איך לזלזל?

כדי להחליק תמונה, שכפל אותה על פיסת נייר באמצעות עט או עיפרון כדי ליצור סדרה של נקודות קטנות או נקודות שנראות כמו התמונה. עבור חלקים כהים יותר של התמונה, מקם את הנקודות קרובות זו לזו, ועבור קטעים בהירים יותר, מרווח את הנקודות זו מזו. בזמן שאתה מחליק את התמונה, התחל עם המתאר הבסיסי והצורות העיקריות. לאחר מכן, עבור לפרטים הקטנים יותר כדי לסיים את הציור שלך. לקבלת טיפים כיצד לבחור תמונה טובה לטיפוח, המשך לקרוא!

את מקור האור ואת כיוון האור
כשהציור שלך מונח לפניך, חפש: את מקור האור ואת כיוון האור.

Stippling, הידוע גם בשם 'נקודה', הוא סוג של ציור הכרוך ביצירת צורות ותמונות על ידי יצירת נקודות קטנות רבות על פיסת נייר. בדומה ליצירת 'פיקסלים' בחיים האמיתיים, סטפלינג הוא סוג ציור מעניין, אם כי גוזל זמן, שניתן לתרגל על ידי ילדים ומבוגרים כאחד. אם אתם מחפשים אתגר חדש או סתם דרך יצירתית להשקיע כמה שעות, נסו לדבוק בגודל.

חלק 1 מתוך 2: הכנת הפרויקט שלך

 1. 1
  הערך את התמונה שאתה משחזר. אף על פי שאתה בהחלט יכול ליצור רישום מנומר מתמונה מדומיינת, הרבה יותר קל לעשות זאת בעזרת עותק קשיח לבחירה בזמן שאתה מצייר. מחוץ לקביעה היכן נמצאים דמויות וחפצים בקומפוזיציה, תצטרך לחפש כמה אלמנטים חשובים אחרים. כשהציור שלך מונח לפניך, חפש:
  • מקור האור וכיוון האור. האור יקבע אילו אזורים זקוקים לסטפלינג יותר ואילו אזורים צריכים פחות.
  • ערך הציור. זה המקום שבו בגווני האפור כל אחד מהצבעים (או הגוונים) טמון - עד כמה הצבעים כהים או בהירים. ערך קשור קשר הדוק לאור.
  • הצורות ברישום. אתה תיצור את כל הדמויות והחפצים מבלי להשתמש בשורות כלשהן, לכן שים לב לצורות המרכיבות את הדמויות, ושחזר אותם בעזרת הסטיפלינג שלך.
 2. 2
  החליטו על המדיום שלכם. מכיוון שסטיפלינג הוא רק תהליך של יצירת מאות נקודות זעירות המרכיבות תמונה, תוכלו להשתמש במדיות רבות ושונות ליצירת הנקודות. חתיכות נקודתיים באיכות גבוהה יותר נעשות עם יותר נקודות לאינץ 'מרובע, כלומר הן נעשו בעזרת כלי ציור שאפשר לבצע נקודות קטנות מאוד. זכור זאת, מכיוון שאף שאתה יכול להשתמש בכל מדיה שתרצה ליצור את התמונה שלך, ככל שהסימן שנעשה קטן יותר, כך התמונה שלך תיראה מציאותית יותר. אמצעי תקשורת אפשריים למריחה כוללים:
  • עט נקודת קנס. רוב האמנים שעושים סטפלינג באיכות גבוהה משתמשים בעט עם ציפורן של 0,03 או 0 ס"מ (0,0 ס"מ). זה מאפשר נקודות זעירות והרבה הצללה.
  • עפרונות - צבעוניים או אחרים. למרות שבשימוש בעפרון אתה מסתכן במריחת הגרפיט ובמיזוג הצבע, אתה יכול להשתמש בו ליצירת נקודות קטנות. פחות סביר להימרח מעפרון צבעוני מאשר גרפיט, ויוסיף קצת יותר עניין (וקושי) לתמונה שלך.
  • צבע. צבע נחשב בדרך כלל למדיום הקשה ביותר לזלזל בו, מכיוון שקל הרבה יותר ליצור בטעות קו / קו מאשר בעט או בעיפרון.
  לקבלת טיפים כיצד לבחור תמונה טובה לטיפוח
  לקבלת טיפים כיצד לבחור תמונה טובה לטיפוח, המשך לקרוא!
 3. 3
  החליט כמה צפוף תעשה את הנקודות שלך. לפני שתתחיל לבצע נקודות כלשהן, עליך להחליט עד כמה אתה מצייר אותן בצפיפות. ניתן ליצור תמונה מפורטת יותר עם צפיפות נקודות גבוהה יותר. יש לזכור שתמונה עם הרבה ערכים כהים תצטרך לחטט יותר מאשר תמונה עם שפע אור. נסה לעשות סט נקודות על פיסת נייר בדיקה, וצור גוונים שונים של אפור (או צבעים, אם אתה משתמש בעפרון צבעוני) על ידי ריווח בין הנקודות בכמויות שונות. לאחר מכן תוכל להתייחס לעבודת הבדיקה הזו בעת יצירת פרויקט הגמר שלך.
  • ככל שצפיפות הנקודות גבוהה יותר, כך ייקח יותר זמן לשחזר תמונה.
  • אם אינך רוצה להשקיע זמן רב בפרויקט אך עדיין זקוק לערכים כהים, נסה להשתמש בעט עם ציפורן גדולה יותר (כגון 0,1) או מדיום אחר שיוצר נקודות גדולות יותר.

חלק 2 מתוך 2: גמירת תמונה

 1. 1
  בחר נקודת התחלה. כאשר מסתכלים על התמונה המקורית, החליטו היכן תתחילו את ההטמעה בציור. בדרך כלל, הכי קל לבחור את הנקודה הכהה ביותר בציור שלך. הסיבה לכך היא שיש לך יותר מקום לטעויות בקטעים החשוכים, כי אתה יכול פשוט להוסיף נקודות נוספות כדי לכסות על כל מה שאתה עלול לעשות לא בסדר.
  שכפל אותה על פיסת נייר באמצעות עט או עיפרון כדי ליצור סדרה של נקודות קטנות או נקודות שנראות כמו התמונה
  כדי להחליק תמונה, שכפל אותה על פיסת נייר באמצעות עט או עיפרון כדי ליצור סדרה של נקודות קטנות או נקודות שנראות כמו התמונה.
 2. 2
  התחל לחטט. הרם בזהירות והקש את עטך (או כלי אחר) על דף הנייר שלך. ככל שתציב את הנקודות שלך קרוב יותר האזור על הנייר יהיה כהה יותר. התחל עם הנקודה הכהה ביותר, ואז עקף את התמונה, מלא את כל האזורים הכהים. בסופו של דבר, התחל להוסיף באזורים הבהירים יותר על ידי הוספת נקודות המרוחקות זו מזו. בזמן שאתה מחטט, זכור:
  • שמור על כל הנקודות במרווח שווה. למרות שאתה יכול לשים כמה נקודות קרובות זו לזו ואחרות רחוקות זו מזו, העבודה המוגמרת תיראה אטרקטיבית יותר אם הנקודות מפוזרות באופן שווה.
  • הימנע מהכנת מקפים. שום דבר לא יהרוס את פרויקט הסטפלינג שלך מהר יותר מאשר הוספת מקפים במקום נקודות. היזהר תמיד להרים את העט (או כלי אחר) לחלוטין מהנייר לפני שתניח אותו שוב.
  • זוז לאט. מהירות היא לא החבר שלך כשמזלזל. יהיה לך הרבה יותר סיכוי ליצור טעות משמעותית אם אתה עובד במהירות, מאשר אם אתה סבלני ולוקח את הזמן שלך. Stippling הוא פרקטיקה מאוד אינטנסיבית, אז היו מוכנים להכניס שעות (או שבועות!) לפרויקט יחיד.
 3. 3
  הוסף בפירוט. כאשר הצורות העיקריות מתחילות להופיע, התחל להוסיף נקודות קטנות בתבניות ליצירת קווים וצורות. מרחוק נראה שהנקודות האלה יהיו קווים. מקרוב, אתה תראה אותם כפי שהם באמת. אתה יכול גם לבחור להתחיל לעצב את התמונה שלך בתבנית דרמטית יותר. לדוגמא, החלק את כל הנקודות בשורות / עמודות או בקווים אלכסוניים. דפוסים אלה ניכרים רק מקרוב ובחללים הקלים (הריקים יותר).
  צבע נחשב בדרך כלל למדיום הקשה ביותר לזלזל בו
  צבע נחשב בדרך כלל למדיום הקשה ביותר לזלזל בו, מכיוון שקל הרבה יותר ליצור בטעות קו / קו מאשר בעט או בעיפרון.
 4. 4
  סיים את הפרויקט שלך. Stippling יכול להימשך זמן רב מאוד, אז אל תמהר לעבוד שלך. אולם כאשר אתה מאמין שסיימת את עבודתך, קח צעד אחורה והסתכל על זה מרחוק. המבחן האמיתי לפואנטיליזם הוא יכולתו ליצור צורות ודמויות במרחק, לא רק כשאתה עומד קרוב. אם הדגיחות שלך צפופות, מרחוק הנקודות צריכות להיראות כמו צורות שצוירו, ולא רק נקודות.

טיפים

 • החלקה בשחור-לבן (באמצעות עט או עיפרון) קלה יותר מאשר גוון צבעוני, שכן היא מסירה את הגורם הנוסף של מיזוג גוונים.
 • לעתים קרובות קל יותר לתרגל שימוש בציור מתואר לניסוי.

שאלות ותשובות

 • איך שואבים מים על ידי גימור?
  אני חושב שאחד הכלים החשובים ביותר בסטיפלינג / פוינטיליזם הוא המרחב הלבן. בזה אני מתכוון לציין היכן נמצאים אזורים קלים על ידי השארתם פתוחים. שטח גדול כמו אגם - כפי שנראה לעיל - ניתן להשאיר פתוח ולזלזל באופן מינימלי בקצוות או במקום בו צל פוגע בתחתית הגלים וכאלה. בעיקרון כלל האצבע: חושך = גזירה צפופה יותר ואור = גמיש פחות.
 • איך אני עושה ציורי נקודה?
  אתה פשוט שם תמונות של נקודות בצורה של מה שאתה מצייר ואז אתה מצייר את זה, קל לעשות את זה ברגע שאתה מקבל את העניין.

תגובות (4)

 • morgantracy
  זה היה מדהים! אני הולך להשתמש בזה לתחרות, אז תאחל לי בהצלחה!
 • zacharymatthews
  אני יוצר קעקוע בסגנון אמנותי עבור חבר. זה עזר לי להשיג ידע בהצללות בהירות וכהות בטכניקות של טיפות.
 • sydnie42
  אני מלמד את הנכדים מחטט היום. זו עזרה נהדרת.
 • daresigmund
  זה באמת עזר ברעיונות לפרויקט האמנות שלי. זו הייתה הצלחה עם המורה שלי!
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לצייר מתומן?
 2. איך לצייר ילד?
 3. איך לצייר ילד מצויר?
 4. איך לצייר כדורעף?
 5. איך מציירים מחבט טניס?
 6. איך מציירים כדור כדורגל?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail