איך מכינים חץ?

אם אתה רוצה ליצור חץ מחומרים בטבע, חפש מקל או ענף שעבה מעט יותר מעיפרון, ובאורך זהה למרחק בין המרפק לכתף. כדי להכין את הראש, חתוך חריץ קטן בקצה המקל שלך, הדבק סלע מחודד לקצה, ואבטח אותו על ידי קשירת חוט חוט סביב הסלע והמקל. השאירו את החץ שלכם להתייבש בשמש למשך שעה ואז הפכו אותו לייבוש הצד השני. לסיום, חתכו חריץ בקצה האחורי של המקל והדביקו 4 נוצות סביב היקף הפיר. אם ברצונך ללמוד להכין חץ באמצעות חומרים שתוכל לקנות בחנות, המשך לקרוא את המאמר!

מיתר הקשת ישתלב בחריץ זה ויעזור לשמור על החץ יציב
כשאתה יורה את החץ שלך, מיתר הקשת ישתלב בחריץ זה ויעזור לשמור על החץ יציב.

בין אם אתה עובד עם אותם חומרים בסיסיים שאבות אבותינו השתמשו בהם לפני למעלה מ 10000 שנה, ובין אם עשית עכשיו טיול בחנות החומרה המקומית לאיסוף חומרים מתכלים, בניית החץ נותרה זהה. מאמר זה יוביל אתכם בשתי דרכים שונות מאוד לבניית חץ - אחת המשתמשת במיטב הציוד הזמין באופן טבעי ואחת שמנצלת את הנוחיות המודרנית!

שיטה 1 מתוך 2: יצירת חץ מחומרי שממה

 1. 1
  מצא מקל. פיר החץ שלך צריך להיות עשוי מקל או ענף מתאים. אתה רוצה פיסת עץ בהירה אך עם זאת יציבה וישרה ככל האפשר. עבור קשת ארוכה, למצוא מקל כי הוא מעט עבה יותר עיפרון, ועל אורך המרחק בין היד לכתף.
  • עדיף להדביק עם מקל ארוך יותר מאשר מקל קצר יותר - תמיד אפשר לשבור חלק ממקל אם הוא ארוך מדי, אך אין דרך להאריך מקל קצר יותר.
 2. 2
  מצא סלע מחודד. באופן אידיאלי, הסלע שלך צריך להיות בעל קצה חד ומחודד וקצה אחד שטוח יותר שמתאים לקצה אחד של המקל שלך. לאבנים טובות תהיה נקודה בצורת חרוט או להב ותהיה מעט רחבה יותר מעובי המקל. אם יש צורך, חדד את נקודת הסלע שלך מול סלע אחר או אבן השחזה.
  • לחלופין, אתה יכול להשתמש בחתיכות עצם חדות אם הן זמינות. אם אתם נמצאים באזור הידוע בפעילות וולקנית (כמו איי הוואי), אולי אפילו תרצו לחפש אובסידיאן טבעי המופיע סביב זרמי לבה ישנים ומקוררים.
  • אם אתה מאוד מסור (או בר מזל), תוכל למצוא ראש חץ אמיתי - כלומר סלע מושחז במיוחד המשמש תרבות עתיקה להטיית חץ. ראשי חץ מתקבלים לעיתים ממקומות בהם הופרעה כדור הארץ, כמו שדות שנחרשו לאחרונה, אתרי בנייה וערכות נחלים.
 3. 3
  אוספים דבק, חוט ונוצות. אם אתה מוכן להתפשר מבחינת האותנטיות ההיסטורית של החץ שלך, אתה יכול פשוט להשתמש בדבק מסחרי (אקדח דבק חם עובד הכי טוב) ובחוט או חוט רגיל. מצד השני, עבור חץ מאסכולה ישנה באמת, אתה יכול לעשות דבק פשוט מן הפרח ומים ואת מחרוזת איפור מסוגים מסוימים של קליפת עץ. אם אפשר, השג שתי נוצות ציפורים גדולות בגודל זהה.
  • הנוצות אינן הכרחיות לחלוטין, אך הן ישפרו את דיוק החץ שלך על ידי ייצובו בזמן שהוא עף.
  איך שמים את הנוצות במקום הנכון על החץ
  איך שמים את הנוצות במקום הנכון על החץ?
 4. 4
  הדבק את הסלע המחודד לקצה המקל. ניתן לעשות זאת על ידי חיתוך חריץ קטן למקל עמוק מספיק כדי להחזיק בערך 0,25 מאורך הסלע. מדביקים את הסלע במקום, ואז מצפים את חלק המקל ליד הסלע בדבק. עוטפים חוט סביב החריץ ובסיס הסלע, וודא שהוא אוחז בחוזקה במקל ובסלע. קושרים את החוט היטב, ואז מצפים אותו בדבק כדי לשפר את חוזקו.
 5. 5
  אפשר לחץ להתייבש. הניחו בזהירות את החץ למטה כך שאף אחד ממשקלו אינו נתמך בקצה ותאפשר לו להתייבש. השאירו אותו בשמש כדי לזרז את תהליך הייבוש, והפכו אותו בזהירות לאחר שעה בערך על מנת להבטיח שהדבק יתייבש בצורה אחידה.
 6. 6
  חותכים חריץ קטן בקצה "האחורי" של המקל. כשאתה יורה את החץ שלך, מיתר הקשת ישתלב בחריץ זה ויעזור לשמור על החץ יציב. חריץ זה לא צריך להיות עמוק במיוחד - בדרך כלל 0,13 עד 0,25 אינץ 'יתבסס על עובי מיתר הקשת.
 7. 7
  צרף את הנוצות. חתוך את נוצותיך במרכז. הנח קצת דבק על ציר החץ שלך והדבק את חצי הנוצה למטה בצורה כזו שתתעקל מעט. סדרו ארבעה חצאי נוצות כך שהם מרווחים באופן שווה סביב היקף הקצה האחורי של החץ וכולם מתעקלים באותו כיוון. סידור הנוצות הספיראלי יגרום לחץ להסתובב בספירלה כשהוא עף (כמו כדורגל מושלך היטב או כדור רובה), הנוטה לגרום לו לעוף ישר ויותר מדויק.
  • באופן מסורתי, נעשה שימוש בחוט כותנה דק כדי לקשור את הנוצות על ידי פרפרן בדרך הלא נכונה, כך שנראה פער שמניח את החוט בזמן שהנוצה הוחזקה בפיר. אתה יכול לבחור לשכפל תרגול זה אם תרצה בכך. אם כן, עוטף את החוט סביב הנוצות כך שיוחזקו היטב כנגד פיר החץ, ואז הדביקו את החוט במקום.
 8. 8
  תן לחץ להתייבש שוב. תנו לדבק להתייבש כשעתיים - זמן הייבוש המדויק שלכם ישתנה בהתאם לסוג הדבק בו אתם משתמשים ובניית החץ שלכם. שוב, וודא כי החץ שלך מסודר כך שנוצות או נקודת החץ אינן נושאות משקל כלשהו כשהדבק מתייבש - אחרת הן עלולות להתייבש עקום.
  משוך את מיתר הקשת לאחור
  חריץ את החץ בקשת שלך, משוך את מיתר הקשת לאחור, כיוון ותן לחץ שלך לעוף!
 9. 9
  בדוק את החץ שלך. כאשר אתה בטוח שהדבק יבש לחלוטין, כופף בעדינות את קצה הנוצות כדי לבדוק את חוזקן. אם הם מחוברים היטב ולא זזים כלל, החץ שלך מוכן לירות! חריץ את החץ בקשת שלך, משוך את מיתר הקשת לאחור, כיוון ותן לחץ שלך לעוף! לעולם אל תירה בחץ שלך לעבר אנשים או בעלי חיים - אפילו חצים מתקופת האבן יכולים לפגוע ברצינות במישהו - אחרי הכל, הם שימשו במקור לציד.

שיטה 2 מתוך 2: יצירת חץ מחומרים מסחריים

 1. 1
  קנו או עיצבו את הפיר (ים) שלכם. כיום, יש מגוון רחב של חומרים שממנו נוצרים פירים של חץ. יש ציידים שמשתמשים בחיצים מעץ שאינם שונים באופן פונקציונלי מחצים מיושנים, בעוד שאחרים מעדיפים קונסטרוקציות של סיבי פחמן הייטקיים. חפשו אחר חומרי פיר זמינים או שקלו להכין בעצמכם - כמה חנויות ספורט טובות וציד אפילו מוכרות מסורי חץ מיוחדים שיכולים לעזור לכם לעצב בצורה מקצועית פיר חץ ממגוון רחב של חומרים.
  • אם אתה רוצה להכין פירים בעצמך, ודא שהפירים שלך הם באורך הנכון להתקנת החרטום שלך. אם אתה מתכנן להכין את הפירים שלך מעץ, ייתכן שתרצה שיהיה לך גישה למחרטה כדי לעזור לעגל פירים מרובעים לעיגול מושלם.
 2. 2
  ריבוע את קצה הפיר שלך. קצה הפיר שלך צריך להיות שטוח לחלוטין כדי להבטיח התאמה טובה כשאתה מחבר את נקודת החץ. אם קניתם פיר חץ טרומי, אולי לא תצטרכו לעשות שום עבודה נוספת, אך אם אתם מעצבים את החצים מעץ, בהחלט תצטרכו לוודא שקצה הפיר יהיה מרובע לחלוטין. לחץ על קצה הפיר למשטח שוחק (נייר זכוכית וכו ') וסובב את הפיר לריבוע הקצה.
  • מכשיר לריבוע חץ יכול להיות עזרה אדירה - אלה מבטיחים כי הפיר מוחזק ישר לחלוטין תוך כדי השחיקה. מכשירי ריבוע חץ זולים למדי - לרוב קמעונאים בפחות מ 37 €
 3. 3
  חבר נקודה ו / או הכנס לקצה הפיר. וודא שקצה הפיר הוא מרובע לחלוטין ונקי מכל שבבי עץ, לכלוך וכו '. ואז הדבק את נקודת החץ. תהליך זה ישתנה בהתאם לסוג הפיר בו משתמש החץ שלך.
  • לפירי מתכת או פחמן, יתכן שתצטרך קודם להדביק או להבריג תוספת מתכת מיוחדת לפני שמדביקים את הנקודה. התייעץ עם הספק או היצרן אם הוראות אינן כלולות בנקודה או בתוספת.
  • עבור פירים מעץ, ייתכן שיהיה עליך להתחדד על הפיר כך שניתן יהיה להרכיב את הנקודה בצורה מאובטחת. הדבק את הנקודה מעל הפיר באמצעות דבק חץ וקשת, ומנגב כל עודף.
 4. 4
  הוסף נוק. ה"נוק "הוא החריץ הקטן בחלק האחורי של החץ בו מתאים חוט הקשת. אם אתה עושה חץ מפיר עץ, אתה יכול לגלף בעצמך נוק רדוד בקצה האחורי של הפיר. אתה יכול גם לקנות נוקים זמינים מסחרית אשר נועדו להתאים מעל (או אל) פיר החץ. אלה בדרך כלל פלסטיק בצבעים עזים, כך שקל למצוא את החצים שלך לאחר הירי. כמה זינים יוקרתיים מכילים אפילו נורית LED קטנה כך שהם זוהרים בחושך, מה שהופך את הציד או הירי למטרה בלילה להרבה יותר קל.
  • וודא שהגודל של הגודל שלך נכון כך שהוא יתאים היטב לפיר לפני שתדביק אותו או תבריג אותו פנימה. אתה בהחלט לא רוצה שגריר שמצויד בצורה גרועה יחליק או ייפול כשאתה מושך את חוט הקשת.
  או אם בנית חץ לחלוטין מחלקים מוברגים
  כאשר החץ שלך נגמר לייבוש, או אם בנית חץ לחלוטין מחלקים מוברגים, תוכל לשקול להתאים אותו אישית.
 5. 5
  תניף את החץ שלך. ההטלה היא תהליך הוספת סנפירים קטנים, או "שבשנים", בקצה האחורי של החץ כדי להבטיח שהוא עף ישר יותר. אתה יכול להניף את החצים שלך עם נוצות או חומר קל אחר. עם זאת, יתכן שיהיה לך קל יותר פשוט לקנות שברי פלסטיק מודרניים, שהם זולים ויעילים. השתמש בקווים דקים של דבק חץ וקשת כדי לאבטח את אלה לפני הנח.
  • ההטלה היא הרבה יותר קלה עם מכשיר המכונה "ג'יג פלטה". אלה מאפשרים לך להוסיף בצורה נוחה ומדויקת את נוצותיך או שבשבתות שלך ולהבטיח שהמרווח שלך יהיה אחיד לחלוטין. ג'יג'ים מבולחים זמינים בפחות מ 75 €
 6. 6
  עשה את נגיעות הסיום שלך. אפשר לכל דבק להתייבש - ייתכן שהחץ שלך יצטרך להתייבש מספר שעות, תלוי אם הקצה, הניקוד וההטלה שלך היו מחוברים עם דבק או לא. כאשר החץ שלך סיים להתייבש, או אם בנית חץ לחלוטין מחלקים מוברגים, תוכל לשקול להתאים אותו אישית. ייתכן שתרצה לסמן אותו בצבע או בסמן קבוע כדי להקל על האחזור או כדי להעניק לו מראה מובהק. אם השתמשת בפיר עץ, כדאי לך לסיים את העץ כדי להגן עליו מפני האלמנטים ולהעניק לו מראה נעים יותר. כאשר החץ שלך הוא בדיוק כמו שאתה אוהב אותו, אתה מוכן להוסיף אותו לרועד שלך!
  • כמו תמיד, הקפד לא לירות את החץ שלך על אנשים או בעלי חיים (אלא אם כן אתה נמצא במסע ציד חוקי). נקודות חץ מסחריות מודרניות הן חדות קטלניות - תאונה עלולה לגרום לפציעה חמורה או למוות.

טיפים

 • נסה לחתוך את שתי הנוצות באופן שווה לחצי ככל שתוכל, אחרת הוא לא יעוף ישר, ויש סיכוי שהוא לא ייכנס לספירלה.
 • ודא שהעץ והסלע אינם קטנים או כבדים מדי.
 • הדבק צריך להיות דבק סופר או דבק חם.
 • קושרים את החבל חזק.
 • עדיף שהמקל יהיה אגוזי לוז, מכיוון שהם גדלים ישרים מאוד.
 • הנוצות לא יכולות להיות מזויפות.

אזהרות

 • חצים מסוכנים ועלולים לגרום נזק או מוות, אז היזהר מאוד.

דברים שתזדקק להם

 • מקל (הסוג הטוב ביותר הוא אגוזי לוז).
 • סלע או צפחה.
 • דבק סופר או חם.
 • אולר כיס.
 • חוט.
 • נוצה (אופציונלי)

שאלות ותשובות

 • האם זה משנה באיזה סוג של מקל וסלע אני משתמש?
  לא ממש, אבל וודאו שהמקל מספיק חזק והסלע לא כבד מדי.
 • באיזה סוג נוצות עלי להשתמש?
  כל סוג שתרצו. נוצות ציפורים מגיעות בצבעים רבים. השתמש בזה שאתה הכי אוהב!
 • איך אוכל ליצור חץ אם אין לי סלע?
  אתה יכול להשתמש בחומרים אחרים, כמו נחושת, פלסטיק קשיח וכו '. אתה יכול גם להפוך את העץ לנקודה ולהדליק אותו באש.
 • האם אני צריך נוצות כדי ליצור חץ?
  אתה לא צריך נוצות כדי לירות חץ, אבל נוצות עוזרות מאוד בדיוק. אני משתמש בנוצות המעוף של אווזים.
 • מהו ענף העץ הטוב ביותר להכנת חץ?
  אלון ורך יותר צריך לעבוד אותו, פחות או יותר. אבל החץ צריך להיות מסוגל להתגמש על מנת לעקוף את מרכז הקשת.
 • במה עלי להשתמש במקום בסלעים כדי שלא יפגע באף אחד?
  השתמש בחץ ללא ראש חץ מכל סוג שהוא. זה עדיין יירה די טוב אם אתה משתמש בו רק לתרגול יעד.
 • האם עלי להשתמש בסלע חד או האם אני יכול לחדד את קצה החץ?
  אם אתה באימונים אז מחדד את קצה החץ, אבל אם אתה בתחרות אז אתה צריך להשתמש בסלע.
 • איך שמים את הנוצות במקום הנכון על החץ?
  אתה בטח יכול פשוט ליישר ולמקם אותם לפי הראייה. אלא אם כן אתה מתכנן לצלם בתחרות מדינה או לאומית, לא תזדקק לנענע מיוחדת או מדידות מדויקות.
 • היכן אוכל למצוא צפחה?
  התבונן בתחתית צוק וערכות נהר מיובשות.
 • מה מטרת ההטלה בחץ?
  פלטינג, או נוצות, יש כדי לעזור לחץ לעוף ישר עם כמה שפחות התנגדות. הם גם יכולים לעזור לתת לחץ סיבוב בזמן שהוא עף באוויר.
שאלות ללא מענה
 • האם חצים הם משהו שאפשר להכין מעץ זית?

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail