחד לא ינסה להזיז את הדולפין, דבר שעלול להחמיר את פציעותיו. בזמן שאתה ממתין להגעה לעזרה, אתה יכול לשפוך בזהירות מעט מים על גב הדולפין בכדי לשמור עליו רטוב, ולדאוג להימנע מחור המכה כדי שלא יחנק. כדי ללמוד כיצד לבדוק אם הדולפין חי, המשך לקרוא.

אתה יכול להציל דולפין תקוע על ידי התקשרות מיידית למשטרה או לשירות הצלה מקומי של בעלי חיים ימיים שאומן
אתה יכול להציל דולפין תקוע על ידי התקשרות מיידית למשטרה או לשירות הצלה מקומי של בעלי חיים ימיים שאומן להתמודד עם בעלי חיים תקועים.

האם אי פעם הייתם בחופשה בחוף הים וראיתם תרמיל דולפינים שוחה קרוב לקו החוף? למרות שזה נדיר, לפעמים דולפין יופרד מהתרמיל שלו ויחוף עצמו בחוף הקרוב ביותר. זה נקרא stranding. חוטים של דולפינים בבקבוק נמצאים בעלייה מאז 2013 בחוף המזרחי של ארה"ב, מניו יורק לפלורידה, כך שחשוב למעשה לדעת מה לעשות אם אתה רואה דולפין תקוע. בצע את הצעדים הבאים כדי לעזור לדולפין במצוקה.

חלק 1 מתוך 3: שליחת עזרה

 1. 1
  התקשרו לרשויות. הדבר החשוב ביותר על תקיעת דולפין הוא שמירה על ביטחון כולם-אנשים ודולפינים. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לדווח על נוכחות הדולפין למשטרה המקומית. הם יידעו עם איזה מומחים לפנות כדי לקבל טיפול הולם בדולפין.
  • המשטרה עשויה להגיע למקום כדי לחסום את החיה במטרה למנוע ממנה להפיץ מחלות. הדולפין אולי לא נתקע בגלל שהוא חולה, אבל אם כן, המחלה עלולה לעבור לבני אדם באמצעות מגע.
 2. 2
  חפש את שירות ההצלה הקרוב ביותר של בעלי חיים ימיים. למרות שהמשטרה כנראה תעשה זאת בשבילך, מומלץ לדווח ישירות על מה שאתה רואה. לעשות חיפוש באינטרנט עבור " שירות הצלה ימי בעלי חיים " או "רשת stranding אזורית" עם המיקום שלך כדי למצוא אחד.
  • בכל אזור חוף אירופה יש רשת התנדבותית בהתנדבות. המינהל האוקיאני והאטמוספרי הלאומי (NOAA) מתחבר לרשתות אלה כדי להציל יונקים תקועים מכל הסוגים, כמו גם צבים.
  • שימו לב למאפיינים הפיזיים של הדולפין, כך שסוכנות ההצלה הימית אליה אתם פונים תוכל להביא את הציוד הנכון.
 3. 3
  וודא שהוא חי. גם אם היונק מת, יש להוציא את הגופה מהחוף כדי להגן על שחיינים ושוחרי ים אחרים. הדבר הנכון לעשות בין אם זה חי או מת.
  • צפו בחור המכה. דולפינים נושמים מתוך החור הזה, לא את הפה שלהם, אז שימו לב לחור המכה לנשיפה.
  • אתה יכול לעשות זאת מבלי לגעת בדולפין. רוב הדולפינים יכולים לעצור את נשימתם זמן רב, לכן המתן כ -20 דקות לנשימה או לתנועה. אם אין כזה, הדולפין כנראה מת.
  • אם הדולפין מת, פרוטוקולים כמו להישאר בשקט אינם חלים, אך להישאר מאחור ולא לגעת בדולפין הופכים לחשובים עוד יותר על מנת למנוע התפשטות מחלות.
 4. 4
  להחזיק אנשים בחזרה. אם אתה המגיב הראשון לדולפין תקוע, תפקידך לתאם את בטיחותם של אלה הסמוכים לדולפין וגם את הדולפין עצמו. הדבר החשוב ביותר לביטחונם של שניהם אינו מגע. הרחיקו אנשים, כלבים וכל דבר אחר לפחות 50 מטר מהדולפין. בקש מהם לשתוק כדי שהדולפין לא יתעצבן.
  • ספר לקהל שאסף את מה שאתה עושה בקול רגוע ונמוך. הסבירו כי הדולפין כנראה מפחד וכדי בבקשה לשמור על קולם.
  • אם אתה לא מרגיש בנוח לקחת אחריות, מצא במהירות מישהו שייכנס.
  וודא שאם אתה עומד ליד דולפין תקוע או עובד איתו
  וודא שאם אתה עומד ליד דולפין תקוע או עובד איתו, רחוק מהפנים והזנב.
 5. 5
  גייס אחרים שיעזרו לך להגן על הדולפין. לאחר שאנשים התרחקו מהדולפין, גייס אחרים שיעזרו לך. ככל שאנשים רבים יותר בקהל, כך תצטרך יותר עזרה, במיוחד אם ישנם ילדים צעירים וחיות מחמד.

חלק 2 מתוך 3: היזהר

 1. 1
  השאירו את הדולפין איפה שהוא. ניסיון להזיז דולפין יחמיר את פציעותיו הנוכחיות, או יפצע אותו בדרך חדשה. הדבר הטוב ביותר עבור הדולפין הוא לתת לו לשכב בשקט עד שאנשי מקצוע מגיעים עם ציוד מתאים.
 2. 2
  להבין את סכנת המחלה. בעלי חיים ימיים נושאים מחלות. אף על פי שמדענים אינם בטוחים לחלוטין מדוע דולפינים מסתתרים בעצמם, אחת התיאוריות היא כי ככל הנראה זה נובע ממחלות. מחלות כאלה יכולות לעבור בקלות לבני אדם, ולכן הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לא לגעת בדולפין.
  • מחלה אצל חיות בר היא דאגה במיוחד לילדים צעירים, שמערכת החיסון שלהם אינה חזקה כמו זו של מבוגרים. היזהר במיוחד שילדים לא ייגעו בדולפין.
  • אם אתה בא במגע עם דולפין, שטוף מיד את הידיים ואת העור.
 3. 3
  נזהר ביותר. דולפין תקוע הוא חיית בר. זה עלול להרגיש מאוים מהנוכחות שלך ולבחור לתקוף את הסובבים אותו.
  • למרות שדולפינים בדרך כלל מגנים על עצמם על ידי שחייה באריזות של כ 12 דולפינים (המכונים תרמילים), הם יכולים לגרום נזק בכוחות עצמם בעזרת המקור והזנב החזק שלהם.
 4. 4
  עמדו הרחק מהזנב והפנים. דולפינים הם יצורים חזקים ושריריים. וודא שאם אתה עומד ליד דולפין תקוע או עובד איתו, רחוק מהפנים והזנב.
  • המאפיין החזק ביותר של דולפין הוא זנבו. אין להחזיק או אפילו לגעת בזנב.
  • על ידי נענוע ראשו מצד לצד, דולפין יכול לפגוע בכל מי שנמצא בטווח. וודא שכל מי שמורשה לעזור לדולפין עומד נקי מהפנים ומטווח חוטמו.

חלק 3 מתוך 3: המתנה לעזרה שתגיע

 1. 1
  המשך להחזיק אנשים בחזרה. ייתכן שייקח זמן מה עד שהרשויות יגיעו. בזמן שאתה ממתין, השתמש במתנדבים שלך והרחיק את הקהל במרחק של 50 מטרים לפחות מהדולפין. זכור שאנשים ישמורו על עוצמת הקול שלהם כך שהדולפין יישמר רגוע ככל האפשר.
  • הסבירו לכולם כי הדולפין יכול לפגוע באנשים העומדים קרוב מדי ולהפיץ מחלות אם נגע בהם. הסבר זה ככל הנראה ימנע מאנשים להתעלם ממך.
  • אם אתה רואה מישהו נוגע בדולפין, ודא שהוא שוטף את עורו באופן מיידי.
  • אם הדולפין פוגע במישהו, התקשר שוב ל 911 כדי להכין אמבולנס.
 2. 2
  בדוק את מיקום החור. חור הדולפין ממוקם על ראשו. כל פסולת או סתימה של חור זה - אפילו ממים - עלולים לגרום לחנק.
  • לעולם אל תשיג מים או חול בשום מקום ליד חור הדולפין. בדיוק כמו שאדם יכול לטבוע אם יותר מדי מים נכנסים לפתנו, דולפינים יכולים לטבוע ממים שחוסמים את חורי המכה שלהם.
  המחלה עלולה לעבור לבני אדם באמצעות מגע
  הדולפין אולי לא נתקע בגלל שהוא חולה, אבל אם כן, המחלה עלולה לעבור לבני אדם באמצעות מגע.
 3. 3
  מגלגלים את הדולפין על בטנו במידת הצורך. אם הדולפין שוכב על צדו או על גבו, פירוש הדבר שחור המכה נמצא בסיכון להיחסם או להיות חסום לחלוטין, בין אם על ידי חול או מים. מכיוון שהדבר יגרום לחנק, יש צורך מיידי במישהו לגלגל את הדולפין על בטנו.
  • המשך בשלב זה רק אם יש לך סיוע ואתה בטוח שאתה יודע מה אתה עושה!
  • אל תמשוך את הסנפירים או הזנב, או נסה לדחוף את הדולפין חזרה למים.
 4. 4
  יש לטבול את הדולפין במים. משרים מגבות במים ומניחים אותם מעל הדולפין. אם למישהו יש דלי, הם יכולים לשפוך מים על גב הדולפין, ולוודא שלא יקבלו מים ליד החור.
  • אתה יכול לכסות את הדולפין במגבת רטובה מתחת לחור המכה שלו אם חותכים חריץ לסנפיר הגב, שהוא הסנפיר על הגב של הדולפין. התאימו את המגבת בזהירות רבה מעל סנפיר הגב.
 5. 5
  קבל צל לדולפין. אם הדולפין נמצא באור שמש ישיר, צרו לו צל עם מטריית חוף או מכשיר אחר, וודאו שהוא לא יבוא במגע עם הדולפין בשום זמן.
 6. 6
  חופרים חורים מתחת לסנפירי החזה. זה יהפוך את הדולפין לנוח יותר מכיוון שהוא לא רגיל להיות ביבשה. סנפירי החזה, המכונים גם סנפירים, אינם מיועדים למשטחים שטוחים.
  • אתה יכול גם לחפור בור מתחת לחזה ולמלא אותו במים. זה לא רק ישמור על הדולפין רטוב, אלא הוא יתמוך בחזהו תוך הפגת לחץ על הריאות ועל הסנפירים.
 7. 7
  צאו מדרכם של אנשי מקצוע. כשהרשויות מגיעות, צאו מגדרם ועזרו גם לקהל להתרחק. המצילים יונקים ימיים מקצועיים כי הגיעו יודע איך לטפל הדולפין יותר טוב ממך, כך מוודא שאף אחד לא מפריע הוא הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות עבור הדולפין.
 8. 8
  היכונו למוות. גם במיטב יכולתך, אם דולפין תקוע חי כבר נפצע, מיובש או חולה מאוד, יתכן שהוא לא ישרוד את הצלתו. זה עשוי להיות קשה במיוחד לילדים שעוקבים אחר ההצלה להתמודד איתם.

טיפים

 • גדילים המוניים, המתרחשים כאשר יותר מדולפין אחד מתמתח עצמו, קורים יותר ממה שהייתם חושבים. בצע את השלבים במדריך זה כדי לשמור על ביטחון הדולפינים וגם האנשים.
  אם אתה המגיב הראשון לדולפין תקוע
  אם אתה המגיב הראשון לדולפין תקוע, תפקידך לתאם את בטיחותם של אלה הסמוכים לדולפין וגם את הדולפין עצמו.
 • יש לזכור שדולפינים עדינים. על כל שלב במדריך זה הכרוך במגע זהיר עם הדולפין, היה עדין מאוד.

אזהרות

 • היה מודע לסביבתיך בכל עת כאשר אתה מתמודד עם דולפין תקוע. זה כדי למנוע מכם להיפגע במקרה שהם מועכים בזנב או בפנים מתוך הגנה עצמית.
 • אל תשכח שאם דולפין חולה, הוא יכול להעביר מחלה זו לבני אדם וחיות מחמד. אל תיגע בדולפין. אם אכן קורה מגע, שטוף את עורך (או את פרוות חיית המחמד שלך) באופן מיידי.

שאלות ותשובות

 • מה עלי לעשות אם הדולפין אינו נושם?
  התקשר לעזרה וקבל וטרינר. דאגו לשמור על הדולפין רטוב במים מהים.
 • האם דולפינים נכחדים?
  מיני דולפינים רבים נמצאים בסכנת הכחדה בגלל רשתות דיג, דיג יתר וזיהום. יש מינים שדולפינים בנהרות משערים שיש להם פחות מכמה מאות בטבע.
 • כיצד אוכל לעזור כאשר לדולפין אין זנב?
  התקשרו למרפאה המיוחדת לחיות ים. יש דולפינים שילמדו לשחות כמו נחש ולשרוד, וחלקם ימותו.
 • מה לעשות עם הגוף אם הוא מת?
  צרו קשר עם מקלט בעלי חיים מקומי או חברת פינוי בעלי חיים בעיר כדי לטפל במקום. הקפד להתרחק מהדולפין במקרה שהוא נושא מחלה.
 • מה אם הדולפין כועס באמת? האם עלי לומר לו שזה בסדר והעזרה מגיעה?
  נסו לשפשף את האף. היו זהירים ורגועים. אתה יכול לומר, "שששש זה בסדר, העזרה מגיעה" בקול רך ומרגיע אם אתה חושב שזה עוזר. הם יכולים לחוש אם אתה עצבני, וזה יכול לגרום להם להיות עצבניים.
 • מה עלי לעשות אם אמצא דולפין על מכוני לאחר הוריקן?
  הימנעות מהפה, בדקו אם ישנם סימני חיים, כגון תנועה ואוויר הנכנסים ויוצאים מהחור. ברגע שתהיו בטוחים שהדולפין חי, עליכם להתקשר לרשויות והם ידאגו לדולפין. אתה צריך גם להתקשר לביטוח שלך וגם לדאוג לרכב שלך.
 • האם בעת שימוש במגבות חוף ספוגות כדי לשמור על הדולפין רטוב וקריר, האם מגבות חוף ישנות עם מרקם מעט שחוק ומחוספס יטרידו את עורו?
  לא ממש, לדולפינים יש עור רגיש אבל המגבות רכות כשהן רטובות, והן לא יפריעו לדולפין. כמובן שאם אתה רואה תגובה רעה מכל מה שמונח על הדולפין, פשוט הסר אותה.
 • מה עלי לעשות אם אמצא דולפין שנפצע?
  ראשית שמור על זה רגוע. שנית, התקשרו לחיות בר ימיים ותגידו להם את מיקומכם.

תגובות (1)

 • roseerin
  מצאתי דולפין בעבר והוא היה תקוע ולא ידעתי איך לעזור לו. זה באמת עזר. השתמש באתר זה בפעם הבאה חבר'ה. זה מעולה!!
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך להיות מומחה לזאב?
 2. כיצד לעקוב אחר Echidnas?
 3. איך בונים גדר צבאים?
 4. איך לתפוס שועל?
 5. איך לשרוד מתקפת נמר?
 6. איך לספר ליגואר מנמר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail