איך מכינים שעוות גלישה?

להכנת שעוות גלישה התחל בחימום של 1,5 כוסות מים בתחתית דוד כפול. אם אין לך דוד כפול, אתה יכול להשתמש בשני סירים בגודל זהה על ידי הנחת אחד על השני. כשהמים חמים ומהבילים, הניחו 1 כוס שעוות דבורים ו 0,25 כוס שמן קוקוס בחלק העליון של הדוד הכפול. לאחר מכן, מערבבים כל הזמן בזמן שעוות הדבורים ושמן הקוקוס נמסים כדי למנוע מהשעווה להידבק לדפנות התבנית. לאחר שהתערובת חלקה, תוכלו להוסיף שמן אתרי, כמו לבנדר או מנטה, אם תרצו שעשוי הגלישה שלכם יהיה מבושם. כדי ללמוד כיצד לגרום לשרף של עץ עצים לייצור שעוות גלישה במים קרים, גלול מטה!

והוסף את המרכיב הנוסף של 0,25 כוס (60 מ"ל) שרף עצים יחד עם שעוות הדבורים ושמן הקוקוס בחלק העליון של הציר
השתמש באותם השלבים המשמשים להכנת שעוות מים קרים, והוסף את המרכיב הנוסף של 0,25 כוס (60 מ"ל) שרף עצים יחד עם שעוות הדבורים ושמן הקוקוס בחלק העליון של הציר הכפול.

שעוות גלישה היא חומר שעווה שגולשים מורחים על הגלשן שלהם כדי ליצור משיכה ולהפוך את פני הלוח לפחות חלקלקים. בדרך כלל ישנם שני סוגים של שעוות גלישה: שעוות מים קרים, המיועדת לטמפרטורות מים קרות יותר ושעוות גלישה חמה, המשמשת במים חמים יותר. די קל להכין שעוות מים חמים אורגניים בבית בעזרת שעוות דבורים ושמן קוקוס בלבד. מכיוון שעוות מים קרים דורשת שימוש בשרף עץ, זה יכול להיות מעט יותר קשה להכנה; עם זאת, ייצור שעוות גלישה בבית יכול לחסוך לך כסף בטווח הארוך ולתת לך שקט נפשי שהמוצר בו אתה משתמש הוא טבעי וידידותי לסביבה.

רכיבים

שעוות מים חמים

 • 1 כוס (240 מ"ל) שעוות דבורים
 • 0,25 כוס (60 מ"ל) שמן קוקוס
 • כמה טיפות שמן אתרי (לא חובה)

שעוות מים קרים

 • 1 כוס (240 מ"ל) שעוות דבורים
 • 0,25 כוס (60 מ"ל) שמן קוקוס
 • 0,25 כוס (60 מ"ל) שרף למיץ עץ
 • כמה טיפות שמן אתרי (לא חובה)

שיטה 1 מתוך 3: הכנת שעוות מים חמים

 1. 1
  מחממים מים בדודה כפולה. יוצקים כ -1,5 כוסות (354,8 מ"ל) מים בתחתית צלייה כפולה. מחממים על אש בינונית עד שהמים חמים ומהבילים. אתה לא צריך להרתיח את המים, אתה רק צריך להיות חם מספיק כדי להמיס את שעוות הדבורים באמצעות אידוי.
  • אם אין לכם צלייה כפולה, תוכלו פשוט לחמם מים בסיר על הכיריים, ואז להניח עליו סיר שווה בגודלו כדי ליצור את האפקט של צלייה כפולה.
 2. 2
  מניחים את שעוות הדבורים ושמן הקוקוס בחלק העליון של הציר האפייה הכפול. לאחר שהמים התחממו ומהבילים, הניחו כוס אחת (240 מ"ל) שעוות דבורים ו- 0,25 כוס (60 מ"ל) שמן קוקוס בתבנית העליונה של הציר הכפול. מניחים את החלק העליון של הטוסט הכפול על גבי התבנית התחתונה.
 3. 3
  ממיסים את החומרים תוך ערבוב מתמיד. ברגע שמניחים את שעוות הדבורים ושמן הקוקוס מעל קרקעית הדבש, הם צריכים להתחיל להמיס. כשהם נמס, מערבבים כל הזמן את החומרים כדי שלא יתקעו לדפנות התבנית.
  די קל להכין שעוות מים חמים אורגניים בבית בעזרת שעוות דבורים ושמן קוקוס בלבד
  די קל להכין שעוות מים חמים אורגניים בבית בעזרת שעוות דבורים ושמן קוקוס בלבד.
 4. 4
  מוסיפים שמנים אתרים. אם אתה רוצה שהשעווה שלך תהיה ריחנית, הוסף כמה טיפות שמנים אתרים כאשר השעווה ושמן הקוקוס נמסו והתערבבו יחד. שמנים פופולריים לשימוש הם לבנדר, מנטה, לימון או רוזמרין.
  • אם אתה מעדיף את הניחוח העדין של שמן הקוקוס, אל תוסיף שום שמן אתרי.

שיטה 2 מתוך 3: הכנת שעוות מים קרים

 1. 1
  מצא מחטניים בריאים. שעוות מים קרים שונה משעווה מים חמים מכיוון שהיא מצריכה תוספת של שרף עצים. כדי לחלץ שרף עץ, ראשית מצא עץ מחטניים שבדרך כלל נראה בריא, עם קליפה חלקה יחסית, וללא ענפים או גפיים מתים רבים.
  • עצי מחטניים הם עצים הגדלים מחטניים, הגידולים דמויי החרוט הגדלים על ענפי עצים. דוגמאות לעצי מחט הם עצי אורן, אשוחית, מייפל וארז.
  • אם אינך רוצה לחלץ בעצמך שרף עצים, תוכל למצוא אותו ב- eBay או באתרים מקוונים אחרים.
 2. 2
  צור שטח שטוח ונקי על פני העץ. לאחר שמצאתם עץ מתאים, השתמשו במצ'טה או בוקעה כדי לחתוך את הקליפה כלפי מטה כשלושה מטרים מהקרקע. הכינו מלבן שאורכו כ- 25 ס"מ ורוחבו 15 ס"מ.
  • נסה לחתוך בצורה נקייה כך שתחתוך שטח שטוח בעומק של כ -250 ס"מ בעץ.
 3. 3
  הניחו דלי מתחת לעץ. הניחו דלי על העץ ישירות מתחת למקום בו ביצעתם את הכניסה המלבנית. השתמש בחתיכת שטוח של מתכת או חומר חלק אחר כדי ליצור רמפה המובילה מהמלבן הסולק לתוך הדלי.
  • הרמפה תתפוס את השרף כשהוא יוצא מהעץ ויוביל אותו לדלי. לכן, חשוב שהרמפה תהיה צמודה לעץ ותוביל ישירות לדלי.
  לפני שאתם סוגרים את מיכל שעוות הגלישה
  לפני שאתם סוגרים את מיכל שעוות הגלישה, השאירו את השעווה בחוץ להתקשות במשך שלוש עד ארבע שעות או לילה שלם.
 4. 4
  חותכים חריצים בצורת V למלבן המפונה. לאחר שהקמתם את הדלי, השתמשו בגרזן או במצ'טה בכדי לפרוץ למלבן הניקוי שיצרתם, ויצרו חריצים בצורת V הנמצאים כחצי סנטימטר זה מזה.
  • ייתכן שיהיה קל יותר לעשות צד אחד של ה- "V" בכל פעם, לפרוץ קו נטוי כלפי מטה בחלקו השמאלי של המלבן ואז לפרוץ לקצצים כלפי מעלה בצד השני של המלבן.
 5. 5
  בדוק את הדלי כל יום. איסוף שרף העץ אינו מיידי. יתכן שתצטרך לחכות מספר ימים עד שייאסף מספיק שרף. שמור את הדלי מתחת לעץ ובדוק אותו מדי יום. כשנראה שיש לך בערך 0,25 כוס שרף, הסר את הדלי מהעץ והעביר את השרף לקערה קטנה.
  • זה ייקח יומיים-שלושה לאסוף 0,25 כוס (60 מ"ל) שרף.
 6. 6
  השתמשו בפלטה כפולה כדי להמיס מרכיבים וליצור את השעווה. השתמש באותם הצעדים המשמשים לייצור שעוות מים קרים, והוסף את המרכיב הנוסף של 0,25 כוס (60 מ"ל) שרף עצים יחד עם שעוות הדבורים ושמן הקוקוס בחלק העליון של הציר. לשעווה המתקבלת תהיה עקביות מעט דביקה יותר משעווה מים חמים.

שיטה 3 מתוך 3: הכנסת השעווה למיכלים

 1. 1
  יוצקים את השעווה לפח או מיכל. לאחר שהמרכיבים של שעוות המים החמים או הקרים התערבבו במלואם יחד, שפכו את השעווה למיכל או פח גדול מספיק כדי להתאים לו. מגרדים את דפנות התבנית כדי להיות בטוחים להוציא את כל השעווה.
  • השתמש בפח או מיכל עם חלק עליון כדי שהשעווה לא תתייבש.
  בדרך כלל ישנם שני סוגים של שעוות גלישה
  בדרך כלל ישנם שני סוגים של שעוות גלישה: שעוות מים קרים, המיועדת לטמפרטורות מים קרות יותר ושעוות גלישה חמה, המשמשת במים חמים יותר.
 2. 2
  תן לשעוות הגלישה להתקשות. לפני שאתם סוגרים את מיכל שעוות הגלישה, השאירו את השעווה בחוץ להתקשות במשך שלוש עד ארבע שעות או לילה שלם. השארת המכולה פתוחה מאפשרת לחום לברוח כך שהשעווה תוכל להתקשות מהר יותר, וכך העקביות שלה תישאר זהה.
 3. 3
  השתמש בשעווה או סגור ואחסן את המיכל. לאחר שהשעווה התקשתה, היא מוכנה לשימוש. בסיום השימוש בשעווה, הניחו את המכסה על המיכל ואחסנו אותו במקום קריר ללא אור שמש ישיר.

טיפים

 • הקפד לגרד את הציר הכפול שלך כדי להסיר את כל השעווה מהצדדים. נסה לשטוף את הציר הכפול באופן מיידי, מכיוון שעווה יכול להיות קשה להסיר אותו לאחר יבש!
 • קנה שרף עץ באופן מקוון אם אינך רוצה לחלץ אותו בעצמך!

דברים שתזדקק להם

 • צלייה כפולה
 • גרזן או מצ'טה
 • דלי גדול
 • פח או מיכל עם מכסה

שאלות ותשובות

 • כמה זמן לוקח להכין שעוות מים חמים?
  עשיתי זאת פעמים רבות, וזה תהליך מאוד מהיר וקל. תהליך ההיתוך אורך 5-10 דקות, תלוי בגודל נתחי שעוות הדבורים. במקום שהוא יושב בחוץ, הכנסתי מנה קטנה לתוך תוחם קאפקייקס והכנסתי אותו למקפיא, ואז זה לקח עוד 3-10 דקות.

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך שעווה גלשן?
 2. איך לצייר גלשנים?
 3. כיצד להסיר שעווה מגלשן?
 4. כיצד לתקן גלשן סדוק?
 5. כיצד לאחסן קשתות בחץ וקשת?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail