איך לעזור לחבר להתמודד עם פרידה (לילדות)?

ההתמודדות עם פרידה היא אף פעם לא קלה, אבל עם קצת תמיכה, תוכל לעזור לחבר שלך להרגיש טוב יותר. אם חבר שלך פשוט נפרד מבן / בת הזוג שלהם, הם כנראה צריכים אוזן קשבת. תנו להם לפרוק ולהסביר מה הם מרגישים. למרות שאולי תתפתה לומר להם שהם יהיו בסדר, חשוב שלא תמזער את הכאב שלהם, אז אולי תגיד משהו כמו, "אני יכול להגיד לך שכואב לך. אתה בטח ממש מתגעגע לאקס שלך עכשיו." כשחברך מרגיש קצת יותר טוב, תכנן כמה פעילויות מהנות כדי להוריד את דעתם מהפרידה, כמו קניות, ללכת לארוחת ערב או לערוך סרט קולנוע. זכור שאנשים מתאוששים מניתוק בקצב שונה, כך שזה עלול לקחת קצת זמן. שהם יחזרו לעצמי הישן שלהם. כדי ללמוד מתי כדאי לעזור לחבר שלך לחפש עזרה מבחוץ לדיכאון, המשך לקרוא.

מה אם אינך יכול להיות בקרבת חברך כדי לעזור לה להתמודד עם פרידה
מה אם אינך יכול להיות בקרבת חברך כדי לעזור לה להתמודד עם פרידה?

קשה לעשות פירוק. חשוב להיות שם בשביל החבר שלך שלאחר מכן. הקשב למה שיש לחבר שלך לומר והיה רגיש לתחושות שלה. הדבר החשוב ביותר שאתה יכול לעשות עבור חברך הוא להשאיל אוזן וכתף לבכות עליה. הוצא אותה לעיר לפעילויות מהנות בכדי להרחיק את דעתה מהפרידה ולספק ערוצים בריאים ללחץ שלה. תן לה זמן לעבד את רגשותיה ולהיות סבלני כלפיה.

חלק 1 מתוך 3: תקשורת יעילה עם חברך

 1. 1
  הקשיב פעיל לחבר שלך. האזנה פעילה היא גישה בה תוכלו להשתמש כדי להפיק את המרב מהאינטראקציה שלכם עם חברכם. כאשר אתה עוסק באופן פעיל ומתקשר בגלוי עם חברך, אתה מראה לחברך שאתה מבין את רגשותיה ותומך בה. לעתים קרובות כאשר מתרחשת פרידה, זה יכול להוביל לתחושות של בדידות וספק עצמי. כחברה המשתמשת בכישורי הקשבה פעילים, אתה מתקשר לחברך באמצעות פעולות שהיא לא לבד ושעריכו את מחשבותיה ורגשותיה.
  • תסתכל עליה ישירות כשהיא מדברת.
  • הקשיבו למה שהיא אומרת והשתמשו בתקשורת לא מילולית - מהנהנים, מזעיפים פנים, מחייכים - כדי ליידע אותה שאתם מאורסים.
  • השתמש בשאלות פתוחות. למשל, במקום שאלה כן או לא כמו: "אתה עצוב?" שאל "איך אתה מרגיש?"
 2. 2
  היזהר מבחירת המילה שלך. אפילו הצהרות אהדה בעלות משמעות טובה יכולות להתפרש בצורה שגויה על ידי חבר במצב רגיש בעקבות פרידה. למשל, במקום למזער את כאבה באמירה "יהיה בסדר" או "יש דברים שפשוט לא אמורים להיות", אמור, "אני יודע שאתה כואב. אתה חייב להתגעגע לשעבר שלך."
  • בקש אישור בעת חפירה עמוקה יותר. אם ברצונך לשאול לגבי פרטים הקשורים לתחושותיה או למצב שהוביל לפרידה - שעשוי להיות מועיל לשניכם להבין זאת טוב יותר - קבל הרשאה לפני שתשאל את שאלתך. "האם אני יכול לשאול אותך על..." היא הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.
 3. 3
  היו פתוחים בראש. אולי אתה לא מבין מדוע חברך עצוב או כועס על הפרידה, במיוחד אם יש לך יחס אחר כלפי מערכות יחסים או שלא ניהלת מערכת יחסים רצינית מאוד לפני כן. נסו להבין מדוע היא מרגישה כמו שהיא מרגישה.
  כדי ללמוד מתי כדאי לעזור לחבר שלך לחפש עזרה מבחוץ לדיכאון
  כדי ללמוד מתי כדאי לעזור לחבר שלך לחפש עזרה מבחוץ לדיכאון, המשך לקרוא.
 4. 4
  הראו אמפתיה. תחשוב על פרידה מגעילה שהייתה לך, אם רלוונטי. השתמש בחוויה זו כדי לזכור כמה חשוב היה לך לקבל את תמיכת החברים שלך כשהתמודדת עם פרידה. עשו את סוג הדברים עבור חברכם שחבריך עשו עבורכם.
  • אל תמזער את החרדה של חברך באמירת דברים מתנשאים כמו "אל תדאג מזה" או "הכל יסתדר."
  • במקום זאת, הקשיב לחברך והציע תשובה מדודה ואמפתית כמו: "אתה אדם יפה ואני מאמין שלמרות שאתה פוגע עכשיו, אני בטוח שתמצא שוב אושר."
  • הכיר את רגשות חברך על סמך דבריה. לדוגמא, חברך עשוי לומר, "לעולם לא אמצא חבר / חברה אחר..." כדי להכיר בתחושה שמאחורי ההצהרה הזו, אתה יכול לומר, "אני מבין שאתה פגוע ומרגיש בודד, אבל אתה לא לבד. אני אני כאן בשבילך. "
 5. 5
  ציין את נקודות החוזק של חברך. עזור לה לראות את נקודות החוזק שלה על ידי הצבעה על התכונות שהופכות אותה לייחודית. תחושת עצמי חזקה יכולה לעזור למזער את ההשפעות של אובדן מישהו שהיה חשוב לה. הזכיר לה שלמרות שהיא עלולה להרגיש עצובה ללא האקס שלה בחייה, היא עדיין אדם שלם ומלא בפני עצמה.
  • לדוגמא, החמיאו לחברכם על כישורי הכדורגל המתוקים שלה או על היכולות האמנותיות המדהימות שלה. אתה יכול גם לציין עד כמה היא מסודרת או את היכולת שלה לחזות ולממש מגמות אופנה.

חלק 2 מתוך 3: הוכחת תמיכתך באמצעות פעולות

 1. 1
  בילו זמן עם חברכם. אל תתנו לחברכם לסבול רק מהפרידה שלה. הזמן את החברים המשותפים האחרים שלך להיכנס לפעולה. כולכם צריכים לעמוד בסולידריות עם חברכם השבור.
  • עודד אותה להיות עדינה עם עצמה ולהתמקד ברווחתה.
  • תן לה חיבוק, שפשף את גבה והראה לה שאכפת לך ושאתה שם בשבילה. לפעמים כל מה שחבר צריך זה כתף לבכות עליה.
 2. 2
  להיות אמין. כשחבר שלך מגלה לך את הרגשות הכי אינטימיים שלך, זה סימן שהיא סומכת עליך. אל תסגיר את האמון הזה על ידי פשיטות על פרידה וכל הפרטים סביב זה לחבריך בבית הספר, בעבודה או ברשתות החברתיות.
  תוכל לעזור לחבר שלך להרגיש טוב יותר
  ההתמודדות עם פרידה היא אף פעם לא קלה, אבל עם קצת תמיכה, תוכל לעזור לחבר שלך להרגיש טוב יותר.
 3. 3
  תכננו פעילויות מהנות. צא לקניות עם חבר שלך. בין אם תגיעו לחנות הספרים, לחנות האיפור או לחנות הבגדים, השגת צעצוע או בגד חדש יעודד את חברכם (לפחות באופן זמני).
  • המשמעות היא להוציא אותה לקולנוע, להביא לה פיצה ולצפות ביחד בסרטים, לצאת לרקוד או לעשות כל התחביבים והאינטרסים שהיא אוהבת.
  • הכינו רשימת השמעה לחבר שלכם ב- Spotify או - אם אתם בבית ספר ישן - הכינו להם מיקסטייפ.
 4. 4
  אפשר לה לעבד את רגשותיה. אם חברך מודע לרגשותיה, היא תוכל להתמודד איתם. אם היא מכחישה את רגשותיה שלה, לעומת זאת, היא תמשיך להיות מתוסכלת ולגרום טינה כלפי עצמה או האקס שלה. טינה ותסכול רגשי זה עשויים להתבטא בהמשך כתוקפנות או עוינות כלפי בן זוג אחר, עצמה או חבריה.
  • תן לה לבכות. חשוב לחבר שלך להחצין את רגשותיה כל עוד היא אוהבת. בכי הוא בריא ויגרום לה להרגיש טוב יותר. הדבר הטוב ביותר לאחר פרידה הוא לעתים קרובות לבכות ולהרגיש אומללים.
 5. 5
  להיות סבלני. אנשים מתאוששים מפרידות בקצב שונה. למרות שאולי אינך מבין מדוע חברך מתקשה להתמודד עם הפרידה, עליך להיות סבלני. כל אחד מתמודד ומרפא בדרכו ובקצב שלו.

חלק 3 מתוך 3: לעזור לחברך להתקדם

 1. 1
  עזרה בפרטים. דאג לצרכים עבור חברך. כאשר חברך מתאבל על סיום מערכת היחסים שלה, יתכן שלא יהיה לה כוח אפילו לדברים בסיסיים. הציעו לכבס את חברכם או לבשל לה ארוחת ערב.
  אפילו הצהרות אהדה בעלות משמעות טובה יכולות להתפרש בצורה שגויה על ידי חבר במצב רגיש בעקבות פרידה
  אפילו הצהרות אהדה בעלות משמעות טובה יכולות להתפרש בצורה שגויה על ידי חבר במצב רגיש בעקבות פרידה.
 2. 2
  לפתח תוכנית. עזור לחבר שלך לראות את הצד ההפוך של הפרידה. לאחר שהטראומה הראשונית של הפרידה פגה, עודד את חברך לחשוב על היתרונות של להיות רווק. למשל, ציין שהיא כבר לא צריכה לתאם עם בן זוגה כאשר היא רוצה לנסוע או לעבור למקום חדש.
  • יתרון נוסף הוא שכשהיא מוכנה, היא תפגוש אנשים חדשים ותצא שוב לדייטים.
  • אתה יכול לציין שיהיה לה יותר זמן לבלות עם המשפחה והחברים, כולל אותך.
  • אתה יכול לעשות כאן בדיחה. אמור משהו שנון כמו, "על הפוך, יהיה לך יותר זמן לבלות איתי!"
  • הראה לחבר שלך כיצד להכין רשימת הכרת תודה. רשימת תודות הינה רשימה קטנה כתוב כל יום בבוקר או בלילה המבטאת חמישה דברים טובים שקרו בכל יום. רשימת הכרת תודה עשויה להתחיל, "היום היה יום טוב. אני אסיר תודה על..." ואחריה חמישה דברים חיוביים שגרמו לחבר שלך לחייך או להרגיש טוב.
 3. 3
  דע את הגבולות שלך. זה טבעי לרצות להיות שם בשביל החבר שלך כשהיא עוברת תקופה קשה. בסופו של דבר, רק חבר שלך יכול לבחור להתמודד עם הכאב והרגשות שלה ולעבור מעבר לפרידה למקום בריא יותר מבחינה רגשית. הקפידו על חבר שלא מתמודד עם פרידה בצורה בריאה, והכינו את עצמכם להתפרצויות רגשיות.
  • חבר שלך עשוי להתפרץ עליך למרות היחס המועיל שלך והכוונות הטובות שלך. אם חבר שלך פועל מתוך אופי - להיות גס רוח, חסר סבלנות או רחוק - זיהוי שחבר שלך פשוט נמצא במקום רגיש וזקוק לזמן כדי לעבוד על הפרידה. אל תיקח את זה באופן אישי, אבל אל תעמוד בעצמך אם חבר שלך עובר את הגבול ומתחיל להיות נורא כלפיך.
  • אמור, "אני יודע שעוברת תקופה קשה כרגע ואני באמת רוצה להיות כאן בשבילך, אבל אתה לא יכול להשתמש בכאב ובכעס שלך בתור תירוץ להתייחס אלי רע." עזוב במידת הצורך.
  • אל תרגיש שאתה צריך לקחת על עצמך את כל הנטל של התאוששות חברך לאחר הפרידה. זה דבר אחד לתת לחבר שלך להישאר מספר לילות. זה דבר אחר לגמרי לאפשר לחבר שלך לעבור לגור איתך. אל תתנו לחבר שלכם לנצל את הנדיבות שלכם.
 4. 4
  דע מתי לחפש עזרה מבחוץ. אם חברך מסתובב בדיכאון רציני או נוהג בהתנהגות שלילית כתוצאה מהפרידה, עליה לפנות לייעוץ. למדו את חברכם להכיר בהתנהגויות הימנעות. ממליץ על מטפל אם אתה חושב שזה יעזור.
  • לנוכח פרידה קשה, אנשים פונים לעיתים קרובות לסמים ואלכוהול. עם זאת, הם עשויים להתמודד גם בדרכים אחרות, הרסניות באותה מידה, כולל התעמלות במזון, עבודה ללא הפסקה או עיסוק בקניות מוגזמות. חבר שלך צריך לראות מטפל אם היא מתחילה לעשות משהו קיצוני.
  • הטיפול יכול להיות טוב מסיבות רבות. סוף מערכת יחסים (במיוחד מערכת יחסים ארוכת טווח), יכול להיות כואב ביותר וקשה להתמודד איתו. מערכות יחסים מסתיימות לעיתים קרובות מכיוון שאחד מהאנשים או שניהם לא הצליחו לזהות ולהתמודד עם סוגיות מהעבר שלהם שהובילו להרגלי זוגיות לא בריאים, אשר בתורם גרמו לפרידה.
  • אם חברך היה מעורב במערכת יחסים לא בריאה בה זהותה התבססה על אישור האדם איתו היא יוצאת, או שהקשר מבוסס על מניפולציה ושליטה, זה יכול להיות סימן לסוגיות אחרות.
  • שיחה עם מטפל מיומן יכולה לעזור לחברך להתמודד עם הפרידה שלה ולהבין טוב יותר את מעשיה ואמונותיה כדי להבטיח שהעבר לא יחזור על עצמו במערכת היחסים הבאה שלה. זה יכול גם לעזור לחבר שלך לזהות איך נראים מערכות יחסים בריאות כך שמערכות יחסים עתידיות יהיו טובות יותר.

טיפים

 • הוציאו אותה לאנשהו שבו היא יכולה להרגיש טוב, כמו מסעדה, סועד, קניון, ספא וכו '.
 • כשהיא לא בוכה, הצחיק אותה. צחוק הוא הצורה הטובה ביותר של רפואה.

אזהרות

 • אל תצעק עליה או תאשים אותה בפרידה.
 • היזהר מדבריך על האקס של חברך. יש סיכוי שהם יחזרו יחד מתישהו.

שאלות ותשובות

 • חברה שלי רוצה לפרק את מערכת היחסים שלנו על סמך סוגיות משפחתיות קטנות. מה לדעתך היא מתכננת?
  הדרך הטובה ביותר לברר היא לשאול. כשאתה עושה זאת, היה מוכן ופתוח לכל האפשרויות. הכן את עצמך לגרוע מכל, אך לשאול ישירות זו הדרך הטובה ביותר.
 • חברתי ואני בחטיבת ביניים, והחבר שלה נפרד מהטקסט. היא כועסת כי הוא לא היה 'אמיץ' מספיק כדי לומר לה מתי הם שיחקו כדורסל. עכשיו היא פשוט בדיכאון. מה עליי לעשות?
  נשים באתרי היכרויות מקבלות מאות בקשות, והן משאירות את רובן פשוט ללא מענה. בהתחלה חשבתי שזה גס, אבל כשקראתי על זה, הבנתי שאף אחד לא אוהב לדחות אנשים. הם פשוט לא יכולים להשקיע שעות בתשובה לכולם שהם לא מעוניינים; זה מוריד אדם. קשה לדחות מישהו, או לסיים מערכת יחסים. עם זאת, חברך צודק לחלוטין: הוא היה צריך לאייש ולומר לה באופן אישי. אבל אני מבין; זה יכול להיות מאוד מרתיע לעשות את זה. היא יכולה לשכוח ממנו בבטחה. היא יכולה להיות עצובה כמה ימים, גם כועסת, ואתה יכול להיות שם בשבילה. ואז היא תרים את עצמה בחזרה ותמשיך הלאה.
 • האקס של חבר שלי התייחס אליה בצורה נוראית כשהיו בקשר, אבל עכשיו כשהם הסתיימו, היא רומנטיקה את זה ועדיין מתגעגעת אליו. מה אני עושה?
  אשרו את הזיכרונות הרומנטיים. אם אתה תמיד תהיה זה שתציע דברים שליליים כדי להתמודד עם הרומנטיזציה שלה, היא תשליך בקרוב את כל השלילי שקרה עליך, כלומר אתה תהפוך לאיש הרע. הם אהבו זה את זה, אז בוודאי ודאי היו דברים טובים. עדיף גם שמישהו יזכור את הדברים הטובים, ולא יישאר תקוע בכעס ובכאב. הבהיר כי מערכת היחסים שלה כללה שתי החלטות טובות: להתחיל אותה ולסיים אותה. ואם אי פעם תרצה לחזור איתו, זו הבחירה שלה, אבל בכל מקרה תזכיר לה את האיום.
 • מה אם ניסית הכל והיא עדיין לא יכולה להתגבר על האקס שלה?
  זכרו, זה לא תפקידכם להכריח את חברכם להתגבר על הפרידה שלהם. עליך לתת לחבר שלך זמן להתמודד עם הפרידה שלהם בדרך שלהם ובתנאים שלהם. עבור אנשים מסוימים זה לוקח יותר זמן מאשר אצל אחרים. היה סבלני עם חברך ותומך בו, ואל תלחץ עליו להתגבר על מישהו אם הוא לא מוכן.
 • החבר של חבר שלי נפרד ממנה לפני חודש. לפעמים נראה שהיא עדיין מחבבת אותו, אבל נראה שהוא מכעיס אותה מאוד! מה עליי לעשות?
  תוריד ממנו את המוח ותעסיק אותה בדברים אחרים כמו לצאת יחד, לשחות, ללכת לפארק, לבקר במוזיאון או לנסות תחביב חדש.
 • כיצד אוכל לעזור לבתי בפרידה?
  פשוט תהיה שם בשבילה אם / מתי היא רוצה לדבר על זה. אל תגיד לה "זה ישתפר" או "יש הרבה דגים בים", פשוט הקשב לתחושותיה ותן לה מקום כשהיא צריכה את זה. אחרי שהיה לה זמן לעבד, נסה להוציא אותה לגלידה או לסרט כדי להוריד ממנה את דעתה.
 • מה אם אינך יכול להיות בקרבת חברך כדי לעזור לה להתמודד עם פרידה?
  אם חבר שלך רחוק וביקור אי אפשר, דאג להתקשר ולשלוח לה הודעה. אמור לה להתקשר אליך אם היא רוצה לדבר. הישאר בקשר ותודיע לה שאתה סולידרית איתה.
 • מה אני עושה אם חבר שלי תמיד בוכה כי האקס שלה לא ישמע אותה ופשוט חסם אותה?
  זה מאוד מתסכל מאוד להיות פשוט חסום, אבל זה מותר. הדבר היחיד שכל אחד צריך לעשות כדי לסיים מערכת יחסים זה לחשוב על זה. איש אינו יכול להיאלץ להסביר מדוע, להמשיך לדבר, לשמור על קשר. אם אתה רוצה, אתה יכול פשוט לקום ולעזוב, לחסום את האדם לנצח, ולעולם לא לדבר שוב. אבל זה קשה להפליא. דרך חביבה יותר היא לפחות לאפשר לאדם לדעת כמה דברים ולסיים אותם בשיחה. אז מה על חבר שלך לעשות עכשיו? בוכה כמה ימים, תהיה עצוב עוד כמה, ואז תרים את עצמה. צא החוצה, הקיץ כבר כאן. ודא שאתה שם בשבילה כדי לדבר ותן לה המון חיבוקים.
 • האם יש משהו שונה אם זה היה קשר ארוך טווח?
  כן, למערכת יחסים ארוכת טווח זה יכול היה להיות רציני יותר וחברך אולי היה קשור יותר. זה תלוי בנסיבות.
 • אם האקס שלה אמר שהיא מכוערת ומחורבנת, עלי להביא את זה כדי לעזור לה לעבור את זה?
  אל תזכיר לה משהו נורא כזה. הסיח את דעתה ממחשבות שליליות על ידי עשיית דברים יחד ופגישה עם חברים חדשים.

תגובות (2)

 • iconsidine
  קריאת מאמר זה עזרה לי להבין טוב יותר מה עובר על חברתי. היא באמת הייתה זקוקה למישהו לדבר איתו, והמישהו הזה היה אני. עזרתי לה בזה כמה שבועות עד שהיא התגברה עליו. תודה על הטיפים המעולים במאמר זה.
 • hellercornell
  כל צעד וצעד עזר לי מאוד! תודה רבה לך.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail