איך להקים גינת ירק אורגנית?

אם ברצונכם להקים גינת ירק אורגנית
אם ברצונכם להקים גינת ירק אורגנית, בחרו מקום מתאים בחצר שלכם בו תוכלו לחפור חלקה, לבנות מיטה מוגבהת או להקים מיכלי שתילה.

גידול ירקות אורגניים משלך הוא דרך נהדרת להבטיח שיש לך אוכל בריא למתכונים המועדפים עליך. כאשר אתה מגדל ירקות אורגניים, לא תוכל לטפל בהם בכימיקלים או קוטלי עשבים, כך שתצטרך לשים לב למזיקים. אם ברצונכם להקים גינת ירק אורגנית, בחרו מקום מתאים בחצר שלכם בו תוכלו לחפור חלקה, לבנות מיטה מוגבהת או להקים מיכלי שתילה. לאחר מכן, הכינו את האדמה שלכם ושתלו את הירקות. כאשר הצמחים שלך גדלים, שמור עליהם בריאים עם הדברה אורגנית.

חלק 1 מתוך 3: בחירת מיקום, מכולות ואדמה

 1. 1
  בחר מיקום עם אור שמש בשפע וניקוז נכון. בדוק את החצר שלך בשעות שונות ביום כדי להתבונן במיקום השמש. שים את הגינה שלך באזור חשוף לאור שמש במשך שש שעות לפחות לאורך כל היום. בנוסף, הערך את ניקוז המיקום על ידי בדיקת מים עומדים.
  • וודאו שהמקום מקבל צל חלקי אם אתם גרים באזור חם מאוד.
  • כדי לראות אם למגרש שלך יש ניקוז מתאים, בדוק אותו לאחר הגשם כדי לראות אם בריכות מים סביבו. מים עומדים פירושם שהמגרש אינו בעל ניקוז טוב. אם לא ירד גשם זמן מה, יש לרסס את האזור בעזרת צינור גינון במשך 5 דקות, ואז לבדוק אם המים נושרים או בריכות.
 2. 2
  בדוק את ה- ph של האדמה שלך ותקן אותה במידת הצורך. קבלו רצועות בדיקת pH מחנות הגינון המקומית או מקוונת. אסוף דגימה של האדמה שלך בכוס, ואז הוסף מים מזוקקים לאדמה ובחוש. הכנס רצועת בדיקה לתערובת והחזק אותה שם למשך 20-30 שניות. לבסוף, הסר את הרצועה ובדוק אותה מול מפתח הערכה. במידת הצורך, הוסיפו תוספים לקרקע שלכם בכדי להביא אותה לטווח של 5,5-7,0.
  • ירקות גדלים בצורה הטובה ביותר כאשר pH האדמה שלהם הוא 5,5-7,0.
  • אם ה- pH של האדמה שלך נמוך מ- 5,5, הוסף דולומיט או סיד כדי להגביר את ה- pH. מערבבים אותו באדמה לפי הוראות החבילה ואז בודקים מחדש את ה- pH.
  • אם ה- pH של האדמה שלך הוא מעל 7,0, ערבב חומר אורגני נוסף בקרקע כדי להוריד אותה.
 3. 3
  צמח ישירות באדמה אם יש לך ניקוז טוב ו- ph. אם יש לך אדמה באיכות טובה שמתנקזת היטב, אז הכי קל לשתול את הגינה שלך ישירות באדמה. כדי להתחיל, משוך וזורק עשבים שוטים. לאחר מכן, הסר את כל הצמחייה הקיימת, כמו דשא, על ידי חפירה באמצעות האת שלך והכנס אותה לערמת הקומפוסט שלך. ברגע שהעלילה שלך היא רק לכלוך, היא מוכנה לשתילה.
  • אם תרצה לשתול ישירות באדמה אך אינך רוצה להשתמש באדמה הקיימת שלך, חפר את החלקה והחלף אותה באדמה אורגנית. השתמש בכף כדי להסיר לפחות מטר אחד (0,30 מ ') אדמה מהחלקה שלך. ואז, שפכו אדמה אורגנית לחלקה שתשמש למיטת השתילה שלכם. אתה יכול לקנות אדמה אורגנית בחנות הגינון המקומית שלך או באינטרנט.
 4. 4
  בנה מיטת גינה מוגבהת אם ברצונך לשפר את ניקוז המגרש שלך. אם אתם מתכננים לשתול את הגינה שלכם על אדמה קצת ספוגה, מיטות מוגבהות הן אופציה נהדרת. ראשית, חפרו כ -1 עד 5 ס"מ (2,5 עד 5,1 ס"מ) אדמה בצורת החלקה שלכם. לאחר מכן, הניחו פיסות עץ לאורך קצה העלילה שלך כדי ליצור תיבה. לאחר מכן, הוסיפו אדמה אורגנית לקופסה לשתילה.
  • ניתן להכין מיטות מוגבהות מחומרים כמו ארז שהוא חומר דוחה חרקים טבעי.

  טיפ: כבונוס, בניית מיטה מוגבהת תעזור לכם להבטיח שהאדמה בה אתם משתמשים היא אורגנית מכיוון שתצטרכו להוסיף אדמה למיטה.

 5. 5
  גדל את הירקות שלך במיכלים לקבלת אפשרות שתילה נוחה. בחר בעציצים בינוניים עד גדולים בעומק של 10 עד 30 ס"מ (25 עד 30 ס"מ) כך שלצמחים שלך יהיה הרבה מקום לצמוח. וודא כי בסירים שלך יש ניקוז בתחתית, כך שהמים יוכלו לזרום מהשורשים.
  • אם אתם שותלים את הגינה שלכם בעציצים, השתמשו באדמת עציצים אורגנית.
  • אתה יכול להשתמש בדלי בגודל 5 ארה"ב (19 ליטר) כסיר, אם אתה מעדיף.
  • אם לסירים שלך אין ניקוז, חתוך חורים בתחתית. לחלופין, הוסיפו שכבת סלעים לתחתית הסיר. עם זאת, זכור כי מים השוכבים בתחתית הסיר עלולים להטביע את הצמח שלך.
 6. 6
  ערבב חומר אורגני לאדמה שלך כדי להפרות אותו, אם אתה מעדיף. החלף עד מחצית מהאדמה שלך בחומרים אורגניים אם אתה רוצה להוסיף עוד חומרים מזינים. השתמש בכף כדי להסיר את האדמה הקיימת, ואז פרוס את החומר האורגני על האדמה. השתמש בכף, באת או במעדר כדי לערבב את החומר האורגני בקרקע.
  • ניתן להוסיף דשן לגנים הנטועים ישירות באדמה (אם בקרקע הקיימת יש pH בריא), מיטות מוגבהות ומיכלים.
  • אפשרויות טובות כוללות טחב כבול, זבל או קומפוסט. אתה יכול לקנות אותם בחנות הגינון המקומית שלך או באינטרנט.

  טיפ: צור ערימת קומפוסט משלך לאספקת דשן תמידית ותוצרת בית. כל שעליך לעשות הוא להוסיף עלים שנפלו, לחתוך דשא ושאריות מזון משלך לערימה כדי ליצור חומר אורגני משלך.

השתמשו באדמת עציצים אורגנית
אם אתם שותלים את הגינה שלכם בעציצים, השתמשו באדמת עציצים אורגנית.

חלק 2 מתוך 3: שתילת הירקות

 1. 1
  בחר צמחים הגדלים היטב באזור קשיחות USDA שלך. בהתאם לאקלים המקומי שלך, ייתכן שצמחים מסוימים לא יגדלו טוב באזורך. גלה באיזה אזור קשיחות USDA אתה נמצא, ואז קרא את התוויות או מידע על הצמחים על הירקות שאתה רוצה לגדל. הקפד לבחור ירקות התואמים לאזור שלך.

  טיפ: ישנם צמחים המייצרים יבול פעם אחת בלבד, בעוד שאחרים יגדלו ברציפות יבולים חדשים. קרא את המידע על הירקות שאתה מתכנן לגדל, ואז בחר תערובת של ירקות חד-יבוליים וייצור מתמיד, כך שהגינה שלך תייצר באופן קבוע קציר.

 2. 2
  קבל זרעים אורגניים משוק איכרים, חנות גינון או מקוון. בדוק את התווית שעל הזרעים כדי לוודא שכתוב בה אורגני. משמעות הדבר היא שהזרעים הגיעו מצמחים אורגניים שגדלו ללא חומרי הדברה, קוטלי עשבים ודשנים שאינם אורגניים. אם אינך בטוח לגבי בחירתך, שאל את האדם שמוכר אותם אם הם אורגניים.
  • צמחים אורגניים יכולים להיות קשים למצוא באופן מקומי באזורים מסוימים. משתלות רבות משתמשות בדשנים והדברה, אז הקפידו לשאול.

  וריאציה: כאופציה נוספת, תוכלו לגדל את הצמחים שלכם משתילים, אותם תוכלו למצוא בשוקי חקלאים, בחנויות גינון או ברשת. בדוק את השתילים בזהירות לגבי סימני מזיקים או מחלות. בנוסף, בדוק את התווית או שאל את החקלאי אם הם אורגניים.

 3. 3
  עד שהאדמה שלך תהיה רופפת. ראשית, הסר את העשבים או הצמחים הקיימים שנותרו על החלקה. לאחר מכן, וודא שאין חסימות, כמו סלעים או מקלות. לאחר מכן, השתמש במעדר או בעיבוד כדי לשבור את האדמה בחלקה שלך. בצע מספר מעברים מעל האדמה כדי לעבוד על כל החלקה.
  • אם יש לכם מגרש גדול, תוכלו לשכור טילר בחנות הגינון המקומית שלכם.
  • זה יקל על הזרעים להשתרש לאחר נטיעתם. בנוסף, זה עוזר למים לנקז ביתר קלות.

  וריאציה: אם אתה שותל את הגינה שלך במיכלים, אינך צריך לעבד את האדמה. פשוט שבר את כל הגושים באדמת העציץ שלך כשאתה שופך אותו לעציצים שלך.

 4. 4
  שתל את הזרעים שלך או שתילים בחוץ אחרי הכפור האחרון של האביב. פזרו את השתילים על האדמה במזימה או במיכלי הגינון שלכם, והוסיפו עליהם שכבה דקה של קרקע עליונה אורגנית. אם אתה משתמש בשתילים, השתמש בכף קטנה כדי לחפור כ -2 עד 8 ס"מ (5,1 עד 7,6 ס"מ) אדמה, ואז הנח את השתיל לתוכו. מכסים את השורשים באדמה, אך אל אורזים אותה.
  • אם אתה שותל מזרע, ייתכן שיהיה עליך לדלל את הצמחים שלך ברגע שהם נובטים. עם זאת, לא סביר שכל הזרעים שלך ינבטו, ולכן עדיף לפזר הרבה זרעים.
 5. 5
  תייג את הצמחים שלך, אם אתה רוצה. הדפיסו את שמות הצמחים שלכם על יתדות גן או מקלות ארטיק. לאחר מכן הניחו כל יתד או מקל ארטיק ליד שורת הצמחים הנכונה.
  • אם אתה משתמש בסירים, שים את התוויות על הסירים או בתוכם.
  • זה מועיל במיוחד לתייג את הצמחים שלך אם יש לך זנים מאותו ירק. בנוסף, זה יכול לעזור לך לזכור היכן שתלת את הצמחים הרב שנתיים שלך, אשר ככל הנראה יחזרו בעונות הגידול העתידיות.

  וריאציה: אם אתה רוצה משהו קצת מפואר, חפש תוויות צמח נחושת, פליז או כלי חרס בחנות הגינון המקומית שלך או באינטרנט.

 6. 6
  מכסים את האדמה עם 1 עד 2 אינץ '(2,5 עד 5,1 ס"מ) של מאלץ אורגני כדי להגביל את צמיחת העשבים. מאלץ נהדר למניעת גידול עשבים שוטים, שמירה על לחות ושמירה על חימום הצמחים שלכם. הוסף שכבה דקה של מאלץ על כל חלקתך לאחר שתסיים לשתול את הזרעים או השתילים שלך. הזרעים שלך עדיין ינבטו דרך המלט.
  • אפשרויות נהדרות עבור מאלץ כוללות קש, קליפות קקאו או עיתון מגורר.
  • בדוק תמיד את התווית שעל המלט שלך כדי לוודא שהיא אורגנית. אתה יכול לקנות מאלץ אורגני בחנות הגינון המקומית שלך או באינטרנט.
 7. 7
  השקו את הזרעים או השתילים שלכם מיד לאחר שתילתם. השתמש במזלף או בצינור גינה כדי לרסס את חלקתך או את המכלים שלך עד שהאדמה נראית לחה. לאחר מכן, הרגש את האדמה בידך כדי לוודא שהיא מרגישה לחה. אל תוסיפו כל כך הרבה מים שהם בריכה על גבי האדמה.
  • אם שתלתם את הגינה שלכם במיכלים, זה נורמלי לראות הרבה מים זורמים מתחתית העציצים.
משיכת ידיים של עשבים שוטים וחרקים ידידותיים כדי לשמור על הגינה שלך חזקה
סמוך על הדשן האורגני שלך, משיכת ידיים של עשבים שוטים וחרקים ידידותיים כדי לשמור על הגינה שלך חזקה.

חלק 3 מתוך 3: טיפול בצמחים שלך

 1. 1
  השקו את הצמחים שלכם בבוקר כדי שעודפי המים יתאדו. למרות שהצמחים שלך זקוקים למים, יותר מדי מים יכולים להזיק. זה נכון במיוחד אם המים יושבים על עלי הצמח. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, השקו את צמחיכם ברוב הבקרים כדי שהשמש תוכל לאדות את עודפי המים בשעות הבוקר המוקדמות ובשמש אחר הצהריים.
  • אתה יכול לדלג על השקיית הצמחים שלך אם האדמה כבר מרגישה לחה או שמזג האוויר גשום.
 2. 2
  השתמש בדשן אורגני נוזלי מדי שבוע כדי לעזור לצמחים שלך לגדול. עקוב אחר ההוראות שעל התווית כדי למדוד את הדשן. לאחר מכן, הוסף את הדשן לפחית הגינון שלך או מרסס דשן. לאחר מכן, ריססו את המים על הצמחים שלכם כדי לתת להם חומרים מזינים נוספים.
  • החלף את השקייתך הרגילה במי הדשן.
  • אתה יכול למצוא דשן אורגני נוזלי בחנות הגינון המקומית שלך או באינטרנט.
 3. 3
  עשב את העלילה לפחות פעם בשבוע. ערכו בדיקה ויזואלית כדי לבדוק את המגרש שלכם לגבי עשבים שוטים. אם אתה רואה כאלה, משוך אותם מיד. עשו כמיטב יכולתכם למשוך את כל העשבים העשבים לפני שהם גדלים מספיק בכדי להתחיל לייצר זרעים.
  • אל תכניסו עשבים שוטים לקומפוסט שלך, מכיוון שהם יזהמו את הקומפוסט בזרעים.
 4. 4
  שלוט במזיקים על ידי משיכת חרקים מועילים. הוסף צמחים שמושכים חרקים סביב גבול החלקה שלך. הזנים הנפוצים כוללים חינניות, ציפורני חתול, כפתור רווקות, חמניות, לימון, פטרוזיליה ואליסום. בנוסף, הציב סלעים ואבני דריכה ליד הגן שלך כדי לתת לבאגים הרבה מקומות להסתתר. החרקים ינשנו את המזיקים שעלולים להרוס לכם את היבול.
  • לדוגמא, פרת משה רבנו וחיפושיות טחונות מועילות במיוחד להדברת מזיקים.

  טיפ: תוכלו לרכוש פרת משה רבנו בחנות גינון או באינטרנט כדי להוסיף לגינה שלכם.

 5. 5
  הרחיקו מהצמחים שלכם חומרי הדברה, קוטלי עשבים ודשנים אנאורגניים. גנים אורגניים אינם משתמשים בחומרי הדברה, קוטלי עשבים או דשנים אנאורגניים, כך שתצטרכו להיות ערניים לגבי השימוש שלכם. אמנם זה יכול להרגיש כמו הרבה עבודה בהתחלה, אבל תשיג את העניין ברגע שתצבור קצת ניסיון. סמוך על הדשן האורגני שלך, משיכת ידיים של עשבים שוטים וחרקים ידידותיים כדי לשמור על הגינה שלך חזקה.
  טיפ מומחה

  כדי להיות אורגני, אתה גם לא יכול להשתמש בכימיקלים סינתטיים, אורגנו-פוספטים או רעלים בגינה שלך.

אורגנו-פוספטים או רעלים בגינה שלך
טיפ מומחה כדי להיות אורגני, אתה גם לא יכול להשתמש בכימיקלים סינתטיים, אורגנו-פוספטים או רעלים בגינה שלך.

טיפים

 • תוכל לנתח את אדמתך על ידי משרד ההרחבות הקואופרטיבי המקומי שלך כדי לקבוע מה ייתכן שתצטרך להוסיף כדי לקבל את הגן המוצלח ביותר האפשרי.

דברים שתזדקק להם

 • חפירה או ספייד
 • את חפירה
 • מעדר או מעבד
 • מגרפה לגינה
 • עץ למיטה מוגבהת (אופציונלי)
 • מיכלים או סירים (אופציונלי)
 • אדמה אורגנית
 • קומפוסט
 • קש
 • זרעים אורגניים או שתילים
 • דשן אורגני
 • יכול להשקות או צינור גינה
 • סכומי תיוג (אופציונלי)

שאלות ותשובות

 • איזה סוג של צמחים יהיה טוב לצל ואיזה יהיה טוב לשמש?
  נושא גדול! שטוף שמש: עגבנייה, פלפלים, מלפפונים, דלעת, מלון, תירס ושעועית, עד כמה שם. בעוד שרוב הירקות אוהבים מקומות שטופי שמש, כמה מהם טובים יותר עם קצת צל במזג אוויר חם. אלה שעושים טוב בשמש חלקית או בצל בהיר: חסה, תרד. כמה שעועית מוט, צנונית, ברוקולי, קייל וחרדל הם כמה דוגמאות לצמחים שעשויים לייצר תקין בגוון כלשהו.

תגובות (1)

 • wendell28
  זו השנה הראשונה בה אני עובדת בגינון, עברנו ועכשיו יש לנו 4,5 דונם. מידע מצוין עבורנו למתחילים!
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מגדלים צמח שעועית?
 2. כיצד להפיץ גרביים?
 3. איך לגדל דשא נחש?
 4. כיצד לגדל חד-שנתיים מזרע?
 5. איך לגדל לבנדר מזרע?
 6. איך מגדלים עצי פקאן?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail