כיצד לטפל בציקלידים מבונה?

כדי לטפל בציקלידים של מבונה, שמור אותם במיכל שמכיל לפחות 20 ליטרים של מים, כך שיהיה להם מספיק מקום לשחות בו. מרפדים את קרקעית המכל באלמוגים כתושים או בארגוניט כדי שהדגים שלכם יוכלו להתחפר בהם ולספק לפחות מערה אחת לדג. אתה צריך גם להשתמש בתנורי אקווריום כדי לשמור על המים בין 74 ל 28 מעלות צלזיוס. ואתה צריך לתת לציקלידים שלך 8-10 שעות של אור UV בהיר מדי יום. כדי להאכיל את הדגים שלך, תן להם פתיתים או כדורים אוכלי עשב פעם ביום. כדי ללמוד כיצד לשמור על בריאות הציקלידים של Mbuna, גלול מטה!

השתמש גם במרכך מים במיוחד עבור ציקלידים והוסף את הכמות שצוינה בתווית למוצר
השתמש גם במרכך מים במיוחד עבור ציקלידים והוסף את הכמות שצוינה בתווית למוצר.

ציקלידים של מבונה הם דגים צבעוניים מרהיבים מאגם מלאווי במזרח אפריקה. הם יכולים להיות קוצניים, אז אולי לא תרצה את אלה למיכל הדגים הראשון שלך. עם זאת, הם דגים צבעוניים שאינם דורשים מי מלח, וזה דבר נדיר. בעזרת טיפול הולם, כולל סינון, תאורה וחימום, תוכלו לשמור על דגים אלה שמחים ובריאים.

חלק 1 מתוך 3: הקמת המיכל

 1. 1
  בחר מיכל מינימלי של 20 עד 30 ליטרים (76 עד 114 ליטר). דגים אלה הם בגודל בינוני, והם רגילים להרבה מקום בביתם במים מתוקים, אגם מלאווי במזרח אפריקה. לכן, אתה רוצה להתחיל עם טנק שאורכו לפחות 3 מטר (0,91 מ ').
  • חפש אחד נמוך ורחב ולא גבוה, מכיוון שדגים אלה נוטים להיצמד לתחתית המיכל.
 2. 2
  יוצקים אלמוגים כתושים או ארגוניט למצע. דגים אלה נוטים להתנפל בחצץ, לכן אתה רוצה משהו לא קשה מדי. הוסף 1 עד 5 ס"מ (2,5 עד 5,1 ס"מ) של מצע זה בתחתית המיכל.
  • מצעים מסוימים אלה יוסיפו מינרלים נחוצים למים, ולכן הם בחירה טובה. הם מקשים על המים, והדגים אוהבים מים קשים. אתה יכול למצוא אותם בחנויות חיות מחמד, חנויות אקווריום או באינטרנט.
  • שוטפים את החצץ מספר פעמים במים מותנים לפני שמניחים אותו באקווריום.
 3. 3
  הוסף מערה אחת לפחות לכל דג. דגים אלה אוהבים מערות, אך המערות אינן צריכות להיות מורכבות. כל חלל קטן שיש בו צדדים ותחתית שטוחה, ככל הנראה "יספור" עבור דגים אלה, כולל רווחים בין סלעים ומערות אחרות. אתה יכול אפילו לשבור עציצים לשניים ולערום אותם אחד על השני כדי ליצור מערות.
  • אתה יכול גם לערום סלעים בטוחים באקווריום במיכל כדי ליצור מערות וסדקים. סלעי גיר הם בחירה טובה, שכן היו להם מינרלים למים, מה שמקשה על כך.
  • אם אתם שוברים עציצים לשניים, משייפים את הקצוות המחוספסים ושוטפים אותם היטב לפני שמכניסים אותם למיכל שלכם.
  • אתה יכול גם להשתמש במבנים המיועדים לאקווריומים.
  • אין צורך להוסיף צמחים למיכל, מכיוון שמין זה ככל הנראה פשוט יחפור אותם.
  תוכלו לשמור על דגים אלה שמחים ובריאים
  בעזרת טיפול הולם, כולל סינון, תאורה וחימום, תוכלו לשמור על דגים אלה שמחים ובריאים.
 4. 4
  טפלו במים עם מלח אקווריום ומרכך מים. על כל 5 ליטרים (19 ליטר) מים, עליך להוסיף כף אחת (כ -17 גרם) מלח אקווריום. השתמש גם במרכך מים במיוחד עבור ציקלידים והוסף את הכמות שצוינה בתווית למוצר. זה יסיר את הכלור.
  • אם אתה משתמש בחצץ אקווריום במקום בארגוניט או אלמוגים, יהיה עליך להוסיף כפית סודה לשתיה לכל ליטר 19 ליטר מים אם יש לך מים רכים.
  • אתה צריך גם לשמור על רמת pH בין 7,5 ל 8, אשר סודה לשתייה תעזור לך לעשות. יהיה עליך למדוד את רמת ה- pH במיכל שלך לפחות פעם בשבוע ולהעלות את רמת ה- pH לפי הצורך.
 5. 5
  הוסף תנור אקווריום לכל קצה המכל. שמרו על טווח טמפרטורות של כ-74 עד 28 מעלות צלזיוס (23 עד 28 מעלות צלזיוס), שאותו תוכלו לפקח באמצעות מדחום אקווריום. בדרך כלל מספיק שתי תנורי חימום בכדי לחמם טנק גדול.
  • קנו את סוג התנור שיושב בחלק העליון של המים, מכיוון שדגים אלה נוטים להתחפר ולא תרצו שהם יתחפרו לסוג הצוללת. סביר להניח שתצטרך להריץ את התנורים בחצי כוח כדי לשמור על הטמפרטורה הנכונה. בנוסף, אם אחד יוצא או מתחמם מדי, יהיה לך יותר זמן לשים לב שיש בעיה כי אחת עדיין תפעל.
 6. 6
  תנו לדגים 8-10 שעות של אור UV בהיר ליום. ניתן להשתמש ב -2 נורות 40 ואט למיכל קטן יותר או בארבע נורות 40 ואט למיכל עמוק יותר. הדליק את האורות ביום וכבה בלילה, כך שלדגים יש מחזור טבעי.
 7. 7
  הגדר מערכת סינון עם זרימה גבוהה לדגים שלך. ככל הנראה תזדקק לשני מסנני מיכל חיצוניים. כל פילטר יגיע עם קצב זרימה, ואתה זקוק לכ- 400 ליטר (1500 ליטר) מים לשעה במיכל של 100 ליטר (380 ליטר). נקה מסנן אחד בכל חודש, הלוך ושוב בין השניים.
  • החומרים שמגיעים עם המסנן שלך יגידו לך כיצד לנקות את הדגם המסוים שלך.
  • זה גם רעיון טוב לרכוב על טנק הדגים שלך לפני שמוסיפים יותר מדי דגים, כי זה יאפשר לאקווריום זמן לפתח את האיזון הנכון של החיידקים. חיידקים אלה ישמרו על ניטריטים ואמוניה נמוכים או שאינם קיימים.
 8. 8
  בקש מינים פחות אגרסיביים כאשר אתה מתחיל לראשונה. דגים אלה יכולים להיות אגרסיביים, לכן כאשר אתה יוצר מיכל חדש כמתחיל, עליך לבחור את המינים הפחות אגרסיביים. זה כולל מינים כמו Tropheops, Pseudotropheus acei, Melanochromis cyaneorhabdos, או T. chilumba. אתה יכול לערבב את המינים השונים במיכל אחד.
  • הימנע ממינים כמו Melanochromis auratus ו- Maylandia lombardoi. אמנם אלה קלים יותר להשגה, אך הם אגרסיביים יותר.
  לב בקר וטוביפקס הם כולם מאכלי דגים נפוצים
  תולעת דם, לב בקר וטוביפקס הם כולם מאכלי דגים נפוצים, אך לא כדאי לתת אותם לציקלידים שלך.
 9. 9
  כוון לפחות 20 דגים במיכל שלך כדי להרתיע תוקפנות. זה אולי נראה אינטואיטיבי, אך העמסת יתר של המכל על הדגים האלה על פיהם הופכת אותם לפחות תוקפניים. אם יש רק כמה דגים, הזכרים ירדפו זה אחר זה כדי להגן על הטריטוריה שלהם. עם זאת, עם יותר דגים, הזכרים נוטים להיצמד למערה "שלהם", כך שדג אחר לא לוקח אותה.
  • כוון לשתי נקבות לכל זכר אחד אם ברצונך להתרבות או ללכת לכל הזכרים אם אינך רוצה.

חלק 2 מתוך 3: האכלת ציקלידים מבונה שלך

 1. 1
  בחר אוכל המיועד לדגים אוכלי עשב. דגים אלה צריכים לאכול בעיקר תזונה דלת חלבון של אצות וחיי צמח אחרים. אתה יכול למצוא פתיתים, כדורים וגרגירים שאמורים לספק סוג זה של דגים. כוון למאכל שיש בו כ -35% חלבון, עליו לומר על האריזה.
 2. 2
  תן לדגים אוכל מדי יום. תן לדגים האלה את הדיאטה העשבים שלהם פעם ביום. עם זאת, בחר יום אחד ביום כדי לא להאכיל אותם, מכיוון שזה ייתן להם הזדמנות לנקות אצות במיכל.
  • שאפו להאכיל את כמות המזון שהדגים שלכם יכולים לאכול תוך כחמש דקות.
  • אם אתה מעדיף, אתה יכול להציע 2 ארוחות קטנות יותר פעמיים ביום, במיוחד עבור ציקלידים צעירים.
 3. 3
  הוסף אוכל טרי לתזונת הדגים אם תרצה בכך. מלפפונים ותרד הם אפשרויות טובות לדג זה. נקה אותם היטב וטחון אותם דק. אתה יכול אפילו להשתמש בבלנדר או במעבד מזון כדי לקצוץ אותם לחתיכות.
  • אתה יכול גם להשתמש בחסה, אך הרתיח אותה כדקה הראשונה כדי לרכך אותה. תן לו להתקרר לפני שקוצצים אותו ומאכילים אותו לדגים.
 4. 4
  דלג על מזון עתיר חלבונים, מכיוון שהם עלולים לגרום לנפיחות בדגים אלה. תולעת דם, לב בקר וטוביפקס הם כולם מאכלי דגים נפוצים, אך לא כדאי לתת אותם לציקלידים שלך. התנפחות במלאווי שהיא גורמת עלולה להרוג את הדגים שלך.
כדי לטפל בציקלידים של מבונה
כדי לטפל בציקלידים של מבונה, שמור אותם במיכל המכיל לפחות 20 ליטרים של מים, כך שיש להם הרבה מקום לשחות בו.

חלק 3 מתוך 3: שמירה על בריאות הדגים

 1. 1
  החלף 25% מהמים לפחות כל שבוע אחר. תהליך זה יסייע בשמירת המים נקיים ונטריטים ואמוניה ללא דגים. יהיה עליך לסנן את המים הישנים (להימנע מדגים) ואז להחליף אותם במים חדשים מותנים מראש. הכן את המים החדשים בדיוק כמו במילוי המיכל בפעם הראשונה.
  • כבה את התנור בזמן החלפת המים, מכיוון שאינך רוצה שיהיה חשוף לאוויר; זה יכול להיסדק.
  • בדוק את מאזן המים של המיכל לעיתים קרובות. מדוד את רמות ה- pH, את רמות האמוניה ואת רמות הניטריט לפחות פעם בחודש. יתכן שתצטרך לכוונן את רמות המכל על ידי שינוי חלקי פחות של המים לעתים קרובות יותר.
 2. 2
  טפל בכתמים לבנים (ich) עם חום נוסף ותוספת מלח אקווריום. הגבירו את הטמפרטורה של המיכל בכמה מעלות, אם כי אל תעלו על 28 מעלות צלזיוס (28 מעלות צלזיוס), מה שיגרום לבקיעת ביצי ה- ICH. לאחר מכן הוסיפו כף נוספת (17 גרם) מלח לכל 10 ליטרים (38 ליטר) מים, שאמורים להרוג אותם.
  • כתמים לבנים אלה על הדג הם פטרייה. אתה יכול גם לטפל בהם בתרופות שאתה מוסיף למים, מה שלא ישפיע על המסנן הביולוגי שלך.
 3. 3
  השתמש בפטרייה וחיסול חיידקים לריקבון זנב וסנפיר. הוסף סילוק פטריות למים אם הדגים שלך מושפעים ממצב זה. וודא שהמבטל מטפל הן במצבי חיידקים והן בפטריות, מכיוון שהוא יכול להיגרם על ידי אחד מהם. קרא את ההוראות כדי להבין כמה להוסיף.
  • במצב זה, הסנפירים והקשקשים של הדג ייראו מטושטשים. זה אפילו יכול לגרום לסנפירים להתפרק בסופו של דבר, אז אתה רוצה לטפל בזה.
 4. 4
  נסה תחילה מזון אנטיביוטי לזיהומים. אתה יכול להוסיף אוכל אנטיביוטי ישירות למיכל אם הדגים שלך עדיין אוכלים. אם לא, עליך להסיר אותם לדלי נפרד מלא במי מיכל. טפלו במים בדלי באמצעות אנטיביוטיקה המיועדת לדגים.
  • החלף את המים פעם ביום או כל יום אחר. מלא אותו במים מהמיכל ואז החלף את המים במיכל כרגיל.
  • במצב זה, הדג עשוי להיות בעל פסים אדומים בזנבו. יתכן שתבחין שהוא חסר רשימה או מבולבל, לעתים קרובות בגלל זיהום בשלפוחית השחייה.

שאלות ותשובות

 • האם אוכל לשמור על הזכר והנקבה עם המטגן?
  כן, שכן מטגנים נחשבים לדגים רגילים כמו הזכר והנקבה. רק וודא שיש לך מיכל הסגר נפרד לדגים החולים, והיפטר מהדגים המתים כהלכה.
 • מדוע הציקליד הצהוב שלי השחיר?
  אם דג ציקלידים משנה צבע, לחץ יכול להיות גורם. כמה דברים שעלולים לגרום ללחץ אצל הדגים שלך הם במכל טמא או אם יש לך דג אחר במיכל שעשוי להיות אגרסיבי מדי איתו. ייתכן שגם הדגים שלך סובלים ממחלה, אך סביר יותר להניח שמדובר באחת הסיבות הקשורות למתח. נסה לנקות את מיכל הדגים שלך, או אם יש לך שני דגים ויש לך סיבה להאמין שמדובר בתוקפנות, כדאי לשים אותם במיכלים נפרדים.

תגובות (1)

 • adamsron
  זה מתאר בדיוק את מה שהייתי צריך! למדריך יש הכל! תודה רבה על העזרה.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לגדל גוראמי?
 2. איך להתגבר על מותו של דג?
 3. איך מגדלים גוראמיות כחולות?
 4. איך לטפל בגורמי פנינה?
 5. איך מגדלים גורים?
 6. כיצד לעזור לטגן גופי לצמוח?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail