כיצד להרחיב מתווה לרומן?

אתה יכול להרחיב את המתאר שלך לרומן על ידי שימוש במתאר כמדריך לחקר הנושא
אתה יכול להרחיב את המתאר שלך לרומן על ידי שימוש במתאר כמדריך לחקר הנושא, הדמות וההגדרה.

אולי סוף סוף יצא לך להתוות את הרומן שלך ואתה להוט לצלול אל הכתיבה האמיתית של היצירה. אבל אתה תקוע כיצד לקחת את המתווה המפורט שלך ולהרחיב אותו לסיפור מן המניין. אתה יכול להרחיב את המתאר שלך לרומן על ידי שימוש במתאר כמדריך לחקר הנושא, הדמות וההגדרה. אתה יכול גם להעמיק את עלילת הרומן שלך על ידי התמקדות ברגעים ספציפיים במתאר שלך שיש להגביר או לחקור באופן מלא יותר.

שיטה 1 מתוך 3: הרחבת נושא, אופי ותפאורה

 1. 1
  כתוב על נושא ספציפי במתאר שלך. אולי היה לך נושא ספציפי בראש כשהתחלת לכתוב את המתאר לרומן שלך. או שאתה יכול להבין שאתה מעוניין בנושא מסוים רק לאחר שתסיים את המתאר שלך. קרא מעל המתאר ובחר רגעים או קטעים שנראים כמדברים לנושא זה. לאחר מכן, רשמו סצנות או רגעי אופי העוסקים בנושא זה או שמתחברים איכשהו לנושא זה.
  • לדוגמא, יתכן שתבחין בנושא "ידידות נשית" כל הזמן צץ במתאר שלך. לאחר מכן תוכל לכתוב סצנה בין שתי דמויות נשיות החוקרת את הסצנה הזו כדרך להתחיל את הרומן שלך.
 2. 2
  הרחב דמות במתאר. אפשרות נוספת היא לבחור דמות שאתה מעוניין או סקרן לגביה במתאר שלך ולהרחיב משם. אולי אתה מגרד להעמיק בפרספקטיבה של הדמות הראשית שלך. או אולי אתה רוצה להתחיל בחקר דמות מינורית בסצנה ספציפית. כתוב סצנה שתחקור רק את הדמות הזו. התמקדות בדמות מסוימת יכולה להפוך את תחילת הרומן שלך לפחות מרתיעה ולאפשר לך להישען על המתאר שלך כדי לעזור לך לשרטט מה קורה לדמות זו.
  • לדוגמא, ייתכן שתחליט להתמקד בדמות תומכת בסיפורך ולהרחיב אותם בדף. יתכן ויש לך פתק במתאר שלך, "דמות אב רחוקה וסגורה לדמות הראשית." לאחר מכן תוכל לחשוב מדוע דמות האב עשויה להיות מרוחקת וסגורה וכן מדוע דמות האב מתייחסת לדמות הראשית כפי שהוא עושה.
  • אתה יכול גם לנסות לחקור את סיפור הרקע של הדמות הראשית שלך. חשוב על חייה של הדמות הראשית שלך לפני שהם נכנסו לפעולה ברומן. אתה יכול לכתוב על חוויות ילדותם או גיל ההתבגרות שלהם. אתה יכול לחקור רגעים מכוננים בחייהם שהביאו אותם למקום בו הם נמצאים בתחילת הרומן.
  אולי היה לך נושא ספציפי בראש כשהתחלת לכתוב את המתאר לרומן שלך
  אולי היה לך נושא ספציפי בראש כשהתחלת לכתוב את המתאר לרומן שלך.
 3. 3
  חקור הגדרה במתווה. יתכן שיהיו לך הערות קצרות על ההגדרה במתאר שלך, או הערות של כמה הגדרות שונות המופיעות במתאר שלך. קח אחד מאותם הערות והרחיב עליו. כתוב על האובייקטים בתפאורה ואיך זה מרגיש לנוע במסגרת. השתמש בפרטים חושיים כמו איך זה מריח ואיך זה נשמע כדי לחקור את ההגדרה בצורה מלאה יותר.
  • אתה יכול גם למקם את הדמות הראשית שלך בסביבה ולבקש מהם לתקשר עם ההגדרה בדף. חשוב כיצד הדמות הראשית שלך עשויה לתאר את ההגדרה למישהו אחר וכיצד הם ירגישו להסתובב בסביבה. שים את גופם בחלל ובדוק כיצד זה מרגיש עבורם.

שיטה 2 מתוך 3: העמקת העלילה באמצעות המתאר שלך

 1. 1
  מלא את החסר במתווה. אחת הדרכים בהן אתה יכול להשתמש במתאר שלך כדי לעזור לך להתחיל את הרומן שלך היא לקרוא מעל המתאר שלך ולחפש פערים או נקודות עלילה חסרות. האם יש נקודה עלילתית במתאר שלך שמרגיש חסר וצריך להרחיב עוד יותר? האם אתה מרגיש שרגע אופי מסוים צריך להתברר יותר בעמוד? אתה יכול לבחור באחד הפערים הללו במתאר שלך כדרך לרומן שלך.
  • לדוגמה, אולי אתה שם לב שיש לך פער בין שני אירועים מכריעים במתווה שלך. לאחר מכן תוכל לכתוב מה קורה בין שני האירועים המכריעים הללו בצורה של סצנה עם תפאורה ודמויות. לאחר שתסיים, תוכל לשזור יחד את מה שכתבת עם סצינות אחרות המתמקדות בשני האירועים המכריעים כדי ליצור את ראשית הרומן שלך.
 2. 2
  השתמש בקטע או בפרק ספציפי במתווה כנקודת התחלה. אולי יש פרק או קטע אחד ברומן שלך שאתה מתרגש ממנו. התמקדו בפרק זה וחקרו אותו באופן מלא יותר על ידי כתיבת סצנה עם דיאלוג ופעולה. אתה יכול אפילו להשתמש בתמונה, בקו או ברעיון כנקודת קפיצה כדי להתחיל את הפרק שלך. התחל לפרט את הפרק כך שיעבור מהפתק במתווה שלך לפרק מן המניין ברומן שלך.
  • לדוגמא, יתכן שיהיה לך פרק בתחילת המתווה שלך החוקר את שיאו של הרומן שלך. יתכן ויצוין בקצרה במתאר שלך כ"פרק עם שיא בין שתי דמויות עיקריות. " לאחר מכן תוכל לבחון מהו השיא וכיצד שתי הדמויות הראשיות מתקיימות לקראת השיא בפרק.
  "דמות אב רחוקה וסגורה לדמות הראשית."
  יתכן ויש לך פתק במתאר שלך, "דמות אב רחוקה וסגורה לדמות הראשית."
 3. 3
  התמקדו בתחומי המתח והסכסוך במתווה. קרא את המתאר וזיהוי פרקים או קטעים שחשים מלאי מתח וסכסוך. לאחר מכן תוכל לבחור בפרק זה כדרך להתחלת הרומן שלך. תחשוב מדוע יש כל כך הרבה מתח וסכסוך בפרק. אם אין מספיק מתח או סכסוך, הוסף פרטים נוספים כדי להעלות את ההימור בפרק.
  • לדוגמה, יתכן שתבחין בפרק העוסק במאבק בין שתי דמויות במתאר שלך. לאחר מכן תוכל לבחור את רגע המתח ולחקור אותו בהמשך הדף. השתמש בפעולות דיאלוג ודמויות כדי להגביר את הסכסוך, כך שהוא ירגיש מושך ומשמעותי לקורא שלך.
 4. 4
  העמיק את המתווה על ידי הצגת, לא ספר, על הדף. דרך נוספת בה אתה יכול להשתמש במתאר שלך לקידום העלילה שלך היא לעקוב אחר הכלל "להראות, אל תספר". בחר פרק או פרק במתווה שלך וחשוב כיצד תוכל לתאר זאת בעמוד על ידי הצגת הקורא מה קורה. הימנע מלספר או להסביר יותר מדי מהפעולה. במקום זאת, שים את הדמויות שלך בסביבה ותן להם לתקשר. השתמש בפעולה ודיאלוג כדי להראות לקורא את המתרחש בסצנה באופן מרתק.
  • לדוגמא, ייתכן שתתאר סצנה מרכזית בין הדמות הראשית שלך לבין אביה במתווה שלך. לאחר מכן תוכל להשתמש בפרטי חישה ותיאור ייחודי כדי לחקור את הסצנה בפירוט רב יותר. התמקד בהצגת הקורא כיצד מתרחשת האינטראקציה באמצעות נקודת המבט של הדמות הראשית או הקול הנרטיבי שלך.

שיטה 3 מתוך 3: כתיבת הרומן שלך באמצעות המתאר שלך

 1. 1
  צור טיוטה ראשונה. התחל ביצירת טיוטה ראשונה של הרומן. השתמש באלמנט של המתאר שלך, כגון נושא, דמות, הגדרה או סצנה מסוימת, כדי להתחיל. הקימו אזור כתיבה פרטי בביתכם או בסביבה שקטה, כמו בית קפה או חלל עבודה משותף. אתה עלול לאתגר את עצמך לכתוב מספר מסוים של מילים ביום או להכות מספר דפים מסוים. נסה ליצור לוח זמנים לכתיבה שיעזור לך לבצע את הטיוטה.
  • אתה יכול גם להסיר את כל הסחות הדעת באזור שלך, כגון אנשים שמדברים סביבך, מדיה חברתית או חיבור האינטרנט שלך. כבה את האינטרנט בזמן שאתה כותב וכבה את הטלפון או העבר אותו לשקט.
  יתכן שיהיה לך את המתאר בקרבת מקום לצורך התייחסות כדי לוודא שכל הסצנות המפורטות במתאר שלך הן בטיוטה וכדי
  יתכן שיהיה לך את המתאר בקרבת מקום לצורך התייחסות כדי לוודא שכל הסצנות המפורטות במתאר שלך הן בטיוטה וכדי להבטיח שהרומן שלך עוקב אחר המתווה שלך.
 2. 2
  הראה את הטיוטה לאחרים. לאחר שסיימתם את הטיוטה, אל תפחדו לקבל משוב עליה מאחרים. אתה יכול להציג את הטיוטה בפני מנטור, כגון מורה לכתיבה או פרופסור. לחלופין, תוכל להציג את הטיוטה לחברים או למשפחה. היו פתוחים לביקורת בונה והקשיבו למה שיש לאחרים לומר.
  • אתה יכול לרשום הערות כאשר אתה דן בטיוטה עם אחרים או שמבקשיך יכתבו הערות על הטיוטה שלך לקריאתך.
  • אתה יכול גם לשאול את המבקרים שלך שאלות מעקב שיעזרו לך להבין טוב יותר את המשוב שלהם. לדוגמה, אתה עשוי לשאול: "למה התכוונת בהערה זו כאן?" או "אתה יכול להסביר איך אתה רוצה שארחיב את הסצנה הזו?"
 3. 3
  עדכן את הטיוטה. לאחר שקיבלת משוב על הטיוטה, עליך לשבת ולתקן אותה. יתכן שיהיה לך את המתאר בקרבת מקום לצורך התייחסות כדי לוודא שכל הסצנות המפורטות במתאר שלך הן בטיוטה וכדי להבטיח שהרומן שלך עוקב אחר המתווה שלך. אתה צריך גם להחיל משוב שאתה מקבל מאחרים על הטיוטה כדי להפוך אותו לחזק הרבה יותר.
  • אתה יכול לנסות לקרוא חלקים מהרומן בקול רם כדי לוודא שהמשפטים זורמים היטב ויש להם קול נרטיבי מובהק. אתה יכול גם לקרוא את הרומן לאחרים ולבקש מהם להקשיב למילים כדי להבטיח שהשפה תהיה חזקה.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לכתוב את תחילתו של רומן?
 2. כיצד ליצור כותרת בתבנית MLA?
 3. איך כותבים תיעוד תוכנה?
 4. כיצד ליצור תרשים בקרה?
 5. איך כותבים הדרכה?
 6. איך לזכות בתחרות סיפור קצר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail