איך מנקים שמן מעופות?

אם אתם מנקים ציפורים שזוהמו בשמן
זכרו, אם אתם מנקים ציפורים שזוהמו בשמן, שאיפת השמן על הציפורים או בסמוך להן מסוכנת לבריאותכם.

אוכלוסיות ציפורים פגיעות במיוחד לנזילות נפט מכיוון שנוצותיהן סופחות את הנפט. זה מקטין את יכולת הנוצות שלהן לשמור על צף, מעופף וחם. בנוסף, כאשר הציפורים ממתינות לעצמן להיפטר מהשמן הן בולעות אותו, שעלול להיות רעיל. ללא התערבות אנושית, מרבית העופות המזוהמים בשמן מתים. אם אתה גר בסמוך לשפך נפט, השתתף בפעולות הצלה מקצועיות המיועדות לניקוי ציפורים מצופות שמן. פעולה זו הדרך הבטוחה והחוקית היחידה לעזור לבעלי חיים אלה, ניקוי שמן מעופות היא משימה מסוכנת הדורשת פיקוח וטרינרי מקצועי.

חלק 1 מתוך 4: ביצוע בדיקות לפני הכביסה

 1. 1
  שמור על הציפור רגועה לפני הכביסה. גם לאחר התייצבות של ציפור, יש לשמור עליה רגועה ככל האפשר. מכיוון שציפורי בר אינן אוהבות מגע פיזי עם בני אדם, הן יחוו מתח מסוים ויהי מה. אתה יכול לעזור להם לא להיכנס לפאניקה יותר, על ידי להיות עדין ומכוון במעשיך.
  • ציפורים במצוקה דורשות הרגעה לפני הכביסה. הם עשויים להגיע עד 5 ימים לפני הרחצה אם זה עוזר להם לנוח ולהגיע למצב בו הם נוטים יותר לשרוד את תהליך הכביסה הלחץ.
  • אל תצפו לשטוף ציפורים בלילה. שטיפה לאחר החשיכה מוסיפה באופן ניכר למתח שלהם, מכיוון שהיא משבשת את קצב היממה שלהם.
  • וטרינר או איש מקצוע מיומן צריך לבדוק אם הציפור מתקדמת כראוי על ידי חיפוש סימנים הכוללים ייצוב, היענות לטיפולים רפואיים, עלייה נכונה במשקל והתנהגות תקינה. זו חלק מהסיבה שאסור לשטוף ציפור לבד.
 2. 2
  הכן את המרחב שלך לשטוף ציפורים. לאחר שהצוות הווטרינרי קבע כי הציפור מסוגלת לעמוד בתהליך הכביסה, תוכלו להכין את עצמכם לרחיצה. בואו לבושים בבגדים עמידים למים הכוללים כפפות גומי ארוכות או לטקס, מגיני עיניים עמידים בפני כימיקלים, סינר פלסטיק ומגפיים עמידים למים.
  • בואו מוכנים להירטב. אתה עלול להיפצע בשוגג מציפור נבהלת, ועליך להימנע מזיהום הציפור או את עצמך. זו הסיבה שזה חיוני להגיע עם ציוד מגן מתאים. ככל הנראה ארגון החילוץ יספק לכם ציוד כלשהו.
  • מצפה לעבוד כחלק מצוות. מצפה לעבוד עם אדם אחד לפחות, אם לא יותר. לפחות אחד מכם יוטל על המשימה לשמור על הציפור במקום וכמה שיותר רגוע בזמן שהשאר יקרצף. ככל שהציפור גדולה יותר, כך תזדקקו ליותר ידיים.
 3. 3
  הכן את שטח העבודה שלך עם אמבטיות וסבון. אתה תעביר את הציפור דרך כמה אמבטיות של מים חמים במהלך תהליך הכביסה. הגדר את אלה ומלא אותם לפני שאתה מוציא את הציפור. יש למלא אותם בתמיסה של נוזל כלים 1% במים כדי ליצור פתרון כביסה עדין.
  • זכור כי האמבטיות צריכות להיות גדולות מספיק כדי שהציפור תשתלב עם קצת מקום נוסף כדי להכניס ידיים גם לשם.
  • חום המים צריך להיות דומה לטמפרטורת הגוף הפנימית של הציפור. אצל ציפורים טמפרטורת הגוף תנוע בין 39°C / 39,5°C עד 41°C / 40,5°C.

חלק 2 מתוך 4: שטיפת הציפור

 1. 1
  טבלו את האמבטיה הראשונה. אדם אחד יהיה אחראי על שקיעת הציפור באמבטיה ושמירה על יציבותה. האדם האחר יעורר את המים בנוצות הציפור. לשם כך, תוכל להשתמש בסילון מים דנטלי כמו Waterpik® כדי להוריד שמן מהגוף, כמו גם במברשות שיניים בעלות זיפים רכים ומקלות צמר גפן כדי לעבוד סביב אזורים עדינים יותר כמו הפנים.
 2. 2
  עבור לאמבטיה הנקייה הבאה לאחר שהראשון מלוכלך. לאחר שהאמבטיה הראשונה שחומה-שחורה ומלאה בשמן, העבירו את הציפור במהירות ובזהירות לאמבטיה הבאה של תמיסת כביסה נקייה. לאחר שהציפור נמצאת באמבטיה הבאה, המשך בתהליך הכביסה כמו בעבר. המשך לחזור על תהליך זה עד שהמים באמבטיה יישארו צלולים.
  • יש להשלים את תהליך הכביסה בבת אחת כדי למזער את הלחץ לציפור.
  • תלוי בגודל הציפור ובכמות השמן, יתכן שתצטרך להעביר ציפור בכ -10-15 אמבטיות. ייתכן שתרצה שאדם שלישי איתך יקרצף וימלא אמבטיות.
 3. 3
  שטפו את הציפור. לאחר הסרת השמן במלואו, יש לשטוף גם את חומר הניקוי. ברוב ארגוני ההצלה יהיו חרירי ספא מוגדרים ללחצים ספציפיים להסרת כל עקבות חומר הניקוי. חלק זה נותר לרוב לשטיפות מאומנות, כך שאם תרצה לעשות זאת, תזדקק להכשרה נוספת אצל מומחים בעלי הכשרה גבוהה.
  • שטיפה נחשבת בדרך כלל כגמורה כאשר כל הגלמים נעלמים מהמים שיורדים מהציפור.
 4. 4
  ייבש את הציפור שטוף. הציפור תמוקם בדרך כלל בעט תחתון נטו עם מייבש חיות מחמד ותשאיר אותו להתייבש לזמן מה. בשלב זה, עליהם להתחיל למרוח שמנים מבלוטותיהם כדי לאטום את נוצותיהם, המכונות גם טרום. זה יאפשר להם ליישר מחדש את נוצותיהם, המספקים להם איטום טבעי ובקרת טמפרטורה.
  • השתמש רק במייבש טיפוח לחיות מחמד. מייבשי שיער אישיים חמים מדי לציפורים מימיות ועלולים לשרוף את עורם.
כאשר הציפורים ממתינות לעצמן להיפטר מהשמן הן בולעות אותו
בנוסף, כאשר הציפורים ממתינות לעצמן להיפטר מהשמן הן בולעות אותו, שעלול להיות רעיל.

חלק 3 מתוך 4: מתן טיפול נכון לאחר הטיפול

 1. 1
  בדוק את האיטום. אחרי שציפור יבשה לגמרי והספיקה להרים כמה, מישהו יניח אותה בבריכת טיפול חמה. כאן, יהיה מותר להמשיך להתכונן ולרחוץ את עצמו. לאחר מכן הוא יבוש מחדש ויוחזר לבריכה החמה. זה ימשיך עד שהאיטום ישתפר וניתן יהיה להעביר את הציפור לבריכות קרות יותר.
  • כאשר הציפור עוברת איטום, תצטרכו לחפש אחר סימני ההתמדה, של יכולתה לשחות ולצוף, ועל הערנות והמיומנות שלה.
  • בדוק אם ישנם כתמים רטובים מתחת לנוצות במהלך הימים הקרובים, מכיוון שאלה מצביעים על הצורך בניקוי וייבוש נוספים.
 2. 2
  המשך לתת לציפור מזון מזין ונוזלים. הווטרינר / הצוות הרפואי או מתנדב מוסמך מרבים להאכיל את הציפור לאחר כביסה. בהתאם לצרכי החילוץ, ייתכן שתוכל לעזור בהכנה כלשהי לתהליך זה. עם הזנת הציפור, מומחה מיומן ימשיך לעקוב אחר תהליך התאוששות הציפור.
  • ציפור עשויה לשהות במרכז הצלה עד 10 ימים במשקל וחוזרת לדפוסי התנהגות רגילים לאחר דליפת נפט.
 3. 3
  שחרר את הציפור. לאחר שהציפור השלימה את האיטום, עלתה במשקל מספיק ומתנהגת כרגיל, הם מוכנים להשתחרר. בדרך כלל, וטרינר או מומחה מיומן יפקח על הסימנים הללו ויקבע את המועד הנכון לשחרור. לאחר אישור שחרורו של ציפור, הוא משוחרר לבית גידול נקי ומתאים.

חלק 4 מתוך 4: חילוץ ציפורים מאתרי דליפת נפט

 1. 1
  התקשרו לשירותי בעלי חיים על נזילות קטנות. אם לסירה האישית שלך הייתה דליפה של שמן מנוע או אם אתה מבחין בשפך קטן נוסף המשפיע על ציפורים באזור סגור, התקשר למשרד שירותי בעלי החיים המקומי שלך. חילוץ ושטיפת ציפורים היא פעולה מסוכנת גם בנסיבות הטובות ביותר. קריאה לשליטה בבעלי חיים נותנת לציפורים את הסיכוי הטוב ביותר לנקות ולשחרר אותם כראוי.
  • אדם ללא פיקוח וללא הכשרה יכול למעשה להגביר את הסיכון של הציפור למות באמצעות שטיפה מלחיצה ולא תקינה. לכן עדיף להתקשר לבעל מקצוע ולהמתין בקרבת מקום עד שהוא יגיע.
 2. 2
  הצטרף למבצע חילוץ מקצועי. כאשר אתה מנקה ציפורים מזוהמות בשמן, אתה עובד ישירות עם בעלי חיים מבולבלים, מפחדים ולא רגילים לטפל בהם. עבודה או התנדבות עם חברת חילוץ בעלי חיים מקצועית פירושה שתוכשרו ותוסמכו כיצד לגשת כראוי, לטפל בהם ולנקותם את הציפורים בדרכים שלא יפגעו או יפחידו אותם.
  • במקרים רבים, ארגון הצלה ידרוש ממך לקבל הסמכה לחילוץ עופות לפני שהם יאפשרו לך לשטוף את הציפורים. שטיפה וניקוי של ציפורים בצורה לא נכונה עלולים להרוג אותם, לכן עליכם לדעת כיצד לשטוף אותם באופן שממזער כל לחץ.
  • כאשר תצטרף לארגון הצלה, הם יספקו לך את ההכשרה וההסמכה הנדרשים. אינך צריך לחפש זאת בנפרד.
  • לארגוני הצלה יש גם כיסויים והרשאות מסוימות שלא הייתם כפרט. הם עשויים, למשל, להתיר לחוף מוגבל אחרת לאחר דליפת נפט. העבודה איתם מבטיחה שאתה עומד במלוא החוק.
 3. 3
  הצביע בפני מומחה על ציפורים מזוהמות בשמן. עופות מזוהמים בשמן יופיעו מושחרים, חלקלקים ודביקים. הם עשויים לנסות להסיר את השמן באמצעות הכנתו. אם הם חווים תשישות, הם עשויים להיות בשטח שלא מראים תנועה מועטה עד ללא תנועה. מסיבה זו, ציפורים מזוהמות צריכות להילקח רק על ידי מי שיש לו הכשרה לטיפול הן בחיות בר והן בחומרים מסוכנים
  • ארגון המתנדבים שלך היה צריך לייעד אנשים שתוכל לדעת אם אתה רואה ציפור מכוסה בשמן. הם יבטיחו שהציפור תתאושש בצורה בטוחה ככל האפשר.
  • ציפורים מזוהמות בשמן ימתינות כל הזמן עד כדי שכחה לשתות ולאכול. כתוצאה מכך, ציפורים המושפעות בשמן ייראו מיובשות ונמוגות.
 4. 4
  ייצב את הציפור. ציפורים מזוהמות בשמן בדרך כלל מיובלות, מותשות, מפחדות ומתקרבות להיפותרמיה עד שהן מגיעות למתקן הצלה. לפני שניתן יהיה לשטוף אותם, המוקד הראשון של קבוצת החילוץ יהיה להבטיח שהציפור תהיה חמה, מוזנת ומעוררת לחות להמשך הטיפול. כמתנדב, יתכן שתתבקש לעזור בהכנה ובמתן פתרון מייבש לייצוב הציפורים.
  • טיפולים ובדיקות רפואיות יבוצעו על ידי וטרינר או איש מקצוע מנוסה. כמתנדב, בדרך כלל תעזור להכין פתרונות לפני שהם מנוהלים.
  • פתרון זה עשוי לעיתים קרובות מתערובת של פדיאליט ותרופה כמו ToxiBan המסייעת לציפור להפריש כל שמן שהיא עלולה לבלוע.
  • יתכן שתתבקש לסייע בתהליך בדיקת דגימות הדם והנוצות כדי לאמוד את רמות הזיהום.
אתה עובד ישירות עם בעלי חיים מבולבלים
כאשר אתה מנקה ציפורים מזוהמות בשמן, אתה עובד ישירות עם בעלי חיים מבולבלים, מפחדים ולא רגילים לטפל בהם.

טיפים

 • אל תנסה לשטוף ציפור לבד. ניקוי ציפורים הוא תהליך מסוכן גם בנסיבות הטובות ביותר. אפילו אנשי מקצוע נוטים לראות שיעורי תמותה גבוהים. היעדר אימונים וטכניקה לא נכונה עלול לגרום לפציעה עבורך ולמוות לציפור.
 • שיעורי ההישרדות של ציפורים שחזרו לשטיפה הפראית תלויים בעוצמת דליפת השמן, ביעילות תהליך הניקוי, במינים המעורבים, ובבטיחות או ההתאמה של סביבת המעבר.
השתתף בפעולות הצלה מקצועיות המיועדות לניקוי ציפורים מצופות שמן
אם אתה גר בסמוך לשפך נפט, השתתף בפעולות הצלה מקצועיות המיועדות לניקוי ציפורים מצופות שמן.

אזהרות

 • זו עבודת התנדבות קשה, מתישה ולעתים קרובות שוברת לב. ציפורים שאינן נחשבות לבריאות מספקות כדי לעבור את תהליך הכביסה יומתו. וודא שאתה עומד רגשית ופיזית באתגרי ההתנדבות הכרוכים בכך.
 • זכרו, אם אתם מנקים ציפורים שזוהמו בשמן, שאיפת השמן על הציפורים או בסמוך להן מסוכנת לבריאותכם. אם אתה מנקה ציפורים ליד אזור בו נעשה שימוש במפיצים, היזהר מאוד ממה שאתה נוגע ושואף.

שאלות ותשובות

 • איך אני מנקה את הנוצות?
  אם יש לכם בקבוק ריסוס ריק, שטפו אותו ומלאו אותו במים. ואז ריססו בה את נוצות הציפור שלכם. ודא שהציפור שלך נוחה כשאתה עושה את זה. לעולם אל תשתמש במייבש שיער כדי לייבש את הציפור שלך. זה יכול לגרום נזק לנוצות. במקום זאת, תנו לציפור לייבש את עצמה, או שתוכלו לנגב את המים בעדינות עם מגבת.
 • האם הייתי משתמש בשמן צמחי לציפורים הנתפסות במלכודות דבק?
  כן; זה יהיה כמו להוציא ממנו עכבר, אתה רק צריך להיות זהיר יותר.
 • האם לנקות ציפורים משומנות אין טעם? שמעתי ש 99 מתוך 100 מתים תוך 7 ימים.
  נתון זה אינו מדויק או מייצג את כל התרחישים. בעוד ציפורים רבות ימותו כתוצאה מזליגת נפט, כולל כאלה שחולצו ונשטפו, רבים גם ישוחררו וימשיכו לחיות בריאים. שיעור ההישרדות תלוי במספר גורמים, כולל מינים של ציפורים, חומרת הדליפה, כמה זמן ציפור צריכה לחכות להצלה ורמת המיומנות של ארגון החילוץ.

תגובות (1)

 • johnathan47
  זה עזר לי בהצגת מצגות על נזילות שמן ובעלי חיים. תודה.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך להיות מומחה לזאב?
 2. כיצד לעקוב אחר Echidnas?
 3. איך בונים גדר צבאים?
 4. איך לתפוס שועל?
 5. איך לשרוד מתקפת נמר?
 6. איך לספר ליגואר מנמר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail