כיצד לחקור גנאלוגיה (היסטוריה משפחתית)?

שישמחו לתת לך כל מידע או היסטוריה משפחתית שהם מכירים
שוחח עם כמה שיותר בני משפחה שאתה יכול, במיוחד בני משפחה מבוגרים, כמו סבים וסבתות, שישמחו לתת לך כל מידע או היסטוריה משפחתית שהם מכירים.

מאמר זה מספק כמה שלבים בסיסיים כיצד לתאם את האיסוף הראשוני של מידע משפחתי וטיפים מתקדמים על משאבי האינטרנט והתוכנה העומדים לרשות אלה המעוניינים לחקור ולתעד את ההיסטוריה המשפחתית שלהם.

צעדים

 1. 1
  שמור יומן על כל המחקר שלך. השאירו ספר או יומן כדי לרשום את כל המידע שמצאתם, מקורותיו ומתי השגתם. זה יעזור לך לעקוב אחר כל הנתונים כך שניתן יהיה לארגן אותם טוב יותר. יומן יעזור לך להבטיח ששום דבר לא יאבד, מכיוון שאתה עלול להיתקל במידע רב, ולהבטיח גם שאתה לא שוכח שום דבר.
  • לאחר שמסודרים היטב את המידע ביומן, תדע לאן ללכת כדי לקבל אימות.

חלק 1 מתוך 4: שיחה עם המשפחה הקיימת

 1. 1
  ראיינו את בני המשפחה. שוחח עם כמה שיותר בני משפחה שאתה יכול, במיוחד בני משפחה מבוגרים, כמו סבים וסבתות, שישמחו לתת לך כל מידע או היסטוריה משפחתית שהם מכירים.
  • שקול להקליט את השיחות שלך עם בני משפחה, במיוחד עם בני משפחה מבוגרים. ניתן לשמור רשומות בעל פה אלה על מחשבך על מנת להקל על ההתייחסות ולאימות הדברים שנאמרו.
 2. 2
  שוחח תחילה עם בן המשפחה הבכור שלך, כמו סבתא רבתא שלך. שאל אותם על סבא וסבתא רבא ועל מה שהם יודעים וזכור את ההיסטוריה של משפחתך בצד זה של המשפחה.
  • שאל כיצד הם הגיעו לאירופה, אוסטרליה, ניו זילנד, דרום אפריקה וכו 'אם אתה גר במקומות כאלה. לחלופין, שאל אותם כיצד הם הגיעו בכל מקום שהם נמצאים בכל מקרה - כל העובדות רלוונטיות לריכוז ההיסטוריה שלך.
  • שאל שאלות לגבי מי היו אבותיך, כיצד הם נראים, היכן הם ילידי וכו '.
 3. 3
  שאל את בני המשפחה האחרים על ההיסטוריה שלך. בקש כל דבר שבן המשפחה הבכור שלך לא ידע או לא הבהיר. זה גם טוב לבקש מכמה שיותר אנשים לאפשר לך לבדוק את המידע שנצבר.
שקול להקליט את השיחות שלך עם בני משפחה
שקול להקליט את השיחות שלך עם בני משפחה, במיוחד עם בני משפחה מבוגרים.

חלק 2 מתוך 4: עיון בפריטים בבעלות משפחתית

 1. 1
  התייעץ עם תנ"ך משפחתי ללידה, פטירה וטבילה. אם המשפחה שלך מנהלת תיעוד כזה, יהיה כדאי לבנות עץ משפחה מהמידע הזה. אתה יכול גם ליצור קשר עם בני משפחה באמצעות רשומות אלה כדי לקבל מידע נוסף.
 2. 2
  עיין באלבומים משפחתיים או בתמונות משפחתיות ישנות. זה מאוד שימושי אם לתמונות יש תיאורים מאחוריו אם לא, היית רוצה למצוא בן משפחה מבוגר שיעבור איתך את התמונות. אם כבר בנית אילן יוחסין כללי , זו תהיה דרך טובה לשים פנים לאנשים האלה. תמונות יכולות להיות גם רמזים טובים מאוד על אישיותם ועיסוקם של קרובי משפחתך.
 3. 3
  מצא תיעוד בכתב מקרובי משפחה. זה יכלול כרטיסי חג מולד, ברכות חג ומכתבים. אם אתם חוקרים מעבר לסבא וסבתא שלכם, כל מכתב שמור מתקופתו אמור לספק תובנה קטנה לדור המבוגר מהם.

חלק 3 מתוך 4: ביצוע מחקר מעבר למשאבים משפחתיים

 1. 1
  השתמש במשאבים אלקטרוניים. ישנם אתרים מקוונים המוקדשים למעקב אחר ההיסטוריה המשפחתית ומוצאם. אלה כוללים אתרים כמו רשימת סינדי - www.cyndislist.com ו- LDS - www.FamilySearch.org.
 2. 2
  מצא עיתונים ישנים ככל האפשר לקריאה. בספריות יש הרבה מאוד עיתונים ישנים וייתכן שיש בידיהם ספרים דומים ליומן מלפני זמן רב. חפש סיפורים, פרסים, היסטוריות עבודה וכו ', עם אבותיך.
  • אם מישהו מאבות אבותיך היה כותב, יתכן שתוכל למצוא יצירות כתובות שלהם, החל מטשטוש פרסום וסיפורים ועד מכתבים לעורך ומאמרים.

חלק 4 מתוך 4: בניית בסיס ידע יציב בהיסטוריה משפחתית

 1. 1
  הזן את כל המידע שנאסף למסד נתונים. ברגע שיש ברשותך את כל הנתונים שלך ואוסף מספיק טוב כדי לסיים אותם, הרכיב אותם במאגר מידע מקצועי. דוגמאות למאגרי מידע חינמיים ומסחריים הם Brother's Keeper (Windows, גרסת ניסיון בחינם לאחר הורדתם), RootsMagic Essentials (Windows, חינם), Gramps (Linux, קוד פתוח בחינם), Family Tree Maker (Windows, מבוסס עמלה) ו- MyHeritage Family Tree Builder (חלונות, חינם).
 2. 2
  להיות גאה. אתה מי שאתה, לא משנה מה ההורים שלך, סבא וסבתא שלך, סבא וסבתא רבא שלך, או מה היו אבותיך.
יהיה כדאי לבנות עץ משפחה מהמידע הזה
אם המשפחה שלך מנהלת תיעוד כזה, יהיה כדאי לבנות עץ משפחה מהמידע הזה.

אזהרות

 • אולי לא תגלה דברים נעימים לשמוע. זה יכול להיות קשה אם בסופו של דבר תגלה משהו נורא על אבותיך; אל תתנו לזה להגיע אליכם - זה מעולם לא השפיע עליכם, זה לא יקרה עכשיו. אנשים עושים דברים מסיבות לא ידועות וזו אזהרה הוגנת לא לחזור על המחזור אם הם עשו משהו נורא.
 • שים לב למקור הנתונים שאתה עשוי למצוא. ייתכן שחלק מהנתונים אינם נכונים לחלוטין, באופן מכוון או בטעות. מישהו עשוי לשקר לגבי תאריך לידתו כדי להיראות צעיר יותר או להתגייס למאמץ מלחמה, למשל.
 • אל תפרסם מידע על אנשים חיים באינטרנט. גנבי זהות עשויים לנצל את המידע.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail