כיצד ניתן להפחית את הבלגנים של בישול איטי?

לפני שרכשת כל סוג של ספינות לבישול איטי
לפני שרכשת כל סוג של ספינות לבישול איטי, בדוק אם הפלסטיק שלהם מכיל BPA או לא.

תנורים איטיים קלים במיוחד לשימוש. למרות זאת, שמירה על מספר עצות תסייע במניעת הסיכוי לנזילות, מזון שרוף ובלגנים אחרים בעת הבישול. הניקוי עצמו אמור להיות סינץ ', ולרוב החלקים נדרש לנגב בלבד. עם זאת, אם יש צורך, ישנם גם כמה טריקים לניקוי עמוק של הכיריים שלך במקרה של בלגן גדול באמת.

שיטה 1 מתוך 3: מניעת נזילות ובלגאן

 1. 1
  שוטפים אורז לפני הבישול. הכנת אורז היא שימוש פופולרי לבישול איטי, אך יכולה להיות גם אחת מעבודות הניקוי המעצבנות יותר מכיוון שאורז נוטה להיצמד. כדי למנוע זאת, שטפו אותו במסננת מתחת למים זורמים נקיים. עקוב אחר הנגר והמשיך בשטיפה עד שהמים המנקזים הופכים מלבן חלבי לבהיר.
  • לקבלת התוצאות הטובות ביותר, עבור עם אורז המשווק כ"קל לבישול ".
 2. 2
  התאם את זמני הבישול כך שיתאים לסיר הכיריים שלך. מצפה שרוב הכיריים האטיות יקבלו את אותן הגדרות (בדרך כלל "נמוכות" ו"גבוהות "). יחד עם זאת, שים לב כי אין תקן למשמעות של הגדרות אלה בפועל. צפו זמני בישול וטמפרטורות שונות בין שני דגמים. התאם את הוראות המתכון שלך בהתאם למניעת בישול יתר ושריפת מזון.
  • למרבה הצער, זה עשוי לדרוש ניסויים בכל פעם שאתה מנסה מתכון חדש.
 3. 3
  אל תמלא יתר על המידה את הכיר האיטי שלך. לעולם אל תמלא תנור איטי עד הסוף. פעולה זו עלולה לגרום למזונות לרתוח או לזלוג, גם כאשר מבשלים בסביבה נמוכה. לכל היותר מלא רק שני שליש מהדרך כשמוסיפים מרכיבים בהתחלה.
  שיטה 2 מתוך 3: ניקוי כיריים איטיות
  שיטה 2 מתוך 3: ניקוי כיריים איטיות.
 4. 4
  אל תמלא את זה פחות מדי. דעו כי כיריים איטיות פועלות על ידי חלוקת חום באופן שווה. משמעות הדבר היא שהכנסת מעט מדי מרכיבים פנימה תגרום להם לספוג יותר חום ממה שנועד וייתכן שנשרף. לא משנה מה אתה מבשל, הוסף מספיק מנות כדי למלא את התנור לפחות באמצע הדרך כדי להבטיח שיש מספיק אוכל לספוג חום כמתוכנן.
 5. 5
  השתמש בספינות לבישול איטי. הפוך את החיים לקלים יותר כאשר מנסים מתכון חדש או מבשלים הוכח כי הוא נדבק לחלק הפנימי של הכיריים שלכם. הכנס תוחם פלסטיק שתוכנן במיוחד עבור תנורים איטיים לפני הוספת מרכיבים. ואז פשוט הסירו אותו לאחר שטיפת הארוחה שלכם לניקוי ללא טרחה.
  • חלק מפלסטיק מכיל ביספנול A (המכונה גם BPA), אשר ניתן להעביר למזון במהלך הבישול ולגרום לבעיות בריאותיות. לפני שרכשת כל סוג של ספינות לבישול איטי, בדוק אם הפלסטיק שלהם מכיל BPA או לא.

שיטה 2 מתוך 3: ניקוי כיריים איטיות

 1. 1
  עיין תחילה במדריך הבעלים שלך. צפו כי תנורים איטיים ייוצרו ממגוון חומרים. שימו לב שלא כל שיטות הניקוי מתאימות לכל סוג. קרא תמיד את מדריך הבעלים שלך לפני הניקיון ובדוק אם הוא מייעץ נגד חומרי ניקוי או חומרים מסוימים.
 2. 2
  נקו את החוץ. ראשית, נתק את הכיריים כדי למנוע התחשמלות או שריפה. הרטיב מטלית במים חמים וסחט אותה החוצה. לשפשף את החלק החיצוני ולנגב אותו. אם מים לבד לא עובדים, הוסיפו כמה טיפות של חומר ניקוי קל למים חמים ונסו שוב.
  • בדרך כלל מומלץ לא לנקות חומרים חזקים יותר מכיוון שהם עלולים להרוס את הגימור החיצוני ו / או לפגוע בחלקים.
  • הוספת סודה לשתייה לתערובת המים / סבון תעזור להיפטר מכל חתיכות או כתמים עקשניים במיוחד.
  לעולם אל תמלא תנור איטי עד הסוף
  לעולם אל תמלא תנור איטי עד הסוף.
 3. 3
  שטפו ידיות וכפתורים בנפרד, במידת הצורך. אם נשפך נשפך כלשהו אל הידיות ו / או הכפתורים, נתק אותם בהתאם להוראות במדריך הבעלים שלך. שוטפים כל אחד מהם במים חמים (או מים חמים עם חומר ניקוי כלים עדין). התייבש היטב לפני הצמדתו מחדש.
  • אל תשכח לבדוק את נקודות החיבור שלהם לפני הצמדתם מחדש. אם אוכל נשפך לתוכם, נקה את נקודות החיבור בעזרת המטלית הרטובה שלך אם זה בטוח לעשות זאת. אחרת, השתמש בקיסם או במברשת יבשה כדי לקטוף או לגרד מזון.
 4. 4
  בדוק את החלק התחתון. אם האוכל עבר לאורך כל צלעות הכיריים, הסתכל מתחת. בדרך כלל חלקי החשמל מאוחסנים כאן, לכן יש לנקות אותם רק במטלית לחה אם האזור המדובר מוצק, ללא גישה ישירה לחלקים פנימיים. בכל אזורים עם חריצים או חורים, השתמש במברשת יבשה או קיסם כדי להסיר את הגוש מהם.
 5. 5
  שטפו את התוספת ביד או במכונה. הסר את כלי הכיסוי מהכיריים. שוטפים בכיור בעזרת ספוג, מים חמים, וחומר ניקוי כלים עדין. או אל תהסס לתקוע אותו במדיח הכלים למחזור הבא שלו אם במדריך הבעלים נכתב כי זה בטוח לעשות זאת.
 6. 6
  בדוק גם את הפנים. לאחר הוצאת התוסף, בדוק את מעטפת הפנים של התנור למקרה שנזלף מזון במהלך הנזילה. אם כן, הרטיב וסחט מטלית נקייה עם מים חמים רגילים וקרצף את הפנים. ייבש מיד כדי למנוע חלודה ונזק אחר לחלקים הפנימיים.
הוסיפו כמה טיפות של חומר ניקוי קל למים חמים ונסו שוב
אם מים לבד לא עובדים, הוסיפו כמה טיפות של חומר ניקוי קל למים חמים ונסו שוב.

שיטה 3 מתוך 3: התמודדות עם בלגנים גדולים וכתמים

 1. 1
  מחממים מים בסיר לפני הניקוי. אם בכלי כלי האבן של הכיריים שלכם יש הרבה אוכל שרוף או שאריות אחרות שקשה לנקות, מלאו את כלי הכיסוי במים לאחר שטיפת הארוחה. הגדר את החום נמוך ותן למים להתחמם לשלוש או ארבע שעות (או אפילו יותר במידת הצורך). המתן עד שישחרר את השאריות לניקוי קל יותר.
 2. 2
  הוסף סבון כלים וסודה לשתיה לבלגנים קשים באמת. אם מים מחוממים לבדם לא הספיקו לשחרור שאריות, הוסיפו כמה טיפות של חומר ניקוי כלים קל ו / או שלוש או ארבע כפות סודה לשתיה. מחממים על נמוך כמו בעבר ונסו לנקות אותו שוב לאחר מספר שעות.
 3. 3
  שחרר כתמים קשים במעטפת הפנימית עם אמוניה. אם דליפות כלשהן גרמו לשאריות עיגול גדולות במעטפת הפנימית של הכיריים, הניחו קערה קטנה או כוס בפנים ומלאו אותה באמוניה. מכסים את הכיריים במכסה ונותנים לאמוניה לשבת בן לילה כדי שהאדים שלו יוכלו לשחרר את החלקים הכבושים. ואז לשפשף את החלק הפנימי שוב עם מטלית לחה.
  • היזהר לא לשפוך אמוניה בעת מילוי הקערה או הכוס.

דברים שתזדקק להם

 • מים
 • ספינות כיריים איטיות
 • סבון כלים קל
 • בדי
 • אבקת סודה לשתייה
 • מברשת
 • קיסמי שיניים
 • אמוניה
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail