איך לשיר במנגינה?

כדי לשיר במנגינה
כדי לשיר במנגינה, חיוני להכיר את טווח הקול שלך ולהתאמן בשליטה על הקול והנשימה שלך.

שירה במנגינה, או עם צליל נכון, אינה באה באופן טבעי לכולם. עם זאת, עם תרגול מספיק, רוב האנשים יכולים בסופו של דבר ללמוד כיצד לעשות זאת. כדי לשיר במנגינה, חיוני להכיר את טווח הקול שלך ולהתאמן בשליטה על הקול והנשימה שלך. אם אתה מבזבז זמן להכיר את נקודות החוזק והמגבלות של הקול הייחודי שלך, תהיה בדרך לשיר את השירים האהובים עליך.

שיטה 1 מתוך 3: ניתוח הקול שלך כדי למצוא את הטווח שלך

 1. 1
  בדוק בעצמך חירשות טון לפני שתתחיל להתאמן. חירשות טון אמיתית היא מצב ביולוגי נדיר הנקרא amusia. רוב האנשים אינם חירשים מהטון, הם רק צריכים לאמן את האוזניים כדי לזהות את המגרש. כדי לקבוע אם אתה חירש או לא, אתה יכול לעבור מבחן של חירשות טון באחד מכמה אתרים ואפליקציות, או שאתה יכול לבקר אצל אודיולוג כדי להעריך אותו באופן מקצועי.
  • להיות חירש בטון זה לא אומר שלעולם לא תוכל לשיר - זה רק אומר שתצטרך לחפש הכשרה מיוחדת אצל אודיולוג או מאמן ווקאלי כדי לזהות מגרשים באמצעות תנודות.
  • בדוק את אחד האתרים האלה כדי לבדוק את עצמך: http://tonedeaftest.com/ או https://beta.themusiclab.org/quizzes/td.
 2. 2
  הקליטו את עצמכם בשירה והשוו אותה לזמרים אחרים. כדי להתחיל לזהות את המגרש והטווח שלך, הקליט את עצמך שר שיר שאתה מכיר היטב והשמיע אותו, וציין איפה אתה חושב שאתה נשמע טוב מאוד ואיפה אתה חושב שאתה צריך לשפר. פעולה זו תעזור לך להתחיל להבחין בהערות השונות שאליהן אתה יכול להגיע ולאלו שאיתם אתה מתקשה.
  • הקשיבו לעצמכם שוב ושוב וגם הקשיבו לשיר כפי ששר איש מקצוע. ככל שתקשיב יותר, האוזן שלך תזהה את ההבדלים.
  • הדפיסו את התווים או את הטקסטים והקיפו מעגל או הדגישו את האזורים שאתם חושבים שאתם צריכים לעבוד עליהם. זה יעזור לך לעקוב אחר אזורי הבעיה שלך ואת ההתקדמות שלך.
 3. 3
  לשיר יחד עם כלי כדי להגדיר במדויק את טווח הקול שלך. השתמש בפסנתר או באפליקציה שמייצרת תווים שיעזרו לך לזהות את טווח הקול שלך. השיר בחזרה את הצלילים שאתה שומע כדי לקבוע כמה נמוך אתה יכול להגיע עד כמה הקול שלך יתאמץ או ייסדק. בעיקרון, הטווח שלך משתרע מהצליל הנמוך ביותר שאתה יכול לשיר בנוחות לגבוה ביותר.
  • חשוב להכיר את הטווח שלך, כי אם אתה מנסה לשיר תווים מחוץ לטווח הנוח שלך, סביר יותר שהם יישמעו מחורבנים ולא נעימים לאוזן.
  • ישנן מספר אפליקציות זמינות, כגון PitchPro, Tuner Voice ו- Harmonize שיכולות לעזור לך למצוא את הטווח שלך על ידי השמעת צלילים שתוכל לחקות.
  כדי לשיר בכוונון
  כדי לשיר בכוונון, אתה צריך להיות מסוגל לעצור את נשימתך מספיק זמן כדי לשאת את התו.
 4. 4
  התייעץ עם מוזיקאי מיומן לקבלת עזרה במציאת הטווח שלך. אם אינך בטוח בטווח הקול שלך לאחר שניסית לגלות זאת בעצמך, חפש מומחה שיעזור לך להבין זאת. בקש מחבר שהוא זמר מאומן או מצא מאמן ווקאלי מקומי ומכובד לקבל משוב על היכולות הקוליות שלך.
  • אם אתם בארה"ב, תוכלו למצוא מאמנים קוליים רשומים מהספרייה המקוונת של האיגוד הלאומי למורים לשירה. אם אתם מחוץ לארה"ב, חפשו סוג דומה של ארגון בארצכם.

שיטה 2 מתוך 3: למידה ותרגול של כישורי שירה בסיסיים

 1. 1
  מתיחה לפתיחת דרכי הנשימה שלך לנשימה קלה יותר. כדי להתמתח לפני השירה, ראשית אתה רוצה להתכופף עד שהידיים כמעט מגיעות לרצפה. בזמן שאתה נמצא במצב זה, שאף עמוק במשך כ -3 שניות. ואז, נשוף לאט. חזור על הנשימות 2-3 פעמים כדי להאריך את דרכי הנשימה ולהכין את גופך לשירת תווים ארוכים יותר.
  • שיהיה לך כיסא או משהו בקרבת מקום כדי להיאחז בו במקרה שאתה מסוחרר לעשות את זה.
 2. 2
  עמדו עם יציבה נכונה לפתיחת דרכי הנשימה ואפשרו נשימות עמוקות. כדי לשיר בכוונון, אתה צריך להיות מסוגל לעצור את נשימתך מספיק זמן כדי לשאת את התו. לעמוד כך שתוכל למקסם את הנשימות שלך, גלגל את כתפיך לאחור ולמטה, וודא שהסנטר מקביל לרצפה, והניח את הידיים רגועות לצדדים.
  • עמידה עם יציבה מאוד ישרה יכולה להרגיש מביכה אם אתה לא רגיל לזה, אבל ככל שתתרגל יותר, זה ירגיש טבעי יותר.
 3. 3
  תרגל נשימות בטן כדי לעזור לך להחזיק הערות זמן רב יותר. נשימה בבטן, הנקראת גם נשימה סרעפתית, חיונית לשלוט ולהרגיש נוח לעשות אם אתה רוצה להיות זמר. כדי לנשום מהבטן, הרפי את החזה והכתפיים והתמקד בדחיקת הבטן כשנשמת עמוק פנימה. אתה אמור לראות את הבטן שלך מתרחבת בזמן שאתה עושה את זה. ואז, נשוף עמוק, והתרכז בכיווץ שרירי הבטן שלך והחזרת בטנך למצב מנוחה.
  • הדרך הטובה ביותר להגיע לנשימת בטן נוחה היא לתרגל אותה לעיתים קרובות כדי שיהיה טבעי עבורך.
  • צפו בעצמכם מתרגלים נשימות בטן מול המראה. ודא שאתה יכול לראות בבירור את הבטן שלך מתרחבת ומתכווצת ולא את החזה שלך עולה ויורד.
 4. 4
  זמזום זמזום כדי לשפר את השמיעה והשליטה שלך. חימם את קולך ותרגל להכות את המגרש הנכון על ידי זמזום תווים בטווח שלך מהצלילים התחתונים לגבוהים יותר. השתמש בסרטונים מקוונים או בהקלטות שמע כדי לשמוע את הסולמות השונים ולהקליט את עצמך מזמזם את הצלילים שאתה שומע. השווה את ההקלטות של עצמך עם המקור, זיהוי היכן אתה לא נשמע אותו דבר והמשיך לבצע הקלטות חדשות עד שלא תשמע הבדל בין השניים.
  • הומינג הוא דרך נהדרת להתכונן לשירה מנגינה כי זה מחמם את הקול שלך בלי לשים לחץ על אקורדי הקול שלך.
  זה יכול לקחת בין שבועות לשנים ללמוד ללמוד לשיר
  תלוי עד כמה אתה מוזיקלי, זה יכול לקחת בין שבועות לשנים ללמוד ללמוד לשיר.
 5. 5
  אימן את קולך לשיר תווים מסוימים באמצעות הברות סולפגי. סביר להניח ששמעתם כבר על הברות סולפיות. הם תווים המושרים בדרך כלל בסולמות לצלילי Do-Re-Mi-Fa-Sol-La-Ti-Do. תרגול להשמיע את הצלילים השונים של המאזניים בעזרת הברות הסולפיות לפי הסדר. לאחר מכן, שנה אותו ועבר סביב הסולם כדי לשפר את השמיעה ואת המגרש שלך.
  • הברות סולפגה נהדרות לאימון הקול שלך משום שהן צלילים פשוטים של הברה אחת שזורמים בקלות מאחד לשני. מורים למוזיקה לילדים מסתמכים על הוראת צלילים עם הברות סולפיות מכיוון שהם מספקים דרך קלה לכל אחד לשייך את הצלילים הקצרים לתווים המוסיקליים.
 6. 6
  השתמש בכלים דיגיטליים כדי לכוונן את הקול שלך. יש הרבה כלים דיגיטליים זמינים שיספרו לך את התווים שאתה שר כדי שתוכל להתאמן על השגת הנכונים. אתה יכול להשיג טיונר דיגיטלי מחנות מוזיקה או משווק מקוון, או שיש מספר רב של אפליקציות להורדה בטלפון או בטאבלט שלך. תרגל בקרה על הקול שלך באמצעות משוב הכלים הדיגיטליים כדי לבצע התאמות.
  • חפש אפליקציות מקלט דיגיטלי כמו ClearTune או Tonal Energy.
 7. 7
  התאמן עם מאמן ווקאלי כדי לקבל נקודת מבט של גורם חיצוני. אפילו זמרים מפורסמים ומיומנים עובדים עם מאמנים קוליים כדי לשפר כל הזמן את כישוריהם. מאמני קול מאומנים לזהות בעיות בשירה שלך וללמד אותך תרגילים שיעזרו לך להשתפר. אם אתה מסוגל, עבודה עם מאמן ווקאלי היא רעיון נהדר ללמוד לשלוט בשירה בהתאמה.
  • בארה"ב, בדוק את המאגר של האיגוד הלאומי למורים לשירה כדי למצוא מאמן ווקאלי רשום בקרבתך. לחלופין, שאל סביב מוזיקאים שאתה מכיר או עצור בחנות מוזיקה מקומית כדי לשאול אם יש להם שיעורים או שיכולים לכוון אותך לאן שעושה זאת.

שיטה 3 מתוך 3: שירת שירים בניגון

 1. 1
  החל את השליטה הקולית שזה עתה למדת על ידי שליטה בשיר. נסה ללמוד כל תו של שיר ולשיר אותו בצורה מושלמת כדי לשפר את השליטה שלך במגרש שלך. עדיף להקליט את עצמך רק עם רצועת גיבוי שאין את האינסטרומנטל ללא קול, אבל אם אין לך אחד זמין, אתה יכול לשיר יחד עם השירה במסלול המקורי.
  • הקליטו והשמיעו את השיר שוב ושוב, רשמו הערות והביאו שיפורים בכל פעם. כשאתה מאזין לעצמך שר, כתוב את החלקים שאתה עושה טוב מאוד ואת החלקים שזקוקים לשיפור.
  • תוכל למצוא רצועות גיבוי על ידי חיפוש גרסאות קריוקי לשירים בסרטונים מקוונים, בחנות מוזיקה או מקמעונאים מקוונים.
 2. 2
  זיהוי וקבל שחלק מהתווים נמצאים מחוץ לטווח הקול שלך. אורכי מיתרי הקול שלך שולטים בגובה הצליל שלך. מיתרי קול קצרים יותר מייצרים צלילים גבוהים יותר מאשר מיתרי קול ארוכים יותר. אין שום דבר שאתה יכול לעשות כדי לשנות את האורכים ולכן צלילים מסוימים תמיד יהיו מחוץ ליכולת שלך להגיע. לכן, כשבוחרים אילו שירים ללמוד לשיר, חשוב לבחור את השירים בטווח הקול שלך.
  • ילדים נוטים לשיר באותו המגרש הגבוה יותר מכיוון שיש להם מיתרי קול קצרים שטרם התפתחו לגמרי. ככל שאנשים מתבגרים ואקורדי הקול שלהם משתנים, גם קולם משתנה.
  כשבוחרים אילו שירים ללמוד לשיר
  לכן, כשבוחרים אילו שירים ללמוד לשיר, חשוב לבחור את השירים בטווח הקול שלך.
 3. 3
  בנו רפרטואר של שירים שנוח לכם לשיר. הרפרטואר של זמר מורכב בדרך כלל משלושה שירים שהם יכולים לשיר טוב מאוד. התחל את הרפרטואר שלך על ידי למידה ושליטה מוחלטת של שירת שיר אחד.
  • הרפרטואר שלך צריך להיות תמיד משתנה ככל שאתה משפר את כישוריך. החלף שירים חדשים עם שירים ישנים, או הגדל את מספר השירים, כפי שאתה מרגיש בנוח ושולט בחומר.
 4. 4
  אתגר את עצמך בשירים שהולכים וקשים. דחוף את גבולות הקול שלך ואת היכולת שלך לשאת את התווים על ידי לימוד שירים קשים יותר (שהם, כמובן, בטווח שלך). היה חרוץ להוסיף שירים חדשים לרפרטואר שלך, להעריך באופן רציף את הביצועים שלך ולבצע שינויים הדרושים כדי לשפר אותו.
  טיפ מומחה

  היה סבלני כשאתה לומד לשיר במנגינה. תלוי כמה מוזיקלי אתה, זה יכול לקחת בין שבועות לשנים ללמוד ללמוד לשיר. יש אנשים שיש להם יכולת קולית טבעית שמקלה עליהם לשמוע אם הם על המגרש.

שאלות ותשובות

 • כשהייתי בן 10 הקול שלי היה כל כך מתוק ועכשיו הקול שלי כל כך קשה. איך אוכל להפוך את קולי שוב למתוק ורך?
  שמור על לחות טובה עם מים. כמו כן, אני מציע לשתות חלב עם דבש. דבש באופן כללי יכול לעזור לך להירגע יותר בגרון. נסו לתרגל את קולכם, אך אל תעייפו את עצמכם. למרות שלא תוכל להפוך את הקול שלך למתוק לחלוטין כמו כשהיית קטן, אתה עדיין יכול להפוך אותו לרך וברור יותר.
 • האם אי פעם אוכל לשיר, למרות שאין לי שירה בגנים?
  זה שאף אחד במשפחה שלך לא יכול לשיר, זה לא אומר שאתה לא יכול.
 • לפעמים בקע בקע! איך אוכל לגרום לו להפסיק?
  שתו מים חמים עם דבש ומעט מיץ לימון פעם ביום.

תגובות (2)

 • caitlinsaunders
  תודה על העזרה! זה באמת שיפר את כישורי השירה שלי. טיפים טובים ויעילים!
 • norvalcremin
  אני מנסה לעזור לכמה אנשים בכנסייה שלי ללמוד לשיר. אני לומד על ידי שמיעה והתאמה של המגרש; זה בא לי בקלות, אבל לא אליהם. קל להבין את המאמרים האלה, ונכנסים לפרטים שהיו חסרים לי.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail