איך לפתח תשוקה ללמידה?

לא תפתח תשוקה ללמוד אם החברים שלך כל הזמן עושים לך צחוק או מכנים אותך "חנון" כי אתה מעוניין ללמוד
לא תפתח תשוקה ללמוד אם החברים שלך כל הזמן עושים לך צחוק או מכנים אותך "חנון" כי אתה מעוניין ללמוד.

אם אתה בעל ראש פתוח וסקרן לגבי העולם סביבך, אפשר ללמוד כל יום משהו חדש ולעולם לא להפסיק לצמוח. אתה מתלהב מללמוד כשאתה יוצר קשר רגשי עם הנושא שאתה לומד. להתמודד עם פעילויות יצירה היא אחת הדרכים להתעניין יותר בנושא ולפתח תשוקה ללמידה.

שיטה 1 מתוך 3: יצירת קשרים רגשיים

 1. 1
  חבר נושאים שונים לתחומי העניין שלך. אם כבר יש לך עניין בדבר אחד, חפש דרכים לחבר אותו לנושאים או לדיסציפלינות אחרות. אם אתה יכול לקשר משהו חדש למשהו אחר שאתה כבר אוהב, תחומי העניין שלך יתרחבו.
  • לדוגמא, נניח שאתה מעוניין ליצור סרטים, והתחלת ללמוד צילום. העניין שלך במצלמות ובצילום מתייחס לגיאומטריה, ולמידה על דפוסים ונוסחאות גיאומטריות תאפשר לך למסגר תמונות טובות יותר.
 2. 2
  קשר את הידע לחיים שלך. אתה תהיה נלהב יותר מהלמידה אם תמצא דרך שבה מה הלמידה שלך מתחבר ישירות לחיים שלך. תרצה ללמוד עוד אם תוכל למצוא דרך מעשית להשתמש בידע שצברת.
  • לדוגמה, אולי לא כל כך עניין בך ללמוד מתמטיקה. אבל אם אתה מוצא דרך להתייחס לעקרונות אתם לומדים ב שיעור מתמטיקה כדי שלך הספורט האהוב, עכשיו יש לך סיבה לשנן את כל הנוסחאות האלה.
 3. 3
  הקף את עצמך באנשים חיוביים. סביר יותר שתתעניין במשהו אם גם החברים שלך מעוניינים באותו דבר, או אם הם מעודדים ותומכים בתחומי העניין שלך. כדי לפתח תשוקה ללמידה, התיידד עם אנשים אחרים שאוהבים ללמוד.
  • אם יש אנשים סביבך שמרתיעים אותך להמשיך את התשוקות שלך, התרחק מהם במידת האפשר או נסה לסגור אותם. לא תפתח תשוקה ללמוד אם החברים שלך כל הזמן עושים לך צחוק או מכנים אותך "חנון" כי אתה מעוניין ללמוד.
  • אחרים שגם הם נלהבים מלמידה יכולים לעזור להניע אותך ללמוד יותר וליישם את הידע שלך בדרכים חדשניות. כדאי להצטרף למועדון או קבוצת אינטרסים המוקדשת ללמוד על נושא או תחום מסוים. תוכלו למצוא קבוצות אלה באופן מקוון ודרך מדיה חברתית.
  להתמודד עם פעילויות יצירה היא אחת הדרכים להתעניין יותר בנושא ולפתח תשוקה ללמידה
  להתמודד עם פעילויות יצירה היא אחת הדרכים להתעניין יותר בנושא ולפתח תשוקה ללמידה.
 4. 4
  השתלט על תהליך הלמידה שלך. לא סביר שתפתח תשוקה ללמוד אם מישהו אחר מכריח או דורש ממך ללמוד מידע מסוים. ככל שיש לך יותר בחירה, כך יש יותר מקום לתשוקה לגדול.
  • אם אתה בבית ספר, סביר להניח שאין לך שליטה רבה במה שאתה יכול או לא יכול ללמוד. במערכת החינוך תצטרך בפרט בנושאים ומידע שאתה צריך ללמוד כדי לעבור הלאה לשלב הבא הכיתה או בוגר. זה לא אומר שאתה לא יכול גם ללמוד לבד.
  • לדוגמא, נניח שאתה לומד על מלכים בריטים בשיעור היסטוריה, ומתעניין במלכה ויקטוריה. חקרו את המלכה ויקטוריה בזמן שלכם, או שאלו את המורה שלכם האם אתם יכולים לעשות עליה פרויקט מיוחד.
 5. 5
  שוחח עם אנשים שחולקים את תחומי העניין שלך. אנשים אחרים שיש להם תחומי עניין דומים לשלך יכולים לחזק ולעודד את התשוקה שלך ללמידה. שוחחו על נושאים בעלי עניין הדדי ובקשו משאבים ומידע נוסף.
  • שיחה עם מומחה יכולה גם לעודד את התשוקה שלך ללמוד. עבור למוזיאון, מרכז למידה או אירוע המוקדש לנושא המעורר את העניין שלך. דבר עם האנשים שעובדים שם.
  • מתנדבים בארגונים ללא מטרות רווח יכולים גם לעזור לכם לפתח תשוקה ללמידה. הם נלהבים ממה שהם עושים, והתשוקה הזו יכולה להיות מדבקת.

שיטה 2 מתוך 3: טיפוח יצירתיות

 1. 1
  טיפח דמיון. היכולת לחשוב בצורה יצירתית ולדמיין סיפורים או תמונות שונות על משהו יכולה לעזור לך לפתח תשוקה ללמידה. העיסוק בצד היצירתי של המוח שלך גורם לך להיות מוטיבציה ללמוד עוד.
  • גם אם אתה חושב שרעיון נשמע מטופש או נראה כמו הסחת דעת, הרשה לעצמך להמשיך בו. אם יש לך זמן מוגבל, השתמש בטיימר. הגדירו אותו למספר דקות והרשו לעצמכם לחקור את הרעיון. כאשר הטיימר יחזור, תוכלו לחזור למשימה.
  • כשאתה מדמיין תרחישים שונים, אתה עוסק ישירות בנושא ומסתכל עליו מזווית אחרת, שיכולה לפתוח הזדמנויות למידה חדשות.
 2. 2
  עודדו ניסויים וגישות חלופיות. יהיה לך הרבה יותר מעוניין ללמוד אם תהיה לך הזדמנות לנסות שיטות שונות לפתרון אותה בעיה.
  • גילוי פיתרון בעצמך באמצעות ניסוי וטעייה מעניק לך בעלות מסוימת על תהליך הלמידה. כשתמצא את הפתרון, תהיה לך תחושת הישג שלא תהיה לך אם רק תשנן בעל פה פיתרון שמופיע בספר.
  • תחושת ההישג שאתה מקבל מגילוי פיתרון לבעיה יכולה להניע אותך ולתת לך ביטחון לנסות לפתור בעיות קשות יותר. המוטיבציה והביטחון יעזרו לך לפתח תשוקה ללמידה מכיוון שתראה בלמידה משהו שאתה טוב בו.
 3. 3
  ליצור הזדמנות לחדשנות. אחת הדרכים לפתח תשוקה ללמידה היא לנסות ליישם את הדברים שלמדת בנסיבות שונות, או לנסות למצוא דרך חדשה לעשות משהו אם הדרך הישנה מבלבלת או לא יעילה.
  • חפש סביבך הזדמנויות לשיפור משימות או פרויקטים שונים. סיעור מוחות של קיצורי דרך שונים או "פריצות" יכול לעורר את העניין שלך בלמידה וכן להגדיל את התפוקה שלך.
  • אם אתה מעוניין בתחום מסוים, תוכל למצוא מועדונים או קבוצות שיש להם תחרויות כדי לטפח חדשנות בתחום זה. לדוגמא, אם אתם עוסקים בקבוצות קידוד, תוכלו להצטרף לאחת מקבוצות הקידוד התחרותיות הרבות.
  המוטיבציה והביטחון יעזרו לך לפתח תשוקה ללמידה מכיוון שתראה בלמידה משהו שאתה טוב בו
  המוטיבציה והביטחון יעזרו לך לפתח תשוקה ללמידה מכיוון שתראה בלמידה משהו שאתה טוב בו.
 4. 4
  הקדישו זמן ליצירה. עבד אחר עיסוקים יצירתיים או אמנותיים בחיי היומיום שלך, כך שאתה מבלה באופן קבוע במרחב יצירתי יומיים או שלושה בשבוע. מצא משהו שאתה נהנה והתחייב לתרגול קבוע.
  • אם יש לך ניסיון מוגבל באומנויות, כדאי לך ללמוד בשיעור אם תוכל למצוא אחד שאתה אוהב באזור שלך. שיעורי היכרות עם ציור, כלי חרס או שירה יכולים לעזור להזרמת המיצים היצירתיים שלך. תוכלו לפגוש גם אנשים יצירתיים אחרים שיכולים לעזור לעורר את התשוקה שלכם ללמידה.
 5. 5
  השתמש בשיתוף פעולה כדי להרחיב את האופקים שלך. כשאתה משתף פעולה עם מישהו אחר בפרויקט, אתה יכול ללמוד דרכים חדשות לעשות משהו. עבודה משותפת ומציאת פשרות מרחיבה את דעתך לרעיונות ואפשרויות חדשות.
  • כשאתה עובד עם מישהו אחר, שאל אותו המון שאלות כדי שתבין מה הם עושים ולמה. השיחה תעזור לשניכם לעסוק באופן פעיל בתהליך.
  • להבין מדוע הגישה של מישהו לבעיה שונה משלך עוזרת לך לראות את הבעיה מזווית אחרת. כאשר אתה מסתכל על בעיה או שאלה אחרת, חשיפה זו תפתח את דעתך לדרכים אחרות לחשוב עליה.

שיטה 3 מתוך 3: לשמור על למידה מרגשת

 1. 1
  הגבירו את הקושי בהדרגה. ברגע שאתה כבר יודע משהו, זה יכול להיות משעמם באופן מוחשי להמשיך ולעבור על אותו מידע. לאורך זמן, השעמום הזה יפחית את העניין שלך ללמוד עוד משהו על הנושא.
  • ברגע שיש לך דבר אחד למטה, עבור למשהו קצת יותר קשה שבונה על הידע המקורי הזה. לשלוט בזה, ואז לעבור לנושאים או בעיות קשים יותר ויותר.
  • אם בסופו של דבר אתה עובד על משהו קשה מדי, האט את הקצב והקדיש את הזמן שלך. עבוד על זה קצת כל פעם, ושלב את הידע שכבר יש לך, כדי שלא תסתבך או תתסכל יותר מדי.
 2. 2
  לעבוד בקצב שלך. אנשים שונים לומדים בדרכים שונות ובמהירויות שונות. אמנם תחרות בריאה יכולה להניע אותך, אבל זה לא אומר שאם לוקח לך יותר זמן להשיג משהו ממישהו אחר, זה אומר שהם טובים ממך.
  • אם אתה עובד על משהו קשה מדי עבורך ומתסכל, זה ירתיע אותך להמשיך ללמוד ולצמוח באותו נושא או תחום. במקום זאת, פרקו בעיות גדולות יותר לנתחים קטנים יותר בהם תוכלו להתמודד ללא מאמץ רב.
 3. 3
  השתמש בהומור ובמשחק. אם הלמידה מרגישה לך יותר כמו משחק מאשר עבודה, אתה תיהנה מתהליך הלמידה. אל תהסס לצחוק מבדיחה או אנקדוטה משעשעת, או לעסוק בפעילויות מהנות הקשורות לנושא שאתה לומד עליו.
  • הומור יכול להיות יעיל במיוחד כשאתה לומד על נושא יבש במיוחד. זה יכול גם לעזור לך לשנן ביתר קלות עובדות שאתה צריך לדעת. לדוגמה, אתה יכול ליצור לימריק מצחיק כדי לזכור מושג מכלכלה.
  תפתח תשוקה אליה - אבל כדי ללמוד להיות מרגש
  אם אתה מוצא למידה מרגשת, תפתח תשוקה אליה - אבל כדי ללמוד להיות מרגש, זה צריך להיות משהו שאתה מוצא מהנה.
 4. 4
  בצע פעילויות מעשיות. מוזיאונים וספריות מקיימים לעיתים קרובות פעילויות וזמני משחק מעשיים בכדי לגרום לילדים ומבוגרים להתעניין בנושא זה. אתה יכול גם למצוא ערכות חינוכיות באופן מקוון או בחנויות.
  • לדוגמה, תוכלו להשתמש במים ובקרח כדי ללמוד על תזוזת מים ומחזור המים. מחממים מים במיכל סגור כדי ללמוד על אדי מים ועיבוי.
  • זכור את הבטיחות, במיוחד בעת ניסויים מדעיים בבית.
 5. 5
  התמקדו בכיף. במקום לבחון כמה קשה משהו יהיה, או כמה עבודה זה כרוך, התבונן בהיבטים המשעשעים יותר. אם אתה מוצא למידה מרגשת, תפתח תשוקה אליה - אבל כדי ללמוד להיות מרגש, זה צריך להיות משהו שאתה מוצא מהנה.
  • הפוך את תהליך הלמידה למהנה וחשוב שתהליך זה חשוב ומשמעותי כשלעצמו. נסה לא להסתכל על למידה כצורך פשוט לדעת עובדות מסוימות כדי שתוכל לבצע ביצועים טובים במבחן.

תגובות (2)

 • llind
  הייתי צריך לנאום באסיפת בית הספר. לא ידעתי באיזה נושא עלי להעביר. מצאתי נושא זה ותוצאה של נושא זה בדף זה. המורה שלי שיבחה אותי באסיפה על כך שנשא נאום מצוין. תודה רבה לך.
 • willallen
  יש לי ספר זיכרונות אחד שפורסם בעצמי, אבל אני רוצה לכתוב יותר חיובי. שמתי לב לתשוקה שלי לעבודה. מאמר זה היה מגף טוב במכנסיים להתקדם. תודה. בגיל 77 אני לא זקן מכדי לחלום.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail