כיצד להשתמש במד חום זכוכית?

חפש קצה מעוגל על מדחום פי הטבעת או קצה צר וארוך יותר עבור מדחום בעל פה
חפש קצה מעוגל על מדחום פי הטבעת או קצה צר וארוך יותר עבור מדחום בעל פה.

בעבר היו מדחומי זכוכית נפוצים, אך כיום נפוצים יותר סוגים שונים של מדחומים דיגיטליים. אם יש לך ברירה, עדיף להשתמש במד חום ללא זכוכית. מדחומי זכוכית עלולים להישבר ולגרום לאדם לפציעה, ובחלקם יש כספית, שהיא רעילה; במיוחד אלה שאינם מכילים כספית אינם מומלצים. עם זאת, אם מדחום זכוכית הוא האפשרות היחידה שלך, פשוט נקט באמצעי זהירות כדי לוודא שהוא בטוח.

שיטה 1 מתוך 3: הכנת המדחום

 1. 1
  בחר מדחום זכוכית ללא כספית. אם יש לך אפשרות, מדחום זכוכית שאינו כספית הוא בטוח יותר. זה צריך לומר על האריזה אם הוא מכיל כספית או לא, אז קרא את זה בעיון.
  • מדחום שאינו כספית בטוח יותר מכיוון שהוא אינו יכול לדלוף כספית. עם זאת, כל עוד אתה בודק את המדחום כדי לוודא שאין סדקים או נזילות, מדחום כספית צריך להיות גם בטוח.
 2. 2
  בחר בין מדחום פי הטבעת או הפה. למדחומים אלה יש טיפים שונים שיעשו את זה יותר נוח לאדם או לילד הטמפרטורה שאתה לוקח. חפש קצה מעוגל על מדחום פי הטבעת או קצה צר וארוך יותר עבור מדחום בעל פה.
  • לעתים קרובות הם מקודדים בצבע בצד השני, אדומים לאנאלי וירוקים לפה.
  • אתה יכול גם לקרוא את האריזה כדי לגלות איזה סוג יש לך.
 3. 3
  נקה את המדחום במים וסבון. השתמש במים צוננים ובכל סוג של סבון ידיים או סבון כלים ושפשף אותם מעלה ומטה על המדחום כדי לנקות אותם. שטפו אותו ביסודיות מתחת למים זורמים כדי להיפטר משאריות סבון.
  • אל תשתמש במים חמים, מכיוון שאתה עלול לקרוע את המדחום.
  • אתה יכול גם לנקות את המדחום על ידי ניגוב יסודי עם אלכוהול משפשף ואז שטיפה.
  אם מדחום זכוכית הוא האפשרות היחידה שלך
  עם זאת, אם מדחום זכוכית הוא האפשרות היחידה שלך, פשוט נקט באמצעי זהירות כדי לוודא שהוא בטוח.
 4. 4
  נענע את המדחום כדי להוריד את הטמפרטורה. מדחומי זכוכית לא תמיד מאפסים את עצמם אחרי שאתה לוקח טמפרטורה. תפוס אותו בקצה הרחק מהקצה והנף את המדחום קדימה ואחורה. בדוק כדי לוודא שהוא יורד מתחת ל -96, -13°C לפחות (36,0°C); זה צריך להיות תחת ממוצע טמפרטורת הגוף.

שיטה 2 מתוך 3: הכנס את המדחום במקום המתאים

 1. 1
  קח טמפרטורת פי הטבעת אם האדם מתחת לגיל 5. משמנים את הקצה במעט ג'לי נפט. הניחו את הילד על הגב עם הרגליים למעלה. דחף את הקצה בעדינות אל פי הטבעת ונכנס כ- 0,5 עד 2,50 ס"מ (1,3 עד 2,5 ס"מ) פנימה. לעולם אל תכריח אותו פנימה אם הוא מרגיש חסום. החזק אותו במקום כל הזמן שאתה לוקח את הקריאה, מכיוון שאתה לא רוצה להעמיק בגופם.
  • החזיקו את התינוק או הילד בשקט כדי שהמדחום לא יישבר.
  • ילדים עשויים לנגוס במד חום אם זה בפה שלהם, מה שמוביל לשברי זכוכית וכספית בפה, ולכן אתה לא צריך להניח מדחום זכוכית בפה. בנוסף, טמפרטורת פי הטבעת היא המדויקת ביותר לילדים.
 2. 2
  הנח את המדחום מתחת לבית השחי כדי לקבל דרך פשוטה יותר לטמפרטורת הילד. עבור סוג זה, השתמש במד חום בעל פה או פי הטבעת. הרם את זרוע האדם וכוון את המדחום כך שהקצה יהיה ישירות במרכז בית השחי. בקש מהאדם להחזיק את זרועו בחוזקה כנגד גופו.
  • אם הטמפרטורה מעידה על כך שיש לאדם חום, עליך לבדוק זאת שוב בקריאה פי הטבעת או דרך הפה, בהתאם לגיל האדם, מכיוון שאלו מדויקים יותר.
 3. 3
  השתמש במד חום בעל פה לילדים מעל גיל 5 ומבוגרים. שים את קצה המדחום מתחת ללשונו של האדם. בקשו מהם להחזיק אותו בזמן שהמדחום מתחמם לטמפרטורת גופם.
  • שיטה זו מדויקת, אך יכול להיות שקשה לילדים מסוימים להחזיק אותה במקום כמו שצריך.
כל עוד אתה בודק את המדחום כדי לוודא שאין סדקים או נזילות
עם זאת, כל עוד אתה בודק את המדחום כדי לוודא שאין סדקים או נזילות, מדחום כספית צריך להיות גם בטוח.

שיטה 3 מתוך 3: הסרת וקריאת המדחום

 1. 1
  השאירו את המדחום במקום למשך הזמן המתאים. משך הזמן תלוי במיקום. אם אתה משתמש במד חום פי הטבעת, 2-3 דקות זה מספיק זמן. בפה או מתחת לבית השחי השאירו את המדחום במקומו למשך 3-4 דקות.
  • נסו לא לנער את המדחום כשאתם שולפים אותו, מכיוון שזה יכול להשפיע על הקריאה.
 2. 2
  החזק את המדחום אופקי כדי שתוכל לקרוא את המספרים. העלו אותו לגובה העיניים כשקצה הנוזל ממש לפניכם. חפש את הקווים הארוכים, המציינים -17°C (-17°C) כל אחד ואת הקווים הקטנים יותר, המציינים 0, -17°C (-17,7°C) כל אחד. קרא את המספר הקרוב ביותר לסוף הנוזל, וספור את השורות הקטנות אם אתה צריך.
  • לדוגמא, אם קצה הנוזל עובר את הסימן הגדול יותר של 38 מעלות צלזיוס (38 מעלות צלזיוס) על ידי שני קווים קטנים יותר, אז הטמפרטורה היא 100, -16 מעלות צלזיוס (38,0 מעלות צלזיוס).
 3. 3
  קבע אם לאדם יש חום. בדרך כלל יש לך או לילדך טמפרטורה אם היא 100, -16 מעלות צלזיוס (38,0 מעלות צלזיוס) כאשר לוקחים אותה בחלחולת, 38 מעלות צלזיוס (38 מעלות צלזיוס) כאשר לוקחים אותה בפה, או 37 מעלות צלזיוס (37°C) כאשר לוקחים אותו מתחת לבית השחי. אלה הטמפרטורות המינימליות לחום.
  • התקשר לרופא אם ילדך מתחת לגיל 3 חודשים וסובל מחום על פי קריאה בחלחולת.
  • אם לילדך יש 3-6 חודשים וטמפרטורה של 39 מעלות צלזיוס (39 מעלות צלזיוס), שוחח עם הרופא שלך, במיוחד אם ילדך מגלה תסמינים אחרים כמו עייפות או ארמומיות. אם זה עולה על 39 מעלות צלזיוס (39 מעלות צלזיוס), פנה לרופא שלך ולא משנה מה.
  • אם לילדך יש טמפרטורה של 39 מעלות צלזיוס (39 מעלות צלזיוס) והיא 6 עד 24 חודשים, התקשר לרופא אם זה נמשך יותר מיממה. כמו כן, התקשר אם ילדך מגלה סימני מחלה אחרים, כגון שיעול או שלשול.
  • אם יש לך ילד מבוגר או מבוגר, גש לרופא לטמפרטורה של 39 מעלות צלזיוס (39 מעלות צלזיוס) ומעלה.
 4. 4
  יש לנקות את המדחום שוב לפני שמניחים אותו. שטפו אותו במים צוננים וסבון, שפשפו את אורך המדחום אך התמקדו במיוחד בקצה. שטוף אותו ביסודיות במים לאחר שתסיים.
  • אם אתה לא מנקה את זה, אתה יכול להציג חיידקים לאדם הבא שמשתמש בו.
ילדים עשויים לנגוס במד חום אם זה בפה שלהם
ילדים עשויים לנגוס במד חום אם זה בפה שלהם, מה שמוביל לשברי זכוכית וכספית בפה, ולכן אתה לא צריך להניח מדחום זכוכית בפה.

טיפים

 • אם ברצונך להיפטר ממד חום כספית ישן, התקשר לבקרת רעל או למחלקת הבריאות המקומית שלך כדי לברר את הדרך הטובה ביותר להיפטר ממנו.

אזהרות

 • בדוק תמיד אם אין סדקים או דליפות במדחום לפני שמשתמשים בו לטמפרטורה.
 • אם מדחום כספית נשבר, התקשר לבקרת רעל למידע נוסף. אם זה לא כספית, זה לא רעיל, כך שתוכלו לנקות אותו עם מגבות נייר.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail