איך לטפל בארנב בית?

כדי לטפל בארנב בית, האכילו אותו בתזונה מאוזנת שמורכבת בעיקר מחציר ירוק טרי, כמו חציר טימותי. אתה יכול גם להשלים את הדיאטה שלה עם מזון גלולות, פירות וירקות. בנוסף להאכיל את הארנב בתזונה בריאה, וודאו שיש בו כלוב מרווח וגישה למים מתוקים וארגז פסולת. אם אתה רוצה להפוך את הכלוב לנעים במיוחד, צור מיטה יפה לארנבך באמצעות נייר מגורר או קש. לבסוף, אל תשכח לתת לארנב שלך שפע של צעצועים, כמו צעצועי לעיסה או מנהרות כדי לשחק בהם, כדי לשמור על גירוי ושמחה! לקבלת טיפים על קשר עם ארנב הבית שלך, המשך לקרוא!

כדי לטפל בארנב בית
כדי לטפל בארנב בית, האכילו אותו בתזונה מאוזנת שמורכבת בעיקר מחציר ירוק טרי, כמו חציר טימותי.

ארנב בית יכול להיות תוספת מהנה למשפחה. עם זאת, בעלי חיים אלה יצטרכו לטפל באותה מידה כמו כלב או חתול. ארנבים חיים בדרך כלל בין 8 ל -12 שנים, ולכן הם דורשים התחייבות ארוכת טווח מבעליהם. ישנם כללים מסוימים שעליכם לעקוב אחר ההכנות שעליך לעשות לפני שתחליט להשיג ארנב. ברגע שאתה מוכן לארנב, אתה יכול ללמוד לטפל בכזה בבית שלך.

חלק 1 מתוך 4: קניית חומרים לארנב

 1. 1
  קנו כלוב גדול מספיק כדי שהארנב שלכם יסתובב. למרות שהארנב שלך יהיה מחוץ לכלוב שלו הרבה זמן, הוא צריך שיהיה לו מקלט בטוח משלו הרחק מכל השאר. זה המקום בו הוא יישן בכל לילה וגם שם הוא יכול לסגת אליו כשהוא מרגיש מוטרד או לא בטוח.
  • זה יכול להיות כלוב גדול ומרווח או אפילו עט לכלב. רק וודא שהארנב שלך מרגיש בטוח כאן.
 2. 2
  קנו מספיק מצעים כדי לכסות את תחתית הכלוב. המצעים שאתה צריך עבור הארנב שלך ישתנו. התנסו בסוגים שונים של מצעים כדי לראות מה הארנב שלכם הכי אוהב. אפשרויות נפוצות הן נייר גרוס, קש וחציר. נסו להימנע מרוב שבבי העץ מכיוון שהם עלולים לשאוף במקרה.
  • אם אתה עושה שימוש בשבבי עץ, הימנע מארד, אורן, ושבבי ריח אחרים.
 3. 3
  הגדר ארגז זבל ארנבות. מכיוון שהארנב שלך חי בבית, הוא יצטרך ארגז זבל. אין ארגז מושלם אחד לכל הארנבות. הארנב שלך עשוי להעדיף קופסאות עם כיסויים, וגובה הדפנות עשוי גם להשתנות מכיוון שחלקם עשויים להיות גבוהים מדי או נמוכים מדי עבורו. התחל עם ארגז פסולת חתולים שגדול מספיק בכדי שתוכל לשכב בו בנוחות.
  • אולי תחשוב על להשיג כמה קופסאות. בדרך זו, הארנב שלך יוכל להתרוצץ בכל הבית מבלי להזדקק עד לקצה השני של הבית כדי לעשות את העסק שלו.
  • סוג המלטה יכול להשתנות גם בהתאם לארנב שלך. התנסו בסוגים שונים. סוגים נפוצים כוללים פסולת חתולי סיליקה, נייר מגורר, שבבי עץ שאינם אורן או ארז, קש וחציר.
  • וודא שהוא לא יתגבש והוא לא עשוי מחימר. דברים אלה עלולים לפגוע בארנבת שלך אם היא בולעת אותם או נושמת אותם.
 4. 4
  קנו קערת אוכל קרמית במשקל כבד. הארנב שלך יצטרך קערת אוכל משלו. וודאו שהוא עשוי מחומר כבד, כמו קרמיקה. זה עוזר לארנבת לשמור על קערה בצד ימין כלפי מעלה, מכיוון שרוב הארנבים אוהבים להטות את קערות המזון שלהם.
  • כמו כן, וודא כי הצדדים גבוהים מספיק כדי לשמור על האוכל אך נמוכים מספיק כדי שהארנב שלך יאכל בנוחות.
 5. 5
  קבל בקבוק מים או קערה. בקבוקי מים מגיעים לעתים קרובות עם כלובים, אך עדיין כדאי שיהיו לכם כמה. טבעי יותר שהוא ישתה מתוך קערה, אך ניתן לדפוק את אלה, בניגוד לבקבוק המים.
  • בקבוקי מים יכולים להרגיז את הארנב שלך. אם אתה רואה זאת, עבור לקערת מים קרמית כבדה.
 6. 6
  האכילו את הארנב שלכם בשפע חציר. המאכלים האידיאליים לארנבים הם עשב וחציר, וזה מה שהמעי שלהם נועד לעבד. באופן אידיאלי, תן את רוב אוכל הארנב שלך כחציר ירוק טרי. חשוב להשתמש בחציר טוב. עבור רוב הארנבות, חציר טימותי הוא הטוב ביותר לשימוש.
  • כאשר הארנב שלך אוכל חציר, הוא מספק סיבים נחוצים לתפקוד העיכול שלו.
  • אתה יכול גם לרפד את ארגז הזבל של הארנב שלך בחציר.
  • היי מספק גם נקודת חפירה מצוינת לארנבות. אלה לעתים קרובות מבדרים מאוד עבור ארנבים, במיוחד אם אתה מסתיר פינוקים, כמו חתיכות תפוחים או צ'יריוס. אתה יכול גם להשתמש בנייר מגורר למקום חפירה.
 7. 7
  תן כדורי הארנב שלך ופירות וירקות כתוספת לחציר. הוסיפו את דיאטת הארנב שלכם בכמות קטנה של כדורים מוחלשים (כל קישוט נראה זהה) ופירות וירקות טריים. ירקות נפוצים כוללים ברוקולי, בוק צ'וי, צמרות גזר, צמרות סלק, כוסברה, קולארדים, נבטי בריסל, כרוב, כרוב וירקות אחרים.
  • הימנעו מאפשרות לארנב גישה מסביב לשעון לכדורים, מכיוון שהוא כנראה יהפוך למשקל עודף ולא בריא. הימנע גם ממאכלים של ארנבות עם צבעים עזים, אגוזים, זרעים ופירות. אלה בדרך כלל עשירים בסוכר ופחמימות.
  • אם אינך בטוח באיזה סוג ירקות להשתמש, שאל את הווטרינר או מגדל הארנב המקומי לקבלת ייעוץ לגבי אוכל.
  • הימנע מויטמינים כתוספת לתזונת הארנב שלך. ארנבים בריאים ממש לא צריכים אותם.
  • למרות התפיסה הרווחת, לתת לארנב יותר מדי גזר יכול להזיק מאוד. הם נהנים מגזר כפינוקים קטנים, אך לא כדאי להאכיל גזר לארנבות מדי יום. שבועי הוא בדרך כלל בסדר.
 8. 8
  ספק צעצועים ופריטי העשרה אחרים עבור הארנב שלך. בדיוק כמו חיות מחמד אחרות, הארנב שלך זקוק לצעצועים בכדי לשמור עליהם. קנו עבורו מגוון צעצועים, כמו צעצוע לעיסה או מנהרה עם רווחים להיכנס אליהם. אתה יכול להכין כמה בעצמך, כמו למשל קופסת קרטון עם חורים בגודל ארנב.
  • צעצוע לעיסה תוצרת בית גדול הוא ענף של עץ עצי תפוח מטופל. וודאו שהענף נקי ולא מטופל לפני שאתם נותנים לו אותו.
  • אם תבחר בסוג עץ אחר, וודא שהוא לא רעיל והשאיר אותו להתייבש לפחות 6 חודשים לפני שאתה נותן אותו לארנב שלך. אפלווד, לעומת זאת, אינה דורשת טיפול זה. רק וודא שהוא נקי ולא מטופל.
  • וודאו שקיבלתם צעצועים שיש להם מטרות שונות. ארנבות שונות נהנות מצעצועים שונים.
אתה צריך גם להחליט אם אתה רוצה ארנב זכר או נקבה ובאיזה גיל משוער אתה רוצה שהארנב שלך יהיה
אתה צריך גם להחליט אם אתה רוצה ארנב זכר או נקבה ובאיזה גיל משוער אתה רוצה שהארנב שלך יהיה.

חלק 2 מתוך 4: בחירת הארנב שלך

 1. 1
  וודאו שיש לכם זמן וכוח לטפל בארנב. ארנבות אינן חיות בעלות תחזוקה נמוכה. הם דורשים את אותה כמות זמן, כסף ואכפתיות כמו כלבים וחתולים. הם דורשים קערת מים, אוכל ארנבונים איכותי, צעצועים, פעילות גופנית כמו כלב, ומגש זבל. בנוסף הם זקוקים לתשומת לבך היומית.
  • לבעלי חיים אלה יש אישיות משלהם ומקפידים במיוחד. תחשוב על קבלת בעל חיים בעל תחזוקה נמוכה יותר אם אינך חושב שיש לך זמן וכסף לטפל בארנב.
  • אתה צריך לבלות לפחות 3 שעות ביום עם הארנב שלך מחוץ לכלוב שלו, אבל זה עשוי לחבב יותר זמן גם בתוך הכלוב. ארנבים ייכנסו בודדים ודיכאוניים אם אין להם מספיק אינטראקציה אנושית מדי יום.
  • אם אינך יכול להיות עם הארנב שלך מספיק זמן בכל יום, שקול להשיג ארנב אחר. הקפד לשכן אותם בנפרד עד שתציג אותם כראוי כדי שיוכלו להתחבר. ארנבים לא אוהבים לחלוק מקום אלא אם כן נקשרו במיוחד.
 2. 2
  החליטו איזה סוג של ארנב אתם רוצים. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בבחירת ארנב. החליטו אם אתם רוצים סוג של ארנב מסוים ואם אתם רוצים שיהיה לו אילן יוחסין. ישנם גזעים רבים ושונים, אשר ישתנו בגודל ובצביעה, כמו גם בטמפרמנט. אתה צריך גם להחליט אם אתה רוצה ארנב זכר או נקבה ובאיזה גיל משוער אתה רוצה שהארנב שלך יהיה.
  • עשה מחקר על כל הגזעים השונים אם אינך בטוח איזה סוג אתה רוצה.
 3. 3
  בדוק במרכזי הצלה, חנויות חיות מגדלים ומגדלים כדי למצוא ארנב. סוג הארנב שתבחר עשוי להחליט מאיפה אתה מקבל אחד. אם לא אכפת לך מהגורמים הספציפיים, אתה יכול לחפש מרכז הצלה ולבחור בין הארנבים שלהם. לאלה יש גם יתרון בכך שהם מבוגרים יותר, בדרך כלל עברו את שלב ההתבגרות המביך, והם בדרך כלל מעוקרים או מסורסים.
  • אתה יכול גם לקנות מחנות חיות. איכות המפעלים הללו עשויה להשתנות, לכן חפשו חנות עם בעלי חיים מטופחים וצוות מידע.
  • אם יש לך סוג מסוים בראש, אתה יכול לחפש אצל מגדלים סוג של ארנב מסוים. אתה יכול גם ללמוד על שושלת הארנב. ארנבים אלה נוטים להיות חברתיים יותר כאשר אתם מאמצים אותם, מכיוון שהמטפחים טופלו מאז לידתם.
 4. 4
  ראה כיצד ערכה מתקשרת עם הוריה וארנבות אחרות. אם אתם מתכננים להשיג ערכה, המכונה גם ארנב תינוק, עליכם לפעול על פי הנחיות מסוימות.
  • אם אתם מבחינים במשהו יוצא דופן, שאלו את בעל ההורים לגבי אישיותו ומזגו של ההורה. הם עשויים להתנהג אחרת מכיוון שאתה זר או בגלל שאתה נמצא ליד המלטה שלהם.
 5. 5
  בחר ערכה ידידותית אם ברצונך להשיג ארנב תינוק. כשאתה הולך להביא את הארנב, בדוק את הגודל, הצבע, הטמפרמנט והבריאות של ההורים כדי לקבל מושג איך הארנב שלך צפוי להופיע. ראה כיצד הערכה מגיבה גם לך. אל תבחרו בארנב שצורב כנגד אמו, גם אם אתם מרחמים על כך, כי ככל הנראה זה לא יהיה חיית מחמד ידידותית. במקום זאת, בחר את הארנב שמקפץ לעברך ומרחרח אותך. כדי לעזור לך בבחירה נוספת, עליך לבדוק את תקינות הערכה. חפש דברים כגון:
  • עיניים נקיות ובהירות, שאין בהן ריר, קרום או אלמנטים זרים אחרים או בקרבתם.
  • אוזניים נקיות, ללא הפרעה משעווה וללא ריח.
  • פרווה נקייה, לא מסובכת ונטולת ריח.
  • להיות נטול קרציות, פרעושים או טפילים אחרים על עורו.
  • חוסר גושים או בעיות בפרווה סביב פי הטבעת, מכיוון שהדבר יכול להצביע על בעיות בריאותיות גדולות.
  • מגיב ונרגש, בלי להיות קופצני מדי או לרעוד.
  • אין סימני מחלה חיצוניים, כגון עיטוש, הפרשות אף, נשירת שיער או בעיות שיניים.
 6. 6
  אמץ ארנב בוגר אם אתה רוצה להיות בטוח לגבי מזגו. גשו למרכז הצלה או מקלט למצוא ארנב בוגר לאמץ. בכל מקום שתבחר לחפש ארנבות, מצא את כל הארנבונים הבוגרים. בדוק כדי לוודא שהם נראים מאושרים ומגיבים. הימנע מארנבות שנראות רעות או תוקפניות. הם גם צריכים להיות בריאים.
  • המאפיינים של ארנב בוגר בריא זהים לאלה של ערכה בריאה. בדוק את כל סימני הבריאות החיצוניים, כולל העיניים, האוזניים והפרווה.
  • מקלטים הם מקומות נהדרים לאמץ ארנבים בוגרים. לעתים קרובות הם כבר מעוקרים או מסורסים. בנוסף, אתה נותן לארנב הזדמנות שנייה.
 7. 7
  בחר את הערכה המועדפת עליך או ארנב למבוגרים. לאחר שתבדוק את מצב הבריאות הכללי של הארנבים, תוכל לבחור את המועדף עליך. הקפד לקחת את הזמן שלך. הארנב שתבחרו יבלה איתכם את שמונה השנים הבאות, אז עליכם למצוא התאמה טובה. שחקו עם הארנבים שאתם אוהבים לברר אם היא המתאימה לכם. תבדוק אם זה גם אוהב אותך.
  • זכור שזה עלול להיות מעט ביישן ועצבני בהתחלה מכיוון שאתה חדש בזה. פשוט בדוק אם יש סימן כללי לטמפרמנט ולסוציאליזציה.
  • לאחר שתמצא אחת, שאל כמה שאלות מעקב לפני שאתה לוקח אותה הביתה. אלה כוללים בירורים אודות הרגלי האכילה שלו, המלטה וגילו.
אתה צריך לוודא ששום נזק לא יכול להגיע לארנבון כשהוא מקפץ סביב הבית שלך
לפני שתקבל ארנב, אתה צריך לוודא ששום נזק לא יכול להגיע לארנבון כשהוא מקפץ סביב הבית שלך.

חלק 3 מתוך 4: קשר עם הארנב שלך

 1. 1
  צפה בארנב שלך בזהירות לאחר שהבאת אותו הביתה. כאשר אתה מביא לראשונה את הארנב שלך הביתה, עליך לראות כיצד הוא מתקשר עם סביבתו. צפה לאן זה הולך לשירותים, כיצד הוא מגיב לאנשים אחרים בביתך, כיצד הוא מגיב לצעצועים, מאילו צעצועים הוא נהנה ומתעלם, וכיצד הוא מגיב לחדר בו אתה שם אותו.
  • אל תדאג אם זה פשוט יושב בפינה כמה דקות ואז אוכל, ואז נשכב כשאתה מקבל את זה לראשונה. אל תפריע לו, לא משנה מה הוא עושה. הוא מסתגל לסביבתו החדשה.
  • בימים הראשונים, השאר אותו בכלובו. מצא מדי יום זמן לשבת ליד הארנב ולדבר איתו בקול נמוך ושקט.
 2. 2
  תן לארנב שלך לצאת מהכלוב כדי שיוכל לחקור. ברגע שנראה שהארנב שלך מתרגל אליך, אתה יכול להוציא אותו מכלובו. סגור את כל דלתות החדר בו נמצא כלובו. אם בכניסה אחת אין דלת, חסום אותה לעת עתה. לאחר מכן, תן לארנב שלך לצאת מכלובו. אל תרים אותו החוצה, אלא פתח את דלתו ותן לו לקפוץ בכוחות עצמו.
  • שב באמצע החדר, עושה משהו שקט כמו קריאה, האזנה למוזיקה שקטה או כתיבה.
  • תביא איתך כמה ירקות למקרה שזה נהיה סקרן.
 3. 3
  אפשר לארנב לתקשר איתך. ברגע שהארנב שלך יוצא מהכלוב, תן לו לקפוץ לבד. אל תגרום לזה לבוא אליך ואל תסתובב יותר מדי. בסופו של דבר זה יקפוץ אליך, סקרן לגבי מה שאתה עושה ומי שאתה. כשזה קורה, תן לזה לרחרח אתכם ואז הציעו חתיכת ירק קטנה בגודל של תמונה ממוזערת.
  • אם זה נראה זהיר, שב בשקט ודבר איתו בשקט. אל תזוז מהר מדי כי אתה עלול להפחיד את זה.
 4. 4
  חכה שהארנב שלך יתקרב אליך. אם הארנב שלך לוקח זמן להגיע אליך, המתן עד שיעשה זאת. אם הוא מתקרב והוא לא לוקח את הירק, פשוט הניחו אותו וחזרו לפעילות שלכם. התעלם מזה עד שבסופו של דבר זה מגיע לאוכל. כשזה קורה, תן לו לאכול את חתיכת הירק שהנחת.
  • אחרי שהוא אוכל את החלק הראשון, הציעו לו עוד חתיכה קטנה. אם זה בא לאכול את זה, הישאר בשקט ודבר איתו בשקט.
 5. 5
  ללטף את הארנב שלך אחרי שהוא מסיים לאכול. ברגע שזה מגיע אליך ומאפשר לך להאכיל אותו, התחל לאט לאט ללטף אותו על הראש אחרי שהוא מסיים לאכול. אם הוא נשאר דומם או מוריד את הראש לקרקע, המשך. אם הוא נרתע או בורח, עצור וחזור לפעילות שלך. אתה צריך לחכות שזה יתקרב פעם נוספת ולנסות שוב.
  • אם זה נושך אותך, צווח בקול רם. זה יאפשר לו לדעת שאתה סובל מכאבים, מה שיבהיר לו שזה כואב לך.
 6. 6
  המשך לנסות גם אם הארנב שלך בהיר בהתחלה. אם אתה מתקשה להיצמד לארנב שלך, אל תוותר! החלף בין להציע לארנבך חתיכת ירק קטנה, ללטף את הארנב שלך ולהתעלם ממנו לחלוטין. אם זה מתקרב אליך, נסה להאכיל אותו שוב. אם זה מכה בך בראש, זה רוצה תשומת לב. ליטוף אותו אם הוא עושה זאת.
  • חזור על זה כל כמה ימים עד שאתה מתחבר לארנב המחמד החדש שלך.
הארנב שלך יוכל להתרוצץ בכל הבית מבלי להזדקק עד לקצה השני של הבית כדי לעשות את העסק שלו
בדרך זו, הארנב שלך יוכל להתרוצץ בכל הבית מבלי להזדקק עד לקצה השני של הבית כדי לעשות את העסק שלו.

חלק 4 מתוך 4: שמירה על ארנבתכם בריאה ובטוחה

 1. 1
  מצא וטרינר בעל ניסיון בטיפול בארנבות. כשאתה מקבל ארנב, עליך לוודא שאתה מכיר וטרינר שיכול לספק את סוג הטיפול הנדרש לו. מצא וטרינר שהיה לו ניסיון רב עם ארנבות ובעלי חיים קטנים, שכן הטיפול בהם שונה מזה של חתולים וכלבים. ואז, ברגע שאתה מקבל את הארנב שלך, קח אותו לבדיקה כדי לוודא שהוא בריא.
  • קח את הארנב שלך לבדיקות קבועות, בדיוק כמו חיות מחמד אחרות בבית.
  • זה יקל אם יש לך מצב חירום עם הארנב שלך, מכיוון שהווטרינר כבר יידע זאת.
 2. 2
  התמודד עם הארנב שלך כמו שצריך. וודאו שכל בני הבית שלכם יודעים להרים ארנב בצורה נכונה. כדי להרים ארנב כראוי, יש לזרוק את הארנב באמצעות זרוע אחת בצד הגוף עם היד הנגדית מתחת לקצה האחורי. כשאתה מרים אותו, הביא את הארנב לצד גופך כדי לתת לו תמיכה נוספת.
  • ארנבים יכולים להיאבק כשהם הופכים לפוחדים. הם עשויים לנסות לברוח ממה שהם רואים כמצב מפחיד. הם יכולים לשבור את הגב שלהם בתהליך, לעיתים קרובות סובלים משיתוק קטלני, אם הם נאספים בצורה לא נכונה.
 3. 3
  חסין ארנבים את הבית שלך. לפני שתקבל ארנב, אתה צריך לוודא ששום נזק לא יכול להגיע לארנבון כשהוא מקפץ סביב הבית שלך. ארנבים ילעוסו חוטים אם יראו אותם. ודא שכבלי החשמל, חוטי המחשב וכל הכבלים האחרים שלך מכוסים או אינם נגישים. רכשו כבל פלסטיק או חוט או צינורות בכדי להוציא אותם מהדרך.
  • אתה יכול גם להפעיל חוטים וכבלים מאחורי רהיטים או באופן מאובטח לאורך הקיר מחוץ להישג ידם של הארנב שלך.
  • לעולם אל תפעיל כבלים או חוטים או חוטים מתחת לשטיח. זה יכול לגרום לשריפה.
 4. 4
  הימנע מלחבק את הארנב שלך יותר מדי. למרות שארנבות נראות כמו כדורי פוך קטנים ומקסימים, הם לא נהנים להתחבק ולהתחבק יותר מדי. ארנבים נוטים יותר לחשוש שיחבקו אותם, במיוחד אם אתה נשען אז ומנסה לאסוף אותם. מכיוון שהם חיות טרף, זה מזכיר להם שהם ניצודים על ידי נצים וציפורים אחרות, מה שעלול להפחיד אותם.
  • ארנבות בודדות יסבלו ללטף לפרקי זמן ארוכים, בעוד שרובם יהנו מכך לתקופות קצרות. מדי פעם, ארנבות אפילו ילחמו אותך כשתפסיק.
  • זה ישתנה בין חיה לבעלי חיים. שפט את אישיות הארנב שלך ומצא את הדרך הטובה ביותר לגשת אליו ולהרים אותו.
 5. 5
  למדו את כל הילדים בביתכם כיצד לתקשר עם הארנב. ילדים, בייחוד ראבגניים, יכולים להפחיד ארנבות. ארנבים ירגישו כאילו הם מותקפים על ידי טורף אם ילד קטן צועק וצורח סביבם. לעולם אל תיתן לילד לרדוף אחר הארנב שלך ברחבי הבית או לנסות לאסוף אותם לאחר שעשה זאת. הארנב ירגיש מאוים ועשוי להתפרץ.
  • ילדים רבים אינם עדינים ועלולים לפגוע בארנב בזמן שהם מנסים ללטף אותם. למדו את הילדים להיות עדינים עם הארנב ולדבר בקולות נמוכים ושקטים סביבו. ילדים מגיל 5 ומטה לא צריכים לארנב.
אתה יכול ללמוד לטפל בכזה בבית שלך
ברגע שאתה מוכן לארנב, אתה יכול ללמוד לטפל בכזה בבית שלך.

טיפים

 • אם אתם מתכננים להשיג זכר ונקבה במקביל, עליכם לסרס ולעקר אותם. זכרו שאפילו בני זוג המלטה יתרבו זה עם זה. כמו כן, ארנבות נקבות יכולות להתבגר מינית כבר מגיל 5 חודשים. אם לא תסרס את הזכר, הוא יתזה בכל מקום וינסה להתמודד עם כל אחד ממגוון המינים.
 • בדוק את שיני הארנב שלך פעם בחודש. השיניים שלהם יכולות להיות מיושרות וייתכן שתצטרכו לקצץ. אם הם לא מיושרים או אם אתה מבחין בהרבה ריר סביב הפה או בבעיות באכילה קח אותם לוטרינר.
 • שמור על הארנב שלך להתחמם יתר על המידה. מכיוון שארנבות לובשות כל הזמן מעילי פרווה, הם עושים זאת בצורה הטובה ביותר בטמפרטורות מעט קרירות יותר.
 • לעולם אל תבהיל את הארנב שלך, מכיוון שהם עלולים לסבול מהתקפי לב קטלניים.
 • הקפד תמיד להוכיח את ארנבת לפני שתקבל בית.
 • וודא שהארנב שלך מקבל רק כף פינוקים ביום, אחרת הם יסבלו מגוף רב מדי.

שאלות ותשובות

 • איזה סוג של טמפרטורה צריך לשמור כאשר מטפלים בארנבות?
  21 מעלות צלזיוס היא הטמפרטורה המקסימלית. נסה לשמור את זה תחת זה.
 • מדוע הארנבון המיני-לופי שלי אינו מגיב במיוחד?
  הסיבה יכולה להיות התנהגותית או קשורה לבריאות. כמנגנון הגנה, ארנב מפחד או חרד נוטה לשבת בשקט מאוד כדי להימנע ממשיכת תשומת לב. אם הארנב שלך חדש ולא רגיל להיות בסביבת אנשים, הוא עשוי להיראות מרוחק מכיוון שהוא לא מבין שבני אדם מייצגים דברים טובים כמו משחק או פינוקים. גם ארנב חולה ישב בשקט, כדי למנוע תשומת לב. אם הארנב לא אוכל כראוי, יש לו כדורי נזלת, התעטשות או הפרשות מהעיניים או מהאף, אז בדקו אותו על ידי וטרינר.
 • האם יש צורך לקצץ ציפורניים של ארנב?
  כן, תלוי כמה מהר הם גדלים, כדאי לקצץ אותם כל שבועיים או כל חודש. אתה רוצה להיזהר כשאתה מתחיל כי הארנב שלך עלול להיבהל. שימו לב גם לא לחתוך יותר מדי, זה יגרום לדימום יתר.
 • הארנב שלי ממשיך ללקק אותי, האם זה סימן לבדידות?
  לא, זה בעצם סימן של חיבה! זה אחד הסימנים ההתנהגותיים שלהם להראות שהם אוהבים אותך. יש המציעים שזו הדרך שלהם לטפח גם אותך.
 • מה עלי לעשות אם הארנב שלי משתין אדום?
  עליך לקחת אותם מיד לווטרינר לקבלת טיפול רפואי מקצועי.
 • האם מיני לופ פו מסוכן למגע בידיים חשופות?
  לא. הסיכון לתפוס משהו מדבק מכדורי ארנבת הוא אכן נמוך מאוד. בניגוד למינים אחרים של חיות מחמד, הרוב המכריע של הטפילים שארנבות נושאות הם מינים ספציפיים - כלומר הם מדביקים רק ארנבות אחרות. כמובן שתהיה הגיונית והימנע מבליעת כדורי ארנב, ותמיד שטפי את הידיים לאחר טיפול בארנבת שלך (או כל חיית מחמד אחרת) או בכדורים שלהם, אך הסיכון הוא נמוך.
 • איך ומתי כדאי לרחוץ ארנבת?
  אתה אף פעם לא צריך לרחוץ ארנב. יש יותר מדי סיכונים, ואם מים נכנסים לאוזניים, זה עלול להוביל לזיהום או לבעיות חמורות אחרות.
 • האם זה מזיק אם אני מתגעגע ליום של משחק עם הארנבות שלי?
  זה תלוי עד כמה הם חברתיים. אבל אם יש לך יותר מאחד ויכולים לשמור על חברה זה לא עניין גדול.
 • איך אוכל לדעת מתי אוכל לשחק עם הארנב? האם זה יגלה חיבה?
  הארנב שלך צריך לבוא אליך בשמחה כשאתה נכנס לאזור שלה כשנוח לך ורוצה לתקשר. ארנבות שמחות באמת יתמוטטו (ריקוד שמח שכולל קפיצות ופיתולי ראש), וכמה ארנבות אפילו מזמזמות כשמאושרות מאוד. זה עלול לקחת זמן, ולרדת לרמה של הארנב שלך כשמליטה אמורה לעזור.
 • האם זה בסדר להשאיר את הארנב שלי בחדר שלא מקבל אור רב?
  ארנבי הבית, כמו אנשים, זקוקים לאור שמש כדי להרוויח יתרונות בריאותיים. ויטמין D, החיוני לעצמות חזקות ולשיניים בריאות, מיוצר בעזרת חשיפה לאור השמש. המשמעות של זה היא שהארנב שלך אמור לקבל הרבה אור שמש טבעי, כך שתוכל להחזיק את הארנב שלך בחדר עמום, אך הקפד להוציא אותם מכלובם ולתת להם להגיע לאור מדי יום.

תגובות (21)

 • patelvanessa
  זה מאוד שימושי בעיניי כיצד להגן על הארנב שלנו וכיצד לעזור לו לגדול. זה מוסבר בקלות רבה. תודה, מפתחים.
 • kreigeralexys
  השגתי את האיזון עם אוכל, משחק וטיפול לאחר ההדרכה שלך. תודה.
 • ressie38
  מה שעזר לי היה ללמוד על המצעים לארנבת שלי, תודה.
 • gina46
  עדיין לא ניסיתי את אלה, אבל זה באמת עוזר לי להבין אותם.
 • zolaupton
  זה היה ללא ספק הבלוג הטוב ביותר על ארנבות הבית. היא מסמרת אותו.
 • mtrantow
  הכל כל כך כל כך עזר. תודה.
 • corkerybuddy
  תודה על אתר זה, זהו ידע חינם על כל הדברים שעלינו ללמוד, במיוחד בשבילי על ליטוף בעלי חיים מסוימים שאני אוהב לטפל בהם. עוד כוח ועוד עצות עבורכם!
 • eduardomorar
  כל זה, מתחיל להיות כזה ועד אכפתיות והאכלה.
 • melissalloyd
  זו עזרה גדולה שעשית זאת כי אני מכין בית נופש לכלבים, חתולים וארנבות.
 • tcrona
  זה עזר לי כי עכשיו הארנב שלי בריא.
 • lebsackminnie
  זה שעזר לי הכי הרבה הוא להתחבר עם הארנב שלך.
 • yquitzon
  רציתי ארנב. עכשיו כשאני יודע לשמור על ארנב, אני יכול לקנות כזה.
 • pjohns
  אני אשיג ארנבת מספיק בקרוב, אז חיפשתי דברים כדי שאהיה מוכן כשחזור הביתה. זה עזר לי מאוד ועכשיו אני בטוח שלא אעשה טעויות. לפחות אנסה!
 • oward
  תודה רבה, זה כל מה שהייתי צריך לדעת, קל להבנה.
 • corbinmoore
  לא ידעתי שארנבות דורשות אקלים קריר יותר. כמו כן, החלק אודות התקפי לב קטלניים היה מועיל.
 • xheaney
  מאמר זה היה מאוד אינפורמטיבי עם כל השאלות והתרחישים הנכונים! אני אאמץ ארנבת בעוד כמה שבועות, אז אני מכין את שיעורי הבית שלי עכשיו. תודה!
 • dvolkman
  ממש אהבתי את זה, במיוחד כשהייתי זקוק לעזרה בטיפול בחיות מחמד.
 • haaglavinia
  זו הדרך הטובה ביותר לדעת איך לטפל בקלות.
 • benedict23
  לא ידעתי איך להחזיק ארנבת. זה שימח אותי שאני יודע איך עכשיו, ושלא אשבור את הגב.
 • jkoss
  ילדיי (10 ו -5) התחננו לארנב. לאחר שקראו להם מאמר זה, הם חשבו פעמיים ושינו את דעתם בידיעה שהם לא יוכלו לטפל בארנב כראוי ולהעניק לו את החיים להם יזדקק.
 • rhettlind
  זה היה הסבר מקסים, מועיל ומפורט מאוד.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail