כיצד לטפל בעור יבש?

כל סוג של אוויר יבש יכול גם לגרום לעור יבש
בדיוק כמו שאוויר חורף יבש רע לכם, כל סוג של אוויר יבש יכול גם לגרום לעור יבש.

עור יבש בעל רמת חלב נמוכה ויכול להיות חשוף לרגישות. לעור מראה צחוק הנגרם מחוסר יכולתו לשמור על לחות. זה בדרך כלל מרגיש "מהודק" ולא נוח לאחר הכביסה אלא אם כן מורחים קרם לחות או קרם עור כלשהו. צ'אפים וסדקים הם סימנים לעור יבש ומיובש במיוחד.

חלק 1 מתוך 3: שמירה על לחות

 1. 1
  שמרו על השמנים הטבעיים שלכם. שלך הגוף באופן טבעי מייצר שמנים כי לשמור על העור שלך מוגן למנוע ייבוש החוצה. עם זאת, אתה עושה הרבה דברים לאורך היום שמסירים את השמנים הטבעיים האלה. האיום הגדול ביותר על המגן הטבעי של העור שלך הוא שגרת הרחצה שלך. סבונים שמסירים הרבה יותר עור מהמים ומים חמים מדי, מסכנים את העור. הנמיך את טמפרטורת המקלחות שלך ככל שתוכל לעמוד והשתמש בסבונים בלבד המכילים קרם לחות או מסומנים כ"עור רגיש ".
  • אתה צריך להיות בטוח גם לא להתרחץ לעתים קרובות מדי או יותר מדי זמן. שניהם יכולים גם לשטוף יותר מדי מהשמן הטבעי שלך. התקלחו לא יותר מ 10-15 דקות ולא יותר מפעם אחת ביום. אם אתה יכול, התרחץ רק כל יום אחר.
 2. 2
  פילינג בעדינות. בוודאי ראיתם את העצה לקילוף עור יבש. זה מסיר את העור המת, מונע זיהום ומאפשר למוצרי לחות להיספג כראוי. זו עצה טובה, אך עליכם לעקוב אחריה בזהירות. אתה לא רוצה לקלף לעתים קרובות מדי, קודם כל. פעם או פעמיים בשבוע יכול להיות הרבה, במיוחד לאזורים רגישים כמו הפנים. אתה גם לא צריך להשתמש בפילינג חומרי פילינג קשים, כמו ליפה או אבן ספוג. במקום זאת, משחת סודה לשתייה או מטלית נקייה יעשו את העבודה מבלי לגרום נזק.
  • חשוב גם לוודא כי מטלית הכביסה בה אתה משתמש נקייה. אחת הסיבות מדוע דברים כמו כיפות גורמות לבעיות היא מכיוון שבפריטים כאלה יש בקלות חיידקים וחיידקים. שימוש במטלית נקייה יכול לסייע במניעת הבעיה.
 3. 3
  ייבש את עורך בזהירות. כשאתה מייבש את העור, היזהר. שפשוף נמרץ במגבת לא יכול רק לגרות את העור, אלא גם להסיר יותר מדי לחות ושמן. זה יכול לגרום ליובש או להחמיר את הבעיה הקיימת. במקום זאת, התייבש באוויר כשאפשר ובאופן אחר טפח על עור יבש קלות בעזרת מגבת או מטלית רכה ונקייה.
 4. 4
  מרחו קרם לחות. אחרי שאתה מתרחץ או מרטיב את העור, עליך למרוח שכבת קרם לחות כדי לעזור לנעול לחות ולהחזיר את השמנים הטבעיים שאולי הסרת. השכבה הבסיסית הזו לא צריכה להיות עבה, בהכרח. רק שכבת הגנה בסיסית יכולה לחולל שינוי.
  • קרם לנולין הוא אחד המוצרים הטובים ביותר להגנה על העור ולשמירה על לחות. זהו מוצר טבעי המיוצר על ידי בעלי חיים כדי להגן על עורם. המותג האמריקני הנפוץ ביותר נקרא Bag Balm וניתן למצוא אותו ברוב חנויות התרופות.
  • לעומת זאת, לפנייך לנולין יכול להיות מעט ויש להשתמש בו רק מדי פעם ובמקרים חמורים מאוד. אחרת, עליך להשתמש במוצר בהיר יותר אשר אינו נפט משמן ונועד לא לחסום נקבוביות או לגרום לבעיות עור אחרות.
 5. 5
  מורחים שכבה עבה יותר בלילה. אם אתה יכול, נסה למרוח שכבה עבה יותר של מוצר בלילה, ואז לכסות את האזור בבגדים כדי להגן על המוצר. זה ייתן לעור שלך יותר לספוג ועוד זמן לספוג אותו. שים לב, עם זאת, מכפי שרוב המוצרים הללו מכניסים לחות לעור, לכן הקפד לכסות את העור בבגדים שאינך דואג, כמו זוג זיעה ישנה או פיג'מה.
אילו סוגי טיפוח עור טובים לעור יבש
אילו סוגי טיפוח עור טובים לעור יבש?

חלק 2 מתוך 3: הגנה על העור שלך

 1. 1
  לחות באופן קבוע. אם אתה רוצה לקבל תוצאות אמיתיות שיימשכו, חשוב ליצור שגרה. תצטרך לחות וטיפול בעור שלך באופן קבוע וזמן רב לפני שתוכל לראות תוצאות אמיתיות. היו עקביים, עקשניים ובעיקר: סבלניים. תראו תוצאות אך עליכם להקפיד על לחות כל יום למשך זמן רב ממש.
 2. 2
  הגן על עורך מפני הקור. כאשר האוויר מתקרר, הוא מזרז לחות מהאוויר. לאחר מכן האוויר יונק כל לחות שהוא יכול להוציא מעורך וגורם ליובש. זו הסיבה שאתה כנראה מושפע ביותר בחורף. הגן על עורך מפני הטמפרטורות על ידי כיסוי בגדים חמים ועל ידי כיסוי עורך בקרמים כדי לנעול את הלחות שיש לך.
  • לדוגמא, חבשו כפפות להגנה על הידיים וגרביים להגנה על כפות הרגליים. ניתן ללבוש צעיפים ופרדות על פני הפנים כדי להגן על עורכם שם.
 3. 3
  הגן על העור מפני השמש. השמש גורמת גם לבעיות בעור יבש, על ידי גירוי עורכם וגורם נזק. אתה גם מסתכן בסרטן העור על ידי חשיפה רבה מדי לשמש. הקפד ללבוש בגדי מגן ככל שתוכל בעת יציאה ביום שמש ועל איזה עור שאינו מכוסה בגדים, השתמש בקרם הגנה.
  • קרם הגנה SPF 1000 פשוט לא נחוץ. קרם הגנה רגיל, 15 או 30, אמור להיות מספיק. אתה רוצה להיות בטוח, אם כי, לקבל קרם הגנה רחב ספקטרום (UVA / UVB).
 4. 4
  השתמש בסבון עדין. יש סבונים, במיוחד אלה עם רמות גבוהות של חומרים פעילי שטח סינתטיים, קשים מאוד על עורך ועלולים לגרום לנזק וליובש. תרצה למצוא סבון עדין, שמתאים לעור שלך, על מנת למנוע יובש.
 5. 5
  בדוק אם קיימים מים קשים בביתך. מים קשים, או מים המכילים ריכוז גדול של סידן, נפוצים ברחבי העולם. עודף סידן זה (שאינו מזיק מבחינה טכנית) יכול לגרות את העור ולייבש אותו, אולם על ידי השארת מעט סידן על העור. אתה צריך לבדוק את הבית שלך על מים קשים כדי לראות אם זה גורם לבעיות העור שלך.
  • אם יש לכם מים קשים, אפשר לטפל במים כך שיצאו מהצינורות ללא סידן. חנות החומרה המקומית שלך אמורה להיות מסוגלת לעזור בכך.
 6. 6
  שמרו על לחות בריאה בביתכם. בדיוק כמו שאוויר חורף יבש רע לכם, כל סוג של אוויר יבש יכול גם לגרום לעור יבש. אתה יכול להילחם בכך באמצעות מכשיר אדים בביתך או במשרדך. מקום בסיסי להתחיל בו הוא להפעיל אחד בחדר שלך בלילה, מכיוון שזה גם יעזור לך לישון.
התייבש באוויר כשאפשר ובאופן אחר טפח על עור יבש קלות בעזרת מגבת או מטלית רכה ונקייה
במקום זאת, התייבש באוויר כשאפשר ובאופן אחר טפח על עור יבש קלות בעזרת מגבת או מטלית רכה ונקייה.

חלק 3 מתוך 3: מעבר לעור עצמו

 1. 1
  שתו יותר מים. התייבשות עלולה לגרום לבעיות בעור יבש בקלות רבה, כך שתרצה להיות בטוח שאתה שותה הרבה מים. עם זאת, כמה הסכום הנכון תלוי בכל פרט. שמונה הכוסות המומלצות הן נקודת התחלה, אך יתכן שתזדקקו ליותר או שתצטרכו פחות.
  • כלל אצבע טוב הוא שאם השתן שלך יוצא חיוור או צלול, אתה מקבל מספיק מים. אם זה צהוב בוהק או כהה יותר, אתה צריך לשתות יותר מים.
 2. 2
  קבל את החומרים המזינים הנכונים בתזונה. העור שלך, בדיוק כמו כל כך הרבה חלקים אחרים בגופך, זקוק לכמה חומרים מזינים יותר מאחרים כדי להיראות במיטבו. אתה רוצה להיות בטוח שתכניס חומרים מזינים אלה לתזונה שלך או שתוספי תוספי מזון כדי לוודא שלגוף שלך יש מספיק. חומרי המזון הטובים ביותר לעור כוללים ויטמין A, ויטמין E וחומצות שומן אומגה 3.
  • אתה יכול למצוא חומרים מזינים אלה בריכוזים גבוהים בסלמון, אנשובי, סרדינים, שמן זית, שקדים, כרוב וגזר.
 3. 3
  נלחם בהשמנה ובתנאים קשורים העלולים לגרום ליובש. המדע קובע היטב כי עור יבש יכול לעיתים קרובות להיגרם על ידי משקל עודף והשמנת יתר. מצבים שקשורים להשמנה, כמו סוכרת, עלולים לגרום גם ליובש בעור. אם אתה מגלה ששיטות אחרות אינן עוזרות לך לשמור על עור בריא, כדאי לך לשקול אם משקלך ובריאותך הכללית הם גורם הבסיס לבעיה שלך.
 4. 4
  היזהר ממצבים בריאותיים בסיסיים. בעיות בריאותיות אחרות הבסיסיות יכולות לגרום גם לעור יבש. אתה רוצה לשוחח עם הרופא שלך ולהיבדק אם אחת הבעיות הללו משפיעה עליך. אם הם כן, תדע מדוע המאמצים שלך לא הצליחו במיוחד ויהיו בפניך אפשרויות חדשות שיעזרו לך לשמור על בריאות העור שלך.
  • אקזמה ופסוריאזיס, למשל, הם מצבים שכיחים הגורמים לבעיות בעור יבש.
  • אם אתה מגלה שיש לך עור יבש על הפנים ומסביב לקו השיער שלך, חשוב להבין שזה עשוי להיות קשקשים ונגרם על ידי פטריית עור. זה דורש טיפול שונה מאשר רק לחות.
 5. 5
  שוחח עם הרופא שלך. כמו ברוב הבעיות הרפואיות, אם יש לך שאלות או חששות, מומלץ לדבר עם הרופא שלך. עור יבש הוא בעיה שאין להתעלם ממנה. עור יבש קשה גורם לסדקים קטנים וגדולים בעור, מה שמציב אותך בסיכון חמור לזיהום. עור יבש יכול, כאמור לעיל, להיות קשור לבעיות בריאות חמורות יותר כמו סוכרת. מסיבות אלה, מומלץ לא להתעלם מהבעיה אם אתה מגלה שהצעדים שנדונו לעיל אינם עוזרים.
התייבשות עלולה לגרום לבעיות בעור יבש בקלות רבה
התייבשות עלולה לגרום לבעיות בעור יבש בקלות רבה, כך שתרצה להיות בטוח שאתה שותה הרבה מים.

טיפים

 • השתמש באופן קבוע ב- Cerave, cetaphil, Vaseline, and other dermatologist.
 • השתמש בגליצרין לקבלת התוצאות הטובות ביותר.
 • אתה יכול להשתמש במסכת פנים של אבקדו עם מלפפונים על העיניים. זה ירכך את עורך וישאיר אותך רענן ונקי. תוכלו למצוא את המתכון בקלות באינטרנט, מכיוון שישנן שינויים בהתאם לסוג העור שלכם.
 • פעם בשבוע יש להתרחץ. זה יזין ויחליק את עורך. חממו את מי הרחצה והכניסו 250 גרם אבקת חלב, חצי כף שמן שקדים וכמה טיפות מהבושם האהוב עליכם. אז פשוט שכב בו ותן למוחך לנדוד בזמן שהקצף הבריא מחולל פלאים על עורך היבש.
 • מסכת יופי לעור יבש (מערבבים היטב את החומרים ומשתמשים כמסיכה):
  • ביצה 1
  • 1 כפית דבש,
  • 0,5 כפית שמן זית
  • כמה טיפות מי ורדים
 • לחות יום
  • מרחו מגע של קרם הלחות הטבעי שלכם על העור שעבר ניקוי, גוון וחלחל על הגרון, הלחיים וסביב העיניים. גברים צריכים לעקוב אחר תהליך דו-שלבי. מרחו קרם לחות מיד לאחר הגילוח. המתן עשר דקות. ואז לחות שוב.
 • לחות לילה
  • לאחר ניקוי העור והגוון, יש להתיז מים או ערפול מים. טפח כמעט יבש עם מגבת רכה, ואז קרם לחות חלק מחזה לקו השיער. הקפידו לספיגה מיידית של חמש דקות (כסו את הפנים והגרון במטליות כביסה חמות כדי לזרז את חדירתם), ואז מחקו את כל קרם הלחות העודף ברקמה.
  • גברים יכולים לדלג על הטונר אך עליהם להרטיב את העור העדין סביב אזור העיניים.

אזהרות

 • לעולם אל תשתמש במים חמים בעת ניקוי עור יבש.
 • אל תשתמש במטלית כי מרקם מחוספס יכול לגרות.

שאלות ותשובות

 • אילו סוגי טיפוח עור טובים לעור יבש?
  פעל לפי העצות המפורטות במאמר לעיל.
 • כיצד ניתן לטפל במדבקות חיוורות ומתקלפות בקו השיער?
  לחות גבוה ככל האפשר, והשתמש בשמפו / מרכך לחות. נגד קשקשים עובדים גם אם אין לך קשקשים.
 • באיזה מותג שפתון יש להשתמש לשפתיים יבשות?
  צ'פסטיק צריך לעבוד בסדר. כל שפתון יעבוד, אך אם הם ממש כואבים, שקול להשתמש גם בקרם לחות רגיל.
 • כיצד אוכל לשמור על לחות העור שלי בעת מקלחות יתר?
  הקפידו לשים קרם לחות לאחר כל מקלחת.
 • איך מטפלים בשפתיים יבשות?
  פילינג את שפתייך בסוכר וזלין או צחצח אותן במברשת השיניים ושם עליהם וזלין. דאג להשתמש בשפתון באופן קבוע בכדי לשמור על לחות שפתייך.
 • מהו הבסיס הטוב ביותר לעור יבש?
  נסה קרם BB במקום קרן, קרם BB הוא מאוד לחות ולא הופך לעוגתי כמו שקרן הייתה עושה.
 • מה אם אני פשוט לא מוטרד לעשות שום דבר בקשר לעור שלי?
  אם אינך מוכן לעשות שום דבר בקשר לעור שלך, אל תצפה שמשהו ישתנה בעור שלך. אם אתה מסתפק במראה העור שלך עכשיו, אז אל תדאג.
 • איך מטפלים בעור יבש ופיגמנטי?
  אתה יכול להשתמש בקרם נטול ניחוחות ומאושר על ידי רופא עור. אתה יכול גם להשתמש בכל ג'לי נפט.
שאלות ללא מענה
 • באילו סבונים קלים אוכל להשתמש?
 • כיצד אוכל לטפל בעור פתיתי יבש ברגליים? באילו מוצרים אוכל להשתמש?

תגובות (3)

 • tkonopelski
  זה ממש עזר לי. הפסקתי להשתמש במטלית כביסה לרחצה והחלפתי למגבת קטנה ורכה לניקוי. זה צמצם את העור היבש שלי ואת הכתמים.
 • fcooper
  תודה, באמת למדתי כאן המון, מקווה שזה באמת עובד על העור שלי.
 • whitequentin
  זה אמר לי מה לעשות כשיש לי עור יבש וזה עזר לי.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail