איך לאמץ ארנב?

לאחר מכן בחר ארנב לאימוץ והתכונן לארנב החדש כך שיתאים בצורה חלקה לביתו החדש
לאחר מכן בחר ארנב לאימוץ והתכונן לארנב החדש כך שיתאים בצורה חלקה לביתו החדש.

ארנבות יכולות ליצור חיות מחמד נהדרות, מכיוון שהן חיות שקטות ואינן דורשות הרבה מקום כדי לשגשג. ייתכן שתרצה לאמץ ארנב כדי להוסיף לבית חיות המחמד שלך, ולהבטיח שחיה אחת נוספת תמצא בית טוב. כדי לאמץ ארנב, התחל באיתור שירות אימוץ מכובד. לאחר מכן בחר ארנב לאימוץ והתכונן לארנב החדש כך שיתאים בצורה חלקה לביתו החדש.

חלק 1 מתוך 3: מציאת שירות אימוץ מכובד

 1. 1
  פנה למקלט החיות המקומי שלך. ארנבים הם אחד החיות המובילות שבסופו של דבר במקלטים לחיות מקומיות, מכיוון שחלק מבעלי חיות המחמד אינם עומדים במשימה לטפל בהם. פנה למקלט החיות המקומי שלך כדי לראות אם יש להם ארנבים לאימוץ. התקשרו אליהם או בקרו במקלט באופן אישי.
  • במקלטים רבים לבעלי חיים יש אתרים שבהם הם מעלים פרופילים של הארנבים שיש להם לאימוץ. אתה יכול להסתכל בתמונות של הארנבות ולקרוא עליהן לפני שאתה הולך למקלט.
 2. 2
  עיין באתרי אימוץ מקוונים. ישנם אתרי אימוץ מקוונים רבים המתמקדים במציאת בתים לבעלי חיים, כולל ארנבות. אתרים אלה קשורים לעיתים קרובות לחנויות חיות מחמד או לארגוני חיות מחמד, כמו פטקו.
  • תוכל למצוא אתרים אלה על ידי הקלדת "אימוץ ארנבות" בסרגל החיפוש בדפדפן שלך.
  • חלק מאתרי האימוץ גובים דמי אימוץ. וודאו שאתם יכולים לעמוד בתשלום.
 3. 3
  בדקו מקלטים וחילוצים של בעלי חיים בקרבת מקום. מקלטים לבעלי חיים הם גם דרך טובה למצוא ארנבים לאימוץ. אתה יכול לחפש מקלטים לבעלי חיים מקומיים באזורך או באזורך.
  • ישנם מקלטים לבעלי חיים המתמחים בארנבות. חפש באינטרנט מקלטים מסוג זה באופן מקוון.
  אם יש לך חברים או משפחה שיש להם ארנב
  אם יש לך חברים או משפחה שיש להם ארנב, בקש מהם להמליץ על מגדל ארנבים טוב.
 4. 4
  צרו קשר עם מגדל ארנבות. חפש באינטרנט מגדל ארנבים באזור שלך. חפש מגדל המתמחה בארנבות, או זן מסוים של ארנבות. בדוק שיש למגדל המלצות באתר האינטרנט שלהם ודירוג גבוה בקרב רוכשי חיות מחמד.
  • חפש מגדל באמצעות התאחדות מגדלי הארנבות האירופית.
  • אם יש לך חברים או משפחה שיש להם ארנב, בקש מהם להמליץ על מגדל ארנבים טוב.
  • מגדלים רבים יכולים אפילו לעזור לכם למצוא ארנב הצלה, מכיוון שמגדלים מחזירים לעתים קרובות ארנבות שנמכרו במקור על ידם ובהמשך לא רצויות.

חלק 2 מתוך 3: בחירת ארנב לאימוץ

 1. 1
  חפש גזע קטן אם יש לך שטח מוגבל. גזעים כמו הגמד של הולנד או הלופ האירופי הם אפשרויות טובות אם אתה מעדיף ארנב קטן יותר. גזעים אלה שוקלים רק שלושה עד ארבעה פאונד (1,3 עד 1,8 ק"ג) כשהם גדלים. הם מגיעים גם במגוון צבעי פרווה ואורכים.
  • זכור שאתה יכול להיות מוגבל על ידי סוגי הארנבים הנמצאים במקלט לבעלי חיים. נסו להיות פתוחים למגוון גזעים כשאתם מחפשים ארנב.
 2. 2
  קבל גזע בינוני או גדול אם יש לך הרבה מקום. גזעים כמו אנגורה אנגלית, צ'ינצ'ילה או הולנדית הם כל האפשרויות הטובות עבור חיית מחמד בינונית. משקלם של גזעים אלו הוא בין 1,8 ל -2,7 ק"ג כאשר הוא גדל.
  • עבור ארנב גדול יותר, גזע כמו הענק הפלמי הוא אופציה טובה. גזע זה יכול למשקל של 9 ק"ג (9 ק"ג).
  • זכרו שככל שהארנבון גדול יותר יש לכם את הצריף או הכלוב שתצטרכו. חפש אחד שגודלו פי 4-6 מגודל הארנב.
 3. 3
  יש לוודא שהארנב עבר עיקור או סירוס. ארנבות לא מעוקרות ולא מעוקרות נוטות לסרטן ולבעיות בריאותיות אחרות. רוב המקלטים לבעלי חיים יעקרו או יסרסו ארנבות לפני שיעלו אותם לאימוץ, ויאגדו את העלות בדמי האימוץ. בדוק כדי לוודא שזה המקרה כאשר אתה מתחיל להסתכל בארנבות ספציפיות במקלט או במקלט לבעלי חיים.
  • אם ארנב שאתה אוהב שהוא לא מעוקר או מסורס, אתה יכול לתזמן לבצע הליך זה במשרד הווטרינר שלך. עליכם לעשות זאת זמן קצר לאחר שתאמצו את הארנב.
  הרחיקו את הפריטים הללו מהארנב שלכם וארזו אותם כאשר הארנב נמצא מחוץ לכלוב שלו
  הרחיקו את הפריטים הללו מהארנב שלכם וארזו אותם כאשר הארנב נמצא מחוץ לכלוב שלו.
 4. 4
  חפש ארנב מאומן בבית. ברוב המקלטים לבעלי חיים ישולבו ארנבות הרכבת לפני העלאתם לאימוץ. הארנב יידע ללכת לשירותים בתוך ארגז זבל בכלובו. נסו למצוא ארנב שכבר מאומן בבית, כך שלא תצטרכו לאמן אותו בעצמכם.
  • אם בסופו של דבר אתה מאמץ ארנב שאינו מאומן בבית, אתה יכול לאמן אותו על פני תקופה של חודשיים-שלושה.
 5. 5
  בדקו שהארנב בריא וידידותי. וודא כי מעיל הארנב מבריק ואין בו פצעים, פצעים, חתכים, מחצלות או נשירת שיער. הסתכל בעיני הארנב כדי לוודא שהם נראים ברורים, בהירים וערניים. בדוק שלאוזניים ולרגליים של הארנב אין פצעים או חתכים.
  • הארנב צריך להיות גם רגוע ונינוח סביבך. זה צריך להגיב בחיוב לכל חיות מחמד או שריטות שאתה נותן לו. רוב הארנבונים לא אוהבים להחזיק אותם, אבל הם אוהבים שמלטפים אותם או נוגעים בהם.
  • זכור שארנבות אינן חיות מחמד נהדרות לילדים, מכיוון שהן יכולות להיבהל מהן בקלות. הורים צריכים תמיד לפקח על הילדים ולהיות המטפל הראשי של הארנב.

חלק 3 מתוך 3: הכנה לארנב החדש

 1. 1
  קבל כלוב גדול לארנב. ארנבים דורשים כמות הגונה של מקום כדי להתרוצץ, לשבת ולישון. קבל כלוב גדול בעל שתי רמות. מקם אותו בבית במקום בטמפרטורת החדר, ולא באור שמש ישיר.
  • אם בסופו של דבר תקבל ארנב קטן יותר, זה עשוי להסתדר בכלוב קטן יותר כל עוד יש שתי מפלסים. אם תקבל ארנב גדול יותר, הוא יצטרך כלוב גדול יותר.
  • שים חציר דשא בתחתית הכלוב כך שהוא יהיה רך מספיק לרגלי הארנב. הימנע משימוש בשבבי אורן או ארז, מכיוון שהם עלולים להיות רעילים לבעלי חיים.
  • מקם את הכלוב במקום עם רעש נמוך, מכיוון שארנבות יכולות להבהיל בקלות מרעשים חזקים.
 2. 2
  השקיעו בצעצועים ואביזרי כלוב. ארנבות גם אוהבות לשחק עם צעצועים קטנים בכלוב שלהם או ברחבי הבית. הם יצטרכו צלחת אוכל ובקבוק מים עם פיית שתייה. הם אוהבים גם מקומות מסתור בכלוב שלהם כמו מנהרות קטנות או תיבות.
  • ארנבות לרוב אוהבות צעצועי חתול וצעצועים אחרים של בעלי חיים קטנים שהם יכולים לזרוק סביב.
  • קופסאות קרטון, גלילי מגבות נייר ומגבות ישנות הן אפשרויות מסתור נהדרות לארנבות. אלה זולים, ניתנים להחלפה, וכל הדברים שהארנב שלך יכול להתחפר בהם. אתה יכול גם להשקיע באזורי מסתור דקורטיביים יקרים יותר המיוצרים במיוחד לארנבות.
  ייתכן שתרצה לאמץ ארנב כדי להוסיף לבית חיות המחמד שלך
  ייתכן שתרצה לאמץ ארנב כדי להוסיף לבית חיות המחמד שלך, ולהבטיח שחיה אחת נוספת תמצא בית טוב.
 3. 3
  בצע התאמות בבית שלך. ארנבות אוהבות ללעוס פריטים כמו רהיטים, חוטי חשמל ושטיחים. הרחיקו את הפריטים הללו מהארנב שלכם וארזו אותם כאשר הארנב נמצא מחוץ לכלוב שלו.
  • ניתן גם להשקיע בחיפויים לחוטי חשמל כדי להגן עליהם מפני לעיסה.
 4. 4
  קבל אוכל לארנב. תזונה של ארנב צריכה להיות מורכבת מחציר דשא. יש לתת אותו טרי בכמויות גדולות לארנב. אתה יכול גם לתת לארנב כמות יומית של ירקות עלים כהים. יש להאכיל כדורי ארנב בארנב במשורה, מכיוון שהם צריכים להוות רק כמות קטנה מהתזונה של הארנב.
  • השקיעו בשקיות של חציר דשא איכותי ושקית קטנה של כדורי ארנב איכותיים.
  • יש לרשות ארנבות ופירות טריים לארנב בכל עת. אפשרויות טובות של ירקות כוללות תרד, מלפפונים, ארוגולה, אנדיב וקייל.
 5. 5
  מצא וטרינר בעל חיים אקזוטי. יש לטפל בארנבים על ידי וטרינר בעל חיים אקזוטי, מכיוון שהם מאומנים לעבוד על ארנבות. חפש וטרינר המתמחה ברפואת ארנבות. הביאו את הארנב החדש שאומץ לווטרינר לבדיקה ראשונה בביתו בשבוע הראשון. לאחר מכן, קבעו בדיקות קבועות אצל הארנב כדי להבטיח שהוא יישאר בריא ומאושר.
  • עם הטיפול הנכון, ארנבות יכולות לחיות 10 שנים ומעלה.

שאלות ותשובות

 • קיבלתי את הארנב שלי אתמול; היא בת 8 שבועות. היא לא אוכלת חציר, יש לה אוזניים חמות ולא מסתובבת. האם זה סימן רע?
  לכל ארנב צעיר שהיה לי יש אוזניים לוהטות; זה בסדר. נסה להאכיל אותה בגזר במקום בחציר ותן לה שטח קטן לקפוץ אליו; ארנבות באותו גיל אוהבות לחקור.
 • האם Vets4Pets הוא וטרינר בעל חיים אקזוטי?
  כן, הם עוזרים לכל חיות המחמד האקזוטיות. אם תיכנס לאתר שלהם תראה שהם פשוט נפתחו וישמחו לענות על שאלותיכם!

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail