כיצד לקבוע אורך?

המכונה לפעמים מרידיאן גריניץ '
המכונה לפעמים מרידיאן גריניץ ', ראש המרידיאן מוגדר כ 0 מעלות.

יחד עם קו רוחב, קו האורך הוא אחד משני הקואורדינטות הדרושות להגדרת המיקום שלך בכל מקום על פני כדור הארץ. קו רוחב הוא המדד כמה רחוק אתה מצפון או דרומה מקו המשווה, ואילו קו האורך הוא המיקום שלך ממזרח או ממערב למרידיאן הראשי. הדרך הקלה ביותר למצוא את קו האורך שלך היא באמצעות מקלט לווין גלובלי (GPS), אך אם אין לך מקלט GPS, תוכל למצוא את קו האורך שלך על ידי תצפית על מיקום השמש או הכוכב ומערכת תומכת ציוד.

שיטה 1 מתוך 3: מציאת קו האורך שלך עם מקלט GPS

 1. 1
  הפעל את ה- GPS שלך. מקלטי GPS עובדים על ידי ציון המיקום של לווייני תקשורת מסונכרנים המשדרים את הזמן.
 2. 2
  שימו לב למספר הלוויינים שמתקבלים. ככל שמקלט ה- GPS שלך קולט יותר לוויינים, כך הוא יכול לעשות עבודה טובה יותר בקביעת המיקום שלך.
  • לוויין אחד: המיקום שלך יכול להיות בכל מקום על מעגל על פני כדור הארץ.
  • שני לוויינים: המיקום שלך יכול להיות שתי נקודות אפשריות על פני כדור הארץ.
  • שלושה לוויינים: ניתן לקבוע בערך את המיקום שלך, קו רוחב ואורך, על ידי משולש.
  • ארבעה לוויינים: ניתן לקבוע את מיקומך בדיוק רב יותר מאשר לשלושה לוויינים בלבד, מכיוון שהלוויין הרביעי מכוון מחדש את השעון הפנימי של מקלט ה- GPS שלך כל הזמן. בנוסף, הלוויין הרביעי מאפשר ל- GPS לקבוע את הגובה שלך.
אם תגיע לשעות הצהריים המקומיות שעה אחת לפני שתשמע את שידור הצהריים ב- UTC
אם תגיע לשעות הצהריים המקומיות שעה אחת לפני שתשמע את שידור הצהריים ב- UTC, אתה נמצא באורך של 15 מעלות מזרח.

שיטה 2 מתוך 3: קביעת קו האורך שלך באמצעות תצפית סולארית

 1. 1
  דע את מיקומו של המרידיאן הראשי. על פי הסכם בינלאומי בשנת 1884, ראש המרידיאן הוא המרידיאן שעובר דרך מצפה הכוכבים בגריניץ 'בגריניץ', אנגליה. המכונה לפעמים מרידיאן גריניץ ', ראש המרידיאן מוגדר כ 0 מעלות.
 2. 2
  מצא תחנת רדיו המשדרת זמן אוניברסלי מתואם. זמן אוניברסלי מתואם (UTC), שנקרא בעבר זמן גריניץ '(GMT), הוא הזמן במרידיאן הראשי. זמנה משודר בשעה בתחנות רדיו ייעודיות. אות הזמן שאתה מחפש לשמוע הוא זה לשעה הצהריים שעון אוניברסלי.
  • סביר להניח שתצטרך שיהיה לך רדיו שמקבל תדרים של גלי קצר כדי לקבל שידורי זמן GMT. מקום אחד בחוגה המשדר UTC הוא רייקיאוויק, איסלנד, שמשתמשת באותו זמן ללא תיקון לשעון קיץ.
 3. 3
  מצא את הצהריים המקומיים. שעות הצהריים המקומיות הן השעה בה השמש מגיעה לנקודה הגבוהה ביותר בשמיים במיקומך. זה יכול להיות 12 בצהריים הזמן שלך, או שזה יכול להגיע לחצי שעה לפני או חצי שעה אחרי 12 בצהריים לפי השעון שלך.
  • תוכלו למצוא צהריים מקומיים בעזרת שני מקלות בקו צפון-דרום; כאשר המקלות מטילים צל אחד, השעה זו היא הצהריים המקומיים. אתה יכול גם למצוא את הצהריים המקומיים על ידי צפייה חוזרת ונשנית עם סקסטנט; כשזווית הגובה היא הגדולה ביותר, זו הצהריים המקומית.
  • אם אתה מבצע תצפית זו באזור השומר על שעון קיץ במהלך התקופה בה הוא נצפה, יהיה עליך להמיר את הזמן חזרה לשעון רגיל.
 4. 4
  קבע אם הצהריים המקומית שלך מגיעה לפני או אחרי הצהריים ב- UTC, ובכמה. אם תגיעו לשעות הצהריים המקומיות לפני ששדר הצהריים ב- UTC ברדיו, אתם ממזרח למרידיאן הראשי. אם הצהריים ב- UTC משודרים לפני שתגיע לצהריים המקומית, אתה נמצא ממערב למרידיאן.
  • בכל הפרש של שעה בין הצהריים המקומיים לצהרי UTC, אתה נמצא במרחק של 15 מעלות ממרידיאן פריים. אם תגיע לשעות הצהריים המקומיות שעה אחת לפני שתשמע את שידור הצהריים ב- UTC, אתה נמצא באורך של 15 מעלות מזרח.
  • בכל הפרש של 4 דקות בין הצהריים המקומיים לצהריים UTC, אתה רחוק מעלה אחת ממרידיאן פריים. אם אתה שומע את שידור UTC 4 דקות לפני שתגיע לשעות הצהריים המקומיות, אתה נמצא בקו אורך מערב אחד.
  • ניתן להוסיף הבדלים אלה יחד ולהחסיר מהם לפי הצורך בכדי להבין את קו האורך שלך. אם אתה שומע את שידור UTC 52 דקות לפני שתגיע לשעות הצהריים המקומיות, תוכל תחילה למצוא כמה יחידות של 15 מעלות אתה רחוק ממרידיאן ראש. מכיוון ש -52 דקות הן פחות משעה, אתה נמצא פחות מ -15 מעלות מערבית למרידיאן הראשי. חיסור 52 מ- 60 (60 דקות בשעה), משאיר 8. כל 4 דקות מייצגות דרגת אורך אחת, שכן 4 x 2 = 8, אתה נמצא 2 מעלות ממזרח למרידיאן לאורך 15 מעלות מערב, או 15 - 2 = אורך 13 מעלות מערב.
חיסר אותה מ -360 כדי לקבל את קו האורך שלך במעלות אורך מזרח
אם אתה מקבל תוצאה גדולה מ -180, חיסר אותה מ -360 כדי לקבל את קו האורך שלך במעלות אורך מזרח.

שיטה 3 מתוך 3: קביעת קו האורך שלך באמצעות תצפית כוכבית

 1. 1
  הגדר מרידיאן מקומי. אתה יכול לעשות זאת על ידי שימוש בשיטת 2-stick למציאת הצהריים המקומיים במהלך היום. זה ייתן לך קו צפון-דרום (מרידיאן) כנקודת ייחוס.
 2. 2
  הקים מקל נסתר. המקל הזה צריך להיות גבוה למדי, אך לא גבוה מכפי שתוכל לעבוד איתו בנוחות. זה צריך להיות מיושר עם אחד הפוסטים של המרידיאן המקומי שלך.
  • המקל נקרא מקל נסתר מכיוון שהוא חוסם (נסתר) את אור הכוכבים שנראה שעובר מאחוריו.
  • המקל צריך להיות גבוה מספיק בכדי שתוכלו לצפות בכוכב לפחות 10 מעלות (רוחב אגרוף 1) מעל האופק הצפוני או הדרומי, אך לא יותר מ -30 מעלות (3 רוחבי אגרוף) מעל האופק. הכוכבים המוצעים לצפייה בניסוי זה כוללים את אלטאיר (הכוכב הבהיר ביותר באקילה), אנטארס (הכוכב הבהיר ביותר במזל עקרב), פומלהאוט (הכוכב הבהיר ביותר בפיסקיס אוסטרינוס), פרוקיון (הכוכב הבהיר ביותר בקאניס מינור), ריגל (השני) הכוכב הבהיר ביותר באוריון), סיריוס (הכוכב הבהיר ביותר בקאניס מייג'ור) וספיקה (הכוכב הבהיר ביותר בתולה).
  • יש להציב את המקל בניצב לקרקע (אנכי). יתכן שתצטרך להשתמש בקו אינסטלציה כדי לאמת את מיקומו של המקל.
 3. 3
  הגדר צינור ראייה המכוון למקל. צינור באורך 1 מטר (30 ס"מ) וקוטרו לא יותר מ -6 ס"מ (1 ס"מ) בקו ישר עם המרידיאן שלך יאפשר לך להתמקד בכוכב בהיר יחיד שעובר מאחורי המקל. הרכיב את הצינור על חצובה כדי לייצב אותו.
 4. 4
  חכה שהכוכב ייעלם מאחורי המקל. הקליט הפעם בזמן יוניברסל לשנייה הקרובה ביותר.
 5. 5
  חכה שהכוכב יופיע שוב מאחורי המקל. הקליטו הפעם גם בזמן יוניברסל לשנייה הקרובה ביותר. פעמיים אלו יעזרו לך להבין את קו האורך שלך.
 6. 6
  חישבו באיזו שעה היה הכוכב ישירות מאחורי המקל. לשם כך, חיסר את זמן התצפית הראשונה שלך (כשהכוכב הלך מאחורי המקל) מהתצפית השנייה שלך (כשהיא הופיעה שוב, חלק עם 2 ואז הוסף זאת למועד התצפית הראשונה שלך.
 7. 7
  המירו את הזמן המחושב (זמן מעבר) למעלות. לשם כך חלקו את זמן המעבר ב- 24 (24 שעות ביום) והכפלו ב- 360 (מספר המעלות במעגל).
  • נציג את זמן המעבר באותיות קטנות '' ''.
 8. 8
  רשום את תאריך התצפית שלך. תרצה את התאריך השלם: חודש, יום ושנה.
 9. 9
  ספר את מספר הימים החל מ -1 בינואר 2000 ועד לתאריך התצפית שלך. תחילה תרצה למצוא את מספר הימים בשנים 2000 עד השנה ממש לפני שנת התצפית שלך, ואז את מספר הימים החל מה -1 בינואר של שנת התצפית שלך לחודש ויום התצפית שלך.
  • כדי למצוא את מספר הימים בשנים הבאות: בכל שנה שאינה מתחלקת ב- 4 יש 365 ימים; בכל שנה המתחלקת ב- 4 (שנה מעוברת) יש 366 ימים. ייתכן שיהיה לך קל יותר לספור את מספר השנים שקדמו לשנת התצפית שלך, להכפיל ב 365 ולהוסיף 1 לכל שנה מעוברת.
  • ברגע שיש לך נתון זה, פשוט ספור את הימים מ -1 בינואר לחודש ויום. (יש לוחות שנה המזהים את המיקום הסדיר של כל יום בתוך השנה. תוכל למצוא מידע זה גם באינטרנט.)
 10. 10
  גרע 1,5 ממספר הימים. זה ייתן את מספר הימים שחלפו החל מ -1 בינואר 2000 ועד למעקב אחר הכוכב עובר מאחורי המקל.
 11. 11
  המר את מספר הימים שחלפו למספר המאות שחלפו. חלק את מספר הימים שחלפו על ידי 36525, את מספר הימים במאה. התוצאה תהיה פחות מ -1 עד ה -1 בינואר 2100.
  • נציג את הזמן שחלף באותיות רישיות '' T ''.
 12. 12
  חישב זמן צידי לחצות UTC. זמן צדדי מתבטא כהפרש בין נקודה נתונה בשמיים ביחס לנקודה בשמיים המייצגת את שיווי השוויון (מרץ). זה מתבטא בדרך כלל בשעות ובדקות, אך לצורך מציאת אורך, עלינו לבטא אותו במעלות.
  • כדי לחשב זמן צידי לזמן יוניברסל בחצות (המיוצג כ- 0), הנוסחה היא ϴ 0 = 100,4606 + (36000,7701 * T).
  • אם התוצאה גדולה מ -360, חיסר 360 כדי למצוא את זמן הסידרה במעלות.
 13. 13
  חשב את קו האורך שלך. כדי למצוא את קו האורך שלך (המיוצג על ידי '' λ ''), בנוסף לזמן הסידרי שמצאת זה עתה, עליך לדעת על העלייה הימנית של הכוכב ('' a '') וזמן המעבר שלו ('' t ' ') מצאת קודם.
  • הנוסחה לאורכו היא λ = ϴ 0 - a + (1,0027 * t).
  • התוצאות יתבטאו במעלות מערבית לקו האורך המרידיאני או במערב. אם אתה מקבל תוצאה גדולה מ -180, חיסר אותה מ -360 כדי לקבל את קו האורך שלך במעלות אורך מזרח.
  • קו האורך הזה לא יהיה מדויק לחלוטין, מכיוון שהוא לא לוקח בחשבון את הקצב של צירי כדור הארץ, אך הוא יהיה מדויק מספיק לשימוש מזדמן.

טיפים

 • בין אם תבחרו להשתמש בשמש או בכוכב כדי למצוא את קו האורך שלכם, יהיה עליכם להגדיר את מרידיאן התצפית המקומי שלכם ביום בו השמש בחוץ.
 • הרעיון של אזורי זמן וזמן סטנדרטי יצא גם הוא מאותה פגישה כמו ייעודו של ראש המרידיאן. המערכת הייתה נחוצה מכיוון שהשימוש המוגבר במסילות ברזל לתחבורה הנוסעת והמטען נדרש לתקן את אופן שמירת הזמן באזורים גדולים במקום במקומות בודדים. זה גם דרש שעונים מדויקים יותר כדי להבטיח שרכבות יעבדו בזמן.
כל 4 דקות מייצגות דרגת אורך אחת
כל 4 דקות מייצגות דרגת אורך אחת, שכן 4 x 2 = 8, אתה נמצא 2 מעלות מזרחית למרידיאן לאורך 15 מעלות מערב, או 15 - 2 = 13 מעלות אורך מערב.

אזהרות

 • אל תסתכל ישירות על השמש ללא הגנה מספקת על העיניים.

דברים שתזדקק להם

 • מקלט GPS (למציאת קו אורך ישירות)
 • שני מקלות בקו צפון-דרום (תצפית סולארית או כוכבית)
 • שעון או שעון יד לזמן מקומי (תצפית סולארית או כוכבית)
 • מחשבון (תצפית סולארית או כוכבית; מומלץ מחשבון מדעי)
 • רדיו גלי קצר (תצפית סולארית)
 • מקל נסתר (תצפית כוכבית)
 • צינור ראייה (תצפית כוכבית)
 • ספר יומן או נייר (תצפית כוכבית)
 • טבלה של עליית ימין וסטייה ימינה (תצפית כוכבית)
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail