כיצד למצוא מים בשעת חירום?

מציאת מים בטוחים הופכת לקשה יותר
במקרה חירום, מציאת מים בטוחים הופכת לקשה יותר, מכיוון שאפילו מי ברז יכולים להיות מזוהמים.

אחד הצרכים הבסיסיים שלך הוא שיהיו זמינים מי שתייה לחות לגופך. במקרה חירום, מציאת מים בטוחים הופכת לקשה יותר, מכיוון שאפילו מי ברז יכולים להיות מזוהמים. עם זאת, אתה יכול למצוא מי שתייה בטוחים יחסית, כל עוד אתה מתפנה לחטא אותם תחילה.

חלק 1 מתוך 4: מציאת מים נסתרים בביתכם

 1. 1
  ממיסים קוביות קרח. אחת הדרכים להשיג מיד כמות קטנה של מים היא להמיס את קוביות הקרח מהמקפיא שלך. פשוט שולפים אותם למיכל נקי כדי להמיס ולשתות.
 2. 2
  השתמש במים בצינורות שלך. כבה את אספקת המים לביתך אם אתה יודע או חושב שהקווים עשויים להיות מזוהמים בין אספקת המים הראשית לביתך. מצא את השסתום הראשי. באופן כללי, זה נמצא ליד המונה שלך, שעשוי להיות מחוץ למרתף או ארון שירות. יתכן שתזדקק למפתח מיוחד כדי לכבות אותו.
  • מסננים את המים בצינורות שלך. הפעל את הברז הגבוה ביותר בבית שלך כדי להיכנס לאוויר. לאחר מכן, הניח מיכל מתחת לברז הנמוך ביותר. הפעל אותו כדי לנקז את המים.
 3. 3
  מסננים את מיכל המים החמים. מיכל המים החמים שלכם מכיל גם מי שתייה נקיים. עליך לכבות תחילה את החשמל או את הגז אליו, כמו גם לכבות את אספקת המים על ידי סיבוב שסתום. לאחר שתעשה זאת, תוכל לנקז את המים.
  • הניחו מיכל מתחת לניקוז בתחתיתו. הניחו מיכל נוסף מתחת לברז בבית. הפעל את המים החמים בברז כדי לעזור לניקוז. תן לזה לנקז עד שאספת את כל המים.
  • לחטא את המים באמצעות השלבים הכלולים במאמר זה.
 4. 4
  נסה את השירותים שלך. השירותים שלך יכולים גם להיות מקור מים. רק וודא שאתה משתמש רק במים במיכל העליון, ולא בקערה בפועל. יהיה עליך גם לחטא את המים האלה.
  • אל תשתמש במי שירותים אם טופלו בכימיקלים או אם הם ללא שינוי צבע.
 5. 5
  שקול את השימורים שלך. מוצרי השימורים שלכם יכולים למעשה להוות מקור מים אם נגמר לכם. אל תרוקן את הנוזל מירקות או פירות כאשר אתה אוכל אותם. במקום זאת, שתו את המים כדי לעזור לחות עצמכם.
 6. 6
  דלג על מקורות לא בטוחים. למשל, אתה עלול להתפתות להשתמש במים ממיטת המים שלך. עם זאת, לעתים קרובות יש במיטות מסוג זה תוספים למניעת צמיחה. עם זאת, אתה יכול לאסוף את המים האלה לשטיפה.
מיכל המים החמים שלכם מכיל גם מי שתייה נקיים
מיכל המים החמים שלכם מכיל גם מי שתייה נקיים.

חלק 2 מתוך 4: מציאת מים מחוץ לבית

 1. 1
  חפש גופי מים. אגמים, נחלים ובריכות יכולים לשמש כולם לשתיית מים, כל עוד הם מים מתוקים. כמובן שצריך לחטא את המים קודם. חפש מים זורמים ליד הבית שלך שבו אתה יכול לאסוף מים בכדים. רק הקפד לשמור על כדים לאיסוף מים נפרדים מהכדים המחוטאים שלך לאחסון מים.
  • דלג על מי מלח, מכיוון שהם פשוט יתייבשו.
 2. 2
  בדוק אם קיימים מי גשמים. אתה יכול גם להשתמש במי גשמים ישנים או לאסוף מי גשמים למטרות שתייה. כדי מי גשמים גוביינא, מכולות פתוח מקום מחוץ במהלך סופת גשמים אל המים לתפוס. מים אלה יצטרכו גם להיות מחוטאים.
  • אתה יכול גם להמיס שלג ולהשתמש בו בצורה דומה, לחטא אותו תחילה.
 3. 3
  שקול בארות ומעיינות. אם יש לך בארות או מעיינות שלא נבדקו, אתה יכול להשתמש בהם במקרה חירום. בגלל שהמים האלה לא נבדקו, יש לחטא אותם לפני שאתם שותים אותם.
 4. 4
  השתמש ברדיו או בטלפון שלך. במידת האפשר, השתמש ברדיו או בטלפון שלך כדי לברר היכן ניתן עזרה בקהילה שלך. במהלך מרבית האסונות יוקמו לממשלה וארגוני סיוע אחרים אזורים שיספקו מזון ומים לנזקקים. אתה יכול גם למצוא מקלטים אם הבית שלך נהרס.
מניחים קצה אחד במי השתייה ואת הקצה השני במיכל להחזקת המים
מניחים קצה אחד במי השתייה ואת הקצה השני במיכל להחזקת המים.

חלק 3 מתוך 4: הבטחת מים

 1. 1
  סנן את המים. אם המים אינם צלולים, תחילה עליך לסנן אותם. אתה יכול להשתמש בפיסת בד נקייה. אתה יכול גם להשתמש במסנן קפה או במגבות נייר. אם אף אחד מאלה אינו זמין, הרשה למים לשבת עד שתראה מים צלולים בחלקם העליון. כפית או שאב את המים הצלולים, היזהר שלא להפריע את המשקעים בתחתית. אם המים כבר צלולים, אינך צריך לנקוט בצעד זה.
  • אחת הדרכים לשאוב מים היא להשתמש במגבת נקייה. מגלגלים אותו היטב לצינור דמוי חבל. מניחים קצה אחד במי השתייה ואת הקצה השני במיכל להחזקת המים. הקצה במיכל החדש צריך להיות כמה סנטימטרים מתחת לקצה במים. המים ירטיבו את המגבת ואז יטפטפו מהקצה.
 2. 2
  מים רותחים. למרות שמצאת מקור מים, יתכן שלא יהיה בטוח לשתות. גם אם יש לך גישה למי ברז, זה עלול להיות מזוהם אם הצינורות נשברים או מוצפים.
  • מרתיחים את המים למשך דקה שלמה. ברגע שהמים מגיעים לרתיחה מתגלגלת, וודאו שהם רותחים דקה שלמה או למשך 3 דקות מעל 6500 מטר.
  • אחסן במיכלים מחוטאים.
 3. 3
  לחטא מים כחלופה. אם אינכם מצליחים להרתיח מים, תוכלו לחטא את המים בכימיקלים. הוסף אקונומיקה כלור (5-6%) למים ביחס של 0,13 כפית לליטר אם המים שלך צלולים. אם זה לא, אתה צריך להכפיל את הכמות ל 0,25 כפית לליטר. דאגו לשלב את האקונומיקה ביסודיות. תן לזה לשבת 0,5 שעה לפני השתייה.
  • לאחר חיטוי, יש לשמור את המים במיכלים נקיים ומחוטאים.
הרשה למים לשבת עד שתראה מים צלולים בחלקם העליון
אם אף אחד מאלה אינו זמין, הרשה למים לשבת עד שתראה מים צלולים בחלקם העליון.

חלק 4 מתוך 4: אחסון מים לשעת חירום

 1. 1
  חשב כמה תצטרך. תכנן גלון ביום לכל אחד מבני הבית. עליך לכלול את חיות המחמד שלך בחישוב זה. אחסן מים בשווי של לפחות 3 ימים, אם כי יש לך מקום זה עדיף לשבועיים.
  • לדוגמא, אם יש בבית 3 אנשים וכלב אחד, זה 4 ליטרים ביום. עבור אספקה של שלושה ימים זה 12 ליטר מים. עבור אספקה של שבועיים זה 56 ליטרים.
 2. 2
  קנו בקבוקי מים. מים שאובקו בבקבוקים מסחריים הם הבטוחים ביותר לאחסון. פחות סביר להידבק בחיידקים, והוא יישאר זמן רב יותר.
  • אם אתה מעדיף לאחסן מים בעצמך, השתמש בבקבוקי סודה בנפח 2 ליטר, מכיוון שחלב ומיץ יכולים להשאיר אחריו שאריות העלולות להצמיח חיידקים. השתמש בסבון ובמים כדי לנקות את הכד מכל שאריות. וודאו שכל הסבון יצא ממנו. הוסיפו כפית אקונומיקה לרבע מים. השתמש בתמיסה זו לחיטוי הבקבוקים. יוצקים אותו פנימה. שים את המכסה על המיכל, וטלטל אותו ביסודיות. המתן חצי דקה ומעלה לשפוך אותה.
  • תן לבקבוק להתייבש באוויר. שטפו רק אם יש לכם מים נקיים (מחוטאים).
  • הוסף מי ברז. לאחר שניקיתם את הבקבוקים ונתנו להם להתייבש, תוכלו להוסיף מי ברז. כל עוד העיר שלך מוסיפה כלור למים, זה כל מה שאתה צריך לעשות. אם אתה נמצא במקור חלופי למים, עליך להוסיף אקונומיקה בעצמך. השתמש באקונומיקה ללא ריח ביחס של 2 טיפות לכל ליטר מים. הברג את המכסים היטב כשאתה מסיים, ואז תייג אותו כמי שתייה.
 3. 3
  אחסן את המים. שים את המים באזור קריר. האזור לא צריך להיות חשוך לחלוטין, אבל הוא לא צריך להיות באור שמש. כמו כן, הקפד לא לאחסן את הבקבוקים ליד חומרי הדברה, בנזין או כימיקלים אחרים.
 4. 4
  החלף את המים לפי הצורך. בדוק את תאריכי התפוגה של מים בבקבוקים מסחריים כדי להבין מתי עליך להחליף אותם. עבור מים שאתם מבקבקים בבית, החליפו אותם כל 6 חודשים.

אזהרות

 • אינך יכול להסיר מזהמים כימיים על ידי מים רותחים.

תגובות (1)

 • zdavis
  זה עזר בתג הכשרון שלי לעזרה ראשונה.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail