איך להתגרש מבן זוג לא מוכן?

ולכן אינך יכול להשתמש בעלות גירושין קודמים או בגירושין של חברים כמדריך
עלות הגירושין משתנה מאוד, ולכן אינך יכול להשתמש בעלות גירושין קודמים או בגירושין של חברים כמדריך.

גירושין במחלוקת, כאשר הצדדים אינם מסכימים על נקודה חשובה אחת או יותר, הם בעצם לא תהליך שונה מאשר גירושין ללא עוררין. אתה למעשה לא זקוק להסכמת בן / בת הזוג שלך כדי להתגרש מהם, אך אם אתה ובן / בת הזוג שלך יכולים להגיע להסכמה במקום ששופט יטיל עליך כזה, כנראה ששניכם תהיו מאושרים יותר. ההבדל בין להתמודד עם הגירושין ובין לא להתמודד עם זה מסתכם במהירות. הצדדים לא מביעים מחלוקות בגירושין ללא עוררין, מה שהופך אותו למהיר יותר. לכן, בן / בת זוג שנמצא בעיצומו של גירושין שנוי במחלוקת צריכים להתמקד בדרכים למזער את הסכסוך וכיצד למצוא עצות טובות שינחו אותם בסכסוך, מה שהופך אותו למהיר וללא כאבים ככל האפשר.

חלק 1 מתוך 4: שאלת השאלות הנכונות לעורך דין אפשרי למשפחה

 1. 1
  גלה כמה זמן הם עוסקים בדיני גירושין ודיני משפחה. רק בגלל שהתואר במשפטים על הקיר הונפק בשנה מסוימת, אין פירוש הדבר שיש להם אותה ניסיון רלוונטי. עורכי דין יכולים לשנות התמחויות ולתת לרישיונות שלהם לבטל. אף פעם לא כואב לבדוק פעמיים.
  • אתה גם רוצה לדעת כמה מקרים הם פונים למשפט, במיוחד אם אתה או בן / בת הזוג מגישים בקשה לגירושין.
 2. 2
  בקש מהם להתוות לך את התהליך. אתה רוצה לשאול שאלה זו כדי להבין מה יהיו התחייבויותיך והתחייבות הזמן שלך, וסגנון ניהול התיקים האישי שלהם.
  • דאג לברר כיצד תוכל להגיע אליהם במידת הצורך, ובאיזו תדירות אתה יכול לצפות לשמוע מהם.
  • זו גם הזדמנות טובה לשאול על תפקיד הגישור בתהליך הגירושין שלך, ואם עורך דין זה מרגיש בנוח להשתמש במגשרים אם המשא ומתן המקדים אמור להתקלקל. גישור יכול לעזור בפתרון מבוי סתום, אך אם הוא נכשל, הוא עלול לבזבז זמן יקר מאוד.
 3. 3
  וודא שאתה יודע מי יטפל בתיק שלך. במיוחד בחברות גדולות יותר, האדם שמראיין את הלקוח הוא לא תמיד אותו אדם שיטפל בתיק שלך. ודא שאתה מרגיש בנוח עם תשובתם לפני שאתה ממשיך.
  • מומחים עולים הרבה כסף, ולכן זו נקודה טובה לשאול אותם האם הם צופים את הצורך בעד מומחה (או שניים) במהלך עניינכם.
 4. 4
  שאל על אגרות. לאחר שאתה ועורך הדין עברת על התיק, שאל על שכר הטרחה הצפוי. עלות הגירושין משתנה מאוד, ולכן אינך יכול להשתמש בעלות גירושין קודמים או בגירושין של חברים כמדריך. הקפד לשאול:
  • אם נדרש שומר. שומר הוא סכום כסף המחייב באופן חוזי את עורך הדין שלך אליך. זה קובע את מערכת היחסים בין עורך דין ללקוח.
  • באיזו תדירות עורך הדין שלך מחייב. יש עורכי דין שמחייבים חודשי, חלקם מחייבים רק בסוף התיק, וחלקם מתכננים תוכניות תשלום לטווח ארוך.
  • בין אם המקרה שלך יחויב לפי שעות או על פי שכר טרחה אחיד.
במיוחד אם אתה או בן / בת הזוג מגישים בקשה לגירושין
אתה גם רוצה לדעת כמה מקרים הם פונים למשפט, במיוחד אם אתה או בן / בת הזוג מגישים בקשה לגירושין.

חלק 2 מתוך 4: הגשת בקשה לגירושין מהסוג הנכון

 1. 1
  בחר את סוג הגירושין שמתאים למצבך. ישנן שתי קטגוריות רחבות של גירושין, אשמה ואין אשמה. למרות שלא תמיד זה היה המקרה, כל 50 המדינות אינן מציעות כעת גירושין אשם. מובטח כי ערעור על גירושין הקובע צד אחד מובטח למעשה, ולא משנה אם אתה העותר או המשיב, תזדקק לעורך דין.
  • העילה לגירושין מבוססי תקלות הם דברים כמו שכרות, ניאוף, נטישה ואכזריות. כאשר מוקצה אשם בגירושין, בדרך כלל נובע מכך שלצד שלא אשם יש זכות ליותר מנכסי הנישואין. אלא אם כן לבן / בת הזוג שלך בסדר שהאשמה הוטלה עליהם (וצריך לוותר על חלק גדול יותר), אז הם יתמודדו עם הגירושין. הנסיבות משתנות בהתאם למדינה, לכן השתמש בעורך דין כדי לחקור את הנסיבות החלות עליך.
  • אין גירושי תקלות מטבעם פחות שנויים במחלוקת מאשר גירושין אשר מייחסים אשם לצד אחד. כאשר לא ניתן להקצות אשמה, פירוק הנישואין בדרך כלל מתגבר עד ל"הבדלים בלתי ניתנים ליישוב ". אמנם ניתן להתמודד עם או להתמודד עם גירושין מסוג זה, אך צד אחד אינו זכאי אוטומטית ליותר מהנכסים.
 2. 2
  אסוף מידע על תושבות. לא משנה איזה סוג גירושין אתה רודף, תצטרך לאסוף מידע מסוים. תהליך ייזום כל סוגי הגירושין דומה, ויש מדריך נהדר לכל תהליך הגירושין ב- File a גירושין ללא אשמה. קביעת סמכות השיפוט (זכותו של בית המשפט לאכוף את פסקי הדין עלייך) משותפת לכל הגירושין, כך שתוכל להמשיך ולקבל כל מסמך המוכיח את תושבותך. פעולה זו תאיץ את התהליך, תחסוך זמן לעורך הדין ותחסוך לך כסף. אתה תצטרך:
  • כתובת בן / בת הזוג שלך.
  • הכתובת שלך.
  • המחוז בו אתה ובן זוגך מתגוררים. אם בן / בת הזוג שלך גר מחוץ למדינה, השתמש במחוז המגורים שלך.
  • אם אין ברשותך כל המידע הזה, פנה לעורך הדין שלך כדי לקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר. יתכן שהם יוכלו לגלות חלקם באמצעות מאגרי מידע ממשלתיים, כגון משרד המקליט והמעשים המקומי שלך.
  • לא משנה היכן אתה גר עכשיו, תצטרך לקבוע תושבות בה אתה מגיש. בדרך כלל תצטרך להתגורר שם לפחות שישה חודשים עד שנה. אם לא עשית זאת, אתה יכול לחכות או להגיש מקום מגורי בן / בת הזוג.
 3. 3
  קבל את המידע הכספי שלך ביחד. כל גירושין יהיו כרוכים בחלוקה מסוימת של הנכסים, ולכן עדיף לאסוף כל מידע העשוי להוכיח את מצבה הכלכלי שלך ושל בן / בת הזוג שלך. מידע זה יכול לכלול:
  • מסמכי מס.
  • דוחות בנק.
  • הצהרות של חברות תיווך.
  • שטר או מסמכי משכנתא לרכוש מקרקעין.
  • כותרות רכב או רישומים.
 4. 4
  אסוף ראיות ראשוניות. אם עליכם להגיש בקשה לגירושין מבוססי תקלות, המשיכו ואספו כל ראיות שתוכלו לתמוך בתביעתכם. המרכיבים המדויקים לביסוס תקלה בכל מדינה עשויים להיות שונים, אך קווי המתאר הבסיסיים זהים. למרות שעורך הדין שלך כמעט בוודאות ירצה לאסוף ראיות נוספות, זה תמיד עוזר שיהיה לך כמה שיותר בתחילת התהליך. כשתשב עם עורך דין זה יחסוך זמן והוצאות.
  • שמור על כך שהראיות רלוונטיות לחלוטין לכל עילה לתקלה שאתה רודף. למשל, אם אתה טוען על ניאוף, אז אסף מיילים, תמונות, טקסטים או עדים שעשויים לאשש את טענתך.
הם בעצם לא תהליך שונה מאשר גירושין ללא עוררין
גירושין במחלוקת, כאשר הצדדים אינם מסכימים על נקודה חשובה אחת או יותר, הם בעצם לא תהליך שונה מאשר גירושין ללא עוררין.

חלק 3 מתוך 4: תקשורת עם בן / בת הזוג

 1. 1
  תשמור מרחק. עליכם לשאוף לשמור על תקשורת פנים אל פנים למינימום במהלך הגירושין. מעט טוב ייצא מזה. לא משנה אם שני הצדדים רוצים להתגרש או שרק צד אחד עושה זאת, ככל שתתקשרו לעתים קרובות יותר פנים אל פנים, כך יחסי הגומלין שלכם הופכים להיות עוינים יותר.
 2. 2
  חשוב לפני שאתה מדבר. החליטו להמתין לפני שתגיבו לכל מה שיש לבן הזוג שלכם לומר במהלך הגירושין. אם שניכם לא מתקשרים פנים אל פנים, הדבר היחיד שיידרש כדי לגרום לזה לקרות הוא מעט שליטה עצמית. המתנה של 24 שעות לפני שתגיב לפתיח היא כלל אצבע טוב.
  • הפוך את זה לקל יותר על ידי הפרדת התקשורת שלך עם בן / בת הזוג שלך מהתקשורת היומיומית שלך. הקים חשבון דוא"ל ייעודי בו אתה משתמש רק כדי לתקשר עם בן / בת הזוג שלך ולא עם אף אחד אחר. לאחר מכן, קנה טלפון סלולרי מראש ודיבר איתם רק בטלפון הזה.
  • אין לשלוח הודעות דוא"ל, לשלוח אימיילים או להתקשר תוך כדי השפעה של כל סוג של סמים, במיוחד אלכוהול. כנ"ל לגבי כתיבת מכתבים.
 3. 3
  העמיד פנים שאתה אוהב את בן / בת הזוג שלך. זה חל במיוחד כאשר אתה נמצא בחברת ילדיך, ובעיקר כאשר אתה מתקשר עם האקס שלך.
  • כשאתה לבד או סביב חבריך, אמור מה שאתה רוצה. אבל כשאתה נמצא סביב ילדיך, העמיד פנים שאתה אוהב את האדם שאתה מתגרש. ראשית, ילדים לא יכולים לשמור סודות, וזה יחזור לבן הזוג שלך, ושניים, הילדים שלך לא צריכים לשמוע את זה. הם יגיעו למסקנות משלהם לגבי הוריהם בזמן.
 4. 4
  אל תשתמש בילדיך כמשכונות או שליחים. זה לא הוגן כלפי ילדיכם וזה חושף אותם לנושאים שהם לא מוכנים להתמודד איתם. גירושין הם עניין בינך לבין בן / בת הזוג שלך.
  • אל תמנע את הביקור מכיוון שבן זוגך מאחר במזונות ילדים. רק תחשוב על זה - אם אתה והאקס שלך עדיין הייתם נשואים והם פוטרים מעבודתם, האם הייתם נועלים את ילדיכם בחדרם ולא נותנים להם לראות את ההורה שלהם? כנראה שלא. ילדיכם לא ביקשו להיוולד. הם לא ביקשו שיהיה להם הורה שלא יכול לשלם מזונות בזמן. אבל הם זקוקים להוריהם ולא משנה באילו חשבונות ההורים שלהם עומדים מאחור.
 5. 5
  מזג את הציפיות שלך. לעתים רחוקות יש זוכים בגירושין. כל צד מפסיד משהו, כי משק בית אחד הופך לשני משקי בית. המטרה היא שכל צד יקבל את מה שהוגן, ולא שצד אחד ירוויח. הרבה רצון רע קשור להלם של אובדן, אז זכור זאת בעת תקשורת עם בן / בת הזוג שלך.
רוב הסיכויים שהיחסים בינך לבין בן / בת הזוג שלך עוינים מספיק מבלי ליצור סיבות נוספות לעוינות
אם אתה מתגרש, רוב הסיכויים שהיחסים בינך לבין בן / בת הזוג שלך עוינים מספיק מבלי ליצור סיבות נוספות לעוינות.

חלק 4 מתוך 4: להגיע לפשרה

 1. 1
  הפוך את עצמך למודע לכללים. לפני שתעופף מהידית או תחליט לעמוד על עמדתך האחרונה בנושא מסוים, ודא שאתה מבין מהם כללי הגירושין הבסיסיים במדינתך. במיוחד אתה צריך לדעת:
  • אם אתה גר במדינת רכוש קהילתי או במדינה חלוקה שוויונית. במדינות רכוש קהילתי, הרכוש הזוגי מחולק 50-50. במדינות חלוקה שוויוניות, הרכוש הזוגי מחולק על פי מה שהוגן. עורך הדין שלך יכול לייעץ לך לגבי מה שחל עליך.
  • מה פירוש "רכוש זוגי". רכוש זוגי הוא בדרך כלל כל דבר שנרכש במהלך הנישואין, ללא קשר לשמו על הכותרת. ישנם יוצאים מן הכלל, אך בדרך כלל זה נכון.
  • כיצד נקבעת מזונות ילדים. המגמה המודרנית במדינות רבות היא להעניק מזונות ילדים על פי נוסחה קבועה מראש, ולא על פי שיקול דעתו של השופט. אם מדינתך מעניקה מזונות ילדים כאלו, אין טעם לנסות לחלוק על כך.
  • כיצד נקבעת משמורת ילדים. כמו כן, בחלק מהמדינות ההנחה היא שהמשמורת תחולק באופן שווה. על מנת לסטות מאותה הנחה, צד אחד חייב להראות מדוע, או ששני הצדדים חייבים להסכים.
 2. 2
  להחליט מה חשוב. אם אינך יכול בהתחלה להגיע להסכמה על תנאי הגירושין, ייתכן שתוכל לפתור את רובם אם תלך בדרך הנכונה. התחל בהכנת רשימה של כל הפריטים שיהיה עליהם לנהל משא ומתן, כגון משמורת ילדים, מזונות ילדים ובני זוג, מזונות וחלוקת נכסים והתחייבויות. ואז קבץ לקטגוריות הבאות:
  • פריטים שהם החשובים ביותר עבורך ועבור בן / בת הזוג שלך. עבור רוב האנשים זו תהיה משמורת על ילדים, תמיכה ובעלות על המגורים הראשיים.
  • פריטים שחשובים לצד אחד אך לא למשנהו. זה יכול לכלול החזקת אוסף אישי, מכונית או בית שני.
  • פריטים שהם יחסית לא חשובים לשניכם.
 3. 3
  אל תתקע. אם אתה ובן זוגך מגיעים לנקודת דבק במשא ומתן, תן לזה לשקר. כמעט תמיד יש נושאים אחרים שאפשר לעבור אליהם. הנושא שאתה לא מסכים בו עדיין יהיה שם כדי לטפל בו, אך אתה עדיין יכול להתקדם היטב עם מתווה ההסכם שלך.
  • אי הסכמה יוצרת עוינות וחשדנות. ככל שתתעכבו יותר על נושא ששניכם לא מסכימים עליו, כך הסיכוי שתוכלו להסכים על כל דבר פחות. אם אתה מתגרש, רוב הסיכויים שהיחסים בינך לבין בן / בת הזוג שלך עוינים מספיק מבלי ליצור סיבות נוספות לעוינות.
 4. 4
  זהה את האינטרסים העומדים בבסיס עמדותיך. במקום להתמקד בעמדות השונות שלך ושל בן / בת הזוג שלך, נסה לזהות את האינטרסים המניעים אותך ואת בן / בת הזוג שלך לנקוט בתפקידים אלה.
  • העניין שבלבו של הסדר משמורת ספציפי עשוי להיות זמן שווה לזה של הילדים, למשל. אך העמדה שניסחה צד אחד אולי אינה מעידה על כך. אם הורה אחד מתעקש על הסדר משמורת בכל סוף שבוע שלא יעבוד עבור הורה אחר, הסדר חלופי המספק זמן שווה עשוי גם לעבוד.
  • כדי לגרום לכך לעבוד, תצטרך להכניס את עצמך לנעלי בן / בת הזוג שלך. דמיין שבן / בת הזוג שלך מבוגר ממך במידה ניכרת ומתקרב לפנסיה בזמן שאתה לא. הם עשויים להתעקש על חשבונות פרישה שלדעתך הם בצדק שלך. אמנם יכול להיות שאתה צודק לגופו של עניין, שקול שתוכל לקבל תמורה שווי גבוה יותר בחובות או בנכסים הפכפכים יותר, כמו מניות או נדל"ן.
מאמרים בנושאים דומים
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail