איך לתכנן ולבנות בית משלך?

אם תבחר לא לעצב תוכניות קומה משלך
אם תבחר לא לעצב תוכניות קומה משלך, תצטרך למצוא מישהו שיעצב את הבית שלך.

תכנון ובניית בית משלכם יכולים להיות חוויה מתגמלת, מכיוון שהיא מאפשרת לכם שליטה יצירתית במיקום ועיצוב הבית שלכם. למרות שניתן ליצור עיצוב ותכנית בית משלך, אתה יכול לחסוך זמן על ידי עבודה עם אדריכל מקצועי. אדריכל יתרגם את תוכניותיך למבנה הבית למציאות. יהיה עליך גם להתקשר עם בנאי שיוכל לבנות את הבית עצמו. קבעו תקציב בשלבים המוקדמים של פרויקט זה, ותקשרו באופן קבוע הן עם האדריכל והן עם הקבלן כדי להבטיח שהבנייה תישאר בתזמון.

חלק 1 מתוך 3: מציאת אדריכל ובונה

 1. 1
  תכנן תוכניות קומה משלך. אם ברצונך לקבל שליטה יצירתית בכל חלקי העיצוב של הבית שלך, ניתן לעצב תוכנית קומה ללא מעט ניסיון. ישנם משאבים מקוונים שונים שבהם אתה יכול להשתמש כדי להרכיב תוכניות ותוכניות קומה משלך. יהיה עליך גם לחקור באופן עצמאי היבטים רבים של בניית בתים שהאדריכל או הבנאי שלך יטפל בהם בדרך כלל, כולל:
  • ניתוח הצורה והשיפוע של חלקת הקרקע כדי לקבוע מיקום בנייה ספציפי.
  • קביעת תקנות יעוד לאתר הבנייה שלך.
 2. 2
  צרו קשר עם אדריכל מכובד. אם תבחר לא לעצב תוכניות קומה משלך, תצטרך למצוא מישהו שיעצב את הבית שלך. אדריכל ישלב את החזון שלך או את הבית ואת העדפות העיצוב שלך בעיצוב הסופי שלהם. עבודה עם אדריכל צריכה להיות דומה לשיתוף פעולה יותר מאשר למסירת שליטה בפרויקט חיית המחמד שלך.
  • דמי אדריכל עבור עריכת תכניות קומה בדרך כלל מגיעים לכ- 3730 € או 4480 €.
  • השתמש במאגר המידע המקוון של המכון האירופי לאדריכלים כדי לחפש אדריכלים בעיר שלך או מיקוד: https://architectfinder.aia.org.
 3. 3
  השג הצעות מחיר מבונים לאחר סיום שרטוטים. האדריכל יכין את שרטוטים ותוכניות הרצפה, אבל אתה צריך למצוא מישהו שבאמת ייבנה את הבית. אסוף הצעות של לפחות 3 בונים.
  • בתרחישים רבים, אדריכלים עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם בונים. לארכיטקט שלך כבר יכול להיות בנאי אחד (או יותר) שיוכלו להמליץ עליו איתך.
  • בקש מהאדריכל שלך המלצה לבונה. זה יחסוך לך את הבעיה שתצטרך למצוא בניין לבד.
האדריכל יכין את שרטוטים ותוכניות הרצפה
האדריכל יכין את שרטוטים ותוכניות הרצפה, אבל אתה צריך למצוא מישהו שבאמת ייבנה את הבית.

חלק 2 מתוך 3: תכנון הבית שלך

 1. 1
  קבע את המיקום של הבית שלך. יכול להיות שכבר בבעלותך מגרש דיור, או גוש אדמה באזור כפרי עליו אתה מתכנן לבנות את ביתך. למיקום הבית שלכם תהיה, למעשה, השפעה ניכרת על העיצוב. עבוד עם אדריכל - או התאם את תוכנית הקומה שלך - לקחת בחשבון:
  • כיצד למקם את הבית לנופים הטובים ביותר מחדר השינה, הסלון והמרפסת שלך.
  • היכן למקם את הבית כך שהוא לא יהיה בצללים מההרים או העצים הסמוכים.
  • כיצד למקסם את אור השמש הנכנס לביתך.
 2. 2
  גיבשו תקציב עם האדריכל שלכם. העבירו את היעדים הכספיים שלכם לאדריכל שלכם, ובקשו את עזרתם בהקמת תקציב לכל שלב בתכנון ובניית הבית. האדריכל יכול לייעץ לך אילו חומרי בניין וסגנונות בתים יתאימו ביותר ליעדים האדריכליים והכלכליים שלך.
  • לדוגמא, בתי אבן מרשימים מבחינה ויזואלית, אך יכולים לעלות 50% יותר מבתים ממוסגרים בעץ.
  • שקול גם כי בתים מרובי קומות בדרך כלל עולים פחות לבנייה מאשר בתים חד קומתיים. עם זאת, אם אתם מתכננים לגור בבית הזה בזקנתכם, עדיף קומה אחת.
 3. 3
  להתאים את הצרכים של כל בני המשפחה. חשוב כמה אנשים ישתמשו בביתך וכמה חדרים תצטרך לתאר כחדרי שינה, חדרי תחביבים ואזורי סדנאות. זה ישפיע ישירות על גודל הבית שלך, על גודל חללי המגורים שלך ועל מספר חדרי השינה וחדרי הרחצה שאתה בונה. העבירו את כל המידע הזה לאדריכל שלכם.
  • אם אתה מתכנן להרחיב את המשפחה שלך על ידי בקשה מבן זוג שיעבור לגור, יתחתן או ילד ילד אחד או יותר, תצטרך לחזות בצרכים העתידיים האלה.
 4. 4
  סייעו לאדריכל בתהליך התכנון. כשאתה מסייע בתכנון הבית שלך, נקט בגישה מעשית והודיע לאדריכל מה אתה רוצה לגבי צורת וגודל הבית שלך. אם בראש שלך יש סגנון אדריכלי ספציפי, או שאתה רוצה אסתטיקה כוללת לחדרים מסוימים, תקשר גם את זה.
  • דרך נהדרת לעזור לאדריכל היא על ידי איסוף תצלומים של חדרים שאתה אוהב או לא אוהב. אלה ניתן למצוא במגזינים או באינטרנט.
  • אולי אינך מכיר את אוצר המילים הספציפי של אדריכלות, אך על ידי מתן דוגמאות חיוביות ושליליות כאחד, תעזור לאדריכל לתכנן את ביתך כפי שאתה רוצה.
אדריכל ישלב את החזון שלך או את הבית ואת העדפות העיצוב שלך בעיצוב הסופי שלהם
אדריכל ישלב את החזון שלך או את הבית ואת העדפות העיצוב שלך בעיצוב הסופי שלהם.

חלק 3 מתוך 3: בניית הבית שלך

 1. 1
  חקר קודי בניין עירוניים ומחוזיים. קבוצות כללים אלה ישלטו היכן אתה יכול ולא יכול לבנות בית. הם יגבילו גם היבטים אדריכליים של הבית כמו התמיכה המבנית שלו, שיפוע הגג והתקנת החשמל. בשלב מסוים תצטרך לבקר מפקח מחוז באתר הבנייה.
  • אתה אמור להיות מסוגל למצוא את הכללים האלה באופן מקוון ללא יותר מדי בעיות. השתמש בדפדפן אינטרנט כדי לחפש את המחוז שלך ואחריו המילים "קודי בניין".
 2. 2
  צרו קשר עם ממשלת המחוז וקבלו את אישורי הבנייה הדרושים. לאחר שתכיר את קודי הבנייה, תצטרך לעבוד עם המחוז בכדי לקבל היתרי בנייה בפועל. תזדקק להיתרים על מנת לבנות כל מבנה עם אינסטלציה, קישוריות חשמלית, חימום ומיזוג אוויר. מפקח מחוז או עירייה יבדוק את תוכנית הבנייה שלך וינפיק אישורים לאחר אישור תוכנית הבנייה.
  • אם מפקח המחוז לא מאשר את תוכנית הבנייה, יהיה עליך לשנות את תוכנית הבנייה כפי שהמפקח יורה.
 3. 3
  קבע כיצד יגיעו אל הנכס בדרכים. כל הבתים, אלא אם כן אתה בונה באופן בלתי חוקי באזור כפרי במיוחד, חייבים להיות מסוגלים לגשת אליהם בדרכים ידועות. אם אתה עוקב אחר קודי מחוז ובונה על מגרש מרוחק יחסית, יהיה עליך לעבוד עם מפקח בנייני המחוז כדי לוודא שניתן להגיע לביתך באמצעות רכבי חירום ודואר.
  • גישה לכבישים לא אמורה להוות בעיה אם אתה בונה במגרש פרברי או עירוני.
 4. 4
  תכנן כיצד תביא מים לבית. אם אתם מתכננים לבנות באזור כפרי לא מפותח, חיבור הצנרת של הבית שלכם לרשת אספקת מים יכול להיות אתגר בלתי צפוי. עבוד עם הקבלן שלך כדי למצוא דרך יעילה לחבר את הבית שלך לאספקת מים. זה עשוי לכלול שינוי מיקום הבניין שלך.
  • אם אתה בונה על מגרש ריק באזור פרברי או עיר קטנה, זו לא תהיה בעיה מכיוון שמערכת מים כבר תהיה במקום (אם כי תצטרך לחפור כמה תעלות לצינורות מים).
  למרות שניתן ליצור עיצוב ותכנית בית משלך
  למרות שניתן ליצור עיצוב ותכנית בית משלך, אתה יכול לחסוך זמן על ידי עבודה עם אדריכל מקצועי.
 5. 5
  עבוד עם הבנאי בזמן הבנייה. בממוצע, זה יכול לקחת בין 4 ל -6 חודשים לבנות בית חדש, ממזוג היסוד ועד למעבר אליו. במהלך תקופה זו, הבנאי עלול להיתקל בבעיות בלתי צפויות, או שתחליט לבצע שינויים קוסמטיים במערכת מתווה הבית. שמור על קשר עם הבונה ובקר באתר לעתים קרובות כדי לוודא שהכל מתנהל על פי התוכנית.
  • זכור כי כל שינוי שתבצע בתוכניות הבית - או בעיות בהן בונה - עשוי להגדיל את הסכום שתקצבת להוציא.

טיפים

 • זכור, אם תבחר לעצב בית משלך, שתכנון תוכנית קומה משלך יכול לעיתים קרובות להוביל לעיכובים בתכנון ובבנייה בלתי צפויים, ועלויות הבנייה עשויות גם להתעופף מעבר למה שתקצבת.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail