כיצד לטפל בעיניים כואבות בגרבילים?

כדי לטפל בעיניים כואבות בגרבוסים, התחל לקחת את הגרביל שלך לווטרינר לקבלת הצעות הערכה וטיפול. הווטרינר עשוי להזדקק להסרת גירוי או חסימה בעין הגרביל שלך, ובהתאם לאבחנה, הוא עשוי להמליץ על טיפות עיניים אנטיביוטיות או משחה מקומית. כשאתה חוזר הביתה, פעל לפי הוראות הווטרינר לניהול תרופות כלשהן. אם יש לך גרבילים מרובים, עדיף להפריד ביניהם עד להחלמה של המושפע. לבסוף, שמרו על הכלוב בטמפרטורת החדר והשתמשו במכשיר אדים לשמירה על לחות של 50% באזור. לקבלת טיפים מאת מחברנו הווטרינרי בנושא מתן תרופות לגרבילים, המשך לקרוא!

כדי לטפל בעיניים כואבות בגרבוסים
כדי לטפל בעיניים כואבות בגרבוסים, התחל לקחת את הגרביל שלך לווטרינר לקבלת הצעות הערכה וטיפול.

גרבילים מועדים לבעיות עיניים שעלולות לגרום לאדמומיות, גירוי והפרשות בעיניים או סביבן. כדי לטפל בבעיית העין של הגרביל שלך, התחל על ידי קבלת אבחנה מהווטרינר שלך. ניתן גם להתאים את הכלוב והתזונה שלו בכדי לסייע בטיפול בבעיית העיניים.

שיטה 1 מתוך 2: הבאת הגרביל לווטרינר

 1. 1
  אפשר לווטרינר לעשות בדיקה גופנית על הגרביל שלך. הווטרינר יסתכל מקרוב על עיני הגרביל שלך. הם עשויים לנקות ולעקר את האזור במהלך הבחינה.
  • אם לגרביל יש פצעים או פצעים סביב עיניו, הווטרינר עשוי לקחת דגימה מהפצע שלה לבדיקה כדי לקבוע את הסיבה.
 2. 2
  דון בהיסטוריה הרפואית של הגרביל שלך. הם עשויים גם לשאול אותך על ההיסטוריה הרפואית של הגרביל והאם יש לו היסטוריה של בעיות עיניים. הם עשויים לבקש ממך לתאר מתי הבחנת לראשונה בעיניים הכואבות של הגרביל ואיך התקדמו הסימפטומים שלו.
 3. 3
  קבל אבחון מהווטרינר שלך. ישנם גורמים רבים לעיניים כואבות בגרבילים, כולל בעיות בבלוטות עקב לחץ, זיהומים, כיבים או גוף זר (כגון מצעים) שנתקע בעיניהם. הווטרינר שלך יוכל לומר לך מה סיבת העיניים הכואבות של הגרביל לאחר שנבדק.
 4. 4
  קבע את הטיפול המתאים. בהתאם לאבחון הגרביל שלך, הווטרינר שלך עשוי להמליץ על טיפות עיניים או משחה אנטיביוטיות שאתה מורח על האזור מספר פעמים ביום. הווטרינר עשוי גם לנסות להסיר כל גירוי או חסם בעין הגרביל שלך כדי להפחית את הנפיחות והגירוי.
  • הווטרינר עשוי להציע שינויים תזונתיים ושינויים בכלוב הגרביל בכדי לסייע בבעיות כמו לחץ או היגיינה לקויה.
 5. 5
  בקש מהווטרינר להראות לך כיצד לתת לגרביל שלך את התרופות. אם עליך לתת טיפות עיניים תרופתיות לגרביל, בקש מווטרינר להראות לך את הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. עטיפת הגרביל במגבת, כשראשה חשוף, עשויה לעזור לה להישאר בשקט. בקש מחבר להטות את ראשו של הגרביל לאחור כאשר אתה משתמש באצבעותיך כדי לפתוח בעפעפיים את עפעפיו ולשמט את טיפות העיניים.
  • כשאתה נותן לגרביל את טיפות העיניים שלו, אל תיגע בעיניו בטפטפת.
  • עקוב אחר הוראות המינון שניתנו לך על ידי הווטרינר שלך לטיפות עיניים.
הווטרינר שלך יוכל לומר לך מה סיבת העיניים הכואבות של הגרביל לאחר שנבדק
הווטרינר שלך יוכל לומר לך מה סיבת העיניים הכואבות של הגרביל לאחר שנבדק.

שיטה 2 מתוך 2: התאמת כלוב הגרביל והתזונה

 1. 1
  הגבל את מספר הגרבילים בכלוב. נסו לשמור על גרביל השפעה בכלוב או באזור נפרד מגרבליות וחיות מחמד אחרות. צפיפות של כלוב הגרביל עלולה לגרום לו להיות לחוץ וחרד יותר, מה שיחמיר את מצבו הרפואי.
  • זה יכול להיות רעיון טוב להחזיק את הגרביל הפגוע בכלוב שלו עד שהוא יחלים מעיניו הכואבות.
 2. 2
  שמור על הכלוב בלחות של 50%. גרבילים לא מצליחים בכלוב עם לחות גבוהה, מכיוון שזה עלול להוביל למתח גבוה עבורם. שמור על כלוב הגרביל ב -50% לחות כך שהעיניים לא מגורות והוא יכול להתאושש היטב.
  • וודא שהכלוב נמצא באזור שטמפרטורת החדר, ללא אור שמש ישיר. השתמש במכשיר אדים בכדי להבטיח שהאזור נמצא בלחות של 50%.
 3. 3
  האכילו את הגרביל בתזונה בריאה. גרבילים עלולים לפתח עיניים כואבות בגלל מחסור בחומרים מזינים בתזונה. ודא הגרביל שלך מקבל כדורי חיות מחמד המכילים 18-20% חלבון, כמו גם ירקות ירוקים, פירות וזרעי נורה. אל תאכיל את הגרביל שלך יותר מדי זרעי חמניות או שאריות שולחן, מכיוון שזה עלול לגרום לבעיות תזונתיות.
  • שוחח עם הווטרינר שלך על אילו סוגים של שינויים תזונתיים אתה יכול לעשות כדי שהעיניים הכואבות של הגרביל שלך לא יחמירו.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail