איך מכבים מדורה?

כדי לכבות מדורה במהירות, התחל על ידי מילוי דלי במים ושפיכתו על המדורה עד שהגחלים החמות מפסיקות לשרוק. לאחר מכן, ערבבו את האפר והגחלים באדמה, ושפכו עוד מים על האש כדי לוודא שלא תפספסו שום גחלת. ברגע שבולי העץ נראים קרירים, העבר את ידיך מעליהם כדי לראות אם אתה יכול לחוש בחום כלשהו. אם לא, גע בביומנים ובגחלים כדי לוודא שלא נותרו נקודות חמות. אם יש, חזור על התהליך כדי לוודא שכיבית את האש במלואה. כדי ללמוד כיצד להשתמש בחול ולכלוך לכיבוי מדורה, המשיכו לקרוא!

כדי לכבות מדורה במהירות
כדי לכבות מדורה במהירות, התחל על ידי מילוי דלי במים ושפיכתו על המדורה עד שהגחלים החמות מפסיקות לשרוק.

ישיבה סביב מדורה היא אחד משיאי היציאה לקמפינג. עם זאת, יציאה מהאתר לפני כיבוי מלא של האש עלולה לגרום לשריפות יער או לשרוף חניך אחר. מסיבות אלה, חשוב שתכבה את האש במלואה כשתסיים עם זה. למרבה המזל, תוכלו לכבות את המדורה בבטחה במים, חול או לכלוך.

שיטה 1 מתוך 2: כיבוי מדורה במים

 1. 1
  הטביע את המדורה במים. מלא דלי במים ושפך אותו על גבי המדורה. אל תעמוד ישירות מעל או בירידה מהאש, כדי למנוע שאיפת עשן או אדים חמים. המשך לשפוך מים על האש עד שכל השריקה מהגחלים החמות נעצרת.
  טיפ מומחה

  טריק מומחה: כאשר אתה סיימת עם המדורה שלך, לכבות אותו בסעיפים. כמו כן, קח את הזמן שלך בין החלקים, כי הולך להיות הרבה עשן. ברגע שהאש נראית כאילו היא כבתה, השתמש במקל כדי לערבב אותה סביב כדי לוודא שהיא כובתה לחלוטין.

 2. 2
  מערבבים את האפר והגחלת. השתמש במקל או את חפירה כדי לערבב את האפר והגחלים בקרקע. כשאתה מערבב את שאריות האש, אתה עלול לחשוף עוד גחלים אדומות או עצים בוערים שיש לכבות לפני שאתה עוזב.
 3. 3
  מגרדים את החלקים השרופים על המקלות ובולי העץ. השתמש במקל או בכף שלך כדי לגרד את כל המקלות או בולי עץ השרופים חלקית כדי להבטיח שהם כבויים לחלוטין. זה עשוי לחשוף גחלים בוערים יותר מתחת לפני העץ.
 4. 4
  שפכו עוד מים על האש. לאחר שערבבתם את האש ביסודיות, תרצו להוסיף לה מים נוספים בכדי לכבות את כל הגחלים שנותרו שעשויים לשרוף פיסות עץ בוערות.
 5. 5
  מרגישים את בולי העץ והגחלים כדי לוודא שהם לא חמים. הניחו את כפות הידיים לצד בולי עץ וגחלים. אם אתה לא מרגיש שום חום שמקרין מהם, אתה יכול לגעת בהם בידיים.
  • כל חתיכות חמות או חמות של האש שלך חייבות להיות מרוסנות עם יותר מים.
 6. 6
  חזור על השלבים עד שהאש קרירה למגע. המשך לעשות שימוש באזור ולערבב את הפיח והגחלים כדי להבטיח שכיבית את האש במלואה. האש נכבתה לחלוטין כשהיא קרירה לחלוטין למגע.
  • הסלעים המקיפים את האש צריכים להיות קרירים למגע כאשר האש כובתה במלואה.
כדי ללמוד כיצד להשתמש בחול ולכלוך לכיבוי מדורה
כדי ללמוד כיצד להשתמש בחול ולכלוך לכיבוי מדורה, המשיכו לקרוא!

שיטה 2 מתוך 2: חנק אש בעפר או בחול

 1. 1
  המתן עד שהאש תתפוגג. תכנן לצאת מהאתר כאשר האש שלך תכבה לגמרי. אל תוסיף בולי עץ לאש שלך אם אתה יודע שאתה עוזב בקרוב כדי שהאש תוכל להפסיק לבעור. אם אתה צריך לכבות את האש במהירות, זו לא שיטה אידיאלית. במקום זאת, השתמש במים בכיבוי האש שלך.
 2. 2
  מערבבים את האפר יחד עם מקל או את חפירה. השתמש בכף או במקל ארוך כדי לתקוע את הגחלת שנשארה באש. גלו בולי עץ גדולים או מקלות גדולים שלא נשרפו כדי לוודא שלא נותרו גחלת מתחת לאפר.
 3. 3
  מערבבים לכלוך או חול לגחלת. אתה פשוט רוצה מספיק לכלוך או חול כדי לחנוק את הגחלת ולכבות את האש במלואה. אין לכסות או לקבור את האש, מכיוון שהדבר עלול ליצור אש מתחת לפני הלכלוך שעלולה להתעורר מאוחר יותר ולהפוך את החול או הלכלוך לחמים להפליא.
 4. 4
  גע באש כדי לוודא שהאש כיבתה. שים את היד שלך כמה סנטימטרים מהגחלים באש כדי לוודא שהיא מתקררת. אם זה עדיין מרגיש חם, חזור על השלבים עד שהאפר מתקרר לחלוטין.

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל לכבות אש ללא כלים כמו מים?
  אתה לא יכול לכבות את זה, אבל אתה יכול לחכות שהוא ימות (הקפד לצפות בזה!) ואז לדרוך על האפר. אתה יכול גם לחנוק אותו עם שמיכה חסינת אש אם יש לך אחת ביד. אל תשפוך עליו נוזלים אחרים מלבד מים, לעולם אינך יודע מה יכול לגרום להתפוצצותו או לצמיחתו.
 • איך אוכל לכבות שריפה בקהילה לא מפותחת?
  לקחת את החמצן מהלהבה כי אש זקוקה לחמצן. השתמש בשמיכה או ברזנט כדי לחנוק את הלהבה. השיטה הטובה ביותר, לדעתי, היא לבעוט או לדחוף לכלוך אל האש.

תגובות (1)

 • carmenmorissett
  תודה רבה, זה עזר לי. הייתה לי אש גדולה מאוד לכבות.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail