איך לקדוח מנעול?

לפני שתנסה לקדוח מנעול, זכור שלא תוכל לקדוח מנעולים עם סיכה מרכזית מפלדה או מיסב כדור בסיכה האמצעית. כדי להתחיל, דופק אגרוף מרכזי בנקודה ממש מעל חור המנעול והוצא אותה. ואז, בעזרת מקדח של 0,30 ס"מ, קידחו לאט את הנקודה שיצרתם עם האגרוף המרכזי. לאחר מכן, החלף את המקדח בסיבית של 0,60 ס"מ וחזור על התהליך. לבסוף, הכנס מברג שטוח למנעול וסובב אותו כדי לפתוח את הדלת. כדי ללמוד כיצד לספר עם איזה סוג של מנעול אתה עובד, המשך לקרוא!

בדרך כלל ניתן לקדוח כל גליל נעילה שאינו עשוי מתכת קשה יותר מקדח המקדח שלכם
כן, בדרך כלל ניתן לקדוח כל גליל נעילה שאינו עשוי מתכת קשה יותר מקדח המקדח שלכם.

קידוח מנעולים הוא דרך מוצא אחרון לקבלת כניסה למנעולים שלא ניתן לפתוח באמצעים אחרים. קידוח מנעול יהרוס את תקע הנעילה, אך צריך להשאיר את המנגנון תקין. אם אתה חייב לעשות את זה, אתה יכול ללמוד לבחון את המנעול ולגשת למשימה כמו שצריך, עם הציוד המתאים לעבודה.

חלק 1 מתוך 2: תחילת העבודה

 1. 1
  בחן את המנעול. בחלק מהמנעולים הצינוריים יש סיכה מרכזית העשויה מפלדה קשוחה, בעוד שבאחרים יש מיסב כדור בסיכה האמצעית כדי למנוע קידוח. בשני המקרים, קידוחים יוכיחו את עצמם כלא יעילים ויש להשתמש בשיטות בחירת נעילה חלופיות. אם אינך בטוח אם המנעול נעשה בעזרת סיכה מרכזית מוקשחת, התייעץ עם חנות חומרי בניין מקומית או מנעולן ותן להם מידע רב ככל שיש לך על המנעול.
  • חשוב גם לבדוק שוב ולוודא שאתה עובד עם מנעול כוסות בסיסי שתוכל לדפוק, ושאין מנגנוני נעילה אחרים על הדלת שימנעו אותך. השבת התראות לפני שתנסה לקדוח נעילה.
 2. 2
  השג את הציוד המתאים. מכיוון שאתה משתמש בשיטה די פרימיטיבית כדי לפתוח את הנעילה, לא תזדקק לכלים רגישים רבים בכדי לבצע את העבודה כראוי. אם אתה צריך לקדוח דרך מנעול, תצטרך:
  • מקדחת כוח במהירות משתנה. אתה רוצה תרגיל כוח מטופח וחזק שתוכל להשתמש בו כדי לשבור את מנגנון הנעילה. יהיה קשה מאוד לעשות זאת ביד.
  • מספר גדלים של מקדחות. אין מקדח אחד שיהיה טוב יותר מאחרים, כי אתה רוצה להתאים אותו לגודל המנעול. הכן כמה מהם להתנסות.
  אם אתה צריך לקדוח דרך מנעול
  אם אתה צריך לקדוח דרך מנעול, תצטרך: מקדחת כוח במהירות משתנה.
 3. 3
  חבר למקדחה שלך מקדח של 0,30 ס"מ (3 מ"מ). לרוב, אם זה יעבוד, תוכל להתחיל את זה עם מעט רוחב של שמינית סנטימטר. אם אין לך גודל כזה, לך עם משהו בשכונה. אתה רוצה את זה קטן יחסית, עובר את המנגנון, ולא לקדוח אותו לגמרי.
 4. 4
  פטיש אגרוף מרכז בנקודה מעל חור המנעול. זה ייצור נקודת הנחיה לקידוחים. הנקודה צריכה להיות ממש מתחת לקו הגזירה, קו ההפרדה בין הגליל הפנימי והחיצוני של המנעול, שישמור על המקדח על התקע המרכזי. זה צריך להיות מספיק גבוה כדי לקדוח ביעילות דרך כוסות הסיכה.
  • אם אתה מתקשה למצוא את המקום הנכון להטביע את חור ההנחיה שלך, אתה יכול לרכוש תבנית קידוח נעילה. ניתן להשיג תבניות למגוון מנעולים בחנויות מנעולנות ובחומרי בניין.

חלק 2 מתוך 2: קידוח המנעול

 1. 1
  קדח חור דרך גליל הנעילה דרך נקודת ההנחיה. זה הורס את הסיכות בתוך גליל הנעילה, ומאפשר לך לאלץ את הנעילה להיפתח. ברוב המנעולים יש לחמש חמש סיכות לכוסות, אם כי לחלקן יש שישה או יותר.
  • אתה צריך להרגיש יותר התנגדות כאשר מקדח נתקל בכל סיכה, ואז ירידה בהתנגדות כאשר הסיבית חותכת את הסיכה.
  • אם המקדחה נקשרת בזמן הקידוח, יתכן שתצטרך לשים את המקדחה לאחור ולשלוף אותה מהמנעול כדי לשלוף עודפי מתכות מתכת שנוצרו על ידי קידוח דרך מתכת. תבניות קידוח מנעולים למגוון מנעולים מוצעות למכירה על ידי בתי מנעולן וחנויות לחומרי בניין.
  ועבר שוב דרך המנעול עם הסיבית הגדולה יותר כדי לפרק את הסיכות יותר ולפתוח את המנעול
  חבר למקדחה שלך מקדח של 0,60 ס"מ (6,5 מ"מ) או גדול יותר, ועבר שוב דרך המנעול עם הסיבית הגדולה יותר כדי לפרק את הסיכות יותר ולפתוח את המנעול.
 2. 2
  התקדם לאט. מרגישים את עבודת המקדחה ונסו לא לעבוד מהר מדי או לחצו חזק מדי, מכיוון שהדבר עלול להיתקע או לשבור את המקדח. אם אתם מתקשים לגרום למעט לקדוח דרך הפינים, תוכלו לעצור בכל עת ולשמן את ראש המקדחה במעט מים או חומר סיכה לשמן סינטטי כדי להקל על הקידוח.
  • שמור על המקדחה ברמה בזמן הקידוח. אם אתה קודח בזווית, אתה יכול לקדוח בטעות דרך מתכת מיותרת ולפגוע במנעול נוסף.
 3. 3
  עבור למעט קצת יותר גדול. לאחר שתעבור עם החלק הקטן יותר שלך, תעלה אותו ברמה גבוהה יותר. חבר למקדחה שלך מקדח של 0,60 ס"מ (6,5 מ"מ) או גדול יותר, ועבר שוב דרך המנעול עם הסיבית הגדולה יותר כדי לפרק את הסיכות יותר ולפתוח את המנעול.
 4. 4
  הכניסו את הלהב של מברג שטוח לראש הנעילה. סובב את מנגנון הנעילה לאותו כיוון כמו שהיית עושה עם מפתח. אם קדחתם נכון, מנגנון הנעילה יסתובב, ותזכו לכניסה לדלת שנעולה בעבר. אם המנעול עדיין לא יסתובב, יתכן שתצטרך להשמיד את כל גליל המנעול, כמתואר להלן.
  לפני שתנסה לקדוח מנעול
  לפני שתנסה לקדוח מנעול, זכור שלא תוכל לקדוח מנעולים עם סיכה מרכזית מפלדה או מיסב כדור בסיכה האמצעית.
 5. 5
  אלתר אם צריך. חלק מהמנעולים עשויים להיות מסובכים יותר, כלומר תצטרך לקדוח את כל מכלול המנעולים כדי לפתוח את האזור הנעול. החלף למקדח גדול יותר בגודל 1,90 ס"מ (19 מ"מ) או למנעל צינורי גלילי המיוצר במיוחד. פסי נעילה צינוריים הם בדרך כלל 10 ס"מ (9,53 ס"מ) ודומים למסורי חורים המשמשים לקדוח חורים גדולים יותר להתקנת מנעולים בדלתות.
  • קדח את כל המנגנון. זה יהרוס את כל המנעול. לאחר מכן תוכל לגשת לאזור שנעול בעבר.

טיפים

 • אל תיגע במקדח או במנעול באצבעות חשופות בזמן הקידוח, מכיוון שהם יהיו חמים למדי, ואתה עלול לשרוף את האצבעות. במקרים מסוימים, תיקוני מתכת עשויים להיות מושלכים באוויר מאזור המגע, ולכן מומלץ להרכיב משקפי מגן.

אזהרות

 • הטכניקות המתוארות כאן נועדו לשמש רק לצורך כניסה לרכוש האישי שלך. קידוח מנעול כדי לקבל כניסה לרכוש פרטי של מישהו אחר נתון לפשע של פריצה וכניסה וכפוף לתוצאות משפטיות חמורות.

דברים שתזדקק להם

 • תרגיל
 • מקדחים
 • מברג שטוח
 • כפפות עבודה
 • משקפי מגן
 • פטיש
 • אגרוף מרכז

שאלות ותשובות

 • האם זה יעבוד גם על ארון תיקים גבוה?
  ארונות תיקים כוללים בדרך כלל שני סוגים של מנעולים, עץ פינים ואפרות. לא ניתן לקדוח מנעול ואפר מכיוון שאין להם קו גזירה. פתחי הנעילה על מנעולי הכוסות של ארון הקבצים קטנים מאוד. ככזה, אם אתה מתכוון לקדוח אחד, אתה צריך קצת יותר קטן. אם תבחר בגודל הסיביות הלא נכון, אתה יכול לפצל את תקע הצילינדר. אם זה קורה, יש לך בעיה בידיים שלך.
 • האם אוכל לקדוח כוס לדלת כניסה שסגרה אותי פנימה?
  כן, בדרך כלל ניתן לקדוח כל גליל נעילה שאינו עשוי מתכת קשה יותר מקדח המקדח שלכם. אם דלת הכניסה שלך היא "אמצעי יציאה" נדרש לבטיחות אש, היא לא צריכה לדרוש שום מפתחות כדי לצאת. במקומות רבים זו הפרה של קוד האש וקוד הבנייה.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל לדעת אם אוכל לקדוח מנעול?

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail