איך לטאטא פיק?

כדי לטאטא את הבחירה, השתמש בגיטרה בסגנון Strat, במגבר צינורות מודרני ובמבחר מעוגל שעובי 1-2 מילימטרים כדי ליצור את הצליל הטוב ביותר. לאחר מכן, הגדירו את הרווח על המגבר שלכם לסכום בינוני כך שכל תו יהיה אחיד בנפחו ובתחזוקתו. ואז, חוטפים את המיתרים באמצעות אקורדים שכבר ידוע לכם, נותנים לבחירה ליפול ממיתר למיתר בפעימה חלקה ורציפה. זכור כי האצבעות המקלחות שלך צריכות ליצור קשר עם המיתר שאתה רוצה לנגן באותו זמן בדיוק כדי לטאטא בצורה נקייה! לקבלת טיפים לשימוש במטרונום כדי להשיג את הקצב הנכון ולסנכרן את הידיים, המשך לקרוא!

אתה מטאטא או מגרף את הבחירה שלך על פני המיתרים
כשאתה מטאטא את הפיק, אתה מטאטא או מגרף את הבחירה שלך על פני המיתרים, ומייצר שטף מהיר של פתקים.

כשאתה מטאטא את הפיק, אתה מטאטא או מגרף את הבחירה שלך על פני המיתרים, ומייצר שטף מהיר של פתקים. בעיקרון, אתה מנגן כמה תווים על מיתרים סמוכים תוך כדי העברת הבחירה לאותו כיוון. טכניקת גיטרה מתקדמת זו קשורה אולי לרוב ל"גרסת "רוק ומתכת כבדה, אך היא משמשת בז'אנרים מוזיקליים רבים ושונים, אפילו במדינה. כדי ללמוד כיצד לטאטא את הקטיף, ראשית עליך לוודא כי הידיים שלך מונחות כהלכה. התחל לאט ותרגל מדי יום כדי לפתח את הטכניקה שלך ולשפר את הכישורים שלך.

חלק 1 מתוך 3: שליטה ביסודות

 1. 1
  השתמש בהילוך הנכון. בחירת מטאטא נשמעת הכי טוב עם גיטרה בסגנון סטרט ומגבר צינור מודרני. אתה גם רוצה להשתמש בבחירה שעוביה בין 1 ל -2 מ"מ ויש לה קצה מעוגל יותר.
  • הגדר את הרווח על המגבר שלך לסכום בינוני. אתה רוצה שלכל תו יהיה נפח אחיד וישמור עליו, אך אם תגדיר את הרווח גבוה מדי, יהיה כמעט בלתי אפשרי להשתיק את המיתרים האחרים.
  • וודא שמיתרי הגיטרה שלך כולם באותה אינטונציה. שימוש באיסוף הצוואר יעזור להפחית הרבה רעשים.
 2. 2
  התחל ביד הפושטת שלך. אחת הדרכים הקלות ביותר ללמוד לטאטא את הבחירה היא לבודד כל יד ולהוריד את הטכניקה בצורה נכונה. ברגע ששתי הידיים שלך יודעות מה לעשות, כל שעליך לעשות הוא לגרום להם לעבוד יחד.
  • כשאתה סוחף את הבחירה, אתה בעצם נותן לבחירה ליפול ממחרוזת לחוט במשיכה חלקה ורציפה.
  • דמיין שהיד שלך נמשכת על ידי חוט הקשור לפרק כף היד שלך. שחרר את המתח בידיים שלך כך שתחזיק את הבחירה ברפיון.
  • שמור על הבחירה בתנועה בכל הקצב שבחרת - אל תפסיק לבחור כל מחרוזת בודדת. אם אתה שובר את המומנטום של הקטיף שלך, יהיה לך קשה להיות מסוגל לסחוף להרים נקיים ומהיר.
 3. 3
  נסה אקורדים איטום. שיטה אחת שיכולה להרגיל את ידך הפושטת להחליק או לטאטא על המיתרים לקטוף מטאטא היא לקחת אקורדים שאתה מכיר ואוהב, ולארגן אותם כדי לבטא כל תו.
  • פעולה זו גם תתרגל כמה לאט היד שלך באמת צריכה לנוע, גם אם התווים מגיעים במהירות יחסית.
  • זכור שמה שאתה עושה כרגע הוא לא לקטוף מטאטא, כי המיתרים ממשיכים להדהד תוך כדי משחק. כדי לטאטא, עליך ללמוד כיצד להשתיק את כל המיתרים האחרים למעט זה שאתה מתרגז.
  אתה בעצם נותן לבחירה ליפול ממחרוזת לחוט במשיכה חלקה ורציפה
  כשאתה סוחף את הבחירה, אתה בעצם נותן לבחירה ליפול ממחרוזת לחוט במשיכה חלקה ורציפה.
 4. 4
  למד לגלגל את אצבעותייך. גלגול האצבעות כדי להשתיק מחרוזת מיד לאחר השמעתה זה מה שנותן לארפג'יו שנבחר לטאטא את הצליל המובהק שלה. על האצבע החסימה שלך להיות מושטת וקשתית מעט כך שתוכל לנדנד אותה קדימה ואחורה.
  • בעיקרו של דבר, מפרק האצבע הראשון שלך יתמוטט כדי להשתיק את המיתר מיד לאחר השמעתו.
  • אם אתה רק מתחיל ללמוד לטאטא, האצבעות שלך עשויות להתקשות בתנועה הלא מוכרת הזו. בצע תרגילים בכדי לאבד את האצבעות ולשפר את הזריזות שלהן.
  • תרגיל אחד שתוכלו לעשות הוא פשוט להאריך את כל מפרקי הידיים על שתי הידיים כך שהאצבעות שלכם יהיו ישרות. ואז לחץ בעדינות את קצות האצבעות המנוגדות זה לזה. החזק למשך כחמש שניות ואז שחרר. אתה יכול לעשות את התרגיל הזה כמה פעמים שתרצה, רק הקפד לא ללחוץ חזק מדי.
 5. 5
  עדיפות יעילות על פני מהירות. אם אתה צופה בנגני טאטא מאסטר משחקים, תבחין כי הידיים שלהם לא זזות כל כך הרבה, או נעות כל כך מהר - יחסית למטח התווים שהם מנגנים.
  • משחק מהיר יותר נובע מביצוע תנועות יעילות יותר, ולא מהנעת הידיים מהר יותר.
  • אתה יכול לעשות תרגילי חיזוק אצבעות כדי להגביר את העוצמה והיעילות של האצבעות והידיים שלך. זה טוב לעזור לך לטאטא לבחור בקצב מהיר יותר.
 6. 6
  סנכרן את הידיים. כדי לטאטא בצורה נקייה, הבחירה שלך ואצבעות הדאגה שלך חייבות ליצור קשר עם המיתר שאתה רוצה לנגן בדיוק באותו זמן. זה יכול לקחת תרגול שקשור בדיוק.
  • אם שלטת בטכניקה שבה עליך להשתמש בכל יד, יהיה קל יותר לתאם אותן מאשר אם אתה מתקשה ללמוד אותן ומנסה לתאם באותו זמן.
  • התחל לאט בהתחלה, והתמקד בשתי הידיים שלך שמתנהלות ביחד. זכור כי ייתכן שהיד הדומיננטית שלך תהיה מהירה יותר מהאחרת, לכן שמור על התרגילים שלך בקצב איטי ובהדרגה תצטבר למהירויות מהירות יותר רק כשידיך מסונכרנות באופן טבעי.
  • סנכרון הידיים שלך הוא אחד החלקים הקשים ביותר בנושא קטיף מטאטא, וזה ניתן להשגה רק בעזרת תרגול. אין תרגילים או תרגילים מיוחדים שתוכלו לעשות שישפרו זאת עבורכם.
  טיפ מומחה

  המומחה שלנו מסכים: אם ברצונך לטאטא את הבחירה, תשתמש ביד שלך הפושטת - בדרך כלל ביד ימין שלך - כדי לשלב פעימה אחת למטה ומכה אחת מעל המיתרים. ביד השנייה שלך, בכל פעם שאתה מנגן תו, לחץ כלפי מטה על המיתר כדי להשתיק אותו.

חלק 2 מתוך 3: פיתוח הטכניקה שלך

 1. 1
  השתמש במטרונום. בזמן שאתה מתרגל לקטוף מטאטא ולעבוד על הטכניקה שלך, מטרונום יכול לעזור לך לשמור על אותו קצב ולשמור על הידיים שלך מסונכרנות.
  • התחל עם מטרונום מוגדר לתווים שמיניים. זה אולי נראה לך איטי בהתחלה, אבל היצמד למהירות זו עד שהתקדמת לעשות ארפגיות של שש מיתרים.
  • לאחר ששלטת בארפגיות של שש מיתרים עם שמונה תווים, תוכל בהדרגה לעלות לתווים שש עשרה.
  אחת הדרכים הקלות ביותר ללמוד לטאטא את הבחירה היא לבודד כל יד ולהוריד את הטכניקה בצורה נכונה
  אחת הדרכים הקלות ביותר ללמוד לטאטא את הבחירה היא לבודד כל יד ולהוריד את הטכניקה בצורה נכונה.
 2. 2
  השתק את המיתרים האחרים. אתה רוצה להבטיח שרק מחרוזת אחת נשמעת בכל פעם. כל המיתרים האחרים צריכים להיות מושתקים באצבעות האחרות שלך כשאתה מרתיע את המיתר שאתה רוצה לנגן.
  • כשאתה מנגן אתה צריך לדאוג רק מחרוזת אחת בכל פעם. לאצבעות הנותרות שלך יש אילם את כל המיתרים האחרים. אם המיתרים האחרים נשמעים, פשוט תישמע כאילו אתה חוטף אקורד - לא תהיה הפרדה בין התווים האופייניים לבחירה גורפת.
  • יש לזכור כי הנוהג להשתיק את המיתרים האחרים עשוי להיות אחד החלקים הקשים יותר בבחירת מטאטא. היה סבלני וקח את הזמן תוך כדי תרגול.
  • כשרק מתחילים, זה עשוי לעזור לקפל מטלית ולחזק אותה אל הסריג בעזרת רצועת גומי גדולה. זה ישתיק עבורך את המיתרים וימנע רעש לא רצוי.
 3. 3
  זהה חלקים שנותנים לך בעיות. אם אתה מוצא אזור מסוים של ארפג'יו קשה, זה יכול להיות כי האצבעות שלך לא יכולות לזוז ביעילות כדי להשמיע את התווים האלה. עבדו על ההערות שמעניקות לכם בעיות בפני עצמן.
  • אתה יכול ליצור תרגיל משלך שתיים או שלוש פתקים מתוך החלק של ארפג'ו שאתה מתקשה. קדח אותו, תחילה עם כל יד בפני עצמה, ואז עם שתי הידיים יחד, עד שתוכל לשחק אותה בצורה נקייה כמו שאתה משחק את שאר הארפג'יו.
 4. 4
  לעבוד עם מורה לגיטרה. ברגע שיש לך את היסודות של הורדת מטאטא, כדאי לך להיכנס לפגישה או שתיים עם מורה לגיטרה שיכול לראות אותך מנגן ולהראות לך היכן הטכניקה שלך מרושלת.
  • אם יש לך חבר המיומן בבחירת מטאטא, הם גם יוכלו לעזור לך להבין כיצד תוכל להשתפר.
  • אתה יכול גם לצפות בסרטונים באינטרנט. אם אתה יכול להקליט את עצמך בווידיאו, אתה יכול להשוות את בחירת המטאטא שלך לידי מישהו בסרטון ששולט בטכניקה. זו דרך נוספת לזהות אזורים שבהם ניתן לשפר.
  • שברו את העבודה של כל אצבע בודדת על היד המקישה שלכם, כדי שתוכלו להבין איזו אצבע לא עושה בדיוק את מה שהיא אמורה לעשות ולעבוד על התנועה הזו.

חלק 3 מתוך 3: שיפור כישוריכם

 1. 1
  תרגול כל יום. איסוף מטאטא יכול להימשך כמה חודשים כדי לעשות זאת בצורה נקייה ונכונה. עם זאת, אתה יכול להשתפר לאט לאט אם אתה לוקח רק כמה דקות בכל יום לעבוד על הטכניקה שלך.
  • בנוסף לתרגול מכניקת הקטיף שלך, אתה רוצה לתרגל קשקשים, כך שהאצבעות שלך יתרגלו לעבור בתבניות בסיסיות.
  • אתה יכול גם לתרגל את הפטישים והמשיכות שלך, מה שיכול לשפר את המהירות והיעילות שבה אתה מגלגל את האצבע שלך בעת קטיפת מטאטא.
  כדי לטאטא את הבחירה
  כדי לטאטא את הבחירה, השתמש בגיטרה בסגנון Strat, במגבר צינורות מודרני ובמבחר מעוגל שעובי 1-2 מילימטרים כדי ליצור את הצליל הטוב ביותר.
 2. 2
  השקיעו זמן בכל אימון בבידוד הידיים. ברגע שאתה קודח ארפגיות שונות, התאמן על ידי הקפדה על חמש דקות על הארפג'יו בלי לחטט. ואז הקדישו עוד חמש דקות בבחירת הארפג'יו מבלי לדאוג.
  • עשו זאת תחילה בעזרת מטאטא דו-מיתרי. לאחר ששלטת במכניקה של מטאטא דו-מיתרי, בידוד שוב את הידיים כדי ללמוד את התנועות בעזרת מטאטא בתלת-מיתרים, וכן הלאה.
  • זכור שאם כל יד לא שולטת במה שהיא אמורה לעשות, יהיה הרבה יותר קשה שהידיים שלך יעבדו בסנכרון.
 3. 3
  התחל עם מטאטא דו מיתרי. כאשר אתה רק לומד לטאטא פיק, מטאטא דו-מיתרי מאפשר לך לעבוד על המכניקה ולסנכרן את הידיים שלך, מכיוון שאף אחת מהידיים שלך לא צריכה להתקדם רחוק מאוד או מאוד.
  • מטאטא דו-מיתרי יכול גם לעזור לך להשתיק, כי תצטרך להתגלגל רק בין שני מיתרים, ובעצם לעבור קדימה ואחורה ביניהם.
  • אתה יכול גם לבצע מטאטאות בסיסיות המבוססות על אקורדים ארוגים, אותם תוכל לבנות בעצמך באמצעות אקורדים שאתה כבר מכיר.
 4. 4
  עשה את דרכך עד לטאטאות של שש מיתרים. לאחר שהשתלטת על מטאטא דו-מיתרי, עבור לטאטאות של שלוש מיתרים, ואז מטאטא של ארבעה מיתרים וכן הלאה. הישאר באותו קצב במהלך ההתקדמות והתמקד בשמירה על סנכרון הידיים שלך.
  • כשאתה מתחיל לעבוד לארפגיות ארוכות יותר, פרק אותם לרצפי ארבעה פסים ותרגל את החלקים הקצרים יותר. לאחר שתשלוט בכל רצף, תוכל להתחיל להרכיב אותם.

תגובות (2)

 • reed93
  עצה שימושית.
 • isabella52
  השתמש להשתמש בזה כשהייתי צעיר ושכחתי איך. המאמר עזר להסביר את החלקים החסרים.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail