איך מלמדים תורת המוסיקה עם משחקים?

מאמר זה מקווה לשתף כמה רעיונות בנושא הוראת תורת המוסיקה באופן לא מסורתי
מאמר זה מקווה לשתף כמה רעיונות בנושא הוראת תורת המוסיקה באופן לא מסורתי, באמצעות משחקי לוח ומשחקי מוסיקה ממוחשבת.

מאמר זה מקווה לשתף כמה רעיונות בנושא הוראת תורת המוסיקה באופן לא מסורתי, באמצעות משחקי לוח ומשחקי מוסיקה ממוחשבת. רעיונות אלה יתאימו ביותר למורים פרטיים למוזיקה באולפן, כגון מורים לפסנתר או כינור. המשחקים שהוזכרו מתאימים ביותר לילדים בגילאים צעירים יותר.

צעדים

 1. 1
  הקץ חמש דקות בתום השיעור כ"זמן המשחק ". התלמיד יתחיל לחכות באמת לחלק זה של השיעור, וזה באמת יכול להניע אותם למצוינות.
 2. 2
  בחר תחילה משחק פשוט מאוד, המלמד רק מושג אחד בכל פעם. אתה לא צריך ללמד את כל ההיבטים של תורת המוסיקה בבת אחת! עדיף לעזור להם ללמוד ולזכור מושג אחד, מאשר לנסות ללמד אותם המון שיישכחו. גם אם הם כבר מכירים את הידע המשחק עדיין ימנע אותו במוחם.
 3. 3
  נסה לבחור משחק שתואם מושג עליו התלמיד צריך לעבוד מתוך עבודתו המעשית. זה באמת יעזור להם אם למשל הם עובדים על פיסת מפתח מינורית ואתם עושים משחק שבו הם צריכים להמציא סולם מינורי.
 4. 4
  הפוך אותו לקצר ומתוק - משחק טוב הוא משחק קצר! במיוחד עם ילדים צעירים אם תצליח להביא אותם לדרך ולבצע את המשחק תוך כמה דקות זה יסתדר הרבה יותר טוב. אל תנסה להשיג יותר מדי, רק פעילות מהירה שתעזור להם לזכור מושג תיאוריה אחד היא כל מה שצריך.
 5. 5
  רעיון נוסף הוא שיהיה לכם "משחק השבוע" שנמצא בסטודיו שלכם במשך כל השבוע, ותוכלו לשחק אותו עם תלמידים הזקוקים לכך. ניתן להתאים את הרמה כך שתתאים ליכולות התלמידים הבודדים.
 6. 6
  טען כמה משחקי תורת המוסיקה. אם יש לך מחשב זמין באזור ההמתנה שלך, אתה יכול להעמיס כמה משחקי תורת המוסיקה ולשחק אותם בזמן שהם מחכים לשיעורים שלך. זה יכול לחסוך זמן בשיעורים שלך, אך וודא שהם נמצאים בפיקוח כאשר הם מתחילים בפעילות זו!
טען כמה משחקי תורת המוסיקה
טען כמה משחקי תורת המוסיקה.

טיפים

 • אל תתנו למשחק לקחת יותר מזמנו המוקצב. התלמידים יבלו את רוב השיעור במשחקים אם תיתנו להם!
 • פנו זמן למשחק אם התלמיד ראוי לכך. זה יכול להיות מניע נהדר לתרגול קבוע!
 • בחר קל יותר ממה שאתה חושב! אם תלך למשחקים קשים יותר תמצא את עצמך מסביר אותם שוב ושוב. לכו על משהו שניתן להסביר במעט מאוד מילים!

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail