איך כותבים היסטוריה משפחתית?

כדי לכתוב היסטוריה משפחתית, התחל עם שאלה ספציפית, כמו מתי משפחתך הגיעה לאירופה, כדי לעזור לך לצמצם את היקף המחקר שלך. לאחר מכן, בקר בספרייה גנאלוגית או השתמש באתר כמו ancestry.com כדי למצוא מידע על קרוביך, כגון רשומות לידה או מעשי אדמה. בנוסף, נסה למצוא כמה תצלומים משפחתיים ישנים כדי להפוך את ההיסטוריה המשפחתית שלך למעניינת יותר מבחינה ויזואלית. לסיום, דאג לכלול פרטים מסקרנים על בני המשפחה, כמו פשעים שהם ביצעו או מאבקים כלכליים עליהם התגברו. לקבלת עצות כיצד לפרסם את ההיסטוריה המשפחתית שלך כדי שתוכל לשתף אותה עם אחרים, המשך לקרוא!

כדי לכתוב היסטוריה משפחתית
כדי לכתוב היסטוריה משפחתית, התחל עם שאלה ספציפית, כמו מתי משפחתך הגיעה לאירופה, כדי לעזור לך לצמצם את היקף המחקר שלך.

כתיבת היסטוריה משפחתית יכולה להיות פרויקט מיוחד מאוד לביצוע. לא רק שתמצאו תשובות למסתורין של חיי אבותיכם, אלא גם תרכיבו מסמך שבני משפחתכם לעתיד יוכלו להשתמש בו לדורות הבאים. אבל היסטוריות משפחתיות יכולות להיות פרויקטים גדולים מאוד לניהול. קיום תוכנית ברורה להיקף ומשאבי המחקר יעזור לך ליצור טקסט נגיש לכל המשפחה שלך.

חלק 1 מתוך 3: חקר ההיסטוריה של משפחתך

 1. 1
  הגדר את היקף ההיסטוריה שלך. לא כל ההיסטוריה המשפחתית חייבת להיות הקלטות מאסיביות של דורות מרובים. אתה יכול פשוט ליצור סיפור של המשפחה הקרובה שלך - ההורים והאחים שלך או בן הזוג והילדים שלך.
  • קבל מושג גס מה ההיסטוריה שאתה מתכוון לחפש בה. זה יעזור לך להחליט אילו סוגי משאבים אתה צריך לחקור.
  • בנוסף להחלטה כמה אבות אתה רוצה לכלול, עליך לשקול גם אם יש מיקום גיאוגרפי מסוים שאתה רוצה לדבוק בו. אם אבותיך היגרו, האם ברצונך לערוך מחקר אודות חייהם במדינה אחרת או האם ברצונך לשמור אותם במרכז אחד ספציפי?
 2. 2
  הגדר שאלת מחקר. בדומה להחלטה על היקףך, שאלת מחקר ברורה תסייע בהנחיית המחקר שלך. האם יש דמות אבותית מסוימת שאתה רוצה להתמקד בה?
  • למשל, האם אתה רוצה לדעת מדוע ענף אחד ממשפחתך עבר לאזור אחר במדינה? האם אתה רוצה לדעת מה המקור לריב ישן עם משפחה אחרת? לשאול משהו ספציפי יעזור לך לצמצם את היקפיך ואז להסתעף למידע אחר.
  • החליטו מה אתם כבר יודעים. כמה מידע יש לך כבר על המשפחה שלך? אילו פערים בידע קיימים? איך אתה מתכוון למלא אותם?
 3. 3
  אתר ונתח רשומות חשובות. בעידן הדיגיטלי ניתן לגשת בקלות למשאבים לאיתור מידע על משפחתך. להלן כמה סוגי רשומות שיכולות לעזור לך לבנות היסטוריה משפחתית:
  • מעשי קרקע ורשומות (לרוב זמינים באתר האינטרנט של הארכיון הלאומי בארה"ב וכן בחטיבת הרשומות של בית המשפט המחוזי המקומי שלך)
  • מידע על מפקד האוכלוסין (זמין באתר הלשכה למפקד האוכלוסין האמריקני)
  • רשומות צבאיות (ארכיון לאומי)
  • רשומות הגעה של נוסעים באוניות ורישומי גבולות יבשתיים (ארכיון לאומי ואתרי האינטרנט של קרן פסל החירות-אי אליס בע"מ)
  • הכרזות אירוסין / חתונה, הודעות לידה והספדים (לרוב במקומונים או בעלוני כנסיות)
  • שנתוני בית ספר או תמלילים ישנים (זמינים בדרך כלל מהעלמה של האדם)
  • מסמכים משפטיים כגון צוואות וצוואות (ניתן להשיג גם בבית המשפט המתאים להם)
  • רישומי כנסיות (התייעצו עם כנסיות מקומיות אם אתם יודעים שלמשפחתכם יש היסטוריה שם)
  • מכתבים ישנים, כתבי עת או יומנים מאבות קדומים (שאלו קרובי משפחה מבוגרים אם יש להם כאלה)
  • מתכונים משפחתיים ו / או ספרי בישול
 4. 4
  חפש משאבים חזותיים. אמנם רשומות ומסמכים כתובים יעניקו לך עובדות חשובות, אך מקורות חזותיים יהפכו את ההיסטוריה שלך למרתקת יותר לקריאה. חפש תצלומים משפחתיים ישנים, מפות אדמה, פוסטרים, גלויות וגזרי עיתונים לכלול. שום דבר לא יגרום להיסטוריה שלך להרגיש חיה יותר מתיאורים ממשיים של אבותיך.
  • חפש פריטים גופניים אחרים כגון צעצועי ילדות, ביגוד, תכשיטים, כלי מטבח, ומזכרות / מזכרות ששמרו על ידי בני משפחתך המבוגרים כדי לכלול בהיסטוריה המשפחתית שלך. פריטים אלה יעניקו לך תחושה של הטעם והאינטרסים של קרובייך מעבר לתיעוד גנאלוגי בסיסי.
  נסה למצוא כמה תצלומים משפחתיים ישנים כדי להפוך את ההיסטוריה המשפחתית שלך למעניינת יותר מבחינה ויזואלית
  בנוסף, נסה למצוא כמה תצלומים משפחתיים ישנים כדי להפוך את ההיסטוריה המשפחתית שלך למעניינת יותר מבחינה ויזואלית.
 5. 5
  השתמש בספריית גנאלוגיה. ספריות גנאלוגיה מתמחות במשאבים למציאת ההיסטוריה המשפחתית שלך. לעתים קרובות הם כוללים אוספי מיקרופילם נרחבים שבהם אתה יכול לקרוא מגוון מקורות מועילים, בכל מקום אחד.
  • כמה מספריות הגנאלוגיה הידועות ביותר בארה"ב כוללות את ספריית הקונגרס, הספרייה הציבורית של ניו יורק, מרכז הגנאלוגיה של המערב התיכון, המרכז להיסטוריה של המשפחה בסולט לייק סיטי, ספריית מרכז המחקר הגנאלוגי ההיסטורי בניו אינגלנד והקלייטון. מרכז הספרייה למחקר גנאלוגי ביוסטון.
  • יתכן שתגלה שלקחת זמן לביקור באחת מספריות אלה למעשה תחסוך לך זמן בטווח הארוך בגלל שפע המשאבים שהם מספקים במקום אחד.
  • עליכם לבדוק גם במערכת הספרייה המקומית שלכם איזה סוג של משאבים גנאלוגיים הם מספקים.
 6. 6
  חבק משאבים מקוונים. אם אתה מוגבל ביכולתך לנסוע לספריות, נסה להשתמש במשאבים מקוונים. אתרי אינטרנט כגון Ancestry, AfriGeneas, Find A Grave, Archives.com ו- Genealogy מספקים המון טיפים מעולים להתחלת ההיסטוריה המשפחתית שלך.
  • לרוב הם יספקו לוחות זמנים ורשימות, כך שתוכלו לארגן כראוי את המידע שאתם אוספים ולשמור אותו במרחב דיגיטלי.
  • משאבים מקוונים יהיו נוחים גם לשיתוף חומרים ורשומות עם בני משפחה אחרים אם אינכם מתכננים לשלוח עותק פיזי של ההיסטוריה המשפחתית שלכם לקוראים רבים.
 7. 7
  ערכו ראיונות. לפעמים המקורות ההיסטוריים הטובים ביותר הם קרובי משפחתך הנוכחיים. בזמן שאתה אוסף מידע, בנה את הראיון שלך סביב הרצון שתרצה לדעת. האם אתה רוצה לשמוע על תקופה מסוימת בחיי הנושא הזה או שאתה רוצה סקירה כללית של ההיסטוריה המשפחתית שלהם?
  • קבעו את הראיון לזמן ולמקום הנוחים לנושא שלכם. זה יכול להיות בבית שלהם או במקום ציבורי יותר.
  • תעד את הראיון. כדאי לתכנן לרשום הערות במהלך הדיון - לא רק להניח שתזכור הכל אחר כך. אם אינך רוצה לרשום הערות, נסה להקליט את הראיון באמצעות מקליט או מצלמת וידאו.
  • שאלו שאלות חשובות. אלה צריכים לכלול שאלות למציאת עובדות (כמו שמות קרובי משפחה / תאריכי אירועים חשובים), אך תוכל גם לשאול שאלות משמעותיות על מסורות או מנהגים משפחתיים, טיולים משפחתיים וכיצד הנושא שלך קשור לקהילות המקומיות שלהם.
  • כבד נושאים רגישים. במהלך חייו של האדם, הם עלולים לחוות משהו כואב מאוד או שיהיה להם רגע שהוא לא רוצה לבקר בו שוב. כבד את המרואיין שלך כשהם אומרים שהם לא רוצים לדון במשהו - אל תדחוף אותם או תגרום להם להרגיש לא בנוח.
  • אם אינך מכיר היטב את נושא הראיון שלך, שקול לשאול אם חבר קרוב או קרוב משפחה שלהם ילווה אותך במהלך הראיון. זה עשוי להפוך את הנושא שלך לנוח יותר בזמן שהם מדברים איתך אם אתה זר.

חלק 2 מתוך 3: ניסוח ההיסטוריה המשפחתית שלך

 1. 1
  החלט על פורמט ארגוני. כמה מההיסטוריות הגנאלוגיות הן פשוט רשימות של שמות, תאריכי לידה ופטירה, נישואים וצאצאים. זהו אמנם מקום טוב להתחיל בו, אך כנראה שהוא לא ייתן מבט מעמיק מאוד על האישיות השייכת לאנשים במשפחתך.
  • התמקדו בסיפור סיפור המשפחה שלכם במקום פשוט להכין רשימות על אילן יוחסין. תן פרטים על אבותיך על סמך המחקר שקיבלת. האם המשפחה ספגה הרס כלכלי בשלב מסוים? האם היו להם סכסוכים בבית המשפט? האם מישהו ביצע פשע גדול? אלה סוג הפרטים המהותיים שיכולים להפוך את ההיסטוריה שלך לטקסט משכנע לקריאה.
  • שקול אם אתה רוצה לחלק חלקים מההיסטוריה שלך לפי זמן או לפי גאוגרפיה. לדוגמה, אם ענף אחד של המשפחה שלך הוא ממדינה אחת, אך ענף אחר של המשפחה עדיין חי במדינה אחרת, שקול לחלק את ההיסטוריה המשפחתית לחלקים אזוריים או גאוגרפיים ולא לפי ציר זמן היסטורי.
 2. 2
  הפוך את ההיסטוריה שלך לנגישה. אם אתה מכניס את ההיסטוריה שלך לפורמט ספר, עליך שיהיו לך כמה כלים שיהפכו אותה לנגישה בקלות עבור הקורא שלך. הכלים המועילים ביותר יהיו תוכן עניינים (כך שהקורא שלך יידע כיצד בנויה ההיסטוריה) ואז אינדקס שמות מאחור.
  • האינדקס יעזור במיוחד לקורא שרוצה ללמוד על אחד מבני המשפחה במיוחד.
 3. 3
  נסה ארגון שאינו כרונולוגי. אינך צריך לעקוב אחר חייו של כל אחד מבני המשפחה מרגע לידתו ועד מותו. פתיחת פרק עם המשפט "ביורגרד פורטיסקואה נולד ב -9 באוקטובר 1875" מרדימה את הקורא לעתים קרובות מכיוון שהם כבר חשים בקשת הסיפור הזה.
  • במקום זאת, פתח באנקדוטה משכנעת על הנושא שלך. האם מצאת מכתב אהבה שאבד מזמן מביורגרד לאשתו? האם יש לך הוכחות שהוא הסתבך בסכסוך קרקעות מר עם שכן? אלה סיפורים משכנעים יותר לשימוש כמבוא להיסטוריה שלו והם יחברו את הקורא שלך בשלב מוקדם.
  ומזכרות / מזכרות ששמרו על ידי בני משפחתך המבוגרים כדי לכלול בהיסטוריה המשפחתית שלך
  חפש פריטים גופניים אחרים כגון צעצועי ילדות, ביגוד, תכשיטים, כלי מטבח, ומזכרות / מזכרות ששמרו על ידי בני משפחתך המבוגרים כדי לכלול בהיסטוריה המשפחתית שלך.
 4. 4
  תעד את המקורות שלך. ישנם מספר מדריכי סגנונות שבהם תוכל להשתמש לציון נכון של המקורות שלך, כגון ספר הסגנון של שיקגו בסגנון או ספר השפות המודרניות. בחר מדריך סגנון אחד והחל אותו על המקורות בפרויקט שלך.
  • בדרך כלל תצטרך לצטט מקור בכל פעם שאתה מצטט ממנו ישירות או בכל פעם שאתה מתייחס אליו באופן כללי (כמו כשאתה מנסח מחדש או מסכם קטע ממנו).
  • ברוב הציטוטים נדרש שם מחבר המקור, תאריך פרסוםו וכותרת היצירה (כמו כתב העת "ביורגרד פורטיסקואה", 1888-89).
  • יש לציין גם מקורות מרשומות כמו מפקד האוכלוסין או מסמכים דומים אחרים. עיין במדריך הסגנון לקבלת הוראות ספציפיות כיצד לצטט אותו כראוי.
 5. 5
  הצטרף לקבוצת כתיבה. הדרך הטובה ביותר לשפר את הכתיבה שלך היא לקבל משוב מקוראים אחרים. שקול להצטרף לקבוצת כתיבה מקומית (מתארחת לרוב בספריות מקומיות או במרכזים קהילתיים).
  • אם יש לך קצת כסף נוסף, אתה יכול גם לשקול ללמוד שיעור בכתיבה ספרי עיון במכללה המקומית שלך בכדי לעזור בשיפור כישורי הכתיבה שלך.
  • קבוצות כתיבה גם יתנו לך קבוצה של מועדים לעמוד בזמן שאתה כותב את הפרויקט שלך.
 6. 6
  הגהה לתיקון דקדוק ואיות נכונים. אתה יכול גם לשכור מגיה שיעזור לך בכך אם אתה רוצה להשקיע יותר זמן בהתמקדות בתוכן הסיפור. נסה לחפש סופרים פרילנסרים מקומיים או אפילו לשאול סטודנטים בתכנית כתיבה בוגרת אם הם רוצים לקחת על עצמם פרויקט צדדי.
 7. 7
  פרסם את ההיסטוריה שלך. פרסום עצמי עשוי להיות המסלול הטוב ביותר להיסטוריה המשפחתית שלך; סביר להניח שהקהל הרחב ביותר שלך הוא המשפחה שלך (ובני המשפחה העתידיים), ולכן רוב המוציאים לאור הגדולים לא יקבלו על עצמם את הפרויקט שלך. אבל יש היום הרבה אפשרויות לפרסום עצמי:
  • חפש מדפסות מקומיות המשתמשות ב- Xerox DocuTech אם ברצונך להדפיס מספר עותקים מוגבל בלבד. לרוב אלו אפשרויות בעלות נמוכה יותר המספקות תפנית מהירה.
  • שקול פרסום לפי דרישה. באתרי אינטרנט כמו Lulu, אתה יכול להדפיס ספר אחד בכל פעם ישירות מקובץ מחשב (המחירים מתחילים ב 9,70 € עבור 24 עמודים). זו אפשרות טובה אם אתה חושב שתרצה רק כמה עותקים מההיסטוריה שלך.
  • אתה יכול גם להפוך את ההיסטוריה שלך לספר אלקטרוני בחינם באתרי אינטרנט כמו Scribd.
 8. 8
  שקול פורמטים דיגיטליים אחרים. אמנם אתה יכול להניח כי ההיסטוריה המשפחתית שלך צריכה להיות בצורת ספר, אך ישנם פורמטים רבים נוספים שיש לקחת בחשבון.
  • האתר PlaceStories מאפשר לך לבחור כתובות בולטות במפה דיגיטלית ואז לצרף אליהם סיפורים. אתה יכול לשקול להשתמש באתר זה אם ברצונך לבסס את ההיסטוריה שלך מבחינה גיאוגרפית.
  • וולג את המחקר שלך. אתה יכול גם ליצור סדרת סרטונים שבהם אתה דן במחקר שלך ואז להעלות אותם לאתרים כגון YouTube או Vimeo אם אתה רוצה לספר בעל פה את סיפורה של משפחתך.
  • שקול להשתמש בניוזלטר דיגיטלי שתוכל לשלוח בדוא"ל לחברים ובני משפחתך. כל עלון יכול לכלול סיפור על קרוב משפחה אחר בהיסטוריה המשפחתית שלך והוא יציג את המידע בנתחים הניתנים לעיכול בניגוד לספר ארוך אחד. אתה יכול להשתמש בשירותים כמו MailChimp או ConstantContact כדי ליצור ידיעונים ורשימות תפוצה מסוג זה.

חלק 3 מתוך 3: הבנת היתרונות של היסטוריה משפחתית

 1. 1
  אמץ את היתרונות למשפחתך. בסקר שערכה Ancestry.com, יותר מ -67% מהמשתמשים דיווחו כי למידה על היסטוריה משפחתית שלהם גרמה להם להרגיש חכמים יותר; רוב המשתמשים דיווחו גם כי זה עזר להם להרגיש קרובים יותר לקרובי משפחה מבוגרים.
  • אם חיפשתם דרך להתקרב לקרובי משפחה שאינכם מכירים היטב או עם מי איבדתם קשר, הרי שמחקר היסטוריה משפחתית יכול להיות דרך נהדרת לעשות זאת.
  כתיבת היסטוריה משפחתית יכולה גם לעזור לך לפרק נרטיבים גזעניים או סטריאוטיפיים אודות הרקע האתני או הדתי
  אם המשפחה שלך שייכת לקבוצה שולית או מדוכאת, כתיבת היסטוריה משפחתית יכולה גם לעזור לך לפרק נרטיבים גזעניים או סטריאוטיפיים אודות הרקע האתני או הדתי של משפחתך.
 2. 2
  החזיר לעצמך היסטוריה. אם המשפחה שלך שייכת לקבוצה שולית או מדוכאת, כתיבת היסטוריה משפחתית יכולה גם לעזור לך לפרק נרטיבים גזעניים או סטריאוטיפיים אודות הרקע האתני או הדתי של משפחתך. כתיבה יכולה להפוך לאקט של העצמה עבור המשפחה והקהילה הרחבה שלך.
 3. 3
  קצור את היתרונות הבריאותיים של כתיבה. לכתיבה יכולים להיות יתרונות משמעותיים לבריאות הנפשית והפיזית שלך. מחקרים הראו כי כתיבה יכולה להקל על תסמיני דיכאון וחרדה. הוכח כי הוא מפחית את הסימפטומים בחולי סרטן.
  • באופן לא מפתיע, עבודת הנפש של כתיבה הוכחה גם כמגבירה את הזיכרון שלך.

טיפים

 • אם אתה מוצא את עצמך סובל מגוש הכותבים, הגדר לעצמך יעדים הניתנים לניהול. במקום לשבת לכתוב במשך שעות כל פעם (מה שיכול להרגיש מכריע ולתרום לחסימה שלך), תן לעצמך זמן הרבה יותר לניהול, כמו 30-45 דקות. כתיבה ולו רק כמה פסקאות יכולה לעזור לך להתגבר על מכשולים נפשיים.

תגובות (3)

 • hpadberg
  כתיבה פשוטה וברורה. פרטים על משאבים.
 • okelly
  המאמר שלך מאוד מעודד. אני מרגיש בטוח יותר שאוכל לכתוב את ההיסטוריה המשפחתית שלנו. סיפקת כמה טיפים מועילים מאוד שלא הייתי מעלה על דעתי.
 • madisenlakin
  זה היה מדהים, לא יכולתי לעשות את זה בלעדיך!
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail