איך לתת לחתול שלך מספיק מקום אישי?

כדי לתת לחתול שלך מספיק מקום אישי, נסה לתת לו אזור בטוח, כמו חדר קטן בו הוא יכול לסגת אם הוא רוצה להיות לבד. הקפד למלא את האזור בחומרים חיוניים כמו אוכל, מים, ארגז זבל, כמו גם את השמיכות והצעצועים המועדפים עליו בכדי לשמור על תוכן. כשחברים ובני משפחה מגיעים, יידעו שהם צריכים לאפשר לחתול שלך להתקרב אליהם קודם, מכיוון שאילוץ חתול לקיים אינטראקציה עם אנשים יכול להפחיד אותו ולגרום לו לפעול. אתה יכול לעזור לחתול שלך להרגיש יותר בנוח על ידי התעלמות ממנו כשהוא נכנס לחדר לראשונה, כך שיש לו את ההזדמנות להחליט אם הוא רוצה להתרועע או לא. כדי ללמוד כיצד ליצור אזורים בטוחים למספר חתולים, קרא עוד ממחברנו הווטרינרי.

אתה יכול גם ליצור מרחב אישי יותר עבור החתול שלך על ידי ייעוד של מרחבים בטוחים ברחבי הבית בהם החתול
אתה יכול גם ליצור מרחב אישי יותר עבור החתול שלך על ידי ייעוד של מרחבים בטוחים ברחבי הבית בהם החתול שלך יכול להירגע ללא הפרעה.

חתולים צריכים להיות בשליטה על המרחב האישי שלהם. מתן חתול מספיק מקום אישי יעזור לו להרגיש בטוח, ועשוי להשפיע באופן חיובי על האינטראקציות החברתיות שלו עם בני אדם ובעלי חיים אחרים. אתה יכול לספק לחתול שלך מספיק מקום אישי על ידי מתן אפשרות להיכנס לסיטואציות חברתיות על דעת עצמו ולא לאלץ אותו לתקשר עם אנשים או בעלי חיים אחרים. אתה יכול גם ליצור מרחב אישי יותר עבור החתול שלך על ידי ייעוד של מרחבים בטוחים ברחבי הבית בהם החתול שלך יכול להירגע ללא הפרעה.

שיטה 1 מתוך 3: ניהול אינטראקציות חברתיות

 1. 1
  תן לחתול שלך להיכנס למצבים חברתיים על דעת עצמו. אמור לחברים ולמשפחה להתעלם לחלוטין מהחתול כשנכנס לחדר. זה יאפשר לחתול להחליט אם הוא רוצה להתרועע, להישאר במתחם החדר או לעזוב את המצב.
  • קשר עין יכול לאיים על חתולים. אם אתה רוצה שחתול יבוא אליך, הסב את מבטם מהם והושיט את ידך לכיוונם. זה מעודד חברתית מבלי לאיים עליהם.
 2. 2
  הימנע מאלצת החתול שלך לקיים אינטראקציה עם בני אדם. חשוב שלא תאלץ את החתול שלך לקיים אינטראקציה בניגוד לרצונו עם אנשים אחרים. זה יכול לגרום לחתול שלך להיות מפוחד או אגרסיבי. לדוגמא, לעולם אל תמשוך חתול מסתתר מתחת למיטה כדי שאורח אוהב חתולים יוכל ללטף אותו.
 3. 3
  הימנע מהחתול שלך להתרועע עם בעלי חיים אחרים. כדאי לתת לחתול שלך להחליט מתי וכיצד הוא יתקשר עם בעלי חיים אחרים. אתה לא צריך לאלץ את החתול שלך לקיים אינטראקציה עם חיות מחמד אחרות בבית. פעולה זו מהווה פגיעה במרחב האישי של החתול שלך.
 4. 4
  דע מתי החתול שלך זקוק למרחב אישי. סימנים שהחתול שלך עשוי להזדקק למרחב אישי יותר כולל הסתרה, תחרות עם חתולים אחרים על אוכל או מקום, או התנהגויות תוקפניות כלפי בני אדם או בעלי חיים אחרים. אם החתול שלך מגלה התנהגויות אלה, יתכן שתצטרך לעבוד על לספק לו מרחב אישי יותר.
דרך נוספת לפנות שטח אנכי ואישי יותר לחתול שלך היא על ידי תליית כמה מדפי חתולים על הקיר
דרך נוספת לפנות שטח אנכי ואישי יותר לחתול שלך היא על ידי תליית כמה מדפי חתולים על הקיר.

שיטה 2 מתוך 3: יצירת נסיגות בטוחות לחתול שלך

 1. 1
  קבעו מרחבים בטוחים ואישיים לחתול שלכם לסגת. לחתול שלך תמיד צריכים להיות אזורים בטוחים שבהם הוא יכול לסגת ולשמור על המרחב האישי שלו. נסה לייעד חדר או חלק מחדר כנסיגת חתולים פרטית. במידת האפשר, בחרו שטח שאינו חלק תנועה רב בביתכם.
  • נסה ליצור נסיגה עבור החתול שלך בחדר השינה הרזרבי, במרתף או בחדר העבודה.
 2. 2
  מלא את החללים עם יסודות החתול. ברגע שתבחר מקום בו יהיה בטוח לחתול שלך לסגת ולשמור על המרחב האישי שלו, מלא את החלל בפריטים החביבים על החתול שלך. וודאו שלחתול יש מקום נוח לאונג 'או לישון, אוכל ומים, ארגז פסולת וכמה מהצעצועים האהובים עליו.
 3. 3
  השאר את החתול בשקט בנסיגתו. כאשר החתול שלך מסתובב במפלט בטוח המיועד, וודא שאתה לא מטריד את החתול. אפשר לחתול לעשות ככל העולה על רוחו, בין אם זה לישון, לנוח, לאכול או לשחק. אמור לחברים ובני משפחה להשאיר את החתול לבד.
 4. 4
  וודאו שלכל חתול יש מקום בטוח משלו. אם יש לך מספר חתולים, חשוב שלכל חתול יהיה מרחב משלו בו הוא יכול להירגע. לדוגמא, אם יש לך שני חתולים, עליך לנסות ולהקים לפחות שתי נסיגות נפרדות. זה יעזור למנוע מהחתולים להילחם על המרחב.
ויצירת מרחב אנכי יותר להנאת החתול שלך תעזור לו לשמור על מרחב אישי
חתולים אוהבים לטפס, ויצירת מרחב אנכי יותר להנאת החתול שלך תעזור לו לשמור על מרחב אישי.

שיטה 3 מתוך 3: יצירת מרחב אנכי לחתול שלך

 1. 1
  שקול עץ חתול. חתולים אוהבים לטפס, ויצירת מרחב אנכי יותר להנאת החתול שלך תעזור לו לשמור על מרחב אישי. אתה יכול לקנות עץ חתול פשוט עם מוט. או שאתה יכול לבנות אחד בעצמך באמצעות קופסאות עץ, עץ, צינורות או מגירות של שידה ישנה.
  • אם תבחר לבנות עץ משלך, הקפד לבדוק את חוסנו לפני שתתן לחתול שלך להשתמש בו. השתמש בחוט כדי לעגן עצים כבדים למעלה לחתיך בקיר שלך.
 2. 2
  תלו כמה מדפי חתולים. דרך נוספת לפנות שטח אנכי ואישי יותר לחתול שלך היא על ידי תליית כמה מדפי חתולים על הקיר. אתה יכול לקנות מדפים המיוצרים במיוחד לחתולים, או לתלות מדף סטנדרטי חסון לחתול שלך. רק וודאו שהמדף מיוצר כדי לתמוך במשקל החתול שלכם.
 3. 3
  תנו לחתול שלכם לטפס על רהיטים קיימים. חתולים רבים שמחים ביותר כשהם גבוהים מעל בני האדם שלהם, נרגעים על ארון ספרים גבוה או על ראש המקרר. עודד את החתול שלך לטפס על רהיטים גבוהים, מה שמאפשר לו לקבל קצת פרספקטיבה ומרחב אישי.
  • נסה להניח מיטת חתול על גבי כוננית או מקרר.
 4. 4
  בצע שבילים על פני משטחים אנכיים. יצירת שבילים בין כתמי הבילוי האנכיים של החתול שלך תעניק לחתול שלך תחושה מוגברת של מרחב אישי ותאפשר להם לנסוע במהירות בין חללים. לדוגמה, נסה לתלות סדרה של מדפי חתולים על הקיר לצד כוננית.

שאלות ותשובות

 • אימצתי חתולייה בת 11, אבל היא מסרבת לאכול ומסתתרת. אתה חושב שהיא תהיה בסדר?
  זה כנראה בגלל שהיא מאומצת ובכירה. היא תזדקק לזמן מה כדי להסתגל ולהתרגל אליך. תן לה שבוע לערך להתיישב, ותמיד וודא שיש אוכל זמין עבורה. אם אין שינוי תוך שבוע, התקשר לווטרינר.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail