איך מייצרים תכשיטים מחימר פולימרי?

כדי להכין שרשרת חרוזים או צמיד עם חימר פולימרי, התחל לגלגל פיסת חימר בגודל שיש בידיים כדי לחמם אותה ולהפוך אותה לגמישה יותר. לאחר מכן, גלגל אותו לכדור ותקע קיסם דרך המרכז כך שתוכל להשחיל אותו אחר כך. לאחר מכן, הניחו את החרוז על תבנית עם נייר אפייה, ואז חזרו על תהליך הגלגול והנקירה כדי ליצור כמה חרוזים שתרצו. לאחר שמגלגלים את החרוזים, אופים אותם בהתאם להוראות החבילה ואז נותנים להם להתקרר. לבסוף השחיל מחט בחוט ודחף אותה דרך כל חרוז ליצירת שרשרת או צמיד. כדי ללמוד כיצד להכין תליון מחימר פולימרי, המשך לקרוא!

נסה לכסות ריבוע או מעגל של חימר פולימרי בנקודות קטנות בצבעים אחרים של חימר פולימרי
נסה לכסות ריבוע או מעגל של חימר פולימרי בנקודות קטנות בצבעים אחרים של חימר פולימרי.

חימר פולימרי הוא מדיום פיסול המשמש אומנים ואמנים כאחד. הוא רך וניתן ליצור אותו בקלות למגוון רחב של צורות. הדבר הגדול על חימר פולימרים הוא כי, בזמן שהוא רך וקל לתמרן, כאשר אפוי הוא הופך להיות קשה. מכיוון שהוא כה תכליתי, ניתן לייצר באמצעותו סוגים רבים ושונים של תכשיטים. להלן מספר פרויקטים של תכשיטים שתוכלו לעשות עם חימר פולימרי.

שיטה 1 מתוך 2: הכנת שרשרת חרוזים פשוטה עם חימר פולימרי

 1. 1
  הרכיבו את כל האספקה שלכם. תזדקק למספר צבעים של חימר פולימרי, קיסם, מחבת שיכולה להיכנס לתנור (שישמש רק חימר פולימרי, ולא מזון), חתיכת חוט ומחט שניתן להשחיל על המיתר.
  • חימר פולימרי זמין בכל חנויות אספקת המלאכה וזמין גם באינטרנט.
 2. 2
  שחרר את החימר הפולימרי. יש לעבוד ולחמם חימר פולימרי מעט לפני שניתן יהיה לתפעל אותו בקלות. גזור חתיכה קטנה מהצבע הראשון שאתה רוצה להשתמש בו, בערך בגודל שיש. גלגל אותו בידיים שלך, הפוך אותו לעגל ומשחרר אותו.
  • אם החימר שלך ממש קשה, חתוך אותו לחתיכות קטנות בעזרת סכין. הניחו את החלקים על קרש חיתוך והוסיפו טיפת שמן מינרלי. עכשיו ללוש את כל החלקים הקטנים יחד. השמן המינרלי אמור להפוך אותו לגמיש יותר.
 3. 3
  נקב את כדור החימר הפולימרי באמצע בעזרת קיסם השיניים שלך. היזהר מכך שהכדור ישמור על צורתו העגולה וכי החור שיוצר קיסם גדול מספיק כדי לעבור את המחט שלך מאוחר יותר.
  • חימר פולימרי לא באמת מתרחב או מתכווץ בבישולו, אך חורי חרוזים עשויים להיות נוטים להתכווץ מעט. פירוש הדבר שעליך להפוך את חורי החרוזים שלך קצת יותר גדולים מהמחט שלך.
 4. 4
  הנח את החרוז שלך על נייר האפייה שלך. זכור כי אין להשתמש בנייר האפייה בו אתה משתמש לאפיית מזון לאחר שהוא משמש לאפיית חימר פולימרי.
 5. 5
  חזור על שלבים אלה עם כל צבעי החימר שיש לך. נסה לשמור על החרוזים שלך באותו גודל, כך שהם ייראו זהים.
  האם ניתן לייצר תכשיטים עם כל חימר אחר מלבד חימר פולימרי
  האם ניתן לייצר תכשיטים עם כל חימר אחר מלבד חימר פולימרי?
 6. 6
  הכינו חרוזי שיש. לאחר שתתרגלו להכין חרוזים בצבע אחד, נסו לערבב כמה צבעים יחד כדי ליצור אפקט שיש. כל שעליך לעשות הוא לקחת חלקים קטנים בכמה צבעים וללוש אותם יחד. עם זאת, הקפידו לא ללוש אותם יותר מדי זמן או שהצבעים פשוט ישתלבו ויצרו צבע אחיד חדש.
  • מותגים שונים של חימר פולימרי עשויים לקבל כיווני אפייה שונים, ולכן עדיף לשלב רק חימר פולימרי מאותו המותג.
 7. 7
  הכינו חרוז רב-צבעוני דו-צדדי. מגלגלים כל צבע לצינור סקיני ארוך, ברוחב כרבע סנטימטר ואורכו ארבעה סנטימטרים. לחץ את כל שפופרות הצבע זו לזו, והפוך גליל אחד ארוך. גלגלו את הגליל הגדול הזה מעט, רק כדי לוודא שהוא עגול. ואז פורסים חלקים בגודל שיש ומגלגלים אותם לחרוזים. החרוז המוגמר שלך צריך להיות בעל שני צדדים צבעוניים.
  • אתה יכול ליצור מגוון של דפוסים ועיצובים על ידי שימוש בתהליך זה. נסה לחתוך חלקים עגולים דקים מהגליל הססגוני שלך ואז למרוח את הצדדים השטוחים שלהם על פני חרוז בצבע יחיד (כפי שנעשה בשלבים לעיל). לאחר כיסוי המשטח, החלק את המשטח החוצה על ידי גלגול החרוז בידיים שלך.
 8. 8
  עקוב אחר הוראות האפייה המופיעות על עטיפת החימר. הקפידו לעקוב אחר ההוראות בזהירות, מכיוון שאפייה או מתחת לאפייה החרוז שלכם עלול לפגוע בהם.
  • לא משנה באיזה מותג מדובר, הוא יריח מעט את המטבח שלכם בזמן האפייה. האדים האלה לא טובים בשבילך. הקפד לפתוח לנו כמה חלונות או להפעיל אוורור כדי לקבל אוורור תקין.
 9. 9
  הוצא את החרוזים מהתנור ותן להם להתקרר לפני הרכבת השרשרת שלך. החרוזים צריכים להיות מגניבים לחלוטין לפני שאתה נוגע בהם. כשהם עדיין חמים הם לא יהיו קשים לגמרי, ולכן נגיעה בהם עלולה לפגוע במשטח.
 10. 10
  הרכיבו את השרשרת שלכם. השחיל את המחט שלך בחוט שקיבלת. ואז מחרוזים את החרוזים, תוך שימת לב לכל סוג של דפוס צבע שתרצה להכין. לאחר שכל החרוזים שלך נמצאים על המיתר, הסר את המחט מהקצה וקשור את קצוות המיתר, וודא שהלולאה שאתה עושה גדולה מספיק כדי להתאים מעל לראשך.
 11. 11
  שים את השרשרת החדשה שלך!

שיטה 2 מתוך 2: הכנת תליונים עם חימר פולימרי

 1. 1
  קנו כמה צבעים שונים של חימר פולימרי. אתה רוצה לבחור צבעים עם פרויקטים בראש. חימר פולימרי משתלב היטב, אז קחו בחשבון שתוכלו לערבב צבעים.
  • ישנם מספר מותגים שונים של חימר פולימרי. ייתכן שתרצה לרכוש יותר ממותג אחד כדי לראות איזה מותג אתה הכי אוהב. חלקם רכים יותר מאחרים. זכור, עם זאת, שלמותגים שונים עשויים להיות כיווני אפייה שונים, כך שאולי לא תרצה לערבב אותם יחד.
  • אתה יכול גם להכין חימר פולימרי בעצמך בבית.
 2. 2
  בחר כמה אביזרים להכנת תכשיטים. יהיה עליכם לתכנן איזה סוג תליונים תרצו להכין. עבור תליון שרשרת או מספר עגילים תלויים, תצטרך לרכוש מחזיק להקה חסין תנור. זו בעצם פיסת חוט שתוכלו להדביק לתוך החימר לפני שנאפה שעשויה לעמוד בחום התנור. בחוט זה תהיה לולאה שהמקלות יוצאים מהתליון, כך תוכלו לחבר את התליון למיתר שרשרת או לשרשרת או לחוטי עגיל.
  • תוכלו למצוא מגוון רחב של כלים להכנת תכשיטים ואביזרים בכל חנות יצירה.
  מותגים שונים של חימר פולימרי עשויים לקבל כיווני אפייה שונים
  מותגים שונים של חימר פולימרי עשויים לקבל כיווני אפייה שונים, ולכן עדיף לשלב רק חימר פולימרי מאותו המותג.
 3. 3
  מערבבים וממזגים צבעים. בחר את הצבעים האהובים עליך ושלב אותם יחד מספיק בכדי שהם ייצרו אפקט שיש.
  • אתה יכול גם לערבב צבעים יחד לחלוטין על מנת ליצור צבע חדש לגמרי. זה יכול להיות כיף לקנות רק חימר פולימרי אדום, צהוב וכחול ולנסות לייצר צבעים אחרים בעצמך על ידי ערבובם יחד.
 4. 4
  פסל את החימר הפולימרי שלך. בעזרת האצבעות לבד תוכלו לפסל תליונים, פסלונים או חרוזים. התחל בצורות פשוטות, הוסף חתיכות קטנות של חימר נוסף על מנת ליצור תבנית.
  • הכינו צורות ייחודיות. אין גבולות למה שאתה יכול לעשות עם חימר פולימרי. נסו ליצור צורה מופשטת ממגוון צבעים או מגרסה זעירה של החיה האהובה עליכם. האפשרויות הן אינסופיות במה שאתה יכול לעשות.
  • נסה לכסות ריבוע או מעגל של חימר פולימרי בנקודות קטנות בצבעים אחרים של חימר פולימרי. לאחר הכיסוי, החלק את המשטח בעדינות או השאר אותו עם משטח מרקם.
  • אם נגמרו לכם הרעיונות, נסו לחפש השראה ברשת. יש מגוון רחב של אתרים שיכולים לתת לך רעיונות להתחיל מהם.
 5. 5
  הוסף חתיכות אביזר ממתכת לפריטים המפוסלים שלך לפני האפייה. יש כמה אביזרים שצריך לאפות לתוך היצירה. ודא שכל דבר שאתה מכניס לתנור הוא חסין תנור.
 6. 6
  הנח את הפריטים המפוסלים שלך על דף עוגיות מכוסה בנייר כסף. זה מגן הן על המחבת והן על גב חלקי התכשיטים.
 7. 7
  אופים את פריטי החימר הפולימרי בהתאם להוראות החבילה. רוב החימר נאפה בטמפרטורה של 135 מעלות צלזיוס למשך 20 עד 25 דקות.
 8. 8
  אפשר לפריטים מפוסלים להתקרר לחלוטין. ניתן לשייף קלות עם נייר דק במיוחד במידת הצורך. אם אתה מייצר שרשרת, השחיל את מחרוזת השרשרת או את השרשרת דרך לולאת החוט שעל התליון שלך. אם אתה מייצר זוג עגילים, פשוט חבר את חוטי העגיל שרכשת לולאות היוצאות מהתליונים.

טיפים

 • יש אנשים שאוהבים להשתמש ביצרן פסטה כדי לגלגל יריעות דקות של חימר. זו גם דרך טובה לערבב צבעים או לרכך את החימר. עם זאת, זכור שברגע שאתה משתמש בגליל פסטה לחימר פולימרי, אתה לא צריך להשתמש בו להכנת פסטה שוב.
  מחבת שיכולה להיכנס לתנור (שישמש רק חימר פולימרי ולא מזון)
  תזדקק למספר צבעים של חימר פולימרי, קיסם, מחבת שיכולה להיכנס לתנור (שישמש רק חימר פולימרי ולא מזון), חתיכת חוט ומחט שניתן להשחיל על המיתר.
 • ניתן גם לצבוע את החימר אפוי עם צבעי אקריליק. פשוט מעצבים ואופים כרגיל. ברגע שתהיה מגניבה תוכלו לצבוע אותם בכל דרך שתרצו.
 • אם תרצה שהפסלים שלך יהיו בעלי מראה מבריק ומט, תוכל להשתמש בזיגוגי חימר פולימרים (שנמצאים בחנויות יצירה) כדי ללטש את יצירות האמנות שלך. הם יעזרו בשימור הצבע (אם בכלל) ויעניקו לתכשיטים מראה מבריק.
 • אם אתה מכין חתיכות עם תחתית מעוגלת שאינך רוצה להמעוך שטוח בעת האפייה, נסה להניח את הפריט על ערימה קטנה של עמילן תירס על תבנית האפייה שלך.

אזהרות

 • האדים מחימר פולימרי רעילים! וודאו שהחדר בו אתם אופים את החימר מאוורר היטב.
 • אסור לבלוע חימר פולימרי! אמנם כלים רבים מהמטבח מעולים לעבודה עם חימר פולימרי, אך וודאו כי כל דבר בו אתם משתמשים אינו חוזר לשימוש במטבח.

שאלות ותשובות

 • מה עוד אפשר לעשות במקום לאפות?
  אתה די צריך לאפות אותו, אם כי זה עלול להתקשות במידה מסוימת רק על ידי ישיבה בחוץ.
 • האם ניתן לייצר תכשיטים עם כל חימר אחר מלבד חימר פולימרי?
  כן, מכיוון שרוב החימר יכול להיכנס לתנור ולאפות אותו כדי להקשיח את הנתח.
 • היכן ניתן להשיג חימר פולימרי?
  תוכלו למצוא חימר פולימרי בחנויות יצירה כמו מייקל'ס, ג'ואן בדים, לובי תחביבים וכו '. תוכלו גם לרכוש אותו באופן מקוון.
 • האם אני צריך תנור מיוחד?
  אינך זקוק לתנור מיוחד לחימר פולימרי, אתה יכול פשוט להשתמש בתנור המטבח שלך.
 • מה אתה ממליץ על האביזרים העמידים בפני תנור? אני לא רואה בדיוק מה להשיג אצל מייקל כדי לגרום לחתיכת החימר להיצמד לעגיל וו דגים.
  כמעט כל פיסות מתכת קטנות בסדר בתנור. תזדקק לטבעות קפיצה קטנות ממתכת וסיכות עיניים. אתה בעצם תוקע את סיכת העין לחתיכת החימר כך שחלק החישוק הקטן מבצבץ החוצה, אופה אותה ואז מצמיד את טבעת הקפיצה, אותה אתה מחבר לחישוק הזעיר שבתחתית עגיל וו הדג. אם יש לך ספק, ישנם הרבה מדריכי תכשיטי חימר לאפייה בתנור (פולימרים) ביוטיוב.
שאלות ללא מענה
 • איזו שיטה היא הטובה ביותר לייבוש החימר שלי?
 • האם אוכל להשתמש בתנור מיקרוגל לשם כך?

תגובות (1)

 • leschjerry
  תהיתי איך לשים מתכת על חימר פולימרי ואז לבשל אותו, אז תודה!
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail