כיצד להשתמש במברשת שיניים חשמלית?

כשאתה משתמש במברשת שיניים חשמלית, חשוב על השיניים שלך כארבעה חלקים: הצד הימני, הצד השמאלי, הסט העליון של השיניים הקדמיות, והמערכת התחתונה של השיניים הקדמיות. צחצחו כל קטע בנפרד על ידי הצבת המברשת בזווית של 45 מעלות לקו החניכיים, והזיזו את המברשת בתנועה קדימה ואחורה לכיוון חוד השיניים. לצחצוח משטח השן הפנימי, החזיקו את המברשת אנכית ועשו משיכות מעלה ומטה עם החלק הקדמי של המברשת. המשך לקרוא לקבלת עצות ממבקר רופאי השיניים שלנו כיצד לצחצח את הלשון ולשמור על בריאות החניכיים.

אתה יכול לצחצח את הלשון שלך במברשת שיניים חשמלית באותו אופן שהיית עושה במברשת שיניים ידנית
אתה יכול לצחצח את הלשון שלך במברשת שיניים חשמלית באותו אופן שהיית עושה במברשת שיניים ידנית.

בריאות הפה היא חלק חשוב בשמירה על הרווחה הכללית שלך. מברשת שיניים חשמלית עשויה לעזור לנקות את השיניים ממברשת שיניים ידנית מכיוון שהיא פועמת בקצב גבוה יותר מכפי שתוכל להזיז את הידיים. על ידי שימוש בטכניקה נכונה של שימוש במברשת שיניים חשמלית והנחיות לצחצוח פעמיים ביום, אתה יכול לשמור על שיני הלבנה לפניך, נשימתך רעננה, ולסייע במניעת חללים או זיהומים אחרים.

חלק 1 מתוך 2: שימוש במברשת השיניים

 1. 1
  טען את היחידה. לא תוכל להשתמש במברשת שיניים אלקטרונית אם הסוללות שלך מתות או שהיא לא טעונה. או שמור את מברשת השיניים המעורבלת במטען שלה או החלף את הסוללות כאשר אתה מבחין שהיא מאבדת מכוחה, מה שיכול לעזור להבטיח שתוכל להשתמש במברשת השיניים בצורה היעילה ביותר. אם נגמר לכם הכוח, תוכלו להמשיך לצחצח ידנית או לקבל מברשת שיניים רגילה אם יש לכם.
  • אחסן את מברשת השיניים שלך קרוב מספיק לכיור כך שיהיה קל להגיע אליה, אך רחוק מספיק כדי שלא תפיל אותה בטעות בכיור ותתחשמל אם מברשת השיניים מחוברת לחשמל.
  • שקול להחזיק סוללות נוספות בהישג יד, כך שתמיד תוכל לצחצח שיניים.
 2. 2
  שמור על שלמות המברשת שלך. על מברשת השיניים החשמלית שלך להיות בעלי זיפים רכים, ניילוניים ועגולים, לצחצוח היעיל ביותר. זיפים אלה יכולים ללבוש עם שימוש קבוע ועליך לבדוק את המברשת באופן קבוע כדי לשמור על תקינותה, מה שיכול לעזור להבטיח שתקבל את המברשת הטובה ביותר האפשרית.
  • וודא שלזיפים אין קצוות או נקודות קצה חדים או משוננים.
  • וודא כי הזיפים אינם נושרים. כמו כן, בדקו את הזיפים הצבעוניים. אם הם מתחילים לדעוך, המשמעות היא שכדאי להחליף את הקצה בעזרת טיפ חדש.
  • החלף את ראש מברשת השיניים האלקטרונית כל שלושה עד ארבעה חודשים, או לעיתים קרובות יותר אם אתה מבחין באחת מהבעיות הנ"ל.
 3. 3
  הכן את מברשת השיניים שלך. הפעל את מברשת השיניים מתחת למים והניח על המברשת טיפת משחת שיניים בגודל אפונה. זה יכול לעזור בהכנת מברשת השיניים לניקוי היעיל ביותר של השיניים וחלל הפה. אתה יכול גם למרוח את משחת השיניים על השיניים בזמן שמברשת השיניים מכובה כדי לפזר את הדבק טוב יותר סביב הפה שלך.
  • שקול להשתמש במשחת שיניים פלואוריד, שיכולה לעזור בחיזוק השיניים שלך ובהסרת רובד הגורם למחלות וריקבון.
  • אם יש לך שיניים רגישות עקב אמייל מוחלש, שקול להשתמש במשחת שיניים פלואורדית שנוסחה כדי לעזור למזער את הרגישות.
  כיצד אוכל לצחצח את לשוני במברשת שיניים חשמלית
  כיצד אוכל לצחצח את לשוני במברשת שיניים חשמלית?
 4. 4
  חלק את הפה שלך לארבעה רביעים. מחלק את הפה שלך לרבעים העליונים, השמאליים, הימניים והתחתונים כדי להתמודד עם שגרת הצחצוח שלך. זה יכול לעזור להבטיח כי אתה מצחצח כל קטע בשיניים ובחלל הפה שלך.
  • אתה יכול להתחיל בכל הרבע שאתה אוהב או שהכי נוח לך, וכדאי להשקיע כ -40 שניות בכל רבע תוך צחצוח כל משטח שיניים.
  • דאגו לצחצח את לשונכם ואת גג הפה.
 5. 5
  מניחים את זיפי מברשת השיניים לאורך קו החניכיים. החזיקו את מברשת השיניים בזווית של 45 מעלות לקו החניכיים. שמור על הזיפים במגע עם משטח השן וקו החניכיים שלך, מה שיכול לעזור לך להבטיח את המברשת היעילה ביותר האפשרית.
  • הפעל לחץ עדין בלבד, מכיוון שיותר מדי עלול לפגוע בשיניים ובחניכיים. גם הרטט של מברשת השיניים האלקטרונית יכול להוסיף קצת לחץ נוסף.
 6. 6
  מברישים ממשטחי שיניים חיצוניים לפנימיים. שמרו על הזווית של 45 מעלות, צחצחו את המשטחים החיצוניים של שתיים עד שלוש שיניים באמצעות תנועת גלגול קדימה ואחורה. לאחר שתסיים הליך זה לרבע, עבור אל המשטחים הפנימיים של השיניים וחזור על אותו הליך.
  • תנועת הגלגול מושגת על ידי מגע המברשת לקו החניכיים ואז מעבר כלפי מטה עם מברשת השיניים לכיוון משטח הלעיסה. כמו כן, צחצחו את החניכיים בלחץ עדין והימנעו מלהחזיק את המברשת זמן רב מדי ליד קו החניכיים מכיוון שהסיבוב יכול לגרום למיתון חניכיים לאורך זמן.
  • כדי לצחצח מאחורי השיניים הקדמיות שלך, הטה את המברשת אנכית ועשה משיכות מעלה ומטה באמצעות המחצית הקדמית של המברשת שלך.
 7. 7
  נקו משטחים נושכים, לשון וחך רך. יהיה עליך גם לצחצח את הלשון ואת החיך שלך, כמו גם את המשטחים הנושכים של השיניים. זה יכול לעזור בהסרת פסולת וחיידקים אחרים הגורמים לריח.
  • השתמש בתנועת קרצוף עדינה הלוך ושוב כדי לנקות את המשטחים הנושכים ואת הלשון שלך.
  • השתמש בתנועה עדינה וקדימה שווה או יותר כדי לנקות את החיך הרך שלך, או את גג הפה שלך.
 8. 8
  מברישים בעדינות וביסודיות. השקיעו לפחות שתי דקות בצחצוח שיניים, או בערך 30 שניות לרבע. פעולה זו לפחות פעמיים ביום יכולה לעזור במניעת עששת לבין עששת על ידי מזעור פסולת וחיידקים בפה.
  • הימנע שפשוף השיניים חזק מדי, כמו זה יכול להוביל האמייל השחיקה ואת החניכיים נסוגים.
  • אם אתם מתקשים לזכור לצחצח שיניים במשך 2 דקות תמימות, בחרו במברשת שיניים חשמלית עם טיימר מובנה. זה יוציא את הניחושים ממנו ויעשה את העניינים קצת יותר יעילים. עם זאת, תוכלו אפילו להבריש מעט יותר משתי דקות, מה שייתן לכם זמן לנקות מתחת ללשון ולגרד את הלשון ואת גג הפה.
  • לחיצה חזקה מדי עלולה לפגוע בחניכיים או להישחק באמייל.
  • המתן 30-60 דקות לאחר אכילת או שתיית מזון חומצי כדי לסייע בשמירה על האמייל שלך. זה יספק זמן רב לרוק לבצע מינרליזציה מחדש של האמייל וליצור סביבה אלקליין. במקום זאת, לעסו חתיכת מסטיק ללא סוכר המכילה קסיליטול לאחר הארוחות ולפני הצחצוח.
  בחרו במברשת שיניים חשמלית עם טיימר מובנה
  אם אתם מתקשים לזכור לצחצח שיניים במשך 2 דקות תמימות, בחרו במברשת שיניים חשמלית עם טיימר מובנה.
 9. 9
  חוט דנטלי בין השיניים. אפילו עם צחצוח יסודי, רופאי שיניים ממליצים על חוט דנטלי בשיניים פעמיים ביום. זה יכול לעזור בהסרת חלקיקי פלאק ומזון בין השיניים שהצחצוח לא יכול היה להגיע אליהם. כשאתה משתמש בחוט דנטלי, הקפד לדחוף למטה לחניכיים כדי לעסות את החניכיים שלך, ולא רק להחליק את החוט בין השיניים.
  • הסר חוט דנטלי כ 46 ס"מ (46 ס"מ) מהאריזה. עוטף אותו סביב האצבעות האמצעיות שלך. לאחר מכן תוכל לתפוס את החוט הדנטאלי בין האגודלים לאצבעות הידיים אשר יכול לעזור לך לנקות בצורה יעילה יותר.
  • הקפד להיות עדין מאוד כאשר אתה מנחה את החוט הדנטאלי בין השיניים. עקם אותו כנגד השן שלך כאשר הוא פוגע בקו החניכיים שלך.
  • משפשפים את הצד של כל שן בחוט הדנטלי בתנועה כלפי מעלה ומטה. נסה להסיר את הרובד שנוצר מתחת לחניכיים ותרגל עד שתשיג את התוצאות הטובות ביותר.
  • אתה יכול לצחצח או להשתמש בחוט דנטלי קודם. כמה מחקרים הראו, עם זאת, כי שימוש בחוט דנטלי לפני צחצוח עשוי להגביר את היעילות של פלואור.
 10. 10
  השתמש בשטיפה בחיטוי בפה. אחרי שצחצחת וחוט דנטלי, שטפי את הפה עם מים נקיים ושטיפת פה. כמה מחקרים הראו כי שטיפת פה יכולה להפחית את הפלאק ודלקת חניכיים ולקדם את בריאות הפה הכללית. שטיפת פה יכולה גם להסיר חלקיקים מתמשכים של מזון או חיידקים אחרים.
  • יש לרחף סביב המים ולשטוף את הפה בפה.
  • שטיפות פה המכילות כלורהקסידין הן בדרך כלל סוג הפה המועדף. מוצרים המכילים אלכוהול עשויים לייבש את הפה ולגרום לריח רע מהפה או אפילו לפצעים או כיבים.
 11. 11
  אחסן את מברשת השיניים שלך. לאחר שסיימתם את שגרת הצחצוח, שטפו את ראש מברשת השיניים והחזירו אותו ליחידת האחסון שלו. זה יכול לסייע בשמירה על תקינות ומברשת השיניים שלך. הסר את המברשת מהידית והחזק אותה מתחת למים זורמים למשך מספר שניות. הגדר אותו זקוף למחזיקו לייבוש.
  • שטיפת מברשת השיניים במי ברז תנקה כל משחת שיניים או פסולת.
  • הימנע מכיסוי ראש מברשת השיניים שלך, מה שיכול לעזור בקידום גדילת החיידקים.
  • דאג לאחסן את מברשת השיניים במצב זקוף.

חלק 2 מתוך 2: שמירה על בריאות הפה

 1. 1
  צחצחו וחוט דנטלי פעמיים ביום. צחצוח וחוט דנטלי בכל יום כמו גם לאחר הארוחות עשוי לקדם את בריאות חלל הפה שלך. סביבה נקייה עשויה למנוע חללים, זיהומים וכתמים.
  • צחצחו וחוט דנטלי לאחר הארוחות אם אתם מסוגלים. אם יש לך מזון או פסולת אחרת המתמשכת בשיניים, זה יכול לקדם זיהום וריקבון. לעיסת חתיכת מסטיק עשויה לעזור למזער את הסיכון הזה אם אין לך מברשת שיניים זמינה.
 2. 2
  הימנעו ממאכלים ומשקאות ממותקים וחומציים. מזון ומשקאות המכילים סוכר או חומצה יכולים לתרום לריקבון הפה, וצפייה בצריכתכם יכולה לסייע בשמירה על בריאות הפה. ניקוי השיניים לאחר צריכת פריטים אלה עשוי למזער את הסיכון לעששת וזיהום.
  • תזונה בריאה ומאוזנת של חלבון רזה, פירות וירקות וקטניות יכולה לקדם את הרווחה הכללית שלך, כולל בריאות הפה. פירות וירקות גולמיים הם הטובים ביותר. פירות וירקות גולמיים מגרים את החניכיים והשיניים שלך ומספקים זרימת דם טובה המונעת ריקבון, מחלות חניכיים או אפילו דלקת חניכיים. כמו כן, היצמדו ללחם דגנים מלאים והימנעו ממאכלים ממותקים להפחתת כמות החומצות.
  • כמה מזונות בריאים אחרת הם חומציים. זה כולל פירות הדר ויין. המשך ליהנות ממאכלים ומשקאות אלה, אך צמצם את כמות הצריכה ושקול לצחצח שיניים 30 דקות לאחר שסיימת כדי למנוע אובדן אמייל.
  • כמה דוגמאות למאכלים ומשקאות סוכריים וחומציים שניתן להתרחק מהם הם משקאות קלים, ממתקים, סוכריות ויין.
  מברשת שיניים חשמלית עשויה לעזור לנקות את השיניים ממברשת שיניים ידנית מכיוון שהיא פועמת בקצב גבוה יותר מכפי
  מברשת שיניים חשמלית עשויה לעזור לנקות את השיניים ממברשת שיניים ידנית מכיוון שהיא פועמת בקצב גבוה יותר מכפי שתוכל להזיז את הידיים.
 3. 3
  השתמש בשטיפות פה ומשחות שיניים ללא אלכוהול. שטיפות פה ומשחות שיניים שיש בהן אלכוהול עלולות לפגוע באמייל ובבריאות הפה הכללית שלך. השתמש במשחות שיניים או במי פה ללא אלכוהול כדי למזער את הסיכון לבעיות אלה.
 4. 4
  הימנע מליטוש שיניים. אם אתה מכווץ וטוחן את השיניים, אתה עלול לפגוע בשיניים ובפה. אם אתה מטחנת שיניים, שוחח עם רופא השיניים על חבישת מגן פה.
  • השחזה עלולה לגרום לרגישות בשיניים ולנזק כולל שבבים וסדקים.
  • כסיסת ציפורניים, פתיחת בקבוקים או שמירת חפצים בין השיניים הם גם הרגלים רעים. הימנע ככל האפשר מההרגלים הללו כדי שלא תפגע בשיניים.
 5. 5
  בקר במשרד רופא השיניים שלך באופן קבוע. קבעו בדיקות סדירות אצל רופא השיניים לפחות פעמיים בשנה. אם אתה נתקל בבעיות בשיניים, פנה לרופא השיניים לעתים קרובות יותר. זה יכול לעזור לקדם את בריאות השיניים והפה שלך, ולתפוס כל בעיה בשלבים המוקדמים שלהם, כך שהם לא יהפכו לבעיות מרכזיות.
  • פנייה לרופא השיניים שלך באופן קבוע יכולה לעזור לך לתפוס ולטפל בבעיות בשלב מוקדם, דבר שיכול למנוע בעיות גדולות יותר להופיע מאוחר יותר. לדוגמא, ניתן לטפל בחלל קטן במילוי בלבד, אך אם תמתין, ייתכן שתצטרך במקום זאת לתעלת שורש.

טיפים

 • צחצחו שיניים לפחות פעמיים ביום, או אחרי כל ארוחה.
 • עקוב אחר הכלל של 2 דקות, אחרת החניכיים שלך ידממו באמת.

שאלות ותשובות

 • מהי הדרך הנכונה למקם מברשת שיניים חשמלית על השיניים והחניכיים?
  הדרך הטובה ביותר היא למקם את מברשת השיניים בזווית של 45 מעלות ולהשתמש בלחץ נמוך על כל משטחי השיניים. עבור המשטחים הצדדיים, אתה יכול להשתמש במשיכות עגולות בשילוב עם אנכיים. למשטחי הלעיסה פשוט השתמש בתנועות מעגליות.
 • מהן המברשות השונות שמגיעות עם מברשת שיניים חשמלית Oral B המשמשת?
  אלה ראשי המברשת הנוספים. לאחר שלושה חודשים של שימוש, עליכם להחליף את ראש המברשת בראש חדש ולפטור את הישן.
 • אני שומע שצחצוח לאחר הארוחות הוא דבר רע, שכן השיניים הן החלשות ביותר לאחר האכילה, ועלולות לפגוע בשיניים. זה נכון?
  כן, רמת החומצה בפה שלך היא הגבוהה ביותר במהלך הארוחות (ומיד אחר כך), מה שמחליש את אמייל השן. בדרך כלל עליכם להמתין לפחות שעה לאחר האכילה לפני שתברישו. אתה יכול לדלג על צחצוח אחרי הארוחה ולהשתמש בחוט דנטלי או ללעוס קצת מסטיק במקום.
 • מדוע שארכוש מברשת שיניים חשמלית על פני ידנית?
  מברשת שיניים חשמלית תנקה את השיניים ממברשת ידנית מכיוון שהיא פועמת בקצב גבוה יותר מכפי שידך יכולה לנוע. זה גם טוב מאוד לכל מי שיש לו מצב שמשפיע על הניידות שלהם. בנוסף, מברשות שיניים חשמליות רבות מגיעות עם טיימר מובנה, שמאוד מועיל לכל מי שמתקשה לצחצח במשך שתי דקות תמימות.
 • מה עלי לעשות אם מברשת השיניים שלי תפסיק להסתובב אם אני לוחץ חזק מדי?
  תפסיק ללחוץ חזק מדי. תנו למברשת לעשות את העבודה; אין צורך לדחוף חזק מדי או אפילו לקרצף עם מברשת שיניים חשמלית.
 • האם לכל רבע צריכה להיות משחת שיניים בגודל אפונה, או שמא משחת שיניים בגודל אפונה זו מייצגת את כל הפה?
  כמות משחת השיניים בגודל אפונה מיועדת לכל הפה. אתה לא צריך לחרוג מכמות זו, במיוחד אם אתה משתמש במשחת שיניים שוחקת או במשחת שיניים שיש בה ריכוז גבוה של פלואור.
 • כיצד אוכל לצחצח את לשוני במברשת שיניים חשמלית?
  אתה יכול לצחצח את הלשון שלך במברשת שיניים חשמלית באותו אופן שהיית עושה במברשת שיניים ידנית.
 • האם אני מזיז את המברשת בזמן ההברשה, או נותן למברשת לבצע את העבודה?
  רק להזיז את המברשת לאורך השיניים, אין צורך למעשה "לצחצח" כמו ידני. תנו למברשת לעשות את העבודה.
 • האם אני צריך לשים משחת שיניים על מברשת הספין?
  כן.
 • האם אוכל להשתמש במברשת שיניים חשמלית בכל פעם שאני מצחצח שיניים?
  כן, זה בטוח לחלוטין להשתמש במברשת שיניים, וברוב המקרים, עדיף לעשות זאת מאשר להשתמש במברשת שיניים שאינה חשמלית. רק זכרו להבריש פעמיים ביום במשך שתי דקות לפחות. אל תעשה את זה יותר או שאתה מגרה את החניכיים שלך, גורם לדימום / גירוי ואל תעשה את זה מעט מדי אחרת תפתח פלאק ותדבק במחלת חניכיים מחיידקים.

תגובות (4)

 • eldoramcglynn
  מאוד אינפורמטיבי! תודה!
 • curtschaden
  עכשיו אני יודע לצחצח רכוש, תודה.
 • cale38
  לא הכרתי את הטכניקה הנכונה. המאמר שלך עזר לכיסוי הפרטים החשובים.
 • saundersalexand
  הסקירה הייתה מאוד אינפורמטיבית ומועילה.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail