איך להפחית את השימוש באנרגיה בזמן הבישול?

למצוא דרכים להפחית את השימוש באנרגיה בזמן הבישול הוא מאמץ ראוי
בין אם חשבונות השירות שלכם מרקיעים שחקים ובין אם אתם מודאגים מהסביבה, למצוא דרכים להפחית את השימוש באנרגיה בזמן הבישול הוא מאמץ ראוי.

בין אם חשבונות השירות שלכם מרקיעים שחקים ובין אם אתם מודאגים מהסביבה, למצוא דרכים להפחית את השימוש באנרגיה בזמן הבישול הוא מאמץ ראוי. ללמוד כיצד להשתמש במכשירים שלך ביעילות, לרכוש מכשירים קטנים יותר ולהיות ערני לצריכת אנרגיה - כל אלה דרכים פשוטות לוודא שאתה חוסך כסף (וזמן!) במטבח.

שיטה 1 מתוך 3: שימוש יעיל במכשירי החשמל שלך

 1. 1
  פתח את המקרר או את דלת התנור רק במידת הצורך. השארת דלת המקרר פתוחה מאפשרת לאוויר הקר לצאת, כלומר המקרר שלך צריך לעבוד קשה יותר כדי לשמור על הטמפרטורה הפנימית שלו. כמו כן, נסו לזכור שמאכלים בתנור יתבשלו במהירות ובאופן שווה יותר אם תוכלו להימנע מפתיחת דלת התנור שוב ושוב כדי לבדוק את האוכל.
  • נסה לשלוף את כל מה שאתה צריך מהמקרר בבת אחת.
  • השתמש בטיימר לתנור לעזרה בחימום מראש, בדיקת האוכל שלך וזכור לכבות את התנור.
 2. 2
  הפשר מזון קפוא במקרר. לשים פריטים קפואים במקרר להפשרה זה בטוח יותר מאשר להפשיר אותם על השיש. מזון קפוא עוזר גם לשמור על פנים המקרר שלכם נעים וקריר כשהקור מחלחל לאוויר שמסביב.
  • הפשרת מזונות כמו בשר או קדירות לאורך כל הדרך תפחית את זמן הבישול שלהם ברגע שתהיה מוכן להתחיל.
 3. 3
  התאם את גודל הסיר לאלמנט הכיריים. אם אתה משתמש רק בסיר קטן לבישול, הניח אותו על המבער הקטן ביותר. שימוש במבער גדול יותר יאפשר חום לברוח לחדר, ולא מבשל את האוכל שלך מהר יותר.
  קומקום חשמלי יכול לחסוך זמן ואנרגיה מכיוון שהם מתחממים מהר מאוד
  אם אתה מרתיח מים כל יום, קומקום חשמלי יכול לחסוך זמן ואנרגיה מכיוון שהם מתחממים מהר מאוד.
 4. 4
  בצע אופטימיזציה לתנור שחומם מראש על ידי בישול של כמה פריטים ברצף. זה יכול להיות מועיל במיוחד במהלך החגים או אם אתה נהנה לאפות מנות גדולות של פשטידות או עוגיות. ניתן גם לכבות את התנור לפני תום זמן הבישול שצוין; החום הנותר ימשיך לבשל את האוכל מספר דקות.
 5. 5
  השתמש במכסה כאשר רותחים סיר מים. זה ירתח מהר יותר ככה, וישמור על חום אדים לברוח למטבח שלך. אם אתה מרתיח מים כל יום, קומקום חשמלי יכול לחסוך זמן ואנרגיה מכיוון שהם מתחממים מהר מאוד.
 6. 6
  נסה לבשל בסיר אחד. לשם מהירות ונוחות, אנשים רבים מנסים לבשל ארוחות בהן ניתן לבשל את כל החומרים בסיר אחד. מרקים, מנות פסטה ומנות על בסיס אורז הם דוגמאות נהדרות למתכונים שניתן להכין בעזרת סיר אחד בלבד. זה עשוי לדרוש בישול בשלבים, כלומר השחמת הבשר, הרתחת הפסטה, ואז לבסוף שילוב של כל המרכיבים בסיר כדי לסיים את הבישול יחד.
 7. 7
  שים מרקים ותבשילים על הרתיחה. לאחר שהסיר שלך הגיע לנקודת הרתיחה, הורדת החום תחסוך אנרגיה בכך שתאפשר לחום הכלוא בתוך הסיר לבצע את רוב הבישול.
  • השארת המרק לרתיחה מגדילה את האפשרות של מזון צורב בתחתית הסיר, כך שהורדת החום יכולה להיות יותר מתועלת אחת.
  הפשרת מזונות כמו בשר או קדירות לאורך כל הדרך תפחית את זמן הבישול שלהם ברגע שתהיה מוכן להתחיל
  הפשרת מזונות כמו בשר או קדירות לאורך כל הדרך תפחית את זמן הבישול שלהם ברגע שתהיה מוכן להתחיל.
 8. 8
  השתמש בגריל פחמים בחוץ. בישול בחיק הטבע הוא בילוי נהדר בקיץ, אך ניתן לצלות כל השנה אם מזג האוויר מאפשר זאת. בישול על אש פתוחה או גריל פחמים לא יוסיף שקל לחשבונות האנרגיה שלכם, ותוכלו לבשל כמויות גדולות של אוכל לשימוש לאורך כל השבוע.

שיטה 2 מתוך 3: רכישת מכשירים קטנים יותר

 1. 1
  רכשו תנור טוסטר או מיקרוגל. מכשירים קטנים אלה משתמשים פחות באנרגיה באופן כללי, ולעתים קרובות הם מהירים יותר מבישול בתנור או בכיריים. מזונות ארוזים מראש רבים מגיעים עם הוראות לתנור טוסטר או מיקרוגל, מה שמקל ומהיר ללמוד כיצד להשתמש בכלים החדשים בצורה הטובה ביותר. בחרו מיקרוגל על פי הצרכים שלכם.
 2. 2
  השתמש בסיר לחץ. אם אתה רוצה יעילות מקסימאלית, רכש סיר לחץ. סיר לחץ הוא מכשיר לשיש שתופס מקום מועט מאוד, והמזונות שלכם יתבשלו בכ- 0,33 זמן השימוש בתנור או בכיריים. תלוי בגודל סיר הלחץ שלכם, תוכלו להכין מנות גדולות של מרקים או תבשילים שיימשכו מספר ארוחות.
 3. 3
  בנה תנור סולארי. תנורי השמש קטנים, ניידים וקלים לבנייה. שימוש בתנור סולארי יכול להיות פעילות מהנה בשעות היום לעשות עם הילדים, ושימוש בחום השמש הוא בחינם. חומרים זולים וניתן להשתמש בתנור הסולארי שלך שוב ושוב.
מכשירים קטנים אלה משתמשים פחות באנרגיה באופן כללי
מכשירים קטנים אלה משתמשים פחות באנרגיה באופן כללי, ולעתים קרובות הם מהירים יותר מבישול בתנור או בכיריים.

שיטה 3 מתוך 3: חיסכון בכסף על ידי עירנות

 1. 1
  כבה את האורות שאינך משתמש בהם. למרות שחשוב שיהיה לכם מספיק אור בזמן בישול או קריאת מתכונים, תוכלו לוודא שכיבוי אורות נוספים (כמו המזווה) לאחר שקיבלתם את מה שאתם צריכים.
 2. 2
  נקו את הכיריים לאחר כל שימוש. ככל שמשטח הבישול נקי יותר, כך הוא יכול להעביר חום למזון בצורה יעילה יותר. כדי להקטין את זמני הבישול הכוללים ולשמור על חשבונות שירות אלה נמוכים, וודא כי מבערי הכיריים והתנור נקיים ונקיים משומן או ממאכלים שרופים.
 3. 3
  התקשר לבעל מקצוע לייעוץ. אם אתה שם לב שהמכשירים שלך לא עובדים בצורה יעילה ככל שיכלו, התקשר לאיש מקצוע. לדוגמה, אם דלת התנור או דלת המקרר שלך לא נסגרים כראוי, זה עשוי להיות תיקון קל. שיפוצניק מקצועי יוכל להראות לכם דרכים לחסוך כסף בתיקונים או לומר לכם אם הגיע הזמן להחליף פריט.
  • שאלו שכן או חבר אם הם יכולים להמליץ על שיפוצניק איכותי. אם יש לך הסתייגויות מכניסת זר לביתך, המלצה של חבר מהימן שהיה מרוצה משירותם עשויה להפיג את פחדיך.
  • פנה לחנות בה רכשת את מכשירי החשמל שלך. יתכן שיהיה להם שיפוצניק שיעזור לכם.
  • שים לב למספר המותג ומספר הדגם של המכשיר שלך לפני שתתקשר למתקן. מידע זה ניתן למצוא במדריך המצורף למכשיר, או במכשיר עצמו. אם אינך מוצא את המידע הזה, אמור למתקן שאתה לא יודע.
  • תאר את הבעיה בצורה ברורה ופשוטה ככל שתוכל.
  • אם המכשיר שלך שבור באמת ויש להשליך אותו, אתה יכול לשאול את התיקון כיצד להיפטר ממנו ואיך / היכן להחליף אותו.

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל לחסוך אנרגיה בשירותים שלי?
  תוכלו לחסוך באנרגיה באמצעות פחות נייר טואלט והתקנת גופי זרימה נמוכה בביתכם.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail