איך להגיב כשאתה מתבקש להתפטר?

חברה יכולה לבקש ממך להתפטר ממגוון סיבות, אך למעשה, הן מסיימות את חוזה העבודה שלך. טבעי להיכנס לפאניקה, אך נסה לשמור על רגשותיך ולהישאר רגוע ומקצועי. אם המעסיק שלך לא נותן לך סיבה, שאל מדוע הם רוצים שתתפטר, מכיוון שהדבר ישפיע על החלטתך. לדוגמא, אם תתבקש לעזוב מכיוון שתפקידך מבוטל, אז התפטרות תשאיר אותך ללא דמי אבטלה ועדיף לחכות לפיטוריך. אם תתבקש לעזוב מכיוון שהפרת את מדיניות החברה, יתכן ועדיף להתפטר. לא תרצה שמעסיקים עתידיים יידעו שפוטרת אותך. זכור שיש לך את הזכות לחשוב על זה ולשאול כמה שאלות שאתה צריך. לקבלת טיפים נוספים, כולל כיצד לבדוק את מדיניות החברה שלך לגבי בדיקות הפניה עתידיות, המשך לקרוא!

אם אתה קורא מאמר זה סביר להניח שכבר התבקשת להתפטר או שאתה נמצא במצב בו יתכן שתתבקש להתפטר בקרוב
אם אתה קורא מאמר זה סביר להניח שכבר התבקשת להתפטר או שאתה נמצא במצב בו יתכן שתתבקש להתפטר בקרוב.

אם אתה קורא מאמר זה קרוב לוודאי שכבר התבקשת להתפטר או שאתה נמצא במצב בו אתה עשוי להתבקש להתפטר בקרוב. לא משנה מה המקרה, בקשה להתמודד עם בקשה להתפטר במקום סיום. דע לך שיש לך אפשרויות לפני שתסכים להתפטר ותוכל לבחור להמתין לפיטוריך. כדי לעזור לך לעבור את המצב הזה בקלות האפשרית, עדיף להבין את הזכויות והאפשרויות שלך.

שיטה 1 מתוך 2: שמיעת החדשות והבנת הנסיבות

 1. 1
  הישאר רגוע ומקצועי. אתה רוצה להיות מסוגל לעזוב את העבודה שלך בתנאים הטובים ביותר האפשריים בהתחשב במצבך. תעסוקתך העתידית עשויה להיות תלויה ביכולתך להישאר רגועה בהווה. יתכנו חברות ו / או קשרים מקצועיים בין עובדי החברה הנוכחית שלך לבין מעסיקים פוטנציאליים. בנוסף, ניתן ליצור קשר עם החברה הנוכחית שלך כהפניה. לכן עליכם לעשות כמיטב יכולתכם להישאר רגועים ולהישאר מקצועיים על ידי ביצוע הפעולות הבאות:
  • הקשב למה שיש למעסיק שלך לומר. זה יכול להיות קשה לשתוק אבל כדי להבין את המצב, אתה חייב להקשיב.
  • אל תתווכח. לא משנה בנסיבות העניין, ההחלטה התקבלה על ידי המעסיק שלך. באדיבותך הם נותנים לך אפשרות להתפטר או להישאר ולחכות לפיטורין. ויכוחים ותחנונים לא ישנו את דעתם.
  • אל תגרום לסצנה עד שתעזוב לתמיד. הפגישה יכולה להתנהל אחרת מאוד אם תפעלו והמעביד יבטל את אפשרותכם להתפטר. אם אתה מהווה איום כלשהו או שאתה לא מקצועי, תתבקש לעזוב וליווי את הבניין על ידי אבטחה. אם זה קרה יהיו השלכות שליליות כגון אזכור רע, הופעות רעות, חוסר כשירות אפשרי לדמי אבטלה או חברה ו אפשרי סוגיות משפטיות.
 2. 2
  הבן את הסיבות המלאות שאתה מתבקש להתפטר. סביר להניח שאתה כבר מבין את הנסיבות סביב בחירתך להתפטר מכיוון שכבר דיברו איתם, יש לך הרגשה שמשהו קורה או יודע שעשית משהו לא רצוי. עם זאת, אם אינך מבין לגמרי, עליך לשאול שאלות. ידיעת הסיבות המדויקות לבקשתך להתפטר תעזור לך לקבל את החלטתך אם להישאר או לחכות לפיטורין.
  • לדוגמא, אם תתבקש לעזוב מכיוון שתפקידך מבוטל, אז התפטרות תשאיר אותך ללא דמי אבטלה ועדיף לחכות לפיטוריך. אם תתבקש לעזוב מכיוון שעסקת במעשים אסורים שהוגדרו על ידי החברה, יתכן ועדיף להתפטר בגלל השלכות שליליות אפשריות ואי זכאות לאבטלה.
  איך לא אוכל לקבל התייחסות גרועה כשאני מתבקש להתפטר
  איך לא אוכל לקבל התייחסות גרועה כשאני מתבקש להתפטר?
 3. 3
  דע את מדיניות החברה לאימות תעסוקה ובדיקות הפניה. לפני שתקבל החלטה להתפטר או לחכות שיפטרו, חשוב לדעת מה מדיניות החברה היא עבור אימות התעסוקה ועל בדיקות התייחסות. פירוש הדבר לדעת את סוג המידע שמותר לשחרר כאשר מעסיק עתידי פוטנציאלי מתקשר לחברה לקבלת מידע. מידע שעשוי להתפרסם כולל:
  • תאריכי העסקה.
  • כותרת.
  • שכר.
  • זכאות לניהול חוזר.
  • אם נשאר בתנאים טובים או לא.
  • סיבת העזיבה.
  • אופי ותכונות אישיות.
  • מוסר עבודה.
 4. 4
  דע שיש לך את הזכות לחשוב על זה. בשלב זה יש לך רק שתי אפשרויות, להתפטר או לחכות לפיטורין. אינך צריך לחתום על שום ניירת או לכתוב מכתב התפטרות באופן מיידי מכיוון שיש לך את הזכות לחשוב על האפשרויות שלך. ישנם יתרונות וחסרונות גם להתפטרות וגם בהמתנה לפיטורים וחשוב לשקול את האפשרויות לפני שתסכים למשהו.
  • המעסיק שלך עשוי לנסות להציק לך אך הוא לא יכול להכריח אותך לקבל החלטה באופן מיידי. כך או כך אתם עוזבים את החברה בקרוב מאוד אך עליכם לעשות את הטוב ביותר למצבכם ולעתידכם.

שיטה 2 מתוך 2: הערכת האפשרויות שלך וקבלת החלטה

 1. 1
  הערך את היתרונות והחסרונות של התפטרות. כאמור, ישנם יתרונות וחסרונות לכל אפשרות שיש לקחת בחשבון לפני ההחלטה. החיסרון העיקרי להתפטרות הוא שסביר להניח שלא תהיה זכאי לדמי אבטלה. כמה מקצוענים להתפטרות כוללים:
  • היכולת לסובב את הסיבה שלך לעזיבה באופן חיובי. אינך צריך לומר שפוטרת או שהתבקשת לעזוב.
  • הסיבה שניתנה לסיום מעבידך תהיה "התפטרות".
  • יתכן שתוכלו לנהל משא ומתן על חבילת פיטורים. החברה רוצה שתעזוב ובשלב זה יתכן שתהיה לך על העליונה באופן מסוים, גם אם אינך מרגיש שזה המקרה. בתמורה לעזיבתך בשלום, יתכן שתוכל לנהל משא ומתן על חבילת פיטורים שתכלול כמה חודשים של שכר והטבות.
  אם מבקשים ממני להתפטר מהתפקיד, האם זה כמו לפטר
  אם מבקשים ממני להתפטר מהתפקיד, האם זה כמו לפטר?
 2. 2
  הערך את היתרונות והחסרונות של ההמתנה לפיטורים. המקצוענים להמתנה לפיטורים יכולים לעלות על החסרונות אם אתה זקוק לדמי אבטלה ולהרגיש שאתה זכאי בהתחשב בנסיבותיך. אם אתה מפוטר ללא סיבה משלך, יש לך שינוי טוב מאוד לקבל הטבות אלה. בנוסף, אם אתה מרגיש שהפסקה שלך פסולה ו / או מפלה, ייתכן שתוכל להגיש תביעה נגד מעסיק זה. מצד שני, החסרונות להמתנה לפיטורים כוללים:
  • יתכן שלא תזכה בחבילת פיטורים.
  • ייתכן שתקבל הפניות גרועות אם חברה אחרת פונה למעסיק זה.
  • הסיבה שלך לסיום תצוין כ"מפוטרת "או" הופסקה "וניתן לחשוף סיבות אפשריות לסיום (בהתבסס על מדיניות החברה כאמור לעיל). לדוגמא, "העובד הופסק בגלל התנהגות בלתי הולמת גסה".
 3. 3
  קבל החלטה שמתאימה לך והודיע על כך למעסיק שלך. בהתבסס על הערכתך את היתרונות והחסרונות בשתי האפשרויות, עליך לקבל החלטה ולהביע זאת בפני המעסיק שלך בהקדם האפשרי. אם הקדשתם פסק זמן לקבלת החלטתכם, יהיה עליכם לבקש פגישה נוספת שתכלול את כל החברים בפגישה המקורית. במהלך הפגישה:
  • הסביר בקצרה אם החלטת להתפטר או להישאר.
  • שמור על ההסבר שלך פשוט ומקצועי.
  • אל תהיה רגשי מדי או כועס.
  • היו מוכנים לעזוב את היום ההוא. המעסיק אינו רשאי להסתכן ולפתוח את עצמם בפני כל סיכון בכך שהוא נותן לעובד ממורמר אפשרי להישאר במקום. אם בחרתם להמתין לפיטוריכם, היו מוכנים לפטר אותו יום.
 4. 4
  התכונן להמשיך הלאה. היה מוכן להמשיך ברגע שקיבלת את החלטתך והודעת למעסיק שלך. מכיוון שתעזוב את תפקידך כך או אחרת, הגיע הזמן שתכין את עצמך למהלך הבא שלך בקריירה.
יתכן ועדיף להתפטר
אם תתבקש לעזוב מכיוון שהפרת את מדיניות החברה, יתכן ועדיף להתפטר.

טיפים

 • כדי להימנע מתביעות פוטנציאליות, החברה עשויה לקיים מדיניות מחמירה לא לספק את דעתם או מידע אחר אודות אופיו של עובד בהווה או לשעבר, תכונותיו האישיות, מוסר העבודה או סיבה לעזיבה. אם זה המקרה, יש פחות השלכות שליליות לפיטורים לעומת התפטרות מכיוון שהמעסיק לא יגיד שפוטרת.

שאלות ותשובות

 • האם אוכל לבקש משכורת של 90 יום מראש אם המעסיק שלי יבקש ממני להתפטר ללא כל סיבה וללא שום התייחסות מוקדמת, למרות שאין לו שאלה לגבי יכולת הביצוע שלי?
  מבחינה טכנית, אם המעסיק שלך מבקש שתתפטר, זה אכן סוג של משא ומתן. אם הם לא יכולים להרשות לעצמם לפטר אותך ואתה מפסיד את חבילת הפיטורים אם אתה מתפטר מעצמך, ייתכן שתרצה לקבל פיצוי כלשהו, ואולי תוכל לנהל משא ומתן עם המעסיק שלך. הרבה תלוי בנסיבות.
 • הבוס שלי היה רוצה שאעזוב, מכיוון שהוא חושב שאני לא מספיק בכושר לרוץ במדרגות עם הברך החלופית שלי. אני נגר. מהן הזכויות שלי?
  ספק שירותי הבריאות שלך הוא זה שיקבע אם תוכל לבצע את הפונקציות החיוניות של העבודה. אם אתה זקוק ללינה סבירה על סמך הערכת ספק שירותי הבריאות שלך, בקש ממעסיקך. על המעסיק שלך לנהל איתך דיון לינה סביר. הם צריכים לשאול אותך אילו רעיונות יש לך שיאפשרו לך לבצע את העבודה.
 • האם עלי להגיש מכתב התפטרות לאחר שהבוס שלי פיטר אותי ללא כל התראה?
  לא את לא.
 • מה אוכל לעשות אם מקום עבודתי הסתיים ללא הודעה מוקדמת ומסרב לשלם את דמי?
  זו צריכה להיות עילה לתביעה אם אתה יכול להראות שאתה עושה את העבודה שהם מסרבים לשלם לך.
 • המעסיק שלי נתן לי אפשרות להתפטרות או לפיטורים. בחרתי בהתפטרות. עכשיו הם רוצים לדעת אם אהיה מוכן לחזור אם הם ייצרו עבורי פוסט נוסף. אני מרגיש פגוע וכועס, מה אני עושה?
  הרבה תלוי מדוע ביקשו ממך להתפטר. אם עמדתך בוטלה, יתכן שלא הייתה להם ברירה אלא לתת לך ללכת. כשרואים שהם רוצים אותך עכשיו, זה אומר שהייתם בעלי ערך עבורם ומצבם השתנה. עם זאת, אם הם יעשו זאת פעם אחת, הם עשויים לעשות זאת שוב. אם אתה באמת מרגיש פגוע וכועס, דחה בנימוס וחפש עבודה במקום אחר.
 • אם מבקשים ממני להתפטר מהתפקיד, האם זה כמו לפטר?
  לא טכנית, לא. אם תתבקש להתפטר, בדרך כלל הביצועים שלך נחשבים פחות מספקים. אם תסרב להגיש את התפטרותך, במקום זאת אתה עשוי להיות מפוטר.
 • מה עלי לעשות כאשר הם לא יגידו לי מדוע הם מבקשים להתפטר?
  מסרב בנימוס להתפטר. אם אתה מתפטר, יש לך סיכוי לא טוב לקבל דמי אבטלה. הם סומכים על הפחדים שלך או הבושה שלך מ'להודח '. חכה שיעשו את הצעד הבא. אם מפוטרים, הודו להם על ההזדמנות שנתנו לכם לעבוד עבורם. לאחר מכן תוכל לשאול אותם מדוע הם מפטרים אותך, או לנהל משא ומתן על עזיבה כספית, או פשוט לשים את ידך כדי ללחוץ את ידם ולהיפרד. סביר להניח שמישהו ילך אותך למשרד שלך ויעמוד שם בזמן שאתה אורז. אתה יכול לבקש מהם תיבות. מרבית המדינות לא יאפשרו למעסיק לשעבר לספר למעסיק אחר או למעסיק עתידי באילו תנאים השארת. ביישומי עבודה, השתמש במספר הטלפון של HR בהיסטוריית העבודה.
 • התפקיד שלי ביקש ממני להתפטר בדוא"ל לאחר שגיליתי שאני מתראיין עם המתחרה שלהם. מה אני יכול לעשות?
  בדוק עם עניינים משפטיים או עם עורך דין; במדינות מפותחות רבות קיימים חוקים האוסרים זאת באופן ספציפי. עובד אינו יכול לבקש פיטוריו, וגם חברה אינה יכולה לבקש מעובד להתפטר. אם הם מבקשים זאת מכם, הם עשויים לעשות משהו לא חוקי, בניסיון להימנע מתשלום פיצויי פיטורים. אם הם רוצים להיפטר ממך, עליהם לעקוב אחר הנהלים הקיימים בזמן האירועים - גם אם זה עולה להם. בעתיד, להיות הרבה יותר בדידים לגבי הדברים האלה.
 • יש לי דלקת גידים באגודל ואני לא מסוגלת להרים דברים בעבודה. הרופא שלי אמר שאני יכול לעבוד 15 שעות בשבוע עם חובות קלות. המעסיק שלי ביקש ממני להתפטר, אך אני זקוק לתפקיד זה. מה אני עושה?
  אם אתה מתבקש להתפטר בגלל מגבלות פיזיות, היזהר. אם תתפטר מרצונך, ייתכן שלא תהיה זכאי לאבטלה. על המעסיקים לבצע "התאמות סבירות" לאנשים עם מוגבלות. קבל בכתב את הצהרת הרופא (החתום) והוסף עותק לתיק העובד שלך. אמור למנהל אם הוא לא יכול לארח אותך, הוא יכול לפטר אותך (מה שהופך אותך זכאי לאבטלה). עליכם לבדוק האם ההטבות שלכם כוללות קצבת נכות לטווח קצר או לטווח ארוך. אם תפסיק, תאבד אותם. הייתי פונה גם לעורך דין המתמחה בתעסוקה ונכות.
 • איך לא אוכל לקבל התייחסות גרועה כשאני מתבקש להתפטר?
  מעסיק לא יכול לתת לך התייחסות גרועה. הגרוע ביותר שמעסיק יכול לעשות הוא לסרב לתת לך התייחסות.
שאלות ללא מענה
 • התבקשתי להתפטר משכר של 6 שבועות. אם אמצא עבודה במקום אחר בשבוע הבא האם למעסיק שלי יש את הזכות לבטל את פיצויי הפיטורים שלי?
 • מה עלי לעשות אם המעסיק שלי יבקש ממני להתפטר?
 • מה הדרך הטובה ביותר להסביר את בקשתך להתפטר ממעסיק עתידי?
 • אמרו לי להתפטר מיד או לפטר אותי? לא נמסרה לי שום הודעה למרות שלא היו תלונות נגדי. מה עליי לעשות?
 • מה אוכל לעשות אם המעסיק שלי סיים אותי במכתב ואמר שלא הופסקתי, אלא שעזבתי מרצוני?

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך להחליף קריירה?
 2. איך לדעת אם אתה זקוק לשינוי בקריירה?
 3. איך לדעת אם הקריירה שלך נתקעה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail