כיצד לעקוב אחר Echidnas?

כאשר יש נמלים וטרמיטים בשפע
באופן כללי, כאשר יש נמלים וטרמיטים בשפע, עשויות להיות שם גם אכידנות.

כישורי מעקב הם משהו שכל חניך וחובב טבע אמיץ צריך לדעת על מנת למצוא את בעלי החיים האהובים עליהם למקום תצפית או צילום. Echidnas הם בעלי חיים שנמצאים באוסטרליה (כולל טסמניה) ובגינאה החדשה. הם בסדר המונוטרמי, אחד משני היונקים שנותרו ללדת על ידי הטלת ביצה ולא צעירה (הפלטיפוס הוא השני). הם חיות בודדות, ולמצוא אחד כשיוצאים לבלות בחוץ הוא לא אופייני, ולכן זה עוזר לדעת אילו סימנים צריך לחפש אם אתה נמצא אי פעם באזור אכידנה.

שיטה 1 מתוך 3: מיקום echidnas

 1. 1
  להיות במקום הנכון. ברור שאכיפות לא מסתובבות ברחובות הפרברים. הם בעלי חיים ביישניים ושקטים, ובית הגידול המועדף עליהם נע בין יערות גשם, אלפיניים למחצה מדברית, הרחק מאזורים בנויים. באופן כללי, כאשר יש נמלים וטרמיטים בשפע, עשויות להיות שם גם אכידנות. ישנם ארבעה מינים ידועים של אכידנות:
  • האכידנה קצרת המקור (שנמצאה באוסטרליה ובגינאה החדשה); באוסטרליה, הם מאוד מסתגלים וחיים ממדבר סימפסון ועד השלג האלפיני.
  • האכידנה המערבית ארוכת המקור, האכסדרה הארוכה-מקורית של סר דייוויד והאכידנה המזרחית הארוכה-מקורית (כולם בגינאה החדשה). (אין תמונות כרגע).
 2. 2
  בחלק מהמקומות תמצאו שלטי דרכים המצביעים על קיפודים. אלה הם בדרך כלל פורסם על הדרך, כדי להזהיר נהגים להאט להימנע מפגיעה בהם בעת חציית הכביש. זה אינדיקטור טוב לכך שאתה נמצא באזור בו ניתן להבחין באכדות.

שיטה 2 מתוך 3: סימני אכידנות באזור

 1. 1
  חפש סימני חפירה. בכל מקום שתמצאו קני נמלים או טרמיטים, אם יש סימנים של חפירה סביב או בתוך הקנים, כנראה שמצאתם אזור בו האכידנות נמצאות.
 2. 2
  בדוק את קליפת העצים שנפלו באזור. Echidnas נוטים לקרוע את הקליפה ברצועות ארוכות, בדרך כלל מבולי עץ.
 3. 3
  חפש שריטות על הקרקע. אגידנות שמשתמשות בהן למציאת נמלים או טרמיטים עשויות לחפור במקומות שאינם קיני נמלים או טרמיטים. עם זאת, הם לא אוכלים רק נמלים וטרמיטים. הם שמחים למדי לאכול יצורים אחרים כמו תולעי אדמה, חיפושיות וזחלי עש, ולכן הצנפה עם טפריהם החדים עלולה להתרחש בכל מקום.
זה אינדיקטור טוב לכך שאתה נמצא באזור בו ניתן להבחין באכדות
זה אינדיקטור טוב לכך שאתה נמצא באזור בו ניתן להבחין באכדות.

שיטה 3 מתוך 3: אם אתה מזהה אכידנה

 1. 1
  שים לב שחיות הבר המקומיות מוגנות באוסטרליה. צלמו והתבוננו מרחוק. אל תנסה להפריע לאכידנה בשום צורה שהיא.
  • שמור על שתיקה ונסה לא לזוז יותר מדי מחשש להתריע על האכידנה לנוכחותך. ידוע כי אגידנות שוכבות על תלוליות נמלים כשהלשון שלהן בחוץ במשך שעות, ולוכדת נמלים שהולכות על הלשון.
  • אם יתמזל מזלך, ייתכן שתראה את האכידנה המחפשת נמלים או טרמיטים, מנסה לשרוט את עצמה, אוכלת או הולכת על פעולותיה היומיומיות. אם האכידנה ננשכת על ידי נמלה, היא תתגלגל ותגרד כדי לנסות להסיר נמלים.
 2. 2
  צפו בתגובה של אכידנה מודעת. ברגע שאכידנה הופכת להיות מודעת אליך, או מופרעת ממך, היא תשתמש בחפירה כלפי מטה אנכית. זה ייפסק כשהוא קבור למחצה, מכיוון שזה כמעט בלתי אפשרי לעקור אכינדה קבורה כל כך (ואפילו לא לנסות).

טיפים

 • האם ידעת? תינוקות של האכידנה מכונים "פוגלים".
 • לאכידנה הבוגרת יש מעט אויבים. לעתים קרובות אכילות צעירות נאכלות על ידי דינגו, שועלים, נחשים וגואנות.
 • Echidnas נקראים לפעמים נמלים קוצניים. עם זאת, הם אינם קשורים ישירות לחממות נמלים במקומות אחרים בעולם - הם יונקים וזה קרוב ככל שהיחסים מתקרבים!
 • אם טמפרטורת הסביבה קרה, האכידנה תרדמה למשך כל חודש עד שישה שבועות.
 • במהלך החיזור, גברים מפיצים ריח חריף. עונת ההזדווגות היא בחורף, בסביבות מאי עד ספטמבר, בהתאם לשינויים המקומיים.
עליהן לשמור על ביטחון בתוך משהו כמו חתול או מנשא לכלבים
לאור יכולת הטיפוס המצוינת של אכידנות, עליהן לשמור על ביטחון בתוך משהו כמו חתול או מנשא לכלבים, מרופדות היטב במגבות.

אזהרות

 • אם אתה מוצא אכידנה חולה או פצועה, טפל בזה בזהירות רבה אם אתה לוקח אותה לווטרינר. אם אתה צריך להסיר אותו, חופרים בידיים הרחק מהמקום בו הוא מתקרב בהדרגה. לבש כפפות עור חזקות כדי להרים או שמדובר במגבת עבה. לאור יכולת הטיפוס המצוינת של אכידנות, עליהן לשמור על ביטחון בתוך משהו כמו חתול או מנשא לכלבים, מרופדות היטב במגבות. אם חם, הוסיפו גם שקיות קרח בכדי לשמור על קרירותו.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך להיות מומחה לזאב?
 2. איך בונים גדר צבאים?
 3. איך לתפוס שועל?
 4. איך לשרוד מתקפת נמר?
 5. איך לספר ליגואר מנמר?
 6. איך להבדיל בין צ'יטה ונמר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail