איך מנקים את הלשון של התינוק?

הורים רבים בוחרים לנקות את לשון התינוק עם פיסת בד נקייה
הורים רבים בוחרים לנקות את לשון התינוק עם פיסת בד נקייה, כמו גזה או כותנה.

ניקוי הלשון של התינוק שלך הוא חלק חשוב של שמירה שלהם היגיינת הפה מתוך מגיל צעיר. אינך זקוק לציוד מיוחד לניקוי לשונו של תינוקך. כל מה שאתה צריך זה מטלית נקייה או ניצן כותנה מעוקר ומעט מים חמים. ערסל את התינוק שלך ועודד אותו לפתוח את הפה. לשפשף את לשונם כדי להסיר את הציפוי הלבן ולבדוק את פיהם אם יש סימני קיכלי פה.

חלק 1 מתוך 2: מקדישים זמן לנקות את הלשון בבטחה

 1. 1
  נקו את לשונו של תינוקכם פעמיים ביום. הקדישו זמן בבוקר ובערב לניקוי לשונו של תינוקכם, בדיוק כמו שהייתם מצחצחים שיניים כבר בבגרותכם. הימנע מניקוי לשון תינוקך מיד לאחר ההאכלה מכיוון שהדבר עלול לגרום לירוק של תינוקך.
  • למרות שאין צורך לנקות את לשונו של התינוק מספר פעמים במהלך היום, ישנם הורים שמעדיפים לעשות זאת לאחר כל הזנה.
  • התחל לנקות את לשונו של תינוקך כשהם בני כמה ימים בלבד. זה עוזר ליצור שגרה טובה.
 2. 2
  בחר לנקות את לשון התינוק שלך באמצעות מטלית או ניצני כותנה. אינך זקוק לציוד מיוחד לניקוי לשונו של תינוקך. הורים רבים בוחרים לנקות את לשון התינוק עם פיסת בד נקייה, כמו גזה או כותנה. הורים אחרים בוחרים להשתמש בבלוטות כותנה מעוקרות.
  • נסה להשתמש גם בבד וגם בנבט כותנה כדי לראות איזו שיטה תהיה לך קלה יותר.
  • הקפד להשתמש בכל פעם בחתיכת גזה חדשה או בנבט כותנה מעוקר חדש. אם אתה משתמש בבד כותנה, וודא שהוא נשטף לאחר כל שימוש.
 3. 3
  שטפו את הידיים לפני שאתה מנקה את הלשון של התינוק שלך. שטפו את הידיים במים חמים וסבון. ואז לייבש את הידיים על מגבת נקייה. חשוב לוודא כי הידיים שלך נקיות כדי למנוע התפשטות חיידקים.
  בחר לנקות את לשון התינוק שלך באמצעות מטלית או ניצני כותנה
  בחר לנקות את לשון התינוק שלך באמצעות מטלית או ניצני כותנה.
 4. 4
  הרטיבו את הבד או ניצן הכותנה במים חמים. אם אתה משתמש בבד כגון פיסת גזה, עטוף אותו סביב האצבע המורה. טבלו את ניצן הכותנה או את אצבעכם כשהמטלית עטופה במים חמים. אתה רק צריך להרטיב מעט את הבד או ניצן הכותנה, מכיוון שהוא לא צריך להיות רווי.
  • בדוק תחילה את טמפרטורת המים על פרק כף היד שלך כדי לוודא שהם לא חמים מדי עבור התינוק שלך. אם אינך בטוח, השתמש במד חום כדי לבדוק שהטמפרטורה היא כ 38°C.

חלק 2 מתוך 2: ניקוי לשון התינוק ובדיקת קיכלי פה

 1. 1
  ערסל את התינוק שלך עם זרוע אחת. הרימי את תינוקך והניחי אותם על גופך, בעזרת זרוע אחת לתמיכה בראשם ובצווארם. שמור על זרועך השנייה חופשית, מכיוון שתזדקק ביד רזרבית כדי לנקות את לשונו של תינוקך.
  • נסה לשמור על ראשו וגופו של התינוק כנגד שלך, מכיוון שזה יעזור להם להרגיש בטוחים ובטוחים בזמן שאתה מנקה את לשונם.
  • וודא שאתה אוחז בתינוק באופן שתוכל לראות בקלות בתוך פיו.
 2. 2
  פתח את שפתו התחתונה של תינוקך כדי לעודד אותם לפתוח את פיו. משוך בעדינות את שפתו התחתונה של תינוקך והניח את קצה האצבעות בתוך פיו ברגע שהוא פתוח. זה יכול להיות מועיל לבחור רגע בו לתינוקך כבר פיו פתוח או מחייך.
  • תוכלו לעודד את תינוקכם לחייך על ידי שיחה או שירה אליו.
 3. 3
  לשפשף את לשונו של תינוקך בתנועה מעגלית כדי לנקות אותה. הכניסו את המטלית או ניצן הכותנה לפיו הפתוח של תינוקכם. מגרדים את משטח לשון התינוק כדי להסיר את הציפוי הלבן שנגרם מחלב. נסו לנקות את כל הלשון שלהם במכה אחת, מכיוון שיש תינוקות שמטרידים את הלשון שלהם.
  • היזהר לא להכניס את כל האצבע לפה של התינוק שלך. זה יכול לגרום להם לפטפט או לירוק.
  אין צורך להשתמש בשום דבר מלבד מים חמים כדי לנקות את לשונו של התינוק
  אין צורך להשתמש בשום דבר מלבד מים חמים כדי לנקות את לשונו של התינוק.
 4. 4
  בדוק אם בפי התינוק שלך ציפוי לבן שאינו ניתן להסרה. אם אתה מנקה את לשונו של תינוקך באופן קבוע אך יש כתמים לבנים תקועים, זה יכול להיות שלתינוק שלך יש קיכלי פה. קח את התינוק שלך לבקר אצל רופא לקבלת ייעוץ וטיפול אם הטלאים הלבנים לא מתבהרים בעוד כמה ימים או אם לתינוק שלך יש תסמינים שאתה מודאג מהם.
  • קיכלי פה הם זיהום פטרייתי נפוץ אצל תינוקות. זה בדרך כלל לא מה לדאוג, אבל כדאי לקחת את התינוק לרופא או לרוקח כדי לבדוק שהכל בסדר. התסמינים של קיכלי פה כוללים התעסקות בעת האכלה, כתמים לבנים או בצבע שמנת בתוך הפה שלהם, ולעיתים עלייה ירודה במשקל.
  • קיכלי פה בדרך כלל מתבהרים מעצמם תוך מספר ימים, אך ניתן לטפל בה גם באמצעות ג'לים וטיפות נגד פטריות. אם את מניקה את תינוקך, יהיה עליך לטפל בו זמנית כדי למנוע את הזיהום מועבר קדימה בינך לבין תינוקך.

טיפים

 • אין צורך להשתמש בשום דבר מלבד מים חמים כדי לנקות את לשונו של התינוק. משחת שיניים לתינוק נחוצה רק לתינוקות מעל גיל 18 חודשים.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail