כיצד לנהל מזון ומים תוך כדי מקלט במקרי חירום?

בתקופות מוגנות ממושכות תצטרכו לנהל את אספקת המים והמזון בכדי להבטיח לכם ולמשפחתכם את האספקה והכמויות הנדרשים
בתקופות מוגנות ממושכות תצטרכו לנהל את אספקת המים והמזון בכדי להבטיח לכם ולמשפחתכם את האספקה והכמויות הנדרשים.

לתפוס מחסה קריטי בעתות אסון. מקלט מקלט מתאים כאשר התנאים מחייבים שתבקש הגנה בביתך, במקום עבודתך או במקום אחר בו אתה נמצא כאשר אסון מתרחש. מחסה מחוץ לאזור המפגע היה לשהות אצל חברים וקרובים, לחפש לינה מסחרית או לשהות במתקן טיפול המוני המופעל על ידי קבוצות סיוע באסון בשיתוף עם הרשויות המקומיות. בתקופות מוגנות ממושכות תצטרכו לנהל את אספקת המים והמזון בכדי להבטיח לכם ולמשפחתכם את האספקה והכמויות הנדרשות. להלן הנחיות כיצד להשיג זאת.

שיטה 1 מתוך 2: ניהול מים

 1. 1
  אפשר לאנשים לשתות לפי צרכיהם. אנשים רבים זקוקים אפילו יותר מהממוצע של חצי ליטר ליום. סכום הפרט הנדרש תלוי על גיל, פעילות גופנית, מצב פיסי, ועונת שנה. לעולם אל תקצוב מים אלא אם כן הורה על ידי הרשויות לעשות זאת. שתו את הכמות שאתם צריכים היום ונסו למצוא עוד למחר. בשום פנים ואופן אסור לאדם לשתות פחות מרבע אחת (ארבע כוסות) מים בכל יום. תוכלו למזער את כמות המים שגופכם זקוק לה על ידי הפחתת הפעילות ושמירה על קור רוח.
 2. 2
  כבה את שסתומי המים הראשיים. יהיה עליך להגן על מקורות המים שכבר נמצאים בביתך מפני זיהום אם אתה שומע דיווחים על מים שבורים או קווי ביוב, או אם גורמים מקומיים מייעצים לך לבעיה. לסגירת מקור המים הנכנס, אתר את השסתום הנכנס והפוך אותו למצב סגור. ודא שאתה ובני משפחה אחרים יודעים כיצד לבצע הליך חשוב זה.
  • כדי להשתמש במים בצינורות שלך, הכניס אוויר לאינסטלציה על ידי הפעלת הברז בביתך ברמה הגבוהה ביותר. כמות מים קטנה תטפטף החוצה. ואז השג מים מהברז הנמוך ביותר בבית.
  • כדי להשתמש במים במיכל המים החמים שלך, ודא שהחשמל או הגז כבוי, ופתח את הניקוז בתחתית המיכל. התחל את זרימת המים על ידי כיבוי שסתום צריכת המים במיכל והפעלת ברז המים החמים. מלא את המכל לפני הפעלת הגז או החשמל. אם הגז מכובה, יהיה צורך באיש מקצוע כדי להפעיל אותו מחדש.
 3. 3
  דע אילו מקורות מים בטוחים ואילו לא.
  • כספת: קוביות קרח מומסות; מים שנוקזו מדוד המים (אם דוד המים לא נפגע); נוזלים מקופסאות שימורים כגון מיצי פירות או ירקות; מים מנוקזים מצינורות.
  • לא בטוח: רדיאטורים; דודי מים חמים (מערכת חימום ביתית); מיטות מים (קוטלי פטריות שנוספו למים או כימיקלים בוויניל עלולים להפוך את המים ללא בטוחים לשימוש); מים מקערת השירותים או מיכל ההדחה; בריכות שחייה וספא (כימיקלים המשמשים להרוג חיידקים מרוכזים מדי לשתייה בטוחה אך יכולים לשמש להיגיינה אישית, לניקוי ולשימושים נלווים).
  התחל את זרימת המים על ידי כיבוי שסתום צריכת המים במיכל והפעלת ברז המים החמים
  התחל את זרימת המים על ידי כיבוי שסתום צריכת המים במיכל והפעלת ברז המים החמים.
 4. 4
  שתו מים שאתם יודעים שלא מזוהמים קודם.
 5. 5
  טפל בכל המים באיכות שאינה ברורה לפני השימוש בהם לשתייה, שטיפת מזון או הכנתם, שטיפת כלים, צחצוח שיניים או ייצור קרח. בנוסף לריח וטעם רע, מים מזוהמים יכולים להכיל מיקרואורגניזמים (חיידקים) הגורמים למחלות כמו דיזנטריה, כולרה, טיפוס הבטן והפטיטיס. אם טיפול במים אינו אפשרי, יש להפסיק לשתות מים חשודים זמן רב ככל האפשר, אך לא להתייבש.

שיטה 2 מתוך 2: ניהול מזון

 1. 1
  הבן כי תברואה הינה חיונית על מנת שחיידקים לא יתפשטו באמצעות כלי בישול מזוהמים או אוכל. שמרו על מזון בכלי וכלים מכוסים. משליכים כל מזון שבא במגע עם מי שיטפון, היה בטמפרטורת החדר למעלה משעתיים, או שיש לו ריח, צבע או מרקם יוצאי דופן. זרוק גם מזון מפחיות נפוחות, שקעים או מאוכלות, למרות שהמוצר עשוי להיראות בטוח לאכילה.
  • אוכל מופשר בדרך כלל ניתן לאכול אם הוא עדיין "קר במקרר." ניתן להקפיא אותו מחדש אם הוא עדיין מכיל גבישי קרח. כדי להיות בטוח, זכור, "כשאתה בספק, זרק אותו החוצה."
 2. 2
  בישלו אוכל באמצעות הכלים הזמינים. מקורות בישול אלטרנטיביים בעתות חירום כוללים מחממי נרות, כלים לשרוף, סירי פונדו או אח. למרות שאוכלים משומרים ניתן לאכול מהפחית ללא התחממות, ניתן לחמם את התוכן על ידי הסרת התווית, כביסה וחיטוי יסודי של הפחית (השתמש בתמיסה מדוללת של חלק אקונומיקה אחד ל -10 חלקי מים), ופתיחת הפחית לפני חימום.
 3. 3
  חפש מקום אחסון חלופי למזון מתכלה אם אתה חסר חשמל במשך זמן רב. אם מזג האוויר קר מספיק, הגדר אוכל בחוץ, אולי בחור באדמה או קבור בשלג. לחלופין, השתמש בקרח יבש. 11 ק"ג קרח יבש ישמור על מקפיא בגודל 10 קוב מתחת להקפאה למשך 3-4 ימים. היזהר בעת טיפול בקרח יבש, ולבש כפפות יבשות וכבדות כדי למנוע פציעה.
  יש להפסיק לשתות מים חשודים זמן רב ככל האפשר
  אם טיפול במים אינו אפשרי, יש להפסיק לשתות מים חשודים זמן רב ככל האפשר, אך לא להתייבש.
 4. 4
  שמור אשפה במיכלים סגורים ונזרק בחוץ, טמן במידת הצורך. אל תאפשר לאשפה להצטבר בפנים, הן מסיבות אש והן מבחינת תברואה.
 5. 5
  שמור על הידיים שלך נקיות על ידי שטיפתן לעתים קרובות עם מים וסבון שהורתחו או חוטאו.
 6. 6
  השתמש רק בתרכובת שימורים מוכנה מראש לתינוקות והימנע משימוש בתכשירים אבקתיים עם מים מטופלים.

טיפים

 • למרות שמקלטים לטיפול המוני מספקים לעיתים קרובות מים, מזון, תרופות ומתקנים סניטריים בסיסיים, עליכם לתכנן לקחת את ערכת אספקת האסון שלכם כך שיהיו לכם את המצרכים הדרושים לכם.
  שטיפת מזון או הכנתם
  טפל בכל המים באיכות שאינה ברורה לפני השימוש בהם לשתייה, שטיפת מזון או הכנתם, שטיפת כלים, צחצוח שיניים או ייצור קרח.
 • יש לזכור כי משקאות אלכוהוליים וכלי נשק אסורים במקלטים לשעת חירום והעישון מוגבל.
 • מחסה לטיפול המוני יכול לכלול מגורים עם אנשים רבים במרחב סגור, דבר שעלול להיות קשה ולא נעים. כדי למנוע סכסוכים במצב לחוץ זה, חשוב לשתף פעולה עם מנהלי מקלט ואחרים המסייעים להם.
 • הימנע ממשקאות מוגזים, מכיוון שהם אינם עומדים בדרישות מי השתייה. משקאות המכילים קפאין ואלכוהול מייבשים את הגוף, מה שמגדיל את הצורך בשתיית מים.
 • משך הזמן שאתה נדרש למקלט עשוי להיות קצר, כגון במהלך אזהרת טורנדו, או ארוך, כגון בסופת חורף. חשוב שתישאר במקלט עד שהרשויות המקומיות אומרות שזה בטוח לעזוב. בנוסף, עליכם בתורנות להאזין לשידורי רדיו ולקיים שעון בטיחות 24 שעות ביממה.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail