איך מנגנים סולו גיטרה?

או לנגן סולו בגיטרה
ללמוד כיצד סולו, או לנגן סולו בגיטרה, בין אם באמצעות אלתור או תרגול נלמד, הוא עניין של לימוד קומץ טכניקות וידע להרכיב אותן.

סולו הוא אחד התחומים הבסיסיים של נגינת גיטרה, לא משנה איזה סגנון מוסיקה אתה מנגן. ללמוד כיצד סולו, או לנגן סולו בגיטרה, בין אם באמצעות אלתור או תרגול נלמד, הוא עניין של לימוד קומץ טכניקות וידע להרכיב אותן.

צעדים

 1. 1
  התוודע לכמה מטכניקות הגיטרה החיוניות לסולו. טכניקות אלה פשוטות בפני עצמן, אך שליטה בהן ויכולת שילובן ללא מאמץ היא מכרעת בכדי להיות מסוגלים לבודד. חלק מהטכניקות הללו כוללות כיפופים, פטישונים, משיכות, ויברטו ותחנות כפולות.
  • כיפוף מתבצע על ידי כיפוף מיתרי גיטרה כדי להעלות את המגרש שלו. כדי לנגן בכפיפה, דאג למחרוזת באצבע הטבעת שלך, והניח את המצביע והאצבעות האמצעיות שלך על הסריג ממש מאחוריו. הפעלת לחץ בכל שלוש האצבעות, דחפו את החוט למעלה או למטה כנגד הצוואר ואפשרו לגובה הצליל שלו לעלות. אתה יכול להשיג חצי צעד או הבדל צעד מלא בגובה הצליל.
  • פטישון מושג על ידי נגינה של תו שני עם היד הקשה שלך בלבד. כדי לנגן בפטיש, דאג למיתר באצבע המצביעה ותלוש את המיתר. לאחר מריטת המיתר, דאג בכוח את אציל הטבעת צעד מלא מעל פתק זה באצבע הטבעת שלך, אך אל תמשש את המיתר.
  • נשלף הוא האנלוג לפטיש. כדי לנגן נשלף, דאג חוט באצבע הטבעת שלך ותלוש את החוט. לאחר מריטת החוט, משוך את אצבעתך מהקרש, והשאיר את האצבע המורה מחוירת צעד מלא למטה. ניתן להשתמש במשיכות ופטישונים כדי להגביר את מהירות הסולו שלך, מכיוון שאינך צריך למרוט כל פתק בנפרד.
  • ויברטו מתרחש כאשר מותר לפתק מתמשך לפעום בגובהו. כדי לנגן ויברטו, דאג למחרוזת באצבע המצביעה ותלוש את התו. אפשר לצלצל לפתק, כל הזמן מנדד את אצבע המצביע קדימה ואחורה על הלוח. זה יגרום לפתק לפעול באופן קבוע בין להיות מכוון לחד מעט.
  • עצירה כפולה מתרחשת כאשר אתה מנגן 2 תווים בו זמנית במהלך סולו. במילים פשוטות, עצירה כפולה היא אקורד. לדאוג ולקטוף את שני המיתרים בדיוק כפי שהיית עושה בעת השמעת רצף אקורדים.
 2. 2
  למדו את הסולם הפנטטוני. הסולם הפנטטוני הוא סולם עם 5 תווים בלבד באוקטבה, בניגוד ל 7 התווים האופייניים. הסרת 2 התווים מהסולם הדיאטוני יוצרת סולם ללא מרווחים דיסוננטיים (אין שניות מינוריות או חמישיות מופחתות), וככזה הסולם הפנטטוני הפך לסולם המובהק לסולו בגיטרה. אתה רוצה להכיר את הסקאלה בכל המיקומים לאורך צוואר הגיטרה.
  • הסולם הפנטטוני העיקרי מופק על ידי משחק התואר הראשון, השני, השלישי, החמישי והשישי של הסולם הגדול. בסי מז'ור הסולם הפנטטוני יהיה: C, D, E, G, A.
  • סולם פנטטוני מינור מופק על ידי משחק את הראשון, שלישיות, רביעי, חמישי, והדרגות שביעיות של סולם מינורי. בסי מינור, הסולם הפנטטוני יהיה: C, E- שטוח, F, G, B- שטוח. סולם פנטטוני כי אתה משתמש כמסגרת הסולו שלך צריך להתאים את המפתח של השיר.
  • סולם פנטטוני בלוז מינורי מופק על ידי משחק את הראשון, שלישי, רביעי, חמישי סנייק-בייט, ודרגות שביעיות של בלוז בסולם מינורי. בסי מינור, הסולם הפנטטוני יהיה: C, E-flat, F, G-flat, G, B-flat.
  סולו הוא אחד התחומים הבסיסיים של נגינת גיטרה
  סולו הוא אחד התחומים הבסיסיים של נגינת גיטרה, לא משנה איזה סגנון מוסיקה אתה מנגן.
 3. 3
  שלב את טכניקות הסולו הבסיסיות בסולם הפנטטוני. שחק מעלה ומטה בסולם הפנטטוני, תוך שימוש בטכניקות כמו כיפופים ופטישונים. זה מספק את המסגרת הבסיסית לסולו בגיטרה כמעט בכל סגנונות המוסיקה.
 4. 4
  לשנות את המקצבים שלך. כאשר אתה מתחיל לשחק בסולם הפנטטוני בטכניקות שונות, הקפד לשנות את המבנים הקצביים שלך. חתרו לאיזון בין קטעים מהירים ומדויקים טכנית (באמצעות תווים שש-עשרה למשל) לבין קטעים אקספרסיביים אקספרסיביים ליריים (באמצעות תווים בחצי או שלמים, למשל).
 5. 5
  שימו לב לרצף האקורדים הבסיסי. כשאתה נעים עם סולו, התחל לשים לב יותר למה שמנגן קטע הקצב שלך. זכור כי התווים שאתה מנגן יישמעו שונים בהתבסס על היחסים שלהם עם האקורד הבסיסי. אם קטע הקצב מנגן אקורד מז'ור, למשל, נגינה של C או G תישמע עיצור מאוד (כלומר, היא תשתלב היטב), בעוד שנגינה חד של F תתנגש ונשמע דיסוננטי. שואפים לאיזון בין עיצור ודיסוננס.
וודא שהסאונד עולה בהדרגה בכל פעם שאתה מנגן על מיתר נפרד
אם הגיטרה נמתחת, וודא שהסאונד עולה בהדרגה בכל פעם שאתה מנגן על מיתר נפרד.

טיפים

 • כשמנגנים על הבמה, שקול לשמור על כפתור עוצמת הקול של הגיטרה שלך בערך 7 במהלך קטעי הקצב. זה מאפשר לך את הגמישות להגביר במהירות את עוצמת הקול במהלך סולו.

דברים שתזדקק להם

 • גיטרה

שאלות ותשובות

 • איך אוכל להכיר גיטרה טובה?
  שים את כרטיס האשראי שלך בראש צוואר הגיטרה שלך. אם היא נושרת, שכח את הגיטרה. גיטרות עם מיתרים רופפים אינן מפיקות צליל טוב. אם הגיטרה נמתחת, וודא שהסאונד עולה בהדרגה בכל פעם שאתה מנגן על מיתר נפרד. כדי לחסוך כסף קנו גיטרה ללא מיתרים מחנות משכונות או מחנות יד שנייה. ברוב חנויות הגיטרות יש גם מערכות מיתרים חדשות ותיקון גברים / נשים שיכולים להניב את הגיטרה שלך בסכום כולל של 11 €.

תגובות (1)

 • raegan64
  אפליקציה נהדרת. חשבתי שאני יודע המון דברים עד שקיבלתי את האפליקציה הזו.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail