איך מגדלים גורים?

כדי לגדל גורים, שמרו על גורים ונקבות יחד במיכל מטופח. גורים של גברים הם בדרך כלל בהירים יותר וצבעיהם חיים יותר מאשר גורים נקבה, והם בדרך כלל קטנים יותר. גופים מתרבים במהירות בכוחות עצמם, כך שאינך צריך לעשות שום דבר מיוחד כדי לגרום להם להתרבות. רק וודאו שהתנאים במיכל מתאימים לגורים. שמור על המיכל בין 75 ל -29 מעלות צלזיוס (25 עד 30 מעלות צלזיוס), והגדר מסנן במיכל כדי לשמור על ניקיון המים. אתה תדע שנקבה היא בהריון כאשר הנקודה שמאחורי הסנפיר האנאלי שלה מתכהה ובטנה מתחילה לגדול. תקופת ההיריון למטגן גופי היא 21 עד 30 יום. שבוע לפני שנקבה עומדת ללדת, או כשמתחילים להבחין בבטנה שמתפתחת בצורה זוויתית, העבירו אותה למיכל רבייה נפרד. השאר את תחתית הטנק חשופה,והוסיפו כמה צמחים כמו איזוב ג'אווה, כך שלמטגנים יהיה איפה להסתיר אחרי שהם נולדים. לאחר לידת המטגן, הוצא את האם ממכל הרבייה כדי שלא יאכל את המטגן. לחלופין, אתה יכול להציב מלכודת רבייה בתוך המיכל הראשי שלך במקום להקים מיכל רבייה נפרד. שים את הנקבה במלכודת הרבייה לפני שהיא יולדת. המטגן יוכל לשחות מתוך החורים הקטנים במלכודת כדי שהאם לא תוכל לאכול אותם.המטגן יוכל לשחות מתוך החורים הקטנים במלכודת כדי שהאם לא תוכל לאכול אותם.המטגן יוכל לשחות מתוך החורים הקטנים במלכודת כדי שהאם לא תוכל לאכול אותם.

שמרו על גורים ונקבות יחד במיכל מטופח
כדי לגדל גורים, שמרו על גורים ונקבות יחד במיכל מטופח.

לגופים צבעים נפלאים, פרצופים חמודים, והכי טוב, קל לטפל בהם. מה עוד תרצה בדג? אם אתה מקווה לשמור על האקווריום שלך מלא ביופיים הקטנים האלה, תצטרך ללמוד איך לגדל את הדגים שלך ולדאוג לטגן החמוד שלהם.

חלק 1 מתוך 2: רביית הגורים שלך

 1. 1
  בחר את הדג שאתה רוצה לגדל. זכור את מספר הדגים שאתה רוצה לגדל, את צביעה של כל דג ואת צורת זנבותיהם. אם תבחר שני דגים להתרבות בעלי דפוסי צבע זהים, לטגן יהיה גם דפוס צבע זה. אותו עיקרון חל על צורת סנפיר.
  • מספר דגים: בדרך כלל תרצו לבחור זכר אחד ושתיים או שלוש נקבות לגידול. כשיש יחס של אחד לאחד, הזכר הופך לרוב לתוקפני ורודף אחרי הנקבה סביב הטנק. ביחס של אחד לשלוש, תשומת הלב של הזכר מתחלקת בין שלוש נקבות, מה שהופך את הרבייה לתהליך פחות מלחיץ עבור הנקבות.
  • דפוס צבע: ישנם מספר תבניות גופי בסיסיות. אלה כוללים בר (צבע אפור או זית), אלבינו (צבעים בהירים או לבן עם עיניים אדומות), בלונדינית (צבעים בהירים עם פיגמנט שחור) וכחול (צבע כחול מנצנץ).
  • צורת זנב: צורתם של זנבות גופי יכולה לנוע בין סנפיר גב מעוגל לצורה דמוית חרב. יש הרבה צורות וגדלים בהם זנבות גורים נכנסים, אך הנפוצים ביותר הם הדלתא (שהיא צורה משולשת גדולה), הפנטייל (שצורתו כמו מאוורר) והזנב העגול (שהוא קטן, צורה עגולה.)
 2. 2
  בחר את מיכל הרבייה. עליך לבחור מיכל של 10 עד 20 ליטר עם תנור חימום ומסנן עדין. אתה רוצה שהמסנן יהיה עדין כי אחרת את התינוקות התינוקות (אשר נקראים מטגנים) ניתן לינוק את הפילטר ולהרוג אותם. אם אתה חושב שהפילטר שלך חזק מדי, יש לכסות את פתח המסנן עם גרביונים טהורים. הגרביונים יאפשרו לסנן את המים אך גם יגנו על המטגן.
 3. 3
  הגדר את הטנק. למרבה הצער, הורים מחורבנים יכולים להפוך לקניבליסטים למדי, כך שתצטרך לספק למטגנים מקומות מסתור לאחר לידתם. מטגן גופי נוטה לשקוע, לכן השתמשו בצמחים צפים נמוכים לכיסוי שלהם. נדרש גם מעט כיסוי גבוה מכיוון שמטגן בריא ישחה כלפי מעלה.
  • אין להשתמש במצע כלשהו. מצע הם הסלעים / סלעי החיקוי המשמשים לכיסוי תחתית קרקעי הדגים. מיכל תחתון חשוף טוב למטגנים שכן הוא מתנקה בקלות ותוכלו לתעד כמה מטגנים חיים או כמה הם אוכלים.
  • טחב ג'אווה או טחב שרצים מספקים מקום מסתור נחמד למטגנים.
 4. 4
  התאם את המיכל לצרכי הדג שלך. הגדר את הטמפרטורה סביב 77-26 מעלות צלזיוס (25 עד 26,11 צלזיוס) בעוד הנקבות והזכר נמצאים במיכל יחד. לפני שאתם מניחים את הגורים במיכל הרבייה, רכשו מזון עם ערך תזונתי גבוה יותר על מנת לקדם רבייה בריאה.
 5. 5
  מניחים את הגורים במיכל הרבייה. בשלב זה, כל מה שאתה יכול לעשות זה לחכות לדגים שלך להתרבות. החזירו את הזכר למיכל הרגיל כאשר הבחנתם כי נקבתכם בהריון. אתה יכול לדעת אם דג נקבה בהריון או לא על ידי חיפוש אם יש סימן כהה בבטנה. סימן זה נקרא נקודה בהריון. כל דגי הנקבה יפתחו זאת בהריון, אך הוא הופך לכהה יותר כאשר הביציות הופרו.
 6. 6
  דע מתי הדג שלך עומד ללדת. באופן כללי, תקופת ההריון תארך בין 26 ל -31 יום. כשהגופית הנשית שלך מוכנה ללדת, הבטן שלה תהיה גדולה מאוד והנקודה ההריונית שלה תהיה שחורה עמוקה (או חום כהה אם אתה מגדל אלמוגים או גורים בלונדיניים.) הבטן שלה תתנודד כמו קופסת קרטון דווקא מאשר לגדול עגול יותר. היו מוכנים לעובדה שהגופים מולידים תינוקות חיים ולא ביצים. יהיה עליך לעקוב מקרוב אחר הנקבה ההרה שלך כך שאתה תהיה שם כשהיא יולדת כדי שתוכל להסיר אותה מהמיכל מיד לאחר מכן (אחרת היא תאכל את התינוקות שלה).
  • כמה מהסימנים לדג שנכנס ללידה הם: להיות בשקט מאוד ולהסתגר, לרעוד (צירים), להסתובב ליד התנור או לשנות תיאבון (כולל סירוב לאכול או לירוק את האוכל שלה).
האם הגופים יתרבו מבלי שיועברו למיכל הרבייה
האם הגופים יתרבו מבלי שיועברו למיכל הרבייה?

חלק 2 מתוך 2: טיפול במטגן

 1. 1
  הוצא את הדג הנקבי שלך מכל הטביעה לאחר שנולד המטגן. אמנם זה עשוי להיראות כמו פרקטיקה אכזרית, אך מטגנים גופי נולדים למעשה מוכנים לחלוטין לשרוד בכוחות עצמם. כמו כן, כאמור, גופי אמא יכולים להיות מדי פעם קניבליסטים ויאכלו את תינוקותיהם.
  • אם אינך מסוגל להיות שם כאשר הנקבה שלך יולדת, דאג לספק לטגן הרבה צמחי אקווריום להסתתר בהם.
 2. 2
  שמור על מיכל נקי ובטמפרטורה בריאה. מטגנים צריכים לחיות במיכל שנמצא סביב 26 מעלות צלזיוס (25,5 מעלות צלזיוס). שמרו על המיכל שלכם בטמפרטורה זו עד שהמטגן גדל לגמרי. יש צורך גם לנקות את המיכל לעיתים קרובות. סנן את המיכל בזהירות בכל פעם שהוא מתלכלך מדי ובצע החלפות מים של 40% אחת לכמה ימים כדי לשמור על ניקיון המים.
 3. 3
  האכילו את המטגן במזון הנכון. מטגנים גופי אוכלים שרימפס מלח, מיקרו תולעים או אבקת פתיתים. יש להאכיל אותם פעמיים ביום. גופים נהנים גם מבשר וגם מירקות. עליך להאכיל את פתיתי הירקות שלך, כמו גם פתיתים סטנדרטיים. זכור כי המטגנים הם זעירים ואם אתה מכניס יותר מדי אוכל למיכל, עודף המזון שמשתבש רע בזמן הישיבה במים עלול להפוך את המטגן שלך לחולה, או אפילו להרוג אותם.
  • יש להאכיל מטגני יילוד שרימפס מלוחים שבקע לאחרונה, כך שהגופים יגיעו לפוטנציאל הגדילה הגדול ביותר שלהם. אם אתה רוצה לתת לגאפים שלך פינוק, הניח כמות קטנה של תרד מבושל במיכל שלהם.
 4. 4
  נקוט צעדים כדי להבטיח שהמטגן שלך יהיה בריא. משמעות הדבר היא הסרת מטגנים שמתו. מטגנים מתים יצופו לראש המיכל, ויהיה קל לסלק אותם. עקוב אחר כמה מטגנים מתים. אם תבחין שיש כמות גבוהה של מוות מטוגנים, תרצה להבין מה הורג אותם. החלף את המים ועבר לסוג אוכל אחר. כל פסולת שהצטברה פוגעת בבריאות המחורבנת.
 5. 5
  העבירו את המטגן למיכל הרגיל כשהם גדולים מספיק. כאשר המטגנים בגודל טוב, או כחודש וחצי עד חודשיים, הם יהיו מוכנים להסתדר בעצמם מחוץ למיכל הרבייה. אתה יכול להכניס אותם למיכל הרגיל שלך עם דגים לא אגרסיביים, למכור אותם לחנות החיות המקומית שלך או לתת אותם לחברים כמתנות.
בדרך כלל תרצו לבחור זכר אחד ושתיים או שלוש נקבות לגידול
מספר דגים: בדרך כלל תרצו לבחור זכר אחד ושתיים או שלוש נקבות לגידול.

טיפים

 • אם זכר אינו מסביר נקבה, נסה להניח גופי זכר נוסף בצנצנת נפרדת ולהניח את הצנצנת ליד מיכל הרבייה. זה אמור לעודד את הזכר הנבחר להריון את הנקבה ברגע שהוא מבין שיש תחרות. אם זה לא עובד, יתכן שתצטרך לבחור גופי אחר לגידול.
 • נסה לזווג נקבות וזכרים שיש להם צבע או דפוס סנפיר מסוים שאתה אוהב כדי להבטיח שהטגנים שלך ייראו כמו שאתה רוצה.
 • השתמש בשני טנקים נפרדים אחד לדגים הרגילים שלך ואחד לטגנים שלך (המתן עד שהמטגן יהיה בערך 1,30 ס"מ עד לשים אותם במיכל השני).
 • נסו להבטיח שלא תאכלסו יתר על המידה במיכל מכיוון שהם הופכים לחוצים, תוקפניים ואז הם עלולים לתקוף דגים אחרים.
 • הצב בעצמך מלכודת מטגנים המיוצרת בבקבוקי פלסטיק כדי לשמור על בטיחות חלק מהמטגנים במיכל הקהילה שלך. הוסף אוכל שם כדי שהם ישחו פנימה לאכול אותו.
 • אל תבדוק אותם לעיתים קרובות או שתלחץ את הגופי וזה לא יוליד.
 • יש טנק בגודל מתאים לטגן לפני הגידול.
 • אם נקבה יולדת תינוק קח את הנקבה מהמיכל; אחרת היא תנסה לאכול אותם.
 • אל תכניס מינים שונים של דגים עם הגורים, הם ילחיצו את זוג הרבייה ויאכלו את כל המטגנים הנראים לעין.
 • תן או מכר את גופי התינוק שלך אם יש לך יותר מדי במיכל שלך, אחרת הם לא יגדלו והם יאכלו זנבות זה לזה.
 • נסה להוסיף דשא מים או לטמון חלק מצינור בטוח לאקווריום.
 • נסה להחזיק שתי קופסאות מגדלים אם אתה משתמש בשיטה זו. אחד לטגן אחד לנקבה היולדת.
 • גופי נקבה מאחסנים זרע גופי זכר למשך מספר חודשים, כך שהריון גופי עשוי להיות תוצאה של חברי טנק מהחנות שהיא נרכשה ממנה ולא הגופי הזכר שאיתו אתה.
 • מדי פעם, גופי נולד בטרם עת. כמו תינוק שנולד מוקדם, עם טיפול זהיר ועדין, הם למעשה יכולים לשרוד. אל תאכיל אותם עד שהם שוחים, ופקח מקרוב כמה אוכל הם מקבלים כאשר שקיות הביציות שלהם נעלמות. נקו את המים בעדינות, עם מיכלים קטנים כמו כפיות, מיכלי בטה או צעצועי כוסות קטנים והכניסו מים ממוזגים הטמפרטורה זהה למים למיכל / קופסת המגדל / קערה שלהם. בעוד כ 12 שבועות, התינוקות שלך יהיו בערך בגודל של יכולת להכניס אותם לאם ולאבא.
גורים של גברים הם בדרך כלל בהירים יותר וצבעיהם עזים יותר מאשר גורים של נשים
גורים של גברים הם בדרך כלל בהירים יותר וצבעיהם עזים יותר מאשר גורים של נשים, והם בדרך כלל קטנים יותר.

אזהרות

 • אם זכר תוקפני יתר על המידה אצל נקבות, נסה להציב נקודות מסתור נוספות עבור הגופיות הנקבות כגון צמחים מזויפים ומקלטים קטנים. אם הוא עדיין תוקפני יתר על המידה ולא יספוג נקבה, הסר אותו מכיוון שזו תכונת רבייה רעה (התנהגות תוקפנית שאינה שכיחה אצל גורים) ועלולה לגרום לנקבות נזק.

דברים שתזדקק להם

 • ארבעה טנקים: אחד שבו הזכרים הבוגרים והגופים הם (10 ליטר / 30 ליטר), אחד לנקבות הבוגרות (10 ליטר / 30 ליטר) ואחד לגידול (20 ליטר / 60 ליטר) / שיכון המטגן (15-20 גלונים / 45-60 ליטר)
 • תנור חימום, מדחום ומסנן עדין לכל מיכל
 • שרימפס מלוחים חי או קפוא, תולעי מיקרו, פתית דג כתוש, אינפוזוריה או מזון מטוגן מתאים אחר לאבקת אבקות
 • צמחים (חיים ו / או מזויפים)
 • רשת קטנה
 • ציוד ניקיון
 • קליפות הן רעיון טוב אם אינך רוצה להוציא כסף על חוסך מטגנים

שאלות ותשובות

 • מה אני עושה לא נכון? זנב הזנב המהודר שלי נכנס להריון אבל היה לו רק מטגן אחד.
  זה נורמלי לחלוטין, גופי יכול ללדת מ -1 עד 100 מטגנים ומעלה. זה נפוץ במיוחד אם זה היה הגזע הראשון מהנקבה.
 • מה אני עושה אם המטגן שוקע לתחתית ופשוט נשאר שם, אבל הם לא מתים?
  רק תהיה סבלני, זה נורמלי, אם הם ברי קיימא הם בסופו של דבר יהיו פעילים יותר.
 • בניתי מקום מסתור של לגו לדגי הבטא שלי. האם אותו דבר יעבוד עבור גופים?
  כן, כל מקום מסתור יהיה נהדר עבור גופים כל עוד הוא גדול מספיק. ודא שחתיכות הלגו נשטפות במי ברז תחילה, ללא סבון.
 • האם הנקבות יכולות למות בזמן הלידה?
  כן, אם אין תזונה מספקת עבורה.
 • האם אני צריך שיהיה לי תנור כדי ללדת תינוקות?
  זה תלוי בטמפרטורה החיצונית; אם הוא קר, אתה חייב להיות תנור חימום, אחרת לא נדרש.
 • ברגע שאני מניח זכר ונקבה במיכל הרבייה, כמה ימים עד שהנקבה נכנסת להריון?
  בדרך כלל רק יום אחד, אך מדי פעם 2-3 אם הזכר מעולם לא גידל לפני כן.
 • האם הגופים יתרבו מבלי שיועברו למיכל הרבייה?
  כן, אבל זה צריך להיות חם מספיק, לכלול אזור שתורם לטוגנים להשרצה, והם זקוקים לתזונה טובה. ההורים או דגים אחרים עשויים לאכול מטגנים כלשהם עם לידתם, כל כך זהיר.
 • הגופי הנשי שלי מת כשעה לאחר שהעברתי אותה. מה עשיתי לא בסדר?
  אם לא התאקלמת אותה נכון, זה יכול היה לגרום לזעזוע במערכת שלה. כמו כן, היא הייתה יכולה למות מלחץ הלידה.
 • כמה מטגנים ייצר הגופי שלי בו זמנית?
  גופה נקבה בריאה תייצר בין 18 ל 40 מטגנים. הם יכולים להופיע בכמה קבוצות לאורך 24 שעות בערך.
 • האם האם ניתן להשתמש במי ברז האם להחליף את המים במיכל? ואם לא, האם זה בסדר למלא מי ברז בקנקני מים ריקים ולתת להם לשבת כמה ימים?
  כן, בתנאי שאין כלורמין, רק כלור, במי הברז שלך. אם יש כלורמין, זה לוקח שבועות להתאדות. זה יהיה בטוח וקל יותר פשוט להשיג מזגן מים שהופך את מי הברז שלך לבטוחים באופן מיידי.

תגובות (30)

 • isabelleyoung
  המדריך עזר לי להקים טנק נוסף לגידול. לאחר מכן זה עזר כיצד להאכיל אותם ולשמור עליהם.
 • anibal94
  אני חדש בשמירת אקווריום ואני חושב שהגופים הנשיים שלי עשויים להיות בהריון. תודה על המידע.
 • progers
  מאמר נפלא. זה מאוד אינפורמטיבי וקל להבנה. מה עוד אפשר לבקש?
 • gutkowskiitzel
  קיבלתי הרבה מידע מהמאמר הזה.
 • herman05
  קיבלתי גופי אתמול ובאותו לילה, לגופי התחילו להיות של פריי. התרגשתי אז עשיתי מחקר מהיר כיצד לטפל בהם.
 • jamespete
  בעיקרון הכל היה מועיל! קראתי על גידול גופים (בפעם הראשונה שעשיתי זאת) ואתר זה לימד אותי עובדות מעניינות שלא קראתי על אף אחת מהאחרות. לדוגמא: שימו גרביונים על הפילטר אם הוא חזק מדי. וכל האזהרות והטיפים היו נהדרים!
 • schmidtmarcelin
  זה עזר לי במובנים רבים בכך שיש לי הרבה מידע טוב על איך לגדל את הגורים שלי.
 • larueanderson
  תהיתי איך יש לטגן צבעוני לחלוטין. מאמר זה עזר לי להבין את היסודות.
 • rosalee45
  לעורר את הזכר הנבחר על ידי הוספת זכר נוסף בצנצנת נפרדת ליד מיכל הרבייה. רעיון מצוין!
 • jonesvern
  מסר לי את המידע שחיפשתי.
 • aconsidine
  המאמר היה מאוד מועיל, והגופים של התינוק שלי משגשגים היטב!
 • bward
  הייתי סקרן לפני שרכשתי גופי, וזה עזר מאוד.
 • rebecca47
  זה יכול להיות מאוד סופר ומועיל לגדל גורים!
 • bennettisabelle
  זה עזר לי לגדל ולגדל את הגורים בקלות ולדאוג לטגן. תודה לך, מדריך!
 • kieranjohnson
  הדגים שלי חיו יותר זמן מבעבר!
 • mosciskigus
  עוזר מאוד. מפורט מאוד ונתן חריגות ברורות וקלות למעקב.
 • alexandriabuckr
  המאמר הזה עזר לי מאוד.
 • haylieernser
  הגופים שלנו ממשיכים להביא תינוקות למות, עכשיו אני יודע להסיר את המטגן או את הנקבה!
 • chris61
  כל זה עזר, לא היה לי שום ידע קודם על כך.
 • justinarunolfsd
  אנחנו מכינים טנק גופי בבית הספר. היינו זקוקים למחקר טוב, וקיבלתי את זה מאתר זה.
 • eva11
  זה עזר לי לטעון. תמיד רציתי לדעת איך לגדל דגים.
 • nphillips
  המאמר הזה היה נהדר! זה סיפר לי כמעט כל מה שעלי לדעת על גידולי גורים, כולל גודל הטנק והתנהגות ההורות של גורים.
 • bakerjodie
  מעולם לא רבתי לפני כן. עכשיו יש לי 5 זוגות, כך שהמידע כאן היה חשוב ביותר. תודה.
 • zwalsh
  אני כבר שומר על דגים ותמיד מבצע כמה שיותר מחקר לפני שאני מבצע שינויים, כמו הוספת בני זוג חדשים / שינוי בסביבה. רציתי לנסות את היד שלי בגידול והמאמר הזה נתן לי תובנה טובה במה מדובר.
 • hkoepp
  זה לימד אותי הרבה שלא ידעתי.
 • zhomenick
  תהיתי רק למקרה שהגופים שלי ילדו, זה באמת עזר!
 • qwisozk
  זה נתן לי טיפים איך להתחיל. הייתי רוצה למכור גורים קטנים לחנויות חיות מחמד. תודה.:)
 • jademorris
  לא ידעתי כלום על זה וקניתי גופי בהריון במקרה. זה עזר מאוד.
 • erich69
  כן, זה נכון. זה סיפר לי הכל.
 • donnaroberts
  עכשיו אני יודע כמה טנקים צריכים לגדל גורים.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail