איך ללמד תודה לילדים?

הלך הרוח הזה נותן לילדים משהו לתלות עליו באמת
הלך הרוח הזה נותן לילדים משהו לתלות עליו באמת.

אושר הוא מיומנות שהורים יכולים ללמד את ילדיהם והקשר בין הכרת תודה לאושר הוא ממש חזק. אנשים שמבלים יותר זמן בעשיית דברים שמביעים את תודתם נוטים להיות מאושרים במידה ניכרת מאנשים שלא. להלן מספר דרכים לעזור לילדיכם להיות מאושרים יותר ובטוחים יותר בעצמם על ידי למידה להביע תודה על בסיס קבוע.

צעדים

 1. 1
  עזור לילדים שלך לתרגל קטלוג של דברים שהם מרגישים אסירי תודה עליהם. לדוגמה:
  • שמור יומן הכרה
  • ערכו רשימת תודה משפחתית והעלו אותה למקרר
  • עברו סביב שולחן האוכל בשעות הערב וכולם יגידו משהו שהם אסירי תודה עליו
 2. 2
  מעריך את הדברים הרחבים ואת הדברים הקטנים. הכרת תודה יכולה להיות פשוטה כמו להיות אסירת תודה על כך שנולדת, או להיות אסירת תודה על דברים ספציפיים כגון גור חדש, בובה או צעצוע. כל זה נחשב לתרגול הכרת תודה עם ילדיכם.
 3. 3
  תרגל תודה באופן קבוע. אתה יכול לעשות את זה מדי יום, אך מחקרים מראים שגם סתם לעשות את זה פעם בשבוע תהיה השפעה ניכרת וכל מיני יתרונות.
 4. 4
  מריחים את הוורדים. להתענג על חוויות חיוביות; פעולה זו נוטה להגביר את הרגשות הנעימים שאתה עלול להרגיש.
  כל זה נחשב לתרגול הכרת תודה עם ילדיכם
  כל זה נחשב לתרגול הכרת תודה עם ילדיכם.
 5. 5
  בקש מילדיך לספר לך שלושה דברים טובים כשאתה משכב אותם למיטה בכל לילה. זה צריך להתייחס לדברים שקרו להם באותו יום או שהם עשו במהלך היום. זה נותן להם עדשה דרך משקפי תודה. תרגול של שגרה זו בסופו של יום יעזור ללמד את ילדיכם להאט, להתענג על הרגע ולהבחין בדברים שהם מרגישים מעריכים עליהם ועליהם להודות.
 6. 6
  כתוב מכתבי הכרת תודה. זו גרסה מרוכזת של פתק התודה. למדו את ילדיכם לחשוב על כתיבת מכתב למישהו כמו מורה, או לבן משפחה שעשה עבורם משהו שהלך עם מעט תודה. זה מלמד אותם שזה לא רק כאשר מישהו נותן לך משהו חומרי, אלא כשמישהו באמת עושה משהו בשבילך. עזור לילדך לכתוב את המכתב - הם יכולים להכתיב עבורך אם הם צעירים יותר. דבר על מה שהם מרגישים אסירי תודה עליו ואז קח אותם למסור אותו באופן אישי ולקרוא אותו בקול רם.
 7. 7
  אל תתייג את ילדיך. כשאנחנו אומרים שילדינו באמת מוכשרים במשהו, אנחנו למעשה מכניסים את הכישרון הזה לאבן ומציעים שזה לא ישתנה. זה יוצר "חשיבה קבועה"; המשמעות היא שאנחנו מאמינים שכישרונות וכל מה שילד טוב בו הם מולדים. התווית הזו היא תווית שלא בהכרח הרוויחו והם קיבלו אותה רק על ידי היוולדם. במקום זאת, שנה את הלך הרוח הקבוע כך שיהיה יותר חשיבה צמיחה, ואז נתחיל להעריך את תפקיד המאמץ קצת יותר.
  • דוגמה לחשיבה קבועה תהיה: "עשית מצוין במבחן הזה. אתה חייב להיות ממש חכם."
  • הלך הרוח של צמיחה יהיה: "עשית ממש נהדר במבחן הזה. בטח ניסית מאוד." הלך הרוח הזה נותן לילדים משהו לתלות עליו באמת.
 8. 8
  מודל הכרת תודה והערכה. אמור תודה או "אני מעריך..." לבני משפחה, חברים ואחרים.

דברים שתזדקק להם

 • יומן או ספר דומה
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail