כיצד לדשן גינה בזול?

דישון הגינה שלך יעזור לצמחים שלך לגדול ולבריא, ולמרבה המזל יש כמה דרכים זולות לעשות זאת. נסה להוסיף שאריות מזון לאדמה שלך כדי להוסיף חומרים מזינים. אתה יכול להשתמש בטחנת קפה מיובשת, קליפות בננה קצוצות, קליפות ביצה כתושות או מעי דגים. פשוט בוזקים מעט על גבי האדמה אחת לכמה חודשים. אתה יכול גם להשתמש בגזרי דשא, אפר עץ או זבל בעלי חיים מיושן כדשן. מעטפות תולעת הן אפשרות טובה נוספת לדשן. מורחים כ -1,30 ס"מ מהדשן על גבי האדמה לקבלת התוצאות הטובות ביותר. כדי ללמוד כיצד להשתמש בעצמות דגים כדשן, קרא עוד ממחברנו לגינון אורגני!

תוכלו להפרות את הגינה שלכם בזול
תוכלו להפרות את הגינה שלכם בזול, ובאופן טבעי, באמצעות מוצרי מזון וצמחים.

דישון הגן שלך הוא דרך נהדרת לשפר את האדמה ולהבטיח שהצמחים שלך גדלים היטב. דשן מסחרי יכול להיות יקר ומלא בכימיקלים מזיקים הרעילים לקרקע. תוכלו להפרות את הגינה שלכם בזול, ובאופן טבעי, באמצעות מוצרי מזון וצמחים. אתה יכול גם להשתמש במוצרים מן החי כדשן טבעי וזול.

שיטה 1 מתוך 3: דישון במוצרי מזון

 1. 1
  השתמש בטחנת קפה כדשן. קפה קפה משומש מכיל חומרים מזינים טובים לצמחים כמו חנקן, חומצה זרחתית ואשלג. הם טובים במיוחד עבור אוכמניות, ירוקי עד, אזליאות, ורדים ועצי פרי. השתמש בשטח קפה משלך או בקש מבתי הקפה את הטעמים המשומשים שלהם.
  • תנו לטחינת הקפה המשומשת להתייבש ואז פיזרו אותם כמו מאלץ על הצמחים שלכם. אין להשתמש ברטובים מכיוון שהם יתעצבו.
  טיפ מומחה

  שימוש בדשנים טבעיים נהדר לגינה שלך. הצוות של Grow it Organically מסכים: "בריאות האדמה קובעת את בריאות הצמחים במידה רבה. כאשר אתה משתמש בדשנים טבעיים, אתה מסתמך על המיקרואורגניזמים בקרקע שידאגו לצרכי התזונה של כך מחזיקים טבעיים חומרים מזינים בטבע, כך שזה ממש טוב לצמחים.

 2. 2
  דשן את הגן עם בננות. בננות נהדרות לספק אשלגן לצמחים, במיוחד ורדים. טמן בננה שלמה, או סתם הקליפה, בשכבת האדמה העליונה לצד שיחי ורדים וצמחים אחרים.
  • עם הזמן, החליפו את הבננות בטריות.
  אתה יכול גם לקחת את מי האקווריום מהמיכל שלך ולהשתמש בהם לדישון הגן
  אתה יכול גם לקחת את מי האקווריום מהמיכל שלך ולהשתמש בהם לדישון הגן.
 3. 3
  הוסף קליפות ביצה לגינה. קליפות ביצים מכילות חומרים מזינים מועילים לצמחים כמו חנקן, חומצה זרחתית וסידן. ריסקו קליפות ביצה במטחנת קפה ישנה ופזרו אותם על אדמת הגינה שלכם לדשן טבעי.
  • הרגל להוסיף קליפות של ביצי טחון טריות לקרקע שלך אחת לשבוע. שורשי הצמח זקוקים לאספקה קבועה של סידן, אשר ניתן למצוא בקליפות ביצה, כדי לשגשג.
 4. 4
  דשן את הגן עם מולסה שחורה. מולסה בלקסטראפ מכילה פחמן, ברזל, גופרית, אשלג, סידן, מנגן, מגנזיום ואשלגן, שכולם מעולים לצמחים. מערבבים מולסה בלקסטראפ עם כוס אחת (236 מ"ל) מלחי אפסום וכוס אחת (236 מ"ל) ארוחה אספסת. ממיסים את התערובת ב -4 ליטרים (15 ליטר) מים ואז מורחים אותה על הגינה שלכם.
  • מולסה מזינה גם חיידקים מועילים בקרקע, אשר ישמרו על הצמחים שלכם בריאים ומאושרים.
 5. 5
  משרים את הגן עם מלחי אפסום. מלחי אפסום נהדרים לעידוד צמיחת צמחים ונביטת זרעים. שלב כף אחת (14 מ"ל) של מלחי אפסום עם ליטר אחד (3,7 ליטר) מים. מכניסים את התערובת לבקבוק ריסוס ומורחים אותה על העלווה שבגן.
  • מלחי האפסום יכולים גם להגדיל את ייצור הפירות והפרחים עבור ורדים, עגבניות, פלפלים, תפוחי אדמה ועציצים פנימיים.
דישון הגן שלך הוא דרך נהדרת לשפר את האדמה ולהבטיח שהצמחים שלך גדלים היטב
דישון הגן שלך הוא דרך נהדרת לשפר את האדמה ולהבטיח שהצמחים שלך גדלים היטב.

שיטה 2 מתוך 3: שימוש בצמחים ואפר עץ כדשן

 1. 1
  השתמש בגזרי דשא. גזרי דשא מייצרים דשן אורגני נהדר מכיוון שהם מספקים לחות לקרקע ומונעים את צמחת העשבים. השתמש בדשא טרי שנחתך מדשאות שלא טופלו בקוטלי עשבים. בוזקים שכבה של גזרי דשא בגודל 1,30 ס"מ (1,27 ס"מ) כדשן כדשן.
  • תלוי כמה דשא יש לך, ייתכן שתוכל לחתוך את גזרי הדשא לגינה שלך כל שבוע עד שבועיים.
 2. 2
  הכינו זבל ירוק עם צמחים. זבל ירוק הוא דשן טוב וטבעי לגינה שלכם. שלבו חיטה, שיבולת שועל, שיפון, תלתן, אפונה, ויק, כוסמת ושעועית רחבה. לאחר מכן, פרשו את הזבל על האדמה בגינה שלכם. עשו זאת פעם בעונה.
  • אתה יכול לקנות את המרכיבים של זבל ירוק בחנות הגינון המקומית שלך או באינטרנט.
 3. 3
  השתמש באפר עץ או בנסורת כדישון. אפר עץ ונסורת מוסיפים סידן ואשלגן לקרקע. הם יכולים גם לעזור בהעלאת ה- pH של האדמה אם היא חומצית מדי, מה שהופך אותה לאירוחית יותר לצמחי pH ניטרליים כמו ירקות. מפזרים אפר עץ או נסורת לאדמה. השתמשו חמישה פאונד (2,5 ק"ג) של אפר עץ או נסורת עבור כל 100 מ ' 2 (9 מ"ר) של אדמת.
  • אתה יכול לקבל אפר עץ מתחתית האח שלך או בור האש שלך.
  • אתה יכול לקבל נסורת מחנות העץ המקומית שלך.
ריסקו קליפות ביצה במטחנת קפה ישנה ופזרו אותם על אדמת הגינה שלכם לדשן טבעי
ריסקו קליפות ביצה במטחנת קפה ישנה ופזרו אותם על אדמת הגינה שלכם לדשן טבעי.

שיטה 3 מתוך 3: דישון במוצרים מן החי

 1. 1
  דשן את הגן בזבל בעלי חיים מיושן. זבל הוא דשן טבעי נהדר לגינה. השתמש בזבל מפרות, סוסים, חזירים וכלבים. הקפד ליישן אותו במשך שישה חודשים, שכן זבל טרי מכריע מדי עבור הצמחים. פרוש זבל מיושן בשכבה של 0,25 עד 1,30 ס"מ (0,6-1,27 ס"מ) על אדמת הגינה שלך. אתה יכול גם לעבד אותו או לערבב אותו ביד.
  • אתה יכול לקנות זבל מיושן במרכז הגינון המקומי שלך.
  • שימו זבל בעלי חיים בגינה בסתיו או בחורף, לפני שתשתלו באביב.
 2. 2
  השתמש במעיים ובעצמות דגים כדי ליצור דשן דגים. מעי דגים, עצמות וראשים הם מקור נהדר לחומרי הזנה מהצומח כמו חנקן, אשלגן, חומצה זרחנית וחומצות אמינו. אתה יכול להשתמש במעיים טריים, עצמות וראשים מדגים כמו טונה או סלמון. לחלופין, הקפיאו חלקי דגים במהלך השנה כדי שתוכלו להכין דשן דגים באביב.
  • אסוף חלקי דגים מהבישול שלך או קנה חלקי דגים מסוחר הדגים המקומי שלך.
  • שלב דג חלק אחד עם 2 חלקי מים במיכל אטום. מקם אותו במקום שטוף שמש הרחק מביתך כדי למנוע את הריח. מערבבים את התערובת כל יומיים במשך כשבועיים. לאחר מכן, מרחו את דשן הדגים בגינה שלכם.
  • אתה יכול גם לקחת את מי האקווריום מהמיכל שלך ולהשתמש בהם לדישון הגן. השתמש רק במים מתוקים ממכל מים מתוקים, לא במי מלח.
  • דשן דגים טוב במיוחד לירקות עלים, סלק, נבטי בריסל וברוקולי.
 3. 3
  דשן עם יציקות תולעים. יציקות תולעים מכילות חומרים מזינים מועילים לאדמה. אתה יכול לקנות יציקות תולעים מחנות הגינון המקומית שלך או להקים חוות תולעים ולהכין בעצמך. מורחים את יציקות התולעים על האדמה כדי להפרות אותה.
  • הוסף מספיק יציקות תולעים כדי לכסות את האדמה לחלוטין בשכבה דקה.

שאלות ותשובות

 • מה לגבי גללי עוף מיובשים?
  מקור מצוין לדשן אורגני. עבוד אותו בקרקע לפני שתילת צמחי הירק או הפרחים שלך. זה יספק חומרים מזינים בכדי לגרום לצמחים שלך להתחיל בריא.
 • האם זה רע להשתמש בזבל כלבים בקומפוסט?
  כן, הוא עלול להכיל אורגניזמים הגורמים למחלות שעלולות להסתיים על שולחן ארוחת הערב שלך. עם זאת, ישנם קומפוסטרים מומחים המיוצרים במיוחד עבור כלב קוצים, אותם תוכלו לקנות; אלה יתייחסו לקקי כמו שצריך.
 • האם אפר טבק מקטרת מותר לשימוש לדשן?
  לא, לא מומלץ להשתמש בזה כדשן. אתה יכול לקנות דשן זול בחנות המקומית שלך.
 • האם אוכל להשתמש בצואה של עזים?
  כן, גללים מכל בעלי חיים שאוכלים דשא יעבדו, רק השאירו אותו להתייבש ולהתבגר מעט לפני שתמרחו אותו על האדמה. הגללים היחידים שאינכם רוצים על אדמתכם הם מטורפים, מכיוון שהם עשויים להכיל טפילים שאינכם רוצים בגינתכם.

תגובות (6)

 • carmenmorissett
  זה היה מועיל, תודה!
 • conrad03
  מעניין מאוד שקפה מכיל אשלגן, סידן, חנקן, זרחן ומינרלים אחרים. כמו כן, שימוש בזבל מיובש וכו 'במקום בכל דבר טרי. שמעתי על תחליב דגים, אבל לא על כדורי אספסת ומלחי אפסום. מאוד מעניין ועוזר.
 • shawmatthew
  מועיל מאוד לקרוא את זה. תכננתי לעבד את האדמה לעיתים קרובות. אשתמש בזהירות רבה כשאני אדמה את האדמה רק אחת לשנתיים עד שלוש שנים.
 • shawn27
  צעדים ספציפיים עזרו. סוגים שונים של דשנים ועובדים את האדמה כשהם לחים.
 • bergnaumvanessa
  אני שומע כבר זמן מה את המושג 'לא לחפור', ומצאתי שזה מעניין שהוא נהיה די נפוץ ברחבי העולם.
 • walshchelsea
  כל מה שהוצע היה מצוין ולעניין. רשמתי ואשתמש בכל המידע בגנים שלי. תודה!
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail