איך מנקים כלי חרסינה?

הדרך הנכונה לנקות את כלי החרסינה תלויה אם יש להם עיצוב שיושב מעל הזיגוג או לא. העבר את האצבע על העיצוב על החרסינה שלך. אם זה מרגיש חלק, זה אומר שהוא נמצא מתחת לזיגוג. במקרה כזה, פשוט שטפו את הכלים במים חמים וסבון כלים, או הכניסו אותם למדיח כלים בהגדרת ההספק הנמוכה ביותר. אם העיצוב על הכלים שלך מורם ואתה יכול להרגיש את הקצוות עם האצבע, תרצה לנקוט בזהירות מיוחדת כשאת שוטפת אותם. שטפו את החרסינה מיד לאחר השימוש בה, והשתמשו רק במים פשוטים. אם יש אוכל דבוק בו, השתמשו במרית גומי כדי לגרד אותו בעדינות. התרחק מסבון כלים או חומרי ניקוי שוחקים על חרסינה דקורטיבית מכיוון שהם עלולים לפגוע בזיגוג. כדי ללמוד כיצד להיפטר מכתמים עיקשים על כלי החרסינה שלך, המשך לקרוא!

בכדי לשטוף כלים מפורצלן סטנדרטיים ביד
בכדי לשטוף כלים מפורצלן סטנדרטיים ביד, שפכו זרזיף של סבון כלים עדין על ספוג רטוב.

חרסינה היא קרמיקה אלגנטית, אך בחירת אפשרות הניקוי הנכונה לכלי חרסינה יכולה להיות מרתיעה - במיוחד מכיוון שאנשים רבים נוטים לחשוב עליה כחומר עדין. במציאות, חרסינה חזקה ועמידה למדי, וממש צריך לנקות אותה בעדינות רק אם עיצוב או תמונה יושבים על גבי הזיגוג. כדי לקבוע אם החרסינה שלך נצבעה כך, העבר את האצבע על העיצוב. אם היא חלקה, אפשר להתייחס למנה כמו לפורצלן סטנדרטי. אם החומר מורם, אין לשטוף אותו כמו כלים סטנדרטיים. כהערה אחרונה, אין הבדל בין חרסינה לסין - הם אותו חומר והם מנוקים באותה צורה.

שיטה 1 מתוך 3: שטיפת חרסינה סטנדרטית

 1. 1
  העבירו את האצבע על כל העיצובים כדי לוודא שהם נמצאים מתחת לזיגוג. אם יש שורות, שיבוצים או תמונות על צלחת החרסינה שלך, העבר את האצבע על פני המנה. אם המנה חלקה לחלוטין ואינך יכול להרגיש שום דבר מוגבה על הצלחת, העיצוב מוגן בזיגוג החרסינה ותוכל לכבס אותו כמו חרסינה רגילה.
  • אם העיצובים או השיבוצים מורמים ותוכלו להרגיש את הקצוות שלהם מוגבהים על פני המנה, העיצוב נמצא על גבי הזיגוג. דלג לסעיף השלישי כדי לקבוע כיצד לשטוף כלים כאלה.
  • יש להתייחס אל כלי חרסינה עם חישוקי זהב או כסף באותה צורה כמו חרסינה עם עיצובים מעל הזיגוג, גם אם אינך מרגיש שום גובה על המנה.
 2. 2
  קרצפו חרסינה סטנדרטית עם מים חמים וסבון כלים עדין. בכדי לשטוף כלי חרסינה סטנדרטיים ביד, שפכו זרזיף של סבון כלים עדין על ספוג רטוב. לאחר מכן, יש לשפשף את הספוג בעדינות לכלי החרסינה באמצעות תנועות מעגליות חלקות. לאחר שנראה כי המנה נקייה, שטפו אותה מתחת למים פושרים.
  • או לייבש את החרסינה שלך בכביסה או לשפשף אותה במטלית נקייה או מגבת נייר.
  הדרך הנכונה לנקות את כלי החרסינה תלויה אם יש להם עיצוב שיושב מעל הזיגוג או לא
  הדרך הנכונה לנקות את כלי החרסינה תלויה אם יש להם עיצוב שיושב מעל הזיגוג או לא.
 3. 3
  שטפו חרסינה סטנדרטית במדיח הכלים בהגדרת ההספק הנמוכה ביותר. הגדר כלי חרסינה במתקן של מכונת הכביסה שלך, כך שלא יהיו חתיכות חופפות או נוגעות זו בזו. טען את מדיח הכלים שלך בחומר ניקוי מדיח כלים ללא ריח והפעל אותו בהגדרת ההספק הנמוכה ביותר לניקוי הכלים שלך.
  • אין שום דבר רע בשטיפת כלי חרסינה במדיח הכלים. זה לא הולך לפגוע בפורצלן סטנדרטי לאורך זמן או לשחוק את הזיגוג. כלים אלה נועדו לעמוד בשטיפת מכונה.

  אזהרה: לעולם אל תאפשר לכלים מחרסינה לחפוף או לגעת זה בזה במדיח הכלים. קרוב לוודאי שהחרסינה שלך תתחבר או תיסדק בנקודה בה שתי הכלים חופפים בזמן שאתה מפעיל את המדיח.

שיטה 2 מתוך 3: הסרת כתמים קשים מחרסינה סטנדרטית

 1. 1
  השתמש בסודה לשתייה ובמים כדי לזהות חרסינה נקייה. מערבבים כף אחת (14,8 מ"ל) (14 גרם) סודה לשתיה עם 2 כפות (30 מ"ל) מים עד שהיא יוצרת עיסה סמיכה. לאחר מכן שטפו את הצלחת מתחת למים חמים ומרחו את הדבק על הכלי בעזרת ספוג נקי או מטלית כביסה. שפשפו את האזור המלוכלך בתנועה חלקה ומעגלית עד שהכתם או שאריות המזון נעלמים. שוטפים את הסודה לשתייה מתחת למים קרים.
  • לייבש את הכלים באוויר או לנגב אותם במגבת לאחר שטיפתם.
  • לקבלת אפשרות שוחקת יותר, החלף את המים בחומץ לבן. רק הקפד ללבוש כפפות ועשה זאת בכיור שלך אם תבחר באפשרות זו, שכן סודה לשתיה וחומץ יקצף ויתרחב.
 2. 2
  משרים כלים בתמיסת חומץ למשך 2-3 שעות לריכוך כתמים חמורים. אם לא ניתן לנקות את החרסינה המלוכלכת שלכם, מלאו קערה גדולה במים והשפריכו כמות מתונה של סבון כלים לקערה. מערבבים את המים בכף עד שהמים מסבכים. השרו את כלי החרסינה בקערה למשך 2-3 שעות לפני שטפו את הכלי או תנסו בפתרון ניקוי אחר.
  • שטפו את הכלי מספר פעמים לאחר השרייתו ונגבו אותו במטלית נקייה לאחר שתסיימו.
  • זוהי דרך נהדרת לרכך שאריות שומן או שמן לפני כביסה במכונה.
  אם בביתכם מוצגות כמה כלי חרסינה יפים
  אם בביתכם מוצגות כמה כלי חרסינה יפים, השתמשו במברשת צבע רכה ויבשה או במברשת איפור כדי לאבק ולנקות אותם באופן קבוע.
 3. 3
  משפשפים מיץ לימון ומלח לתוך החרסינה בכדי להסיר כתמי חלודה. לבש כפפות גומי ותפוס מטלית נקייה. יוצקים 2-3 כפות (30-44 מ"ל) מיץ לימון למטלית ומפזרים כף אחת (5 גרם) מלח שולחן למטלית. לאחר מכן, שפשפו בעדינות את הכתם החלוד בתנועה מעגלית רכה עד שהחלודה נעלמה. שטפו את הכלה ביסודיות לאחר שהחלודה נעלמה.
  • אתה יכול לייבש את האוויר או לייבש את היד עם מטלית נקייה לאחר ביצוע פעולה זו.
  • חרסינה מחלידה לעתים קרובות כאשר אנשים משאירים מתכת על הכלי לתקופה ארוכה. זה יכול להתרחש גם אם אתה משתמש במעמד מתכת כדי להציג את החרסינה שלך.

  וריאציה: אם יש לך צבע כהה מצבעי מזון, קפה או רוטב סויה, החלף את מיץ הלימון בחומץ לבן.

 4. 4
  השרו חרסינה מוכתמת בכבדות במי חמצן למשך 2-3 ימים. אם צלחת החרסינה שלך הוזנחה במשך תקופה ארוכה, הכתמים עשויים להיות קשים ביותר להסרה. כדי להיפטר מהכתמים הללו, יש להשיג קערת זכוכית גדולה או פח גומי. הנח את החרסינה שלך בפנים ומלא את הקערה או הפח במי חמצן מספיק בכדי להטביע את החרסינה. שים מכסה או ניילון מעל הקערה או הפח ותן לחרסינה להיספג במשך 2-3 ימים.
  • לאחר שטיפת הכלים שלך ביסודיות מספר רב של פעמים, תן לכלה להתייבש באוויר או לנגב אותה במגבת יבשה.
  • שטפו את החרסינה במים וסבון לאחר שתעשה זאת. אתה רוצה להבטיח שתוריד את כל מי החמצן לפני השימוש במנה שלך.

שיטה 3 מתוך 3: ניקוי פורצלן צבוע או דקורטיבי

 1. 1
  שטפו את החרסינה הצבועה בעדינות ביד עם מים פשוטים. כל עיצובים או תמונות שיושבים על גבי זיגוג החרסינה יישחקו אם תשתמשו בחומר ניקוי שוחקים או חומצי. ברגע שסיימת להשתמש בכלים אלה, השתמש במטלית מיקרופייבר ובמים צוננים כדי לשטוף אותם. השתמש בתנועה מעגלית רכה כדי להבריש בעדינות כל לכלוך או שאריות. תן לפורצלן להתייבש באוויר לאחר שטיפתו.
  • חרסינה צבועה נועדה בדרך כלל לשמור לאירועים מיוחדים או לקישוט. חתיכות אלה אינן מיועדות לשימוש קבוע.

  טיפ: אתה יכול להשתמש בבובת סבון כלים בגודל אפונה כדי לעזור בהסרת כתמים אם אתה באמת רוצה, אבל אתה לא צריך לעשות זאת אם אתה שוטף את החרסינה מיד לאחר השימוש בה.

  העיצוב מוגן בזיגוג החרסינה ותוכל לכבס אותו כמו חרסינה רגילה
  אם המנה חלקה לחלוטין ואינך יכול להרגיש שום דבר מוגבה על הצלחת, העיצוב מוגן בזיגוג החרסינה ותוכל לכבס אותו כמו חרסינה רגילה.
 2. 2
  מגרדים חרסינה צבועה עם מגרד גומי להסרת שאריות מזון. אם יש נתחי אוכל או נוזלים יבשים שלא ייצאו עם מים, קח מגרד גומי או מרית גומי. השתמש בקצה הרך כדי לגרד בעדינות את השאריות מתחת לזרם יציב של מים קרים.
  • החיכוך מקצה הגומי הוא בדרך כלל די והותר בכדי להסיר שאריות מבלי ללבוש צבע.
 3. 3
  צחצחו חרסינה דקורטיבית במברשת רכה ויבשה כדי להיפטר מאבק. אם בבית שלך מוצגות כמה כלי חרסינה יפים, השתמש במכחול רך ויבש או במברשת איפור כדי לאבק ולנקות אותם באופן קבוע. קחו את הכלים מתוך שלהם ויטרינה ולצחצח קלות על ידי הפעלת זיפים על פורצלן בדפוס גב ו-ושוב. החזר את החרסינה לוויטרינה לאחר שתסיים.
  • אם לא אכלת מהחרסינה או השתמשת בכלים כצלוחיות, אינך צריך לשטוף או לשטוף אותם.
  • ניתן להשתמש במקלון כותנה לח כדי לאתר אזורים נקיים במיוחד, אך עליכם להימנע מכביסה או השריית חרסינה דקורטיבית.
 4. 4
  נגבו פורצלן עתיק מעת לעת עם מטלית מיקרופייבר יבשה להסרת אבק. אם יש לך חרסינה עתיקה או חרסינה, לעולם אל תשטוף אותה במים וסבון. חרסינה עתיקה נחשבת בדרך כלל בעלת ערך רב יותר אם אינך מנקה אותה או מסיר כתמים כלשהם. אם ברצונך להסיר אבק, השתמש במטלית יבשה כדי לנגב את המשטח מדי פעם בעדינות.
  • אם החרסינה שלך פגומה או סדוקה, פנה לסוחר עתיקות כדי לראות אם כדאי לבצע תיקון או לא. לעיתים קרובות, פורצלן עתיק פגום שווה יותר מחרסינה עתיקה שתוקנה.

דברים שתזדקק להם

כביסה חרסינה סטנדרטית

 • סבון
 • ספוג או בד
 • חומר ניקוי למדיח כלים

הסרת כתמים קשים מחרסינה סטנדרטית

 • כפפות גומי
 • ספוג או בד
 • אבקת סודה לשתייה
 • חומץ לבן
 • מיץ לימון
 • מלח
 • מי חמצן

ניקוי חרסינה צבועה או דקורטיבית

 • מגרד גומי
 • מים
 • ספוג או בד
 • מטלית יבשה
 • סבון כלים (לא חובה)
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך מנקים אחרי ארוחה גדולה?
 2. איך מכינים מרכך?
 3. איך מנקים מעיל פוך?
 4. איך לשטוף מעיל פוך ביד?
 5. איך שוטפים מעיל מבודד סינטטי?
 6. איך שוטפים מעיל סקי?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail