איך לשמור על הבטן שקטה בציבור?

זה יכול להיות קצת מביך כאשר הבטן שלך לא תשתוק בציבור, אבל יש דרכים שאתה יכול למנוע מהבטן שלך להשמיע קולות חזקים. נסה ללחוץ קלות על הבטן כדי להגביל את האוויר בפנים. אתה יכול גם לנשום עמוק בכל פעם שאתה מרגיש את הבטן שלך מתעצבן ולעצור את הנשימה עד שהתחושה חולפת. זכרו לאכול באופן קבוע ולשתות הרבה מים לאורך היום, מכיוון שרעב וצמא הם גורמים שכיחים לבטן רועשת. אם אתה סובל מקיבה רועשת לעיתים קרובות, הימנע מקפה, שעועית ומזונות שומניים, מה שעלול לגרום לך להיות גזים ולהרגיז את הבטן. לקבלת טיפים נוספים, כולל כיצד לעזור לעיכול במזון בריא, המשך לקרוא!

זה יכול להיות קצת מביך כאשר הבטן שלך לא תשתוק בציבור
זה יכול להיות קצת מביך כאשר הבטן שלך לא תשתוק בציבור, אבל יש דרכים שאתה יכול למנוע מהבטן שלך להשמיע קולות חזקים.

האם הבטן שלך רועמת ונאנקת ברגעים הגרועים ביותר? רעשי בטן לא נוחים ולא מחמיאים יכולים להיות תוצאה מצערת של הרבה דברים. למרבה המזל, אם הבטן המדברת שלך היא אשמת רעב או דיאטה, מניעה היא פשוטה וקלה לניהול.

חלק 1 מתוך 3: אכילה לקיבה שקטה

 1. 1
  אכלו ארוחה מספקת מראש. אם יש זמן מסוים ביום או פרק זמן בו אתה יודע שתרצה להימנע מכל רעשי בטן מביכים, הקפד לאכול ארוחה ממלאת בערך שעה לפני כן. הסיבה השכיחה ביותר לרטורי בטן תהיה הבטן שלך שתנסה להתנקות כשהיא כבר ריקה. הקפדה על כך שהיא אינה ריקה כאשר היא נחשבת היא הצעד הפשוט ביותר להפסקת רעשי בטן מציקים.
  • הקפידו לא להפוך את הארוחה המשביעה שלכם למספקת מדי - הימנעו מאכילת יתר. בטן מלאה יתר על המידה תקלוט כשהיא מתקשה לעכל; שמור על גודל המנה נוח כדי למנוע גרימת הבעיה שקיווית להימנע ממנה.
  • הקפד להפוך את הארוחה המשביעה לארוחה שתהיה ידידותית לקיבה לחלוטין, אחרת אתה לא מונע דבר.
 2. 2
  שתו הרבה מים. מעבר פשוט לוודא שיש לך מספיק לאכול, הפסקת רעשי בטן משבשים תהיה עניין של הבטחת העיכול שלך עובד טוב ככל האפשר. שמירה על לחות הינה קריטית לעיכול בריא ויעיל. אחד הדברים הרבים שהמים עושים לגופך הוא להקל על עבודת העיכול.
  • מים לא יהוו תחליף למזון. אל תמלא מים כדי לנסות להרוות קיבה ריקה. בטן מלאה במים בלבד עשויה לקטר עוד יותר.
  • במידת האפשר, שתו בקבוקי מים כאשר אתם מחפשים להימנע מקיטורי בטן. מי ברז כוללים לעיתים קצת פלואוריד או כלור, שאמנם עלול להרגיז את הבטן בדיוק בכדי לגרום לרעש.
  • הקפד להישאר hydrated באופן קבוע. זה לא יעזור לשתות מים רבים לפני כן; תצטרך לשמור על לחות כך שהעיכול שלך תמיד יכול לעבוד כמו שצריך.
  איך אוכל לעצור את הבטן מלרעוש בלי אוכל
  אם אני רעב ואף פעם לא רוצה לאכול, איך אוכל לעצור את הבטן מלרעוש בלי אוכל?
 3. 3
  אכלו אוכל ידידותי לעיכול. בנוסף להישאר מיובש, תרצה להיות בטוח שתבחר במזונות שיקלו על העיכול. אכילה של מאכלים לא נכונים כדי לשמור על רעב במפרץ לא תעזור אם מה שאכלתם רק מרגיז את הבטן. הקפדה על אכילה נכונה תשאיר אותך עם בטן גם מרוצה וגם שותקת.
  • נסו אורז רגיל. השתמשו באורז בסמטי או אורז בר, המכילים פחות סיבים מזנים אחרים; יותר מדי סיבים עלולים להפוך את העיכול למהיר ומפריע מדי, מה שתרצו להימנע ממנו.
  • השתמש במנטה. אם אתה מישהו ששותה שייקים או תה, שקול לזרוק כמה עלי נענע לכוס הבאה שלך או לערבב. מנטה מרגיעה את שרירי מערכת העיכול, מה שהופך את הרוטנות להרבה פחות סבירות.
  • כלול תפוחי אדמה בתזונה. במיוחד תפוחי אדמה מתוקים או לבנים, אלה מכילים עמילן מילוי שעוזר ליישב את הבטן. הקפידו לא לכלול יותר מדי תבלין או חמאה בכדי למנוע מהרגשת הבטן.
  • אכלו יוגורט שאינו חלבי. לרוב קונים כיוגורט יווני, יוגורטים המיוצרים עם חלב סויה או שקדים ללא ממתיקים הם עזרי עיכול מעולים. לחיידקים הכוללים יוגורט השפעה מרגיעה על הקיבה.
 4. 4
  שמור על חטיפים בהישג יד. גם עם מיטב ההכנה והתכנון, הרעב עדיין עלול להתגנב אליך כאשר אתה הכי פחות מצפה לו. וודא שהרעב הזה לא הופך לרטונת בטן על ידי שמירת חטיפים ידידותיים לקיבה איתך לאורך כל היום. גם אם זה רק משהו קטן לפני השיעור או המפגש הבא, החטיף הנכון יספיק בכדי להבטיח שמקטנות הבטן האלה יובאו למנוחות.
  • אגוזים ארוזים מראש הם דרך בריאה ועשירה בקלוריות למלא בטן רועמת. הקפד לשמור על אגוזים שאינם מומלחים, מכיוון שהם עלולים להרגיז את הבטן שלך יותר ממה שאגוזים קלויים גולמיים או רגילים היו עושים.
  • פירות וירקות שנארזים היטב כמו פלפלים, תפוחים וגזר מכינים חטיפים נהדרים. פירות וירקות בריאים ומרעננים מכילים גם הרבה ויטמינים המסייעים לעיכול.
  • לתערובת של שני האמור לעיל, חפשו חטיפי פירות ואגוזים שהפכו פופולריים בשנים האחרונות. הקפידו למצוא כאלה דלים בשומן וסוכר, בלי יותר מדי תוספות (כמו שוקולד) לפירות ואגוזים.

חלק 2 מתוך 3: הימנעות ממאכלים משבשים

 1. 1
  הימנע מקפה. לרוע המזל עבור אלה שנשענים על קפה לטלטלה מוקדמת של הבוקר, דברים רבים בקשר למשקאות המכילים קפאין מפחידים את מערכת העיכול. הכי רלוונטי כאן הוא העלייה בחומציות שהוא מקדם בבטן; כל החומצה הנוספת גורמת לגז שרק יוסיף למבוכת רטינות הקיבה. השפעה משלשלת קלה גם משבשת עיכול והופכת בטן רעש סביר יותר.
  • אם יש לך טעם לזה, תה מסוים יכול להוות אלטרנטיבות נהדרות לקפה. אתה יכול אפילו לשמור על סוג הקפאין בגלל רבים מהיתרונות המטבוליים האחרים שתה מספק.
  • לכל הפחות תוכלו לצמצם את צריכתכם. אם אתה שותה קפה כבד, נסה להוריד אותו כמה כוסות ביום ולראות אם זה עוזר.
  דבר אחד שאתה יכול לנסות כאשר רעש קיבה נדלק למרות כל המניעה שלך הוא לדחוף על הבטן
  דבר אחד שאתה יכול לנסות כאשר רעש קיבה נדלק למרות כל המניעה שלך הוא לדחוף על הבטן.
 2. 2
  התרחקו ממאכלים גזיים. למרות שחשוב לשמור על רעב במפרץ, נטילת מזונות לא נכונים עלולה בסופו של דבר לגרום לבעיה שקיווית להימנע ממנה. אתה בטח כבר מודע היטב למזון שמרגיז את הבטן. חשוב להגביל את המזונות הללו לרגעים בהם רעשי קיבה אינם מהווים דאגה.
  • מזונות המובילים לגזים כמו שעועית, ברוקולי ואספרגוס (בין היתר) ירגיזו את הבטן כשאתם מנסים להרגיע אותה. אני מקווה שתהיה לך הבנה טובה לגבי המאכלים המשפיעים עליך על מנת להתרחק.
  • אל תצמצם שום דבר שמנוני או שומני מדי. למרות שהם לא ערבים לקטן רטן, הם מחייבים מיסוי את תהליך העיכול שעלול להחמיר גורמים אחרים בעבודה. שמור על ההמבורגרים לרגעים שבהם אתה יכול להרשות לעצמך את הרעש.
 3. 3
  הימנע מסוכרים מסוימים. שני סוכרים נפוצים, פרוקטוז וסורביטול, יכולים לתרום למצוקה בקיבה. על מנת לכסות את כל הבסיסים הקולינריים שלך, תרצה לחפש מאכלים מסוימים המכילים את אחד מהם. מעבר לפרוקטוז וסורביטול בלבד, צמצום תקופת המזונות הסוכרים הוא צעד בכיוון בריא, שיכול רק לעזור להפחית את רעשי הקיבה.
  • פרוקטוז משמש בדרך כלל כממתיק במשקאות סודה ופרי. זה קורה באופן טבעי, עם זאת, במזונות כגון בצל, אגסים וחיטה.
  • סורביטול נכלל כממתיק מלאכותי במזונות דיאטטיים רבים וחטיפים שכותרתו "ללא סוכר". כמו פרוקטוז, הוא קיים באופן טבעי במזונות כמו תפוחים, אפרסקים ופירות רבים אחרים.
 4. 4
  דע כיצד התנאים הקיימים משפיעים על הבטן שלך. כל אחד וכולם יכולים (וכמעט בוודאי יסבלו) מסיבה כלשהי בקיבה בחייו. למרבה הצער עבור חלקם, מצבים רפואיים רבים עשויים להחמיר את הבעיה. שקול להתייעץ עם רופא אם אתה חושב שרעשי הבטן עשויים להיות אשמתם של משהו רפואי.
  • חוסר סובלנות מזון מסוים, במיוחד אי סבילות ללקטוז, עשוי להיות אשם בצרות בקיבה. היה חרוץ במיוחד למאכלים שהקיבה שלך לא מסוגלת להתמודד איתם כשאת אוכלת לבטן שקטה.
  • כל מצבים המשפיעים על העיכול, החל מתסמונת המעי הרגיז וכלה במחלת הצליאק או קרוהן, ישפיעו על מתי ולמה הבטן שלך נוהמת. נסה להעלות רטני בטן בביקור הרופא הבא שלך.
הסיבה השכיחה ביותר לרטורי בטן תהיה הבטן שלך שתנסה להתנקות כשהיא כבר ריקה
הסיבה השכיחה ביותר לרטורי בטן תהיה הבטן שלך שתנסה להתנקות כשהיא כבר ריקה.

חלק 3 מתוך 3: בניית הרגלים לבטן שקטה יותר

 1. 1
  אכלו באופן קבוע. הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות אם ברצונך להפסיק לדאוג לקטירת בטן הוא לאכול כדי להימנע מרעב הכי טוב שאפשר. בין אם מדובר על שלוש ארוחות נכבדות ביום או שש ארוחות קטנות, אכילה קבועה מוודאת שהבטן לעולם לא תהיה ריקה עד כדי כך שהיא מרעישה.
  • ארוחות רגילות למרבה הצער אינן מניעה הכוללת, עדיין תצטרכו לצפות במה שאתם אוכלים ולשמור על חטיפים לכל מקרה.
  • רגיל כאן פירושו רגיל לא רק מבחינת זמן, אלא גם מנות. אל תנשנש לארוחת הבוקר עם ארוחת צהריים גדולה המתוכננת וצפה להיות בלי לרטון בשעה AM.
 2. 2
  לחץ על הבטן. דבר אחד שאתה יכול לנסות כאשר רעש קיבה נדלק למרות כל המניעה שלך הוא לדחוף על הבטן. מתן פחות מקום לזוז ולהתכווץ לבטן פירושו פחות מקום לעשות את הדברים הגורמים לרטון בבטן.
  • בעזרת עיפרון (ראשית מחיק) או עט, לחץ אל תוך הבטן בכוח כלשהו (אל תפגע בעצמך) כאשר אתה מרגיש שהבטן שלך מתחילה להתכרבל.
  • הקפד למקד את הבטן שלך (ליד הטבור שלך, אבל לא עליה) ולא גבוה יותר לקבלת התוצאות הטובות ביותר.
 3. 3
  קח נשימה עמוקה. מילוי ריאותי באוויר ידרוש מעט מקום בגופך, ובגידול הריאות שלך נדחפות כלפי מטה על הבטן, ומעניקות לו פחות מקום לרטונים (כמו בשלב הקודם). כשאתה מרגיש שהבטן שלך מתעצבנת ועומדת להרעיש, קח נשימה עמוקה והחזק אותה עד תחושת התחושה.

שאלות ותשובות

 • האם אין תרופה טבעית כלשהי?
  אם הרעש נגרם על ידי רעב, אז זה בדרך כלל כרוך באכילת מנת אוכל קטנה לפני שאתה יוצא מהבית בבוקר או לפני שהרעב מתחולל במהלך היום. אם הרעש נגרם כתוצאה מרגישות לא טובה, תה ג'ינג'ר או נענע יכולים לפעמים לעזור.
 • האם יש משהו שאני יכול לכסות איתו את הבטן כדי לעזור להפחית או להפחית את קולות הנוהם או הגירור?
  לא. לכסות את זה לא יעזור. כמו כן, אל תחבוש חגורה צמודה ואל תכפה את הידיים על הבטן. זה רק ילחץ אותו ויחמיר את הגירוג.
 • אם אני רעב ואף פעם לא רוצה לאכול, איך אוכל לעצור את הבטן מלרעוש בלי אוכל?
  אתה באמת לא יכול. הדבר הטוב ביותר לעשות יהיה לאכול מעט. אתה יכול לאכול חתיכת לחם, או גלידה כלשהי. אבל אם לעולם לא תרצה לאכול, כדאי לך לפנות לרופא ולגלות מדוע. אובדן תיאבון יכול להיות סימן למצב רפואי, ואי אכילה רע מאוד לבריאותך.
 • אני דוחף על הבטן ממש חזק כדי למנוע ממנה לנהום, עכשיו יש לי חבורה קטנה על הבטן. האם מה שאני עושה הוא בכלל בטוח?
  זה לא בטוח. היזהר, יש לך כבר חבורה. זה עלול להוביל לבעיות אחרות אם תמשיך לעשות זאת.
 • כיצד אוכל להפסיק לנהום פתאומי באולם הבדיקות?
  נסו לאכול משהו מראש. הבטן והמעיים שלנו עושים רעש כל הזמן, אבל אם לא אכלת זמן מה הצליל יכול להתגבר. כמו כן, זכור שכולם משמיעים את הרעש הזה לפעמים, אז אתה לא צריך לדאוג יותר מדי מזה.
 • האם פופקורן בסדר לאכול?
  כן, הייתי מתרחק מסוגים חמאתיים, אבל אם זה פשוט פופקורן רגיל, אתה צריך להיות טוב. פופקורן משובץ עלול להרגיז את הבטן. הקפידו לשתות מעט מים לאחר אכילת הפופקורן.
 • אני צריך לאכול פחות בגלל דיאטה, ולמרות שאני לא רעב הבטן שלי ממשיכה לגרגר. מה אני עושה?
  זה יכול להיות בגלל השינוי, סביר להניח שהוא ייעלם עם הזמן. עם זאת, אם זה מחמיר או נמשך זמן רב, התייעץ עם רופא.
 • האם אוכל לעשות איזשהו רעש מוזר כדי שאף אחד לא ישמע את נהמתו ולא יתריע בפני המורה?
  לא. אתה פשוט צריך לתת לבטן לנהום. זה לא יעזור אם אתה משמיע רעשים מוזרים, ואנשים כנראה יחשבו שאתה מיוחד אם אתה עושה זאת. אנשים כנראה רק יצחקקו מעט אם תתנו לבטן לנהום.
 • אני לוחץ אגרוף בבטן כשאני שומע אותה או מרגיש נהמה. האם זה בטוח?
  לא. אתה יכול להזיק לעצמך נזק רציני אם אתה מכה את עצמך מספיק חזק. אם אתה סוחט, אתה עלול לחתוך כמה כלי דם בקרבת העור שלך, או אפילו כאלה ששוכבים עמוק יותר למטה, אתה עלול לקרוע אותם ולגרום לדימום פנימי. אותו דבר באגרופים. נכון, תצטרך ללחוץ ולהכות באמת קשה כדי לגרום נזק אמיתי, אבל זה גם לא עובד, זה לא עושה לך שום דבר טוב וזה לא עוצר את הנוהם. אכלו חטיף, שתו מעט מים, התייחסו לגופכם כמו יצירת אמנות.
 • איך אוכל לעצור את הבטן שלי לנהום באמצע השיעור?
  נסה לנשום עמוק ובקביעות או להזיז את היציבה. כמו כן, דאגו לאכול ארוחת בוקר מזינה לפני הלימודים. אתה יכול גם להביא חטיף, כמו בר גרנולה, לאכול בין השיעורים.

תגובות (3)

 • lednerodessa
  אולי עכשיו אני יודע את הסוד שלא להישמע כמו לוויתן בהריון בפומבי עכשיו!
 • reilly89
  לבעלי נאמר שיש לו בטן רועשת בזמן שהוא נמצא במכון גמילה. חזרתי הביתה וחיפשתי את זה והופתעתי לגלות מה עלול לגרום לזה. הוא שותה סודה לדיאטה, ועכשיו אני חושב שהפרוקטוז יכול להיות הבעיה. תודה רבה על המידע!
 • lauraross
  אלטרנטיבה לדבר בעיפרון היא למצוץ את הבטן בחוזקה. זה עוזר לי. אם אתה רוצה לכסות את רעשי הבטן, פשוט קום כדי להשיג רקמה ונע סביב קצת. אני מגלה שדיבורים וצחוקים עוזרים להרגיע את הבטן העצבים שלי.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail