איך לעקוב אחרי יריד קריירה?

אם כבר נתת למגייס את קורות החיים שלך ביריד הקריירה
אם כבר נתת למגייס את קורות החיים שלך ביריד הקריירה, שים לב בדואר האלקטרוני שלך כי אתה רק כולל אותו להפניה.

בין אם אתם מחפשים עבודה בקיץ, התמחות או עבודה ראשונה לאחר סיום הלימודים, ירידי קריירה הם מקום נהדר לפגוש את המעסיקים פנים אל פנים. עם זאת, גם אם אתם משקיעים מאמץ נרחב ועושים רושם רב ביריד, ללא מעקב מאמץ זה מבוזבז. שלח מכתב תודה לכל מי שאיתו אתה מדבר לעומק תוך יום-יומיים לאחר היריד. לאחר מכן, התחבר למגייסים ברשת והמשיך להביע את התעניינותך. שמירה על קשר עם המגייס נותנת לך סיכוי טוב יותר לתפוס את העמדה הנחשקת. בהצלחה!

שיטה 1 מתוך 3: שליחת דוא"ל תודה

 1. 1
  רשום כמה הערות לאחר השיחה שלך עם המגייס. כשאתה שולח את דוא"ל התודה שלך אתה רוצה לכלול משהו ספציפי שאתה זוכר מהשיחה. בהתחשב בכך שסביר להניח שתדבר עם מגייסים רבים במהלך יריד התפקידים, הקדש לרגע הרהורים לאחר כל אינטראקציה וכתוב את נקודות המפתח בשיחה.
  • אם אמרת למגייס שתעשה משהו, כמו להגיש מועמדות לעבודה באתר החברה, רשמי לעשות זאת בהקדם האפשרי.
  • הרהור בשיחה עלול לעורר שאלות חדשות שרוצים לשאול את המגייס. רשמו גם אותם - תוכלו לכלול אותם בדוא"ל שלכם.
 2. 2
  היכנס לאתר החברה כדי למצוא מידע על החברה. כשאתה חוזר הביתה מיריד הקריירה, הקדש קצת זמן לבחון באתרי האינטרנט של החברות שאתה הכי מעוניין לעבוד בהן. רשמו דברים שלוכדים את העין. ייתכן שתרצה לשאול שאלות עליהם או להביע בהם עניין בדוא"ל שלך.
  • באתר החברה, חפש כרטיסייה להודעות לעיתונות או חדשות אחרונות. זו דרך קלה להתעדכן במתרחש בחברה.
  • רשמו את שמות המנהלים או מנהלי המחלקות המפקחים על המחלקה בה אתם רוצים לעבוד. יתכן ותרצו להתחבר אליהם בהמשך.
 3. 3
  נסח דוא"ל מקצועי ואישי. תודה הדוא"ל הוא קצר יחסית ויש לו מבנה אוניברסלי יחסית. אתה יכול להשתמש באותו פורמט בסיסי עבור כל הודעות הדוא"ל שלך - פשוט הקפד לשלוח אותם למגייס הנכון. להלן תבנית בסיסית שתוכל לעקוב אחריה:
  • בפסקה הראשונה ציינו את שם יריד הקריירה ומשהו שדיברתם עם המגייס עליו. אם הבטחת לעשות משהו, כמו להגיש מועמדות לעבודה באתר החברה, יידע אותם אם עשית זאת. הפסקה הראשונה שלך צריכה להיות 2 או 3 משפטים.
  • בפסקה השנייה, שאל כל שאלה שיש לך בהתבסס על השיחה או המידע שאספת מחקר אתר החברה. אם אין לך שאלות, ציין דברים מסוימים שמעניינים אותך והסבר מדוע. הפסקה השנייה שלך צריכה להיות גם 2 או 3 משפטים.
  • בפסקה השלישית, בצע מחדש את העמדה המסוימת שאתה מעוניין בה. הזכר 2 או 3 דברים שלדעתך הופכים אותך למועמד חזק לתפקיד זה, וציין כי קורות החיים שלך צורפו לעיונם. סביר להניח שזה יהיה גם 2 או 3 משפטים.
  • כלול קו סגירה המודה להם שוב. יידע אותם מתי תבדוק שוב איתם. נשר שתי שורות ואז השתמש בסגירה מקצועית, כמו "הטוב ביותר". נשר למטה עוד שתי שורות והקלד את שמך המלא.

  טיפ: השתמש בסגנון מכתב עסקי שונה עבור הדוא"ל שלך, מרווח כפול בין פסקאות ואחרי הברכה הראשונית שלך.

 4. 4
  הוסף שורת נושא ספציפית ומקצועית. אם המגייס לא יכול להגיד במפורש על מה האימייל על ידי הצצה בשורת הנושא, הם אפילו לא יכולים לפתוח אותו. כלול את שם יריד הקריירה בו פגשת אותם ותודה להם על עזרתם.
  • לדוגמה, שורת הנושא שלך עשויה לקרוא "תודה על עזרתך ביריד הקריירה של אוניברסיטת יוניקורן." אתה יכול גם לכתוב "תודה מהירה ומעקב אחרי יריד הקריירה של אוניברסיטת יוניקורן."
  • שמור על שורת הנושא קצרה וספציפית. אין צורך לכלול את שמך או להזכיר כי קורות החיים שלך מצורפים.
 5. 5
  השתמש בכתובת דוא"ל רשמית יותר. כתובת הדוא"ל הטובה ביותר לשימוש בחיפוש העבודה שלך היא כתובת עם שם פרטי ושם משפחה, או ראשי תיבות ושם משפחה. אם יש לך שם נפוץ יחסית שאינו זמין בשירותי הדוא"ל העיקריים, הוסף את הראשוני האמצעי שלך או מתאר מקצועי, כגון "מכירות" או "מהנדס".
  • אם אפשר, הפוך את כתובת הדוא"ל שלך למילה אחת. לדוגמה, "SuzySunshine" או "LunaLovegood."
  • לעולם אל תשתמש במספרים בכתובת הדוא"ל שלך. הם יכולים להתפרש כגילך או כמו שנולדת, ולעולם לא נראים מקצועיים.
  • הימנע מהפרדת שמך עם מקפים, קו תחתון ותקופות. אלה קשה לזכור למגייסים מכיוון שהם הופכים את כתובת הדוא"ל שלך למסובכת יותר. ייתכן שקשה לראות קו תחתון בחלק מהפריסות של תיבת הדואר הנכנס. תקופה בודדת, לעומת זאת, היא בסדר. לדוגמא, "Suzy.Sunshine" או "Luna.Lovegood."
 6. 6
  צרף את קורות החיים שלך לדוא"ל שלך. קח רגע כדי להתאים את קורות החיים שלך לחברה הספציפית בה המגייס עובד. לאחר מכן הכינו עותק PDF של קורות החיים לשליחה יחד עם הדוא"ל שלכם. אם כבר נתת למגייס את קורות החיים שלך ביריד הקריירה, שים לב בדואר האלקטרוני שלך כי אתה רק כולל אותו להפניה.
  • שמור את קובץ קורות החיים שלך עם שמך המלא והמילה "קורות חיים" לפני שתצרף אותו. אם אתה משתמש בשם קובץ כללי, יתכן והמגייס לא יוכל לאתר אותו שוב.

  טיפ: הקפד לקרוא היטב את הדוא"ל שלך ואת קורות החיים לפני שתשלח אותם. אל תסמוך רק על בדיקת איות. קריאת דואר אלקטרוני בקול רם יכולה להקל על תפיסת שגיאות.

 7. 7
  שלח את הדוא"ל שלך תוך 48 שעות מיום הקריירה. באופן אידיאלי, עליך לשלוח מיילים תודה תוך 24 שעות מיום הקריירה. עם זאת, ייתכן שייקח לך זמן לחקור חברות ולרכז את ההערות והמידע שלך. כל עוד הדוא"ל שלך מתחשב, מלוטש ומקצועי, 48 שעות זה בסדר.
  • אם יריד הקריירה היה ביום שישי, כדאי לך לחכות עד יום שני לשלוח את הדוא"ל שלך כדי שלא יגיע לחשבון הדוא"ל של המגייס בסוף השבוע.
  • באופן כללי, זה המקצועי ביותר לשלוח את הדוא"ל שלך בשעות העבודה הרגילות (בדרך כלל בין השעות 9 בבוקר לחמש אחר הצהריים) מוקדם יותר בבוקר נראה טוב יותר מאוחר אחר הצהריים.
כלול את שם יריד הקריירה בו פגשת אותם ותודה להם על עזרתם
כלול את שם יריד הקריירה בו פגשת אותם ותודה להם על עזרתם.

שיטה 2 מתוך 3: התחברות למגייסים

 1. 1
  פתח חשבון מקושר אם עדיין אין לך חשבון. מגייסים רבים עושים שימוש נרחב בלינקדאין. הפלטפורמה נועדה לעזור לך להוציא את שמך שם ולמצוא עבודה חדשה. אתה יכול לפתוח חשבון בחינם, ואז להגדיר את דף הפרופיל שלך על ידי הוספת מידע על ההשכלה שלך, ניסיון בעבודה וכישורים שלך.
  • שמור את המידע והשפה אצל איש המקצוע שלך בפרופיל LinkedIn. השתמש בתמונה שלך בה אתה מטופח ולבוש מקצועית. אם יש לך תמונה לאחרונה של בית הספר או תמונת סיום, זה עשוי לעבוד.
  • קח רגע לחיפוש אנשים בלינקדאין שאולי אתה מכיר, אך זכור כי לינקדאין אינה רשת "חברתית" כמו פייסבוק או אינסטגרם. זה שאתה חבר עם מישהו לא אומר שהוא בהכרח יוסיף ערך לרשת שלך. מצד שני, קשר עם מורים לשעבר, בוסים או עמיתים לעבודה הוא תמיד רעיון טוב.
 2. 2
  חפש את המגייס בלינקד. בכרטיס הביקור של המגייס עשויה להיות כתובת לדף הלינקדאין שלהם. אם לא, אתה יכול להשתמש בפונקציית החיפוש בלינקדאין כדי למצוא אותם. כל שעליך לעשות הוא להקליד את שמם בסרגל החיפוש.
  • כשאתה מוצא את הפרופיל עבור האדם הנכון, חפש אותו בקצרה כדי לקבל קצת יותר תובנות על היסטוריית הקריירה של אותו מגייס ועבודתם בחברה. יתכן שתמצא דברים אחרים המשותפים לך עם המגייס. לדוגמא, יתכן שהם סיימו את אותו בית הספר כמוך.
 3. 3
  שלח הודעה קצרה עם בקשתך להתחברות. הקלידו הודעה קצרה של 2 או 3 משפטים בה ציינו שפגשתם אותם ביריד הקריירה והייתם רוצים להתחבר אליהם. ציינו את שם יריד הקריירה באופן ספציפי, יחד עם התאריך בו התקיים. אתה יכול גם לכלול פרטים על משהו שדיברת עליו כדי לעזור למגייס להציב אותך.
  • לדוגמה, אולי תכתוב "היי מגייס רונדה! שוחחנו בתערוכת הקריירה של אוניברסיטת יוניקורן ב -1 באפריל. אני רוצה ליצור איתך קשר כאן כדי להתעדכן בכל ההזדמנויות שעשויות להיפתח בארגון שלך. תודה!"
  • אם אתה פשוט שולח בקשה להתחברות ללא הודעה, ככל הנראה המגייס לא יקבל את בקשתך. רוב משתמשי LinkedIn אינם מקבלים בקשות חיבור מאנשים שאינם מכירים או שקיימים איתם קשר עסקי.

  טיפ: אם רשמת שמות של מנהלים או מנהלי מחלקות כשאתה בוחן את אתר החברה, חפש אותם ונסה ליצור קשר או שניים. כלול תמיד הודעה עם בקשתך המסבירה מי אתה ולמה אתה רוצה להתחבר אליהם.

 4. 4
  השתמש ב- LinkedIn שלך כדי לעקוב אחר חברות שאתה מעוניין לעבוד בהן. לא רק לאנשים פרופילים יש לינקדאין, אלא גם לחברות יש פרופילים. על ידי מעבר לדף הלינקדאין של החברה, תוכל לעקוב אחר ההתפתחויות החדשות ופתיחות העבודה בחברה זו.
  • מנהלים רבים ומנהיגים עסקיים הם גם "משפיעים" על לינקדאין. אתה יכול לעקוב אחר הודעות של משפיע מבלי לשלוח בקשה להתחבר אליהם ישירות. המשפיעים כותבים לעיתים קרובות פוסטים על התפתחויות בתעשייה, רעיונות וצרכים בכוח העבודה. פוסטים אלה יכולים לתת לך הרבה תובנות בתחום שנבחר.
  • בלינקדאין יש סרטונים ומשאבים אחרים שיכולים ללמד אותך כיצד להשתמש ברשת כדי להתחיל את הקריירה שלך. עבור אל https://university.linkedin.com/linkedin-for-students כדי להתחיל.

  טיפ: אם אתה רואה מאמר בלינקדאין או במקום אחר שקשור לתפקיד או לחברה, שתף אותו עם המגייס ושאל את מחשבותיו עליו. סוג זה של אינטראקציה ישמור על עצמך עם המגייס מבלי להטריד אותם כל הזמן בעבודה.

התחל את מכתבך בהזכרת שדיברת עם המגייס ביריד הקריירה
התחל את מכתבך בהזכרת שדיברת עם המגייס ביריד הקריירה.

שיטה 3 מתוך 3: כתיבת מכתב המשך רשמי

 1. 1
  סמן תאריך מעקב בלוח השנה שלך כדי לשלוח מכתב רשמי. ראוי לעקוב אחר מכתב רשמי אם אינך שומע הרבה מהמתגייס לאחר שתשלח את דוא"ל התודה הקצר שלך. המתן כחודש אם אינך מחפש להתחיל לעבוד במשך מספר חודשים. עם זאת, אם אתה מקווה להתחיל לעבוד בחודש-חודשיים הקרובים, שלח את מכתבך 10 עד 14 יום לאחר שליחת דוא"ל התודה שלך.
  • ייתכן גם שתרצה להגדיר תזכורת כמה ימים לפני מועד המעקב, כך שיהיה לך קצת יותר זמן לנסח את מכתבך.
 2. 2
  פרמט את המכתב שלך בסגנון עסקי רשמי. אפליקציית עיבוד התמלילים שלך כוללת ככל הנראה תבניות בהן תוכל להשתמש כדי ליצור מכתב עסקי רשמי. הפנה את המכתב למגייס שדיברת איתו ביריד הקריירה.
  • השתמש בגופן שמרני וקריא, כגון Times New Roman או Helvetica, בגודל 10 או 12 נקודות.
 3. 3
  השתמש במידע בדוא"ל שלך כנקודת התחלה לניסוח המכתב שלך. התחל את מכתבך בהזכרת שדיברת עם המגייס ביריד הקריירה. כלול את השם הספציפי של יריד הקריירה ואת התאריך בו נערך. תוכל גם להוסיף את הפרטים מהשיחה שלך שהזכרת בדוא"ל התודה הראשוני שלך.
  • אם משהו השתנה מאז ששלחת את דוא"ל התודה, הוסף את המידע לפסקה הראשונה. לדוגמא, אם המגייס המליץ לך לשוחח עם ראש מחלקה בחברה, תוכל להודיע להם שהגעת לאותו אדם.
 4. 4
  הדגש כישורים וניסיון שיהיו בעלי ערך עבור החברה. בפסקה השנייה של מכתבך, דבר על איך היית נכס לחברה בתפקיד שאתה מחפש. כלול מיומנויות רכות, כגון מנהיגות או מוטיבציה עצמית, כדי לעגל את הפסקה הזו.
  • לדוגמא, תוכל לציין שאתה יזום ומניע עצמי, ואז שים לב כיצד עמדת בראש תוכנית התנדבות להליכת כלבים במקלט החיות המקומי שלך כדוגמה.
 5. 5
  סגור את מכתבך עם "קריאה לפעולה. " לפסקה האחרונה במכתב שלך, תן למגייס לדעת מה אתה הולך לעשות הלאה או מה אתה רוצה שיעשו בתגובה למכתב שלך. ספק תאריך בו תעקוב שוב.
  • לדוגמא, אם אתה מצפה לראיון, תוכל להודיע להם מתי תהיה זמין באמירה "ברצוני לדון איתך בהזדמנות זו באופן אישי. אני זמין אחר הצהריים בימי חמישי ושישי לאחר השעה 14:00 בערב"
 6. 6
  הגה את מכתבך היטב לפני ההדפסה והחתימה עליו. אם תשלח מכתב עם שגיאות הקלדה ושגיאות דקדוק, המאמץ שלך עלול להחריד. קריאת מכתבך בקול רם יכולה לעזור לך להבחין בשגיאות דקדוקיות ובנקודות בהן הניסוח מביך.
  • זה יכול גם לעזור לחבר, מדריך או יועץ בית הספר לקרוא את המכתב שלך. הם יכולים לתת לך טיפים כיצד תוכל להפוך אותו לחזק ומשכנע יותר.
 7. 7
  צרף עותק של קורות החיים שלך. קרא את קורות החיים ששלחת בעבר למגייס ועדכן אותו כדי להתחשב בכל שינוי. לאחר מכן תן לו הגהה נוספת לפני שתדפיס אותה.
  • הדפיסו את קורות החיים שלכם על נייר קורות חיים איכותי. אתה יכול למצוא מאמר זה באופן מקוון או בחנויות ציוד משרדי. ייתכן שתרצה גם להדפיס את המכתב שלך על אותו נייר.

  טיפ: אם חלו שינויים משמעותיים בקורות החיים שלך מאז ששלחת אותו למגייס, ציין שינויים אלה גם במכתבך.

בפסקה הראשונה ציינו את שם יריד הקריירה ומשהו שדיברתם עם המגייס עליו
להלן תבנית בסיסית בה תוכלו לעקוב: בפסקה הראשונה ציינו את שם יריד הקריירה ומשהו שדיברתם עם המגייס עליו.

טיפים

 • ארגן את כל כרטיסי הביקור, החוברות ומידע אחר שתקבל ביריד הקריירה כדי שתוכל לגשת למה שאתה צריך בקלות. יצירת גיליון אלקטרוני של לידים פוטנציאליים עשויה לעזור לך לעקוב אחר אנשי הקשר שיצרת ומתי אתה צריך לבצע מעקב.
 • מכיוון שכרטיסים בכתב יד הם נדירים, פתק תודה בכתב יד על נייר מכתבים מקצועי יכול באמת לעזור לכם להתבלט מהקהל בראשו של המגייס. רק וודא שכתב היד שלך מסודר וקריא, או שרעיון זה עלול להחריד.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail