איך רפסודה למים לבנים?

רפטינג מים לבנים עשוי להיות התחביב המושלם עבורכם
אם אתם מחפשים פעילות דופקת לב הכוללת נהרות וטבע, רפטינג מים לבנים עשוי להיות התחביב המושלם עבורכם.

אם אתם מחפשים פעילות דופקת לב הכוללת נהרות וטבע, רפטינג מים לבנים עשוי להיות התחביב המושלם עבורכם. רפטינג מים לבנים הוא הפעולה של שימוש ברפסודה מתנפחת כדי לנווט במים מחוספסים והיא פעילות קבוצתית נהדרת לבני נוער מבוגרים ומבוגרים. אמנם רפטינג מים לבנים יכול להיות מאיים בהתחלה, אך למעשה זה בטוח יחסית ברמות קושי נמוכות יותר. אם אתם מציידים את עצמכם בידע על רפטינג, מקשיבים למדריך ומתכננים את הטיול בקפידה, תוכלו ליהנות בבטחה מפעילות חיצונית זו.

שיטה 1 מתוך 4: רכיבה ברפסודה שלך

 1. 1
  שב על השפה החיצונית של הרפסודה. אמנם ייתכן שתרצה בתחילה לשבת בחלק הפנימי של הרפסודה, אך זה למעשה יגדיל את הסיכויים שלך להיזרק מעל הספינה. במקום זאת, שב על השפה החיצונית של הרפסודה והשתמש בצינורות הצולבים או בקונוס הרגליים כדי לשתול את רגליך בתוך הרפסודה. אם לרפסודה יש קונוסים ברגליים, מקם את כף הרגל הכי קרובה לפנים הרפסודה שמתחתיה. אם לרפסודה שלך יש צינורות צולבים, המכונים לפעמים סכל, אתה יכול להניח רגל אחת תחתיהם כדי לעזור לייצב אותך. על כף הרגל השנייה שלך להיות מושתלת מתחת לצינור החיצוני ליציבות.
  • ישיבה במיקום האמצעי תמזער את הסיכוי שלך להיזרק מעל החוץ.
  • אל תדחף את כפות הרגליים עמוק מדי לצינורות הצלביים או שהרגל תגיע, או שהן עלולות להיתפס אם הרפסודה שלך מתהפכת.
  • היושבים מלפנים יזכו לראות את הנהר ביותר, אך הם חייבים גם להיות בעלי כישורים לנווט את הרפסודה לשאר חברי הקבוצה.
 2. 2
  השתמש במנח היד הנכון כאשר אתה מחזיק את ההנעה שלך. אחיזה לא נכונה בהנעה בזמן שהרפסודה שלך יורדת במורד הזרם עלולה להוות סכנה בטיחותית עבור הסובבים אותך. יש למקם יד אחת היטב על ציר ההנעה ואילו ידך השנייה צריכה להיות בקצה, מכסה את אחיזת "T".
  • אחיזת ה- "T" עלולה לגרום לפציעות בפנים ובגוף של חותרים אחרים אם היא עפה מהיד שלך.
  • התאמן לסירוגין בשתי הידיים כדי לראות מה מרגיש לך הכי נוח.
 3. 3
  למד כיצד להשתמש בהנעה. השימוש בזרועותיך בלבד יעייף אותך במהירות. במקום להשתמש בזרועות לבד, הישען לשבץ בזמן שאתה חותר והשתמש במשקל גופך כדי להישען לאחור. סנכרון החתירה שלך עם אחרים ייתן לך שליטה רבה יותר על הרפסודה שלך. אתה צריך גם להישען לשבץ כשאתה מבצע חוט גב. כדי לבצע משיכת גב, רכון קדימה ומשוך את ההנעה לאחור בזמן שאתה משתמש ברגל כדי לעגן אותך.
  • משוטים חזק בזמן שאתם יורדים במפלים כדי לעזור לייצב אתכם ברפסודה.
  • מי שנמצא ברפסודה צריך לנסות לסנכרן את משוטיהם עם האנשים מלפנים.
  • ההנעה במים יוצרת עמידות ההופכת עבורך נקודת תמיכה נוספת, וזאת הסיבה שמגבירה את היציבות שלך.
 4. 4
  משוך את ההנעה שלך אל הרפסודה והתקן את עצמך כשאת עוברת מעל בליטה. לעתים קרובות מדריך או קורת מים לבנים מנוסים יצעקו "בליטה" אם הרפסודה שלך עומדת לעבור על עצם קשה כמו סלע. במקרה זה, עליך למשוך את ההנעה שלך מהמים ולהישען לכיוון מרכז הרפסודה.
  • הנח את אחיזת ה- "T" על ההנעה שלך על הקרקע ושמור על אחיזתך בה כאשר אתה עובר את הנקודה המחוספסת.
אמנם רפטינג מים לבנים יכול להיות מאיים בהתחלה
אמנם רפטינג מים לבנים יכול להיות מאיים בהתחלה, אך למעשה זה בטוח יחסית ברמות קושי נמוכות יותר.

שיטה 2 מתוך 4: שמירה על בטיחות בזמן רפטינג

 1. 1
  השג את ציוד הבטיחות המתאים. ציוד חיוני לרכיבת המפלים כולל קסדה, מכשיר הנעה אישי, משוטים בגודל הנכון, תיק זריקה או חבל וערכת עזרה ראשונה. השגת פריטים חיוניים אלה יכולה לשמור על בטיחותכם בהרפתקה שלכם ונדרשת על ידי רוב המדריכים והמדריכים.
 2. 2
  עקוב אחר ההוראות שניתנו על ידי מדריך הרפסודות שלך. אם אתה חדש ברפטינג למים לבנים, סביר להניח שיהיה לך מדריך שיוכל לתת לך את המידע המקדים להישאר בטוח. וחשוב יותר, סביר להניח שהם יקבעו את הקצב ויצעקו הוראות כאשר הרפסודה שלך יורדת במפלים. עקוב אחר ההוראות בדיוק כפי שמורה מדריך הרפסודה ונסה להישאר רגוע אם הוא מקבל מהמורות.
  • המדריך לרוב יצביע לכיוון אליו הם רוצים שהרפסודה תלך. זה נקרא "הצבעה חיובית".
 3. 3
  לא רפסודה לבד או בחושך. רפטינג לבד או בחושך יכול להיות מסוכן להפליא ותמיד צריך להימנע ממנו. אם אתה חדש ברפטינג למים לבנים, קורות מנוסה יוכלו לעזור לך ולענות על שאלות תוך כדי תנועה. רפטינג במים לבנים בחושך הוא מסוכן להפליא מכיוון שאי אפשר לראות איפה מישהו נמצא אם הם נזרקים מעבר לים, ואתה גם לא יכול לראות מכשולים פוטנציאליים כמו סלעים מרחוק.
אם אתה חדש ברפטינג למים לבנים
אם אתה חדש ברפטינג למים לבנים, קורות מנוסה יוכלו לעזור לך ולענות על שאלות תוך כדי תנועה.

שיטה 3 מתוך 4: לפעול כשזורקים אותך לספינה

 1. 1
  לא להיבהל. התגובה הגופנית הראשונית כדי להיות טבל תחת מים קרים במצב מתח גבוה כמו להיזרק החוצה מן הרפסודה שלך היא הלם ובהלה. זה משבש את דפוס הנשימה שלך ומעכיר את שיקול הדעת שלך שעלול להקשות על חזרה לרפסודה שלך. הישאר רגוע וכוון להגיע אל פני המים. ברגע שתעשה זאת, תוכל להעריך טוב יותר כיצד להתקדם ולהוציא את עצמך מהפגיעה.
  • נסו לווסת את הנשימה והישארו מרוכזים במשימה העומדת על חזרתה לסירה, ולא בעובדה שהושלכתם לספינה.
 2. 2
  עשה את דרכך לצד הרפסודה. ברגע שאתה מגיע לפני המים ויכול לנשום, קח שנייה לאסוף את עצמך ולקבוע היכן הרפסודה. פעמים רבות כשתזרקו לים, תסיימו ממש ליד הרפסודה. אם אתה רחוק יותר מהרפסודה, אתה יכול להאריך את ההנעה שלך אל הסירה ולנסות לגרום למישהו אחר לקרב אותך אליה.
  • כשאתה מאריך את ההנעה שלך, הקפד להציע את אחיזת ה- "T" למי שמושך אותך פנימה.
 3. 3
  תפוס אל קו הבטיחות החיצוני בהיקף הרפסודה. תפוס אל הקו המחובר להיקף הרפסודה כדי להעניק ייצוב לעצמך. אם עדיין יש לך את ההנעה שלך, הגש אותה למישהו שנמצא בתוך הרפסודה כדי שתוכל לתפוס את הרפסודה בשתי ידיים. תלו בצד הרפסודה עד שמישהו מוכן למשוך אתכם פנימה.
 4. 4
  תימשך לרפסודה. רק אדם אחד אמור לבצע חילוץ אם אדם אחר נזרק מעל לים. אם אתה המציל, אחז ברצועות הכתפיים של מכשיר ההנעה האישי של האדם, נעל את שתי זרועותיך ואז נפל לאחור כדי למשוך את האדם שנפל מעבר לים.
  • המדריך צריך להיות זה שמושך אנשים מהמים.
 5. 5
  נניח את תנוחת השחייה במים אם אתה רחוק מדי. אם אינך יכול לעשות את הדרך חזרה לרפסודה ואי אפשר שמישהו יחזיר אותך חזרה, קח את עמדת השחייה של ויטווטר ורכב על הזרם עד שתגיע לחוף. תנוחת השחייה של Whitewater היא כאשר כפות הרגליים מופנות לפניך מעל המים בזמן שאתה צף במורד הנהר על הגב. על הברכיים להיות כפופות מעט, כך שתוכלו לספוג כל זעזוע מסלעים מתקרבים או מאזורים רדודים בנהר.
  • כשאתה יורד במורד הזרם במצב זה, נסה לנשום כשהמים נמוכים, לא על ראש הגל.
  • אל תנסו לעמוד במים מכיוון שכפות הרגליים והקרסוליים עלולים להיתקע בסלעים ולגרום לפציעה קשה.
  • נטוש את תנוחת השחייה של Whitewater כשאתה מגיע בבטחה לחוף או יכול לחזור אל הרפסודה.
מצאו חברה מכובדת ומוערכת המציעה מדריכי רפטינג במים לבנים וציוד
לפני שאתם מתכננים את הטיול שלכם, מצאו חברה מכובדת ומוערכת המציעה מדריכי רפטינג במים לבנים וציוד.

שיטה 4 מתוך 4: תכנון טיול רפטינג שלך

 1. 1
  וודאו שהקושי במפלים תואם את רמת המיומנות שלכם. ישנם שישה שיעורים של מהיר, ולכל כיתה רמת קושי משתנה. המפלס הראשון והשני מתאים בדרך כלל למתחילים, בעוד שהרמות המאוחרות יותר דורשות מדריך או קורת מנוסה. קחו בחשבון את הגיל, הניסיון והכושר הגופני של אלו שרופדים ולבחור רמת קושי שתוכל להכיל את כל מי שהולך.
  • המפלים במחלקה השנייה יכולים להיות בעלי גלים בגובה מטר וחצי עם ערוצים רחבים.
  • המפלים במחלקה שלוש הם בעלי גלים בגובה ארבעה מטרים ומעברים צרים יותר מאשר המפלים מהמחלקה השנייה.
  • המפלים במחלקה ארבעה כוללים מים סוערים באופן עקבי, מעברים צרים ודורשים תמרון מדויק.
  • מחלקה חמישית ושישה מפלים הם הרבה יותר קשים ומסוכנים ויש לנסות רק קורות מים לבנות מנוסות.
 2. 2
  חפש מדריכים וחברות רפטינג מכובדים. לפני שאתם מתכננים את הטיול שלכם, מצאו חברה מכובדת ומוערכת המציעה מדריכי רפטינג במים לבנים וציוד. קרא ביקורות עבר של אנשים שהשתמשו בחברה ומצא חברה שיש לה ביקורות חיוביות.
  • אם אתה חדש ואין לך רפסודה, לחברות רבות יש כאלה שתוכל להשכיר ליום.
  • בנוסף לציוד, הם יעברו גם על נהלי בטיחות וייתנו לך מדריך שיעזור לך בזמן שאתה במפלים.
  • מדריכי רפטינג במים לבנים צריכים להיות בעלי תעודת החייאה ועזרה ראשונה. שאל את החברה אם אלה כישורים הכרחיים עבור המדריכים שלהם.
 3. 3
  בחר טיול שיתאים לתקציב ולוח הזמנים שלך. צמצמו את הבחירות שלכם לטיולים ובחרו אחד שתוכלו להרשות לעצמכם. חפש באתר האינטרנט שלהם כדי לראות את עונות השנה בהן הם מציעים רפטינג במים לבנים. בנוסף, תרצו לוודא שהוא תואם את לוח הזמנים שלכם. רפטינג במים לבנים יכול לקחת שלוש עד שש שעות, אז זה חכם להקצות יום שלם אליו.
  • העלות הממוצעת של טיול רפטינג מים לבנים מודרכים ליום אחד היא 19 € -86 € לאדם.

תגובות (1)

 • olsonmackenzie
  הפעם הראשונה שלי בחוץ על נהר ילוסטון, עם מדריכים מצוינים, אבל הוראות הבטיחות וכללי "מה לעשות כש..." נשכחו בקלות בעומס האדרנלין. היה מנחם שיש לי ידע כללי למה לצפות מראש.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail