איך בונים פנס סולארי?

חבר את החוט השחור מבעל הסוללה לחוט השחור מלוח המעגלים
חבר את החוט השחור מבעל הסוללה לחוט השחור מלוח המעגלים.

זה די פשוט וזול יחסית עם פנסים סולאריים ביתיים מרובים וקלים לבנייה ומוסיפים תאורה נמוכה מבפנים או בחוץ. עלויות עששיות אלה הן פחות מ- 15 € לבנייה עם כל החלקים הכלולים ויכולות להימשך שנים. אין צורך בחוויה חשמלית! פרויקט זה מספק מבוא נהדר בפעם הראשונה לעיצוב חשמל וטכנולוגיה סולארית

צעדים

 1. 1
  החליטו באילו נורות LED תרצו להשתמש. אתה יכול לבחור בין נורות LED בצבעים שונים שיופעלו על ידי אנרגיית השמש שאתה אוסף. לאחר שהחלטת, רכש את כל הפריטים, המפורטים תחת הדברים שתצטרך.
 2. 2
  סדרו את החלקים שלכם בצורה מסודרת על השולחן ושימו לב מה הכל ומה כל חלק יעשה. הכירו את החלקים מכיוון שהדבר יקל עליכם לבנות את העששית.
 3. 3
  גזור את כל 8 החוטים לאורך קצר יותר. אורך מומלץ ומומלץ לעבוד איתו הוא 8 סנטימטרים או רק קצת יותר ארוך עבור כל החוטים השחורים והאדומים. זה מבטיח שיהיה לך מספיק אורך כדי לפשוט מחדש גם את החוטים.
 4. 4
  פסים מחדש את קצה החוטים כדי לחשוף את החוט עצמו. לשם כך, הכניסו את הקצה החתוך שזה עתה חתכתם אל חור ההפשטה בגודל 18 שמתחת לו להב החיתוך נמצא על חשפנית / חותך התיל. רק להפשיט כ 0.5in ל 0,75in. זה יהיה מספיק אורך כדי לקשור יחד באגוז החוט. אחז את הידיות, משוך את החוט לאחור וחוטף החשמל צריך להסיר את הפלסטיק המכסה את החוט. אם זה לא מתפשט, אתה צריך לוודא שיש לך את החוט בחור בגודל הנכון.
  • כאשר אתה מושך לאחור כדי להפשיט את החוט, אל תאחוז בלוח המעגל ומשוך כי זה יכול לגרום למשיכת החוט מלוח המעגל. משוך על ידי אחיזה בחוט בלבד.
  חבר את החוט השחור מהלוח הסולארי לחוט השחור מלוח המעגלים שבו הוא מסומן SOLAR
  חבר את החוט השחור מהלוח הסולארי לחוט השחור מלוח המעגלים שבו הוא מסומן SOLAR. 12 בדוק את האור שלך.
 5. 5
  קח את בעל הסוללה והתקן שתי סוללות AAA. התקן סוללות בהתאם להוראות על בעל הסוללה.
 6. 6
  קח אגוז חוט אפור אחד וחבר את החוט האדום מבעל הסוללה לחוט האדום מלוח המעגל שבו הוא מסומן BATTERY. כדי לחבר את החוטים, קירב את שני הקצוות של החוטים האדומים, יישר את החיווט החשוף כך שהם יכנסו בקלות לאום התיל (זה ממטען הסוללה וזה מהלוח המעגל) והכנס את הקצוות כשהחוט חשוף לתוך אגוז תיל. סובב את אגוז החוט בכיוון השעון כאילו הידוק. (זכור שצודק חזק, שמאלי רופף). לאחר שתסתובב בכיוון השעון כדי להדק את החוטים יחד, אתה יכול למשוך את אגוז התיל. יש לעטוף את קצוות החוטים שלך יחד וליצור קשר חשמלי מאובטח.
  • חשוב מאוד לחבר אותו לחלק הסוללה במעגל.
 7. 7
  חבר את החוט השחור מבעל הסוללה לחוט השחור מלוח המעגלים. חשוב מאוד לחבר אותו לחלק BATTERY במעגל!
 8. 8
  תקע חור גדול מספיק דרך מכסה צנצנת הכדורים שלך. החור צריך להיות גדול מספיק כדי ששני החוטים השחורים והאדומים המגיעים מהלוח הסולארי יתאימו דרכו. החור צריך להיעשות גם בערך סנטימטר אחד מקצה שפת המכסה. זה יאפשר לפאנל להניח שטוח על החלק העליון וגם יוודא שתוכלו להדביק את מחזיק הסוללה בצד השני של המכסה.
 9. 9
  מחרוזת החוטים האדומים והשחורים מהלוח הסולארי דרך החור, כך שתוכל לחבר את החוטים עם המעגל.
 10. 10
  חבר את החוט האדום עם אגוז חוט מהלוח הסולארי לחוט האדום מהמעגל שבו הוא מסומן SOLAR. לאחר שתסתובב בכיוון השעון כדי להדק את החוטים יחד, אתה יכול למשוך את אגוז התיל. יש לעטוף את קצוות החוטים שלך יחד וליצור קשר חשמלי מאובטח. כמו צעדים בשלבים הקודמים חשוב לחבר חוטים אלה ליעדם הנכון על גבי המעגל.
  מחרוזת החוטים האדומים והשחורים מהלוח הסולארי דרך החור
  מחרוזת החוטים האדומים והשחורים מהלוח הסולארי דרך החור, כך שתוכל לחבר את החוטים עם המעגל.
 11. 11
  חבר את החוט השחור מהלוח הסולארי לחוט השחור מלוח המעגלים שבו הוא מסומן SOLAR.
 12. 12
  בדוק את האור שלך. נורות ה- LED שלך אמורות להיות דולקות כעת. כרגע הם מפסיקים את כוח הסוללה מכיוון שהמעגל שלך מוגדר לסוללה כמצב ברירת המחדל. אם האורות שלך לא נדלקים, בדוק כדי לוודא שהמתגים הזעירים בלוח המעגל נמצאים במצב "פועל" שנמצא לכיוון מרכז הלוח. בדוק גם כדי לוודא שכל החוטים שלך מחוברים כהלכה.
 13. 13
  הדביקו את מחזיק הסוללה לתחתית המכסה. מרחו כמות קטנה של הדבק המיידי על הסוללות ולחצו על הצד התחתון של המכסה. החזק עד שהוא נשאר לבד.
 14. 14
  הדביקו את בעל הסוללה ואת לוח המעגל על ידי הנחת כמות קטנה של דבק בתחתית לוח המעגל ולחצו אותו למעלה (במקום בו הסוללות אינן פונות) של בעל הסוללה.
 15. 15
  הדביקו את הפאנל הסולארי לראש המכסה. מרחו כמות קטנה של דבק בתחתית הפנל (הצד שלא נראה כמו רשת וחוטים יוצאים ממנו) ולחצו והחזיקו את הפאנל לראש המכסה למשך כדקה. זה אולי לא היה שטוח לגמרי וזה בסדר. ודא שהוא נשאר במקומו.
 16. 16
  להיות יצירתי! עכשיו אתה יכול להכניס כל דבר לצנצנת הבונים שלך כדי לאבזר את פנס השמש שלך. הרעיונות כוללים - אבנים, צמחים בשרניים, גולות, דוושות פרחים.
  כמה אגוזי תיל צהובים נדרשים בבניית פנס סולארי
  כמה אגוזי תיל צהובים נדרשים בבניית פנס סולארי?
 17. 17
  הברג את מכסה השמש שלך ותהנה מהאור שלך!

טיפים

 • הקפד להשאיר את העששית בחוץ למשך כמה שעות ביום לטעינה.
 • אתה יכול להכניס את הפנס פנימה בשמש, כל עוד הוא מקבל מספיק חשיפה ישירה לשמש.
 • עבוד באזור שלא אכפת לך לקבל קצת מבולגן. אתה יכול אפילו לפרוס עיתון ישן כדי להקל על הניקוי.
 • אם אורות לא נדלקים לאחר חיבור החוטים האדומים והשחורים מחזיק הסוללה ללוח המעגל, היית צריך לבדוק את החיבור כדי לוודא שהחוטים נפתלים היטב וליצור העברה חשמלית מספקת.

אזהרות

 • אל תשאיר את פנס השמש שלך בחוץ במזג אוויר קופא.
 • חותכי חוטים / חשפניות צריכים לשמש רק ילדים מגיל 10 ומעלה, או ילדים עם השגחת מבוגר.

דברים שתזדקק להם

 • 1 - 3V פאנל סולארי פולי קריסטלי עם חוטים
 • 1- מעגל (pcb) עם הפעלת בין ערביים / שחר עם 2 נוריות
 • 1- מחזיק סוללה ל -2 סוללות AAA
 • 2- סוללות נטענות מסוג AAA NiMH
 • 1 אגוז חוט צהוב
 • כל דבק מהיר להתקנה (חסין מזג אוויר וזול יחסית)
 • חשפנית חותך וחותך
 • כל כלי מחודד חד לנקב את מכסה צנצנת הבנייה (זוג מספריים קצוצים עובד מצוין)
 • 1 - צנצנת כדור זכוכית (עדיף גודל רחב של מכסה בגודל 3 אינץ ')

שאלות ותשובות

שאלות ללא מענה
 • היכן אני קונה את החומרים מהרשימה?
 • כמה אגוזי תיל צהובים נדרשים בבניית פנס סולארי?

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail