איך להתמודד עם נושא שאתה שונא?

כיצד אוכל ללמוד נושא שאני שונא במהירות
כיצד אוכל ללמוד נושא שאני שונא במהירות?

תוכניות הלימודים בבתי הספר נועדו ללמד תלמידים מגוון רחב של נושאים להכין אותם לחיים מחוץ לבית הספר. למרבה הצער, יהיו כמה נושאים שתאהב ואחרים שאתה לא אוהב. ללמוד להתמודד עם נושא בית ספר שאתה לא אוהב הוא חלק חשוב בהתקדמות בבית הספר. אתה יכול לעשות זאת על ידי שינוי הרגלי הלימוד שלך ובאמצעות כלים ותמריצים למוטיבציה לשנות את הגישה שלך לנושא שאתה לא אוהב.

חלק 1 מתוך 3: שינוי הגישה לנושא שאתה לא אוהב

 1. 1
  מקשר את הנושא. שב ושאל את עצמך מדוע אינך נהנה מהנושא המסוים הזה. כאשר אתה מסוגל לזהות ולהקשר את מה שאתה לא אוהב בנושא, אתה יכול לנקוט בצעדים לתיקון הבעיה.
  • שאל את עצמך מדוע אתה מתקשה בנושא או בכיתה זו. האם זה בגלל שאתה לא מבין מושג מסוים? האם אתה לא אוהב את המדריך או את חברי הכיתה שלך? אתה משועמם?
  • אם אתם לא אוהבים את המדריך או את חבריכם לכיתה, הבינו שלשיעורים יש מגבלות זמן. גם אם אתה לא אוהב את השיעור עכשיו, ייתכן שיהיה לך מדריך או חברים לכיתה בסמסטר או בשנה הבאה.
 2. 2
  שוחח עם המדריך שלך על הרגשות שלך. היו כנים עם המורה שלכם והסבירו שמעולם לא התעניינתם מאוד בנושא. שאל אותם אם הם יכולים לספק משאבים, כמו מאמרים בעיתונים, סרטים תיעודיים, אתרי אינטרנט או סרטוני יוטיוב, שיעזרו לך להתארס בנושא.
  • המורה שלך עשוי אפילו להיות מסוגל להדגים כיצד הנושא חל על מצבים בעולם האמיתי, שיכולים לעזור לך לראות את הערך בכיתה.
 3. 3
  להקל על השיעמום בכיתות. אם אתה משועמם מהשיעור, חפש דרכים לשפר את הבנתך בנושא. אתה יכול, למשל, לבקש מהמדריך ספרים או חומרים שתוכל לקרוא ולהשתמש בהם מחוץ לכיתה.
  • אם משעמם לך בשיעור מכיוון שאתה כבר מבין את החומר, שאל עם המורה שלך לגבי מעבר לקורס מתקדם יותר בנושא.
  • נסה ללמוד עם חבר שמתעניין בנושא ונהנה ללמוד על המושגים שאתה עשוי להיאבק איתם.
  אנו לא אוהבים נושא מסוים מכיוון שאנו מתקשים ללמוד את הנושא או מושגי מפתח מסוימים
  לעתים קרובות, אנו לא אוהבים נושא מסוים מכיוון שאנו מתקשים ללמוד את הנושא או מושגי מפתח מסוימים.
 4. 4
  הכירו בחשיבות הנושא. תוכניות הלימודים בבתי הספר נועדו ללמד היקף רחב של מקצועות, אך כל נושא שתלמד חשוב באיזשהו אופן. שאלו חבר, קרוב משפחה או אפילו מורה מדוע הם נהנים מהנושא. התשובות שלהם עשויות לעזור לך לשנות את נקודת המבט שלך על הכיתה.
  • כאשר אנו מזהים את החשיבות של נושא, אנו נוטים להקדיש זמן ללימוד הנושא ומושגיו. חפש מושגי מפתח החשובים לקורס כדי להבין מדוע הוא חשוב.
  • לדוגמה, אם אתה לא אוהב אנגלית כנושא, הבנה כי שיעורי אנגלית הם דרך נהדרת ללמוד מיומנויות תקשורת ולהתייחס לאחרים.
 5. 5
  זהה מיומנויות הניתנות לתרגום. כישורים הניתנים לתרגום הם מושגים שמלמד נושא אחד שניתן ליישם בנושא אחר או סיטואציה אחרת.
  • זיהוי מיומנויות לתרגום עוזר לך להבין כיצד הנושא משתלב עם התמונה הגדולה. אמנם ייתכן שלא תצטרך להכיר את הגזים האצילים מחוץ לכיתת הכימיה, אולם לימודי כימיה ילמדו אותך כיצד לזהות תגובות ולהבין כיצד חומרים מתקשרים זה עם זה. זה חשוב כשאתה מבשל או מערבב מוצרי ניקוי.
  • כישורים הניתנים לתרגום שלומדים בנושא אחד יכולים לעזור לך להצליח במקצועות אחרים או בחיי היומיום שלך.
 6. 6
  חפש דברים שאתה עושה ליהנות על הכיתה או הנושא. על ידי התמקדות בהיבטים החיוביים של הנושא, תוכלו לשנות את הגישה שלכם ללמוד וללמוד את הנושא. ולמרות שמורים גדולים יכולים להפוך אפילו נושאים שנראים לך משעממים יותר מעניינים, גם אם אינך נהנה מסגנון המורה, אתה יכול לשנות את נקודת המבט שלך בנושא.
  • לדוגמא, אם אתם נאבקים באנגלית, חפשו ספרים ועיתונים לקריאה וכתיבת דוחות עליהם מוקדשים לנושאים שאתם נהנים מהם, כמו היסטוריה או אמנות.

חלק 2 מתוך 3: לימוד נושא שאתה לא אוהב

 1. 1
  צור תוכנית פעולה. לעתים קרובות, אנו לא אוהבים נושא מסוים מכיוון שאנו מתקשים ללמוד את הנושא או מושגי מפתח מסוימים. כשאנחנו מנסים להתמודד עם חוסר אהבה בנושא, אנחנו לא יכולים להתעלם מהעובדה שאנחנו עדיין צריכים ללמוד את הנושא.
  • תוכנית פעולה היא למעשה תוכנית להבטיח כי תוכל לעבור את הקורס ואת להשלים את כל העבודה שלך. בעוד ששינוי הרגשות שלך בנושא עשוי לקחת זמן, עליך להמשיך לעקוב אחר תכנית הכיתה ולהשלים את עבודתך.
  • עבוד עם המדריך שלך כדי ליצור לוח זמנים שתעקוב אחר כדי להמציא כל עבודה שהוחמצת ולהשלים מטלות עתידיות.
  • קבע לוח זמנים ללימודים המשתמש בתמריצים לחיזוק חיובי של הרגלי הלימוד שלך. עקוב אחר לוח הזמנים של לימוד זה ובקש מהמדריך מקורות חיצוניים שישפר את הבנתך בנושא, כמו הרצאות מקוונות או מאמרים מעניינים.
 2. 2
  תמריץ את לימוד הנושא. תמריץ הנושא הולך יד ביד עם זיהוי המניעים שלך. כאשר אתה ממריץ לבצע משימות שאתה לא אוהב, אתה מניע את עצמך להשלים אותן.
  • כלכלנים טוענים שתמריצים גבוהים יותר מובילים למאמץ רב יותר ולרמות ביצוע גבוהות יותר.
  • תמריצים אינם צריכים להיות מהותיים או כספיים. תמריצים פנימיים, או תמריצים שמגיעים מתוך התלמיד, הם גם מניעים. דוגמה לתמריץ מהותי תהיה תחושה חיובית שאתה מקבל כשאתה מקבל ציון טוב על עבודה המעודדת אותך לעבוד קשה כל כך על המשימה הבאה.
  כשאנחנו מנסים להתמודד עם חוסר אהבה בנושא
  כשאנחנו מנסים להתמודד עם חוסר אהבה בנושא, אנחנו לא יכולים להתעלם מהעובדה שאנחנו עדיין צריכים ללמוד את הנושא.
 3. 3
  נקשר את הנושא למשהו שאתה אוהב. אם אתה מתקשה לתמרץ את עצמך ללמוד את הנושא, נסה למשוך קשרים חיוביים לנושא שאתה לא אוהב עם משהו שאתה אוהב.
  • מצב רוח חיובי יכול לעזור למוחכם לחשוב בצורה יצירתית יותר ומסייע ביכולתכם להיזכר בעובדות.
  • כשאתה ממריץ את עצמך בעקביות ומניע את עצמך ללמוד נושא שאתה לא אוהב, אתה מתחיל לשייך את לימוד הנושא לדברים חיוביים שאתה אוהב. לדוגמא, אם תפנקו את עצמכם בחטיף המועדף עליכם לאחר שתלמדו את הנושא שלא אהבתם, בסופו של דבר תוכלו לשייך את הלימודים לרגשות השמחים שאתם מקבלים כשיש לכם את האוכל האהוב עליכם.
 4. 4
  שכר מורה דרך הצורך. אם אתה לא אוהב את הנושא מכיוון שאתה מתקשה ללמוד מושג, בקש מהמדריך עזרה נוספת או שקול להעסיק מורה.
  • אם בית הספר שלך מציע שירותי שיעורי עזר או אם יש עוזר להוראה (TA) לקורס, נצל את המשאבים הללו.
  • מורה יכול לעזור להסביר מושגים מסובכים אם אתה מתקשה לתפוס אותם ויכול לעזור לך לעבוד על שיעורי הבית שלך.
  • עוזרי הוראה נמצאים בדרך כלל בקורסים מתקדמים במכללות. לעתים קרובות הם מקיימים שעות עבודה בהן התלמידים מסוגלים להגיע ולשאול אותם שאלות על חומר הקורס. נצל את המשאב הזה אם הוא זמין עבורך. פרופסורים רשאים גם לקיים שעות עבודה לתלמידים שלהם.

חלק 3 מתוך 3: לבחון מחדש את סגנון הלמידה שלך

 1. 1
  זהה את סגנון הלמידה שלך. סגנון הלמידה שלך מתייחס לדרכים שבהן אתה לומד דברים בצורה הטובה ביותר, ואתה יכול להשתמש בסגנון שלך לנסות שיטות לימוד שונות לקבלת התוצאות הטובות ביותר. לאחר שזיהית מהו סגנון הלמידה שלך, תוכל להתנסות בו.
  • ישנם מספר סגנונות למידה שונים, ואנשים יכולים להיות בעלי סגנונות למידה שונים לנושאים שונים. עבוד עם מדריך או יועץ בבית הספר כדי לזהות את סגנון הלמידה שלך, אם אינך יודע מהו סגנון הלמידה שלך כבר.
  • אם אתה מגלה שאתה מתקשה ללמוד את הנושא באופן בו המדריך מלמד אותו, סגנון הלמידה שלך עשוי להיות שונה מהדרך בה המדריך מלמד.
  • יתכן שקשה לשנות לחלוטין את סגנון הלמידה שלך כדי להתאים את עצמו לסגנון המדריך. עם זאת, תוכלו לעקוף נושא זה על ידי שימוש בסגנונות למידה שונים כדי לגשת לנושא מחוץ לכיתה. לדוגמא, אם אתה לומד מילולי, ואתה לומד הכי טוב על ידי האזנה להרצאות, אתה יכול להשתמש באינטרנט כדי למצוא הרצאות מוקלטות בנושא שאתה מתקשה ללמוד.
  • אם אתה לומד חברתי, ואתה לומד הכי טוב בקבוצות ועובד עם אחרים, הקים קבוצת לימוד עם לומדים חברתיים אחרים כדי ללמוד למקצוע מסוים.
 2. 2
  מצא מוטיבציה. כאשר אתה מרגיש חדור מוטיבציה ללמוד נושא או מושג, סביר יותר שתקדיש לכך זמן. עליכם לקבוע אם אתם מונעים יותר מהצלחות ארוכות טווח או אם אתם מעדיפים סיפוק לטווח קצר.
  • אם אתה מונע יותר מהצלחות ארוכות טווח, זכור שלציון שלך בקורס זה יש השפעה על ה- GPA הכולל שלך. ה- GPA שלך ישפיע על תוכניות ההשכלה הגבוהה אליה אתה מתקבל, על אפשרויות התמחות, על אפשרויות עבודה ועל סיום הלימודים שלך.
  • אם אתה מונע יותר על ידי סיפוק מיידי, או לטווח קצר, השתמש בפריטים קטנים כדי לתגמל את עצמך. לדוגמה, אם אתה מקדיש שעה אחת ללימוד הנושא שאתה לא אוהב אתה יכול לתגמל את עצמך בחמש עשרה דקות של גלישה באינטרנט.
  • כאשר אתה מתחיל להרגיש מתוסכל מהנושא, כדאי להזכיר לעצמך שלהצלחה שלך בקורס זה יהיו השלכות חיוביות בהמשך.
 3. 3
  העדיפו עדיפות את לוח הזמנים שלכם. כאשר אנו לא אוהבים נושא, זה יכול להיות מפתה להתעלם מהבעיה ולהימנע מעבודה בנושא. העדיפו עדיפות ללמוד את הנושא שאתם לא אוהבים או שמתקשים בו יותר מאשר נושאים שבאים לכם באופן טבעי.
  • השלם תמיד את שיעורי הבית שלך. שיעורי בית הם דרך נהדרת לבחון את הידע שלך בנושא ולאמוד את יכולתך להשתמש במושגים מסוימים.
  • השתתף בדיונים בכיתה ובמהלך השיעורים. עיסוק פעיל בנושא יכול לעזור לך להתמודד עם חוסר אהבתך ולהבין עם אילו מושגים אתה מתקשה.
תוכלו לשנות את הגישה שלכם ללמוד וללמוד את הנושא
על ידי התמקדות בהיבטים החיוביים של הנושא, תוכלו לשנות את הגישה שלכם ללמוד וללמוד את הנושא.

טיפים

 • לבקש עזרה. אם אתה מתקשה ללמוד מושג מסוים או מתקשה בפרק ספרי לימוד, בקש מהמדריך שלך עזרה והבהרה.

אזהרות

 • הימנע מדילוג על הכיתה, לא ממילוי מטלות או מלהשים לב בכיתה. זה יכול להחמיר את הבעיה.
 • בגידות במשימות או בבחינות שלך לעולם אינן רעיון טוב ואתה יכול להתמודד עם השלכות קשות אם תיתפס.

שאלות ותשובות

 • מה אני עושה אם אני נורא בנושא, גם אם אני לומד ומנסה בכל כוחי?
  בקש עזרה ממישהו. אתה יכול לשאול את ההורים שלך, את המורה שלך או מישהו אחר שעשוי להבין את הנושא.
 • מה אם לנושא הזה אין שום קשר למה שאני רוצה להיות בעתיד?
  רק עשה את המיטב שביכולתך. אם מה שאתה רוצה לעשות בעתיד כרוך בלימודים במכללה, בתי הספר שאתה פונה אליהם יראו את ממוצע הציונים שלך כמכלול, כלומר חשוב לעשות טוב בכל כיתה.
 • אני בחטיבת ביניים ושונאת את כיתת העברית שלי. האם יש לך עצה אחרת בשבילי?
  נסו לדבר בשפה בבית, עם קרובי משפחה או עם חברים / חברים לכיתה. שיחה היא תמיד המפתח ללימוד שפה זרה, מכיוון שאם אינך דובר את השפה כראוי אז אין שום תועלת בניסיון להיות טוב יותר בדקדוק בכתיבה או במשימות האזנה. אתה יכול גם לשאול את המורה שלך מה אתה יכול לעשות כדי לשפר.
 • מה עלי לעשות אם אני רוצה לשנות את הנושא השנוא ביותר שלי, אבל ההורים שלי אמרו לא?
  אם ההורים שלך מתעקשים על זה, הנושא כנראה די חשוב. פשוט עשו כמיטב יכולתכם וזכרו שלא תצטרכו ללמוד נושא זה לנצח. תעבור את זה, וכנראה תלמד משהו שימושי, גם אם זה לא נראה ככה.
 • כיצד אוכל ללמוד נושא שאני שונא במהירות?
  לכל אחד דרכי לימוד שונות, אך במקרה שלי אני מרגיש חדור מוטיבציה אם אתייחס לעצמי לאחר שלמדתי לפחות פרק אחד. הפינוק שלך יכול להיות ממתקים, צ'יפס, בילוי מה במשחק וידאו וכו ', כל מה שתרצה!
 • כיצד אוכל לשפר את יכולתי להתמקד בלימודים?
  הזמן את עצמך (השתמש בשעון עצר) למשך זמן מסוים ורק כשזה מסתיים אתה מקבל הפסקה של 20 דקות ואז ללמוד עוד. הסר את כל הסחות הדעת (למשל, הטלפון שלך) או למד עם קבוצה שתעזור לך.
 • אני לא אוהב את המדריך שלי מכיוון שהוא / היא לא יודעים שום דבר על הנושא. מה עליי לעשות?
  אתה יכול לעשות מחקר ולנסות ללמוד את הנושא בעצמך, אתה יכול לשכור מורה שיעזור לך, או שאתה יכול לדבר עם המנהל או עם מישהו אחר בהנהלת בית הספר וליידע אותם מה אתה מרגיש לגבי המדריך הזה ולמה. יתכן שהם יוכלו להעביר אותך למעמד אחר.
 • מה עלי לעשות אם הנושא נמצא בשפה שאני בקושי יכול להבין?
  זה נשמע כאילו אתה לוקח שיעור בשפה זרה שבו המורה שלך מדבר אך ורק בשפה זו. יכול להיות שאתה מתקדם מדי ברמה להבנת השפה שלך. מומלץ לדבר עם המורה שלך ולעבוד יחד כדי להחליט איזו רמת כיתה מתאימה לך ביותר.

תגובות (4)

 • angelinepouros
  זה עזר לי מאוד להתרכז בלימודי חברה, כיוון שנהגתי לשנוא את זה מאוד.
 • john76
  כל כך מועיל. אני צריך ללמוד לגמר כיתה 8 בצרפתית ואני אפילו לא יודע צמידה בסיסית.
 • joecarter
  מאמר זה גרם לי להרגיש כל כך חיובי והראה לי את הדרכים לשפר וליהנות מהנושא ששנאתי כל כך הרבה זמן.
 • pierce69
  כל המדריכים טובים עבורי. זה במיוחד היה טוב מכיוון שאני רואה עכשיו כמה דברים שאני יכול לעשות טוב יותר, וזה באמת יעזור לי בעתיד.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail