כיצד לאחסן קשתות בחץ וקשת?

שים לב שבטווחי חץ וקשת יש בדרך כלל תליונים או מתלים לאחסון הקשת שלך כאשר אינך יורה בו באופן פעיל
שים לב שבטווחי חץ וקשת יש בדרך כלל תליונים או מתלים לאחסון הקשת שלך כאשר אינך יורה בו באופן פעיל.

לקבל חרטום מגניב חדש זה כיף מאוד, אבל להבין מה לעשות איתו אחר כך יכול להיות מבלבל. אם אתה מתפתה להרכין אותו בפינת חדרך, אתה עלול לגרום לו נזק קבוע. למרבה המזל, אחסון קשת באמת לא כל כך קשה כשיש לך את המארז הנכון או את הרכבה. הקפד לאחסן את החרטום שלך כראוי בין אם אתה בבית או מטווח ירי. שילמתם כסף טוב על כך, אז תגרמו לזה להימשך זמן רב ככל האפשר על ידי אחסונו כראוי.

שיטה 1 מתוך 3: בחירת יחידת אחסון

 1. 1
  בחר אפשרות אחסון גדולה מספיק כדי להחזיק את הקשת שלך. כדי לקבוע איזה גודל אחסון הקשת שלך זקוק למדידה מקצה לקצה. כמו כן, למדוד את רוחבו. יש לזכור שמארזים ונרתיקים מגיעים במגוון גדלים שונים. סוג הקשת שיש לך ישפיע גם על גודל המקרה שעליך לקבל.
  • אם יש לך קשת מורכבת, לא תוכל להסיר את המיתר שלה. ודא שהמארז או הרכבה שתקבל מתאימים לצורת החרטום שלך, כמו גם לאורכו.
  • ניתן להשאיר קשתות עקומות או להתמתן לפני האחסון. אם יש לך קשת מחודשת, קצותיה או גפיה, מתעקלים ממך כאשר היא לא מתוחה, אז זכור זאת בעת בחירת שיטת אחסון.
  • קשתות חוזרות של הסרה נשלפות תמיד לפני שהן מאוחסנות. בנוסף, אתה יכול להפריד אחד למספר חלקים, מה שאומר שתוכל לקבל הרכבה או מארז קומפקטי יותר.
 2. 2
  קנו מארז רך להובלה ואחסון כללית. נרתיקים רכים עשויים מבד עמיד בפני נזקים. הם מגיעים במגוון צורות וגדלים, כך שתוכלו למצוא אחד מתאים ולא משנה איזה סוג של קשת יש לכם. מקרים רכים הם האפשרות הטובה ביותר כאשר אתם מחפשים משהו הגון ובמחיר סביר שתוכלו להשתמש בו מדי יום. לרובם יש גם שקיות צדדיות שנותנות לכם שפע של מקום לאחסון חיצים ואביזרים.
  • מקרים רכים בסיסיים זמינים במחיר של עד 7,50 € עד 15 €.
  • אחד היתרונות העיקריים של מקרים רכים הוא שאתה יכול להשתמש בהם לנשיאת החרטום שלך, כמו גם לאחסן אותו לטווח ארוך בבית.
  • למרות שמארזים רכים מחזיקים מעמד בחוץ, הם אינם עמידים בפני נזק. הבד בסופו של דבר יתחיל להתפורר. הם לא נמשכים כל עוד מקרים קשים.
 3. 3
  קבל מקרה קשה אם החרטום שלך זקוק להגנה נוספת. מארזים קשים עשויים פלסטיק, ולכן הם עמידים יותר בפני נזקים מסוגים אחרים. אם תגדיר משהו על גבי התיק, לא תצטרך לדאוג שזה יפגע בקשת שלך. מקרים קשים גם עובדים טוב אם אתה לוקח את הקשת שלך לתנאי חוץ קשים, כמו אם אתה ציד. רובם גדולים מספיק כדי לאחסן חצים ואביזרים בעזרת הקשת.
  • כמה מקרים קשים בסיסיים עולים 19 € עד 22 € רבים אחרים עולים כפול או משולש.
  • מקרה קשה שימושי כשאתה חסר מקום. לדוגמא, אם אתה גר בדירה קטנה, אורז את החרטום לרכב מלא, או אפילו לוקח אותו למטוס, התמיכה הנוספת עוזרת מאוד.
 4. 4
  השתמש בתיק גב בחץ וקשת אם אתה רוצה ניידות רבה יותר. תרמילי חץ וקשת הם תיקי גב מרופדים מיוחדים שתוכננו במיוחד לנשיאת קשתות, אם כי ניתן להשתמש בהם גם לאחסון. אם יש לך תרמיל, אתה יכול לתלות אותו או אפילו לנוח אותו במקום בטוח בבית שלך. תרמילים הם הרבה יותר רכים ממקרים, אז אתה צריך להיזהר כדי למנוע ריסוק הקשת שלך. עם זאת, אם אתה צריך דרך לאחסן את החרטום שלך כשאתה בדרכים, תרמיל יכול להיות האפשרות הטובה ביותר שלך.
  • כמה תרמילים עולים בין 30 € ל 37 € וישנם גם יוקרתיים שעולים מעל 75 €
  • תרמילים הם הטובים ביותר עבור ציידים או אנשים היוצאים לטיולי שטח. יתכן שלא תוכל להסתובב עם תיק, ולכן תרמיל גב הוא הדרך היחידה להגן על החרטום שלך.
  • תרמילים עובדים בצורה הטובה ביותר עבור קשתות חוזרות, במיוחד כאלה שמתפרקות זו מזו. כמה תרמילים יכולים להחזיק קשת מורכבת.
 5. 5
  השתמש במעמד קשת כדי לשמור על החרטום שלך מהקרקע. עמדות קשת דומות לחצובות מצלמה. אתה מציב את מעמד החרטום על הרצפה ואז מרכיב את החרטום עליו. זוהי דרך טובה לשמור על קשתך לאחסון קצר וארוך טווח. עם זאת, הוא משאיר את החרטום שלך בחוץ, כך שאתה עדיין עלול לפגוע בו אם אתה לא נזהר.
  • עמדות קשת זולות מאוד. אתה יכול לקבל בסיסי במחיר של 5,20 € עד 9 €
  • דוכני קשת משמשים בעיקר לאחסון קשתות מיתרים. העמדת החרטום על הקרקע עלולה לעוות אותו. ניתן להשתמש בו גם לקשתות לא מתוחות.
  • עמדות קשתות קטנות וזולות. בנוסף, אתה יכול לקחת את שלך איתך כשאתה יוצא לירות.
 6. 6
  התקן יתדות קיר או תושבות לדרך לתליית הקשת שלך. הדרך הפשוטה ביותר להרכיב קשת היא להכניס זוג יתדות ולדפוק אותם בקיר. הניחו את החרטום על גבי יתדות כך שיהיה בטוח אך נגיש. לקבלת אפשרות דקורטיבית יותר, השקיעו במתלה. במתלים יש גם יתדות שתומכות בבטחה בקשת שלך.
  • יתדות ומתלים עולים בסביבות 10 € עד 45 €
  • יתדות תלויות צריכות להיות מרווחות באופן שווה, כך שכל אחת מהן תומכת במחצית ממשקל הקשת. אחרת, הם עלולים לעוות את מבנהו.
  • מתלי קיר שימושיים רק בבית. עדיין תצטרך להשיג תיק נשיאה נפרד כאשר אתה לוקח את הקשת בחוץ.
 7. 7
  קבל תושבת או מארז עם אחסון נוסף אם יש לך אביזרים. ציוד נוסף שאתה יכול לאחסן כולל חצים, חוט רזרבי, מגן זרוע, כפפות ושעווה. אם אתם מתכננים לשאת תוספת, וודאו שיש לכם מקום לזה. לעתים קרובות ניתן לאחסן את הציוד הנוסף עם החרטום שלך, ובמקרים רבים יש כיסי צד שתוכל לנצל כדי לשמור על הכל מסודר. מערכות אחסון בסיסיות יותר, כמו סטנדים ותושבות, לא יכלו את המותרות האלה.
  • היזהר בעת שימוש במארז קומפקטי מאוד, מכיוון שאולי אין לך מקום לאחסן את כל מה שאתה רוצה לשמור עם הקשת שלך.
  • אביזרים מסוימים, כמו מראות ומשתיקי קול, מגיעים בצינור אחסון. אם יש לך אביזרים בצינורות אחסון, קבע אם אתה יכול לכלול את הצינורות במקרה של החרטום שלך.
  • אפשרות נוספת היא לשאת אביזרים בנפרד מהחרטום שלך. קנו מובילים נפרדים לפי הצורך. לדוגמה, קבל צינור חץ לנשיאת חיצים או ארגז נשיאה לנשיאת כלים.
עמדות קשת משמשות בעיקר לאחסון קשתות מיתרים
עמדות קשת משמשות בעיקר לאחסון קשתות מיתרים.

שיטה 2 מתוך 3: אריזת קשת לאחסון

 1. 1
  הסר את החוט אם יש לך קשת עץ. קשתות עץ מעוותות מעוותות כשאתה משאיר אותן מחוטות לפרקי זמן ארוכים. כדי למנוע זאת, חבר לקצה הקשת אביזר הנקרא מחרוזת קשת. משוך אותו לרצפה והחזק אותו בשתי רגליך. הרם את החרטום עד שהחוט רפוי ואז התיר אותו כדי לנתק אותו מהקשת שלך.
  • קשת חוזרת היא קשת מסורתית שיש בה חוט וללא חלקים נוספים. אחת הדרכים להבדיל בין קשתות חוזרות היא באמצעות התבוננות בקצוות. הם יתעקמו ממך כאשר החרטום לא מתוח.
  • קשתות מורכבות עשויות אלומיניום או פחמן ובעלות גלגלות המחזיקות את המיתר במקום. בעזרת קשת מסוג זה, לעולם אינך צריך להסיר את המיתר אלא אם כן אתה מחליף אותו.
  • שפע קשתות חזרות מודרניות עשויות מחומר סינטטי. הן חזקות יותר מקשתות עץ, כך שאינך באמת צריך להסיר את המיתר אלא אם כן אתה מאחסן את הקשת לאורך זמן, כמו למעלה מחודש.
 2. 2
  משוך קשתות קימור חוזרות להסרה לאחסון קל יותר. עיין בהוראות היצרן לקבלת מידע ספציפי על האופן שבו הקשת מתפרקת. באופן כללי, עליך לשחרר תחילה את המיתר באמצעות מחרוזת קשת. לאחר מכן, פתחו את המיתר כדי לאחסן אותו בנפרד. לבסוף, השתמשו במפתח ברזל או מפתח ברגים כדי להסיר את הברגים המחזיקים את הגפיים.
  • קשתות קימור חוזרות של הסרה הן הסוג היחיד שנועד לפרק לחתיכות קטנות יותר. אם יש לך אחד, תוכל לפרק אותו לאחסון קל יותר.
  • אתה לא צריך לפרק את החרטום שלך אם אתה מחזיק אותו במקרה גדול או מתקן. גם אם יש לך קשת חוזרת של הסרה, השארת אותה שלמה זה בסדר.
 3. 3
  נקו את החרטום על ידי ניגובו במטלית מיקרופייבר. נגב כל חלק, כולל המיתר, כדי להסיר את כל הפסולת שנותרה על החרטום. כדי להסיר פסולת עקשנית, אתה יכול להחיל תרכובת ליטוש לרכב. משפשפים אותו מעל הקשת בעזרת מטלית מיקרופייבר. נקה גם את כל האביזרים שאתה מתכנן לאחסן בעזרת הקשת.
  • עליכם לעשות זאת בכל פעם שתסיימו להשתמש בקשת. בדרך זו, יש פחות סיכוי להיפגע באחסון. זה גם יבטיח שהקשת שלך תימשך זמן רב יותר.
  • ליטוש רכב הוא גם נהדר להיפטר מדברים כמו טחב שעלול לצמוח מכל היד בזמן שהקשת מאוחסנת. וודאו שהקשת שלכם נקייה ויבשה לחלוטין!
 4. 4
  מלטשים את חוט הקשת בעזרת מקל שעווה. קלף את העטיפה על מקל השעווה ואז לחץ אותה על המיתר. שפשפו אותו בעדינות לאורך כל החוט בשני הקצוות עד שהוא מצופה היטב. לאחר מכן השתמש באצבעותיך כדי לעסות את השעווה עמוק יותר לתוך המיתר. לאחר שתסיים, אתה לא אמור להיות מסוגל לראות שום שעווה גלויה שנותרה על המחרוזת.
  • שעווה מונעת מחרוזת להתפורר או לספוג לחות בזמן האחסון.
  • כדי לגרום למחרוזת שלך להחזיק מעמד, שעווה אותו בערך פעם בשבועיים. אם זה מתחיל להרגיש מחוספס או יבש, תנו לו מעיל שעווה טרי.
 5. 5
  אחסן את חלקי החרטום בתוך הכיסים אם אתה משתמש במארז. אחסן את החרטום בהתאם לסוג יחידת האחסון שיש לך. בדרך כלל, במקרים יש מקום גדול באמצע שבו אתה מניח את החרטום על צדו. הנח את האביזרים, כגון חצים או שלטים, בכיסי צד נפרדים.
  • שמור על החלקים העיקריים של הקשת ביחד. אם יש לך קשת הסרה, הגפיים והחוטים של הקשת משתלבים זה בזה. בחלק מהמקרים יש חריצים נפרדים לכל חלק.
  • בדרך כלל ניתן לאחסן אביזרים בתוך המארז. רבים מהם מגיעים עם צינורות אחסון בודדים, או שאתה יכול לקנות צינורות אחסון נוספים אם ברצונך להשתמש בהם.
 6. 6
  תלו את החרטום כך שהוא יהיה מהקרקע אם יש לכם הר. עבור תושבות מסוג מעמד, כוון את החרטום כך שהקצה החיצוני שלו יהיה כנגד ההר. וודא שהחרטום נמצא מחוץ לאדמה כדי שלא יינזק. לתליית תושבות, החלק את הקשת על יתדות ההר. הקשת תנוח על גבי יתדות ולעולם לא תתקרב לקרקע.
  • לא משנה איזה סוג של קשת יש לך, אתה יכול לתלות אותה. כולם תלויים באותה הדרך. תלייה היא אפשרות טובה אם אתה משתמש בקשת שלך לעתים קרובות, מכיוון שאתה יכול פשוט למשוך אותה מהקיר וללכת.
  • תליית קשת בהצלחה זה הכל על איזון משקלו. יתדות תלויות צריכות להיות באותו מרחק מקצות החרטום כדי שצורתו לא תשתנה באחסון.
  • בדרך כלל יש לאחסן אביזרים בנפרד מהחרטום. אתה יכול לשמור אותם בצינורות אחסון בודדים או בתיק קשת.
רובם גדולים מספיק כדי לאחסן חצים ואביזרים בעזרת הקשת
רובם גדולים מספיק כדי לאחסן חצים ואביזרים בעזרת הקשת.

שיטה 3 מתוך 3: בחירת מקום אחסון בטוח

 1. 1
  בחר נקודה קרירה בה הטמפרטורה יציבה. לדוגמא, העבירו את החרטום לאחורי ארון כהה או הניחו אותו על מדף יציב. אתה יכול גם להשאיר את זה בחוץ בחדר שנשאר עקבי לאורך כל היום, במיוחד אם אתה תולה או מרכיב אותו. נסו להימנע מטמפרטורות קיצוניות או מכל מקום בו הטמפרטורה עשויה להשתנות הרבה לאורך זמן.
  • לדוגמא, הרחק את הקשת שלך מתנורים ומזגנים. שינוי הטמפרטורה עלול לפגוע בו, גם כאשר מדובר במקרה.
  • לעולם אל תשאיר את החרטום שלך במכונית חמה. החום יגרום לקשת שלך להתעוות לאורך זמן.
 2. 2
  הרחיקו את החרטום מלחות ולחות. למען הבטיחות, חשוב לאחסן את הקשת באזור מבוקר אקלים. אתה לא צריך להשאיר אותו במוסך, למשל, או במרתף לח. הרחיקו אותו ממקורות מים, כמו צינורות דולפים או מזגנים. וודא שהוא לא יירטב בזמן האחסון.
  • מים רעים מאוד לקשתות עץ, אך הם גם יהרסו את הסינתטיים. זה גורם לקשת להתעקם ועלול לגרום לצמח לצמוח עליו.
 3. 3
  בחר נקודה בה הקשת לא תדרוך עליה. זו יכולה להיות בעיה גדולה אם אתה מחזיק את הקשת שלך בתיק רך או בתרמיל. אתה יכול בקלות למחוץ את החרטום רק על ידי הצבת משהו כבד עליו. נסו להחזיק את החרטום באזור בו הוא לא ייפגע, כמו למשל על מדף ריק בארון. אם אתה מעלה אותו גבוה, וודא שלא ניתן להפיל אותו.
  • אם אתה תולה או מרכיב את החרטום שלך, וודא שהוא מאובטח על יחידת האחסון שלו. אחרת, זה יכול להיות דפק על הרצפה כשאתה עובר ליד.
  • היזהר כשאתה נושא את החרטום שלך ברכב, במטוס או במקום צפוף אחר. זה יכול בקלות להימחץ. עדיף לשמור על הקשת במקרה קשה כאשר היא תהיה ברבעים צמודים.
 4. 4
  בחר מקום שבו ילדים לא יכולים להגיע לקשת. עדיף להניח את החרטום גבוה כדי למנוע את נזקו. העבר את החרטום, במקרה שלו, למעלה על מדף גבוה או תלה אותו על קיר קיר. אחסן גם את החצים בנפרד. פעולה זו תבטיח שהבית שלך יהיה בטוח.
  • אם יש לך חיות מחמד, שים את החרטום גם לשמירה.
  • אם יש לך קשת מורכבת, הקפד בזהירות כדי להרחיק אותה מידיו של הילד. מכיוון שאינך צריך להסיר את המחרוזת, הוא תמיד יהיה מוכן לשימוש.

טיפים

 • קשתות נועדו לשרוד בתנאים קשים, אך הם עדיין שבירים למדי. כדי להבטיח שהחרטום שלך מחזיק מעמד, שמור עליו היטב באמצעות ניקוי ואחסון נאותים.
 • שים לב שבטווחי חץ וקשת יש בדרך כלל תליונים או מתלים לאחסון הקשת שלך כאשר אינך יורה בו באופן פעיל. נצל את הנקודות הללו כדי להימנע מהשענת החרטום שלך על הקרקע ועלול לפגוע בו.
 • לא משנה איזה סוג של קשת יש לכם, השענתו על האדמה בסופו של דבר תעוות אותה.
תרמילי חץ וקשת הם תיקי גב מרופדים מיוחדים שתוכננו במיוחד לנשיאת קשתות
תרמילי חץ וקשת הם תיקי גב מרופדים מיוחדים שתוכננו במיוחד לנשיאת קשתות, אם כי ניתן להשתמש בהם גם לאחסון.

אזהרות

 • אחסון לא תקין עלול להזיק לקשת שלך. כדי לשמור על חרטום תקין זמן רב ככל האפשר, הקדש זמן לניקויו והניח אותו כאשר הוא אינו בשימוש.
 • דאג לאחסן חצים שבהם ילדים לא יכולים להגיע אליהם ולאסוף אותם לאחר שסיימת לירות בהם. הם חדים ועלולים לגרום לפציעה קשה, גם כשהם על הקרקע.
 • למען הביטחון, אל תשתמש בקשת ליד ביתך או באזור בו אנשים אחרים עשויים להיות. קח אותו לטווח חץ וקשת או למקום אחר שבו חוקי להשתמש בו.

דברים שתזדקק להם

 • מארז לאחסון קשת
 • בד מיקרופייבר
 • צינורות אחסון (אופציונלי)
 • פולני רכב (אופציונלי)
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לשמור על רפידות חזיית הספורט במקום?
 2. איך מכינים שעוות גלישה?
 3. איך שעווה גלשן?
 4. איך לצייר גלשנים?
 5. כיצד להסיר שעווה מגלשן?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail