איך מכינים דף עזר?

כדי ליצור דף הפניה, התחל ברשימת שמך, כתובתך, מספר הטלפון והדואר האלקטרוני שלך בראש העמוד ועצב אותו כך שייראה כמו קורות החיים שלך. לאחר מכן, ערוך רשימה של הפניות שלך, החל מהקשר המרשים ביותר ועבר בדרכך למטה לפחות ישים. עבור כל אדם, ציין את שמו, את החברה ופרטי יצירת הקשר שלו, וכמה משפטים על האופן שבו אתה מכיר אותם. בנוסף, דאג לבקש את רשותו של כל אדם לפני שתפרט אותו כהפניה. לטיפים כיצד לבחור הפניה אישית, המשך לקרוא!

אם בקשת עבודה אכן מבקשת גם את קורות החיים וגם את דף ההתייחסות שלך
אם בקשת עבודה אכן מבקשת גם את קורות החיים וגם את דף ההתייחסות שלך, כלול את דף ההתייחסות אחרי קורות החיים שלך בעמוד השונה בנפרד.

אם אתה מחפש עבודה חדשה, הפניות נהדרות יכולות להיות מועילות באמת! דף פנייה המשלים קורות החיים שלך ומספק מידע ליצירת קשר עבור אנשים שהסכימו לדבר בשמך למעסיק פוטנציאלי. ברוב עמודי העיון יופיעו 3-6 אנשים, וזה יכול להיות מועיל לשמור רשימת אנשי קשר מתמשכת כך שכאשר תזדקק לרשימה, היא תהיה מוכנה.

חלק 1 מתוך 2: איסוף הפניות שלך

 1. 1
  ערכו רשימה של הפניות מקצועיות ואישיות פוטנציאליות. מרבית המראיינים יחפשו רשימה של 3-5 הפניות למשרה ברמה בינונית. לתפקיד מתקדם יותר, תצטרך לכלול 5-7 הפניות. חשוב על מנהלים, עמיתים לעבודה, נציגי משאבי אנוש, מנטורים, לקוחות לשעבר ואפילו חברי צוות המכירים אותך היטב ומכירים את עבודתך.
  • הפניות לא צריכות להיות בני משפחה או חברים קרובים. אם במקרה עבדת אצל המשפחה שלך, דאג לציין בדף ההתייחסות שלך את הקשר שלך לאדם.
  • אם אתם מחפשים את העבודה הראשונה או השנייה שלכם, יתכן שעדיין אין לכם הרבה הפניות מקצועיות. חשוב על פרופסורים, מנהיגי קהילה, מאמנים, יועצים ומדריכים שיוכלו לדבר עם מוסר העבודה שלך ואישיותך.
 2. 2
  צור קשר עם כל הפניה כדי לקבל את אישורם לפני שאתה מפרט אותם. בדוק גם איתם באילו פרטי קשר הם מעדיפים להשתמש. יכול להיות שיש להם דוא"ל או מספר טלפון מקצועי שהם רוצים להשתמש במקום למסור את מספר הטלפון הסלולרי שלהם. עבור כל הפניה, תזדקק ל:
  • שם פרטי ושם משפחה
  • תפקיד או כותרת
  • שם החברה או הארגון
  • מספר טלפון
  • כתובת דוא"ל
  • 2-3 משפטים המתארים את הקשר שלך להתייחסות
  בעת הכנת דף הפניה משלך
  בעת הכנת דף הפניה משלך, רשום את שמך, כתובתך, מספר הטלפון וכתובת הדואר האלקטרוני שלך בראש הדף, מרוכזים.
 3. 3
  שמור מסמך המפרט את שמות ההפניות והמידע האישי. קרא לזה "קובץ ההפניה הראשי" שלך ושמור אותו על המחשב שלך כך שתמיד תהיה מוכן לצאת לדרך כשאתה צריך ליצור דף עזר. מכיוון שתתאים את עמוד ההתייחסות שלך לכל עבודה שאתה מגיש, כדאי שיהיה לך 10-15 שמות שתוכל למשוך מהם בכל זמן נתון.
  • שמור את השמות והמידע באותו סדר וגופן כך שיהיה קל להעתיק ולהדביק בבוא העת. כך לדוגמא, אם אתה מפרט את כתובת הדוא"ל לפני מספר הטלפון, עקוב אחר הארגון לכל התייחסות שתוסיף לרשימה.
 4. 4
  עדכן את הרשימה שלך מדי שנה כך שהיא תמיד מוכנה לצאת לדרך. הגדר תזכורת בלוח השנה שלך לבדיקת רשימת ההתייחסויות שלך אחת לשנה ולביצוע כל השינויים הרלוונטיים. אולי יש לך הפניות חדשות שתוכל להוסיף, או שתצטרך לעדכן את שם המשרה או את מספר הטלפון של מישהו.
  • זהו גם זמן נהדר לעדכן את קורות החיים ולהוסיף עבודות או כישורים חדשים שצברתם בשנה האחרונה.
 5. 5
  המשך לטפח מערכות יחסים עם מנהלים ועמיתים לעבודה. לא משנה אם אתם מתכננים לחפש עבודה חדשה בקרוב, חשוב לשמור על קשרים טובים עם עמיתים לעבודה, מנהלים ומנהלים. זה ישפר את חיי העבודה השוטפים שלך, וזה גם יגדיל את הסיכויים שתוכל להשתמש באותם אנשים כנקודות התייחסות בהמשך הדרך.
  • זה לא רעיון רע לשמור על קשר גם עם כל ההפניות שלך, גם אם זה רק דרך אגב באמצעות טקסט או דוא"ל. בדרך זו לא תרגישו שלא תוכלו להשתמש בהתייחסות מכיוון שלא דיברתם איתם כבר כמה שנים.
מכיוון שבדרך כלל אינך כולל דף עיון עם קורות החיים שלך
מכיוון שבדרך כלל אינך כולל דף עיון עם קורות החיים שלך, יהיה עליך להביא 2-3 עותקים לראיון שלך איתך.

חלק 2 מתוך 2: הידור עמוד ההתייחסות שלך

 1. 1
  צור דף נפרד להפניות שמגיע אחרי קורות החיים שלך. השתמש באותה העיצוב והסגנון שהשתמשת בו בקורות החיים שלך, אך הפוך את דף ההתייחסות למסמך בודד, מכיוון שהרבה פעמים לא תפנה דף עזר אלא לאחר קיום הראיון הראשון שלך.
  • אם בקשה לעבודה אכן מבקשת את קורות החיים שלך וגם את עמוד ההפניה שלך, כלול את דף ההתייחסות אחרי קורות החיים שלך בעמוד השונה בנפרד.
  • אתה יכול לעצב דף קורות חיים ועיון משלך, או להוריד תבנית לעקוב. אם אתם מתכוונים להכין בעצמכם, חפשו דוגמאות באופן מקוון לדרכים שונות בהן תוכלו לעצב את הדף כדי שייראה מרשים.
  • בעת הכנת דף הפניה משלך, רשום את שמך, כתובתך, מספר הטלפון וכתובת הדואר האלקטרוני שלך בראש הדף, מרוכזים. רווח למטה 2-3 שורות, ואז הקלד את ההפניות שלך, והעניק לכל נושא שורה נפרדת (שם, כותרת, חברה, מספר טלפון, דוא"ל, קשר / איך אתה מכיר אותם).
 2. 2
  התאם את ההפניות שלך לתיאור התפקיד כדי להשיג תוצאות טובות יותר. לדוגמא, אם אתה מגיש מועמדות לעבודה מהבית, זה לא יגדיל את הסיכויים שלך לכלול את המאמן שלך שידבר על היכולת שלך לעבוד טוב בקבוצה. כמו כן, אם אתה מגיש מועמדות לתפקיד טכני, כמו חשבונאות, אולי לא כל כך משנה אם תכלול הפניה ממקום עבודתך במאפייה.
  • בדוק את המיומנויות המופיעות בבקשה לעבודה, ואז עיין בקורות החיים שלך כדי לראות אילו חוויות מתאימות ביותר למיומנויות אלה. ואז כלול אנשים מאותה תקופה בחייך אשר יוכלו לדבר על מאפיינים אלה.
 3. 3
  כלול 3-4 הפניות לכל הפחות וציין כיצד אתה מכיר אותם. מתוך הפניות הללו, הפוך את רובן למקצועיות והגבל את הפניות האישיות שלך לחריץ אחד או שניים בלבד. כשאתה כותב את שורת ה"זוגיות "שלך, כתוב משהו קצר ותמציתי, כמו" מר אדמס היה המפקח שלי במשך שלוש שנים בתפקיד הקודם שלי ב- ABC אלקטרוניקה. היו לנו פגישות שבועיות והוא היה האחראי הישיר לדיווח על התפוקה שלי. "
  • כלול כמה זמן אתה מכיר את הפרט ובאיזו תפקיד (עמית, מנהל, מפקח, בוס, חבר, מנטור, מנהיג קהילה וכו ').
  מכיוון שהרבה פעמים לא תפנה דף עזר אלא לאחר קיום הראיון הראשון שלך
  השתמש באותה העיצוב והסגנון שהשתמשת בו בקורות החיים שלך, אך הפוך את דף ההתייחסות למסמך בודד, מכיוון שהרבה פעמים לא תפנה דף עזר אלא לאחר קיום הראיון הראשון שלך.
 4. 4
  רשום תחילה את ההתייחסות הטובה ביותר שלך, כך שהסיכוי הטוב ביותר שייקרא אליך באופן כללי, מנהלי משאבי אנוש יעבדו את רשימת ההתייחסות שלך מלמעלה למטה, ולפעמים הם לא יתקשרו לכל מי שנמצא ברשימה. אז תמיד שים קודם את איש הקשר המרשים ביותר שלך, ואז רשום את השאר בסדר החשיבות היורד.
  • רשום אחרון את ההתייחסות האישית שלך, אלא אם כן אותו אדם יכול לדבר ישירות עם סוג התפקיד אליו אתה מבקש. לדוגמה, אם היית מגיסטר באנגלית והיית בקשר טוב עם היועץ שלך ואתה מועמד לתפקיד ייעוץ, זה עשוי להיות התייחסות נהדרת לרשימה הראשונה.
 5. 5
  פנה אל ההפניות שלך לאחר שהוזמנת לראיון. כאשר אתה מתחיל להגיש בקשות לעבודה ולהתקשר לראיון, תן לראש את הפניות שלך. התקשר אליהם או שלח אותם בדוא"ל כדי ליידע אותם שהם עשויים לקבל שיחה, וגם ספר להם לאיזו תפקיד אתה מראיין כדי שיוכלו להתאים את הערותיהם כדי להדגיש את יכולתך למשרה זו.
  • אם אתה רק מגיש בקשות אך טרם הוזמנת לראיון, אין צורך ליצור קשר עם הפניות שלך. המתן עד שמראיין יבקש ממך את המידע הזה לפני שיגיע לאנשי הקשר שלך.
 6. 6
  הביאו את דף ההתייחסות שלכם לראיון או שלחו אותו בדוא"ל אם תתבקשו. מכיוון שבדרך כלל אינך כולל דף עיון עם קורות החיים שלך, יהיה עליך להביא 2-3 עותקים לראיון שלך איתך. שים אותם בקובץ או בתיקיה כדי שלא יתקמטו. אם המראיין מבקש שתשלח להם דוא"ל במקום לספק עותק קשיח, אמת את כתובת הדוא"ל שבה אתה צריך להשתמש.
  • אם המראיין שלך לא מבקש את דף ההתייחסות שלך, שאל אותם בסוף הראיון אם הם רוצים עותק. זה מראה שאתה מוכן.

טיפים

 • אם הפניה עוזרת לך לקבל עבודה, זה רעיון נחמד לשלוח להם כרטיס תודה.
 • הוכח בזהירות גם את קורות החיים וגם את דף ההתייחסות לפני שתמסור אותם לאף אחד.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail