איך לטפל באוגר החולה שלך?

כדי לטפל באוגר החולה שלך, נסה לחמם אותו על ידי הנחתו בשמיכה על גבי בקבוק מים חמים, מכיוון שאוגרים מאבדים את חום הגוף כשהם חולים. בנוסף, וודא שהאוגר שלך מקבל הרבה מים כדי למנוע התייבשות. אתה גם רוצה להימנע מחשיפת האוגר לשינויים פתאומיים בטמפרטורה, מכיוון שהדבר עלול להחמיר את מצבו. אתה צריך גם לפקוח מקרוב על האוגר שלך כדי לראות אם הוא מתחיל להתאושש או אם המחלה מחמירה. לקבלת טיפים לטיפול בבעיות שיניים של האוגר או בעצמות שבורות, המשך לקרוא!

כדי לטפל באוגר החולה שלך
כדי לטפל באוגר החולה שלך, נסה לחמם אותו על ידי הנחתו בשמיכה על גבי בקבוק מים חמים, מכיוון שאוגרים מאבדים את חום הגוף כשהם חולים.

זה תמיד עצוב כשכל חיית מחמד חולה. לאוגרים יש דרך להתחבב על בעליהם והם כל כך קטנים, אז זה מדאיג כשהם מרגישים לא טוב. הגודל הקטן של האוגר שלך אומר שהוא לא גמיש במיוחד כשמדובר בחולה ונלחם בזיהום. חשוב למנוע מחלות איפה שאתה יכול, ואם האוגר שלך חולה, נקט צעדים בהקדם האפשרי כדי להחלים אותו.

שיטה 1 מתוך 3: הנקת אוגר חולה

 1. 1
  חפש סימנים לכך שהאוגר שלך חולה. אם אתה מבחין בהתנהגות שונה מהמקובל, עקוב אחר האוגר ביתר שאת. זה יכול להיות הרמז הראשון שלך שהוא עומד להיות חולה. חפש סימנים לדברים הבאים:
  • האוגר שלך ישן יותר מהרגיל? יש לזכור כי אוגרים ישנים באופן טבעי ישנים יותר.
  • האוגר שלך איבד את התיאבון?
  • האם הוא כבר לא חתן את עצמו?
  • האם הוא עצבני?
  • כשהוא ער, האם הוא נע לאט, או שהוא מתקשה להסתובב?
  • האם האוגר שלך איבד את כל פרוותו, או שיש לו קרחות? זכור כי זה נורמלי לאוגרים מבוגרים.
  • האם יש לו סנטר או גרון רטובים? זה יכול להיות סימן לבעיות בשיניים.
  • האם הוא מתקשה לאכול, כמו למשל להוציא אוכל מפיו?
  • האם יש לו נזלת, עיניים דומעות או תחתית רטובה?
  • האם הגללים שלו נראים אחרת? גללי האוגר צריכים להיות בצורת מוט. גללים מימיים מצביעים על יותר מדי פירות וירקות טריים. גללים קשים ויבשים מעידים על לא מספיק.
 2. 2
  שמור עליו חם. ייתכנו מצבים שבהם האוגר פשוט מרגיש לא טוב. יש כמה דברים כלליים שאתה יכול לעשות כדי לעזור לאחות את האוגר שלך לבריאות. דאגו לחמם אותו. אוגרים חולים מאבדים לעיתים קרובות את חום הגוף ומרגישים קרירים למגע. אתה יכול לנסות להעמיד את הכלוב על בקבוק מים חמים, כך שהוא יעבור לחימום רצפה. נסה גם לעטוף בקבוק מים חמים קטן במגבת ולהניח עליו את האוגר. היזהר לעשות זאת בתיבת הוכחת בריחה כדי שהאוגר לא יימלט.
 3. 3
  בדוק אם התייבשות. אם הוא לא אוכל או שותה, או אם יש לו זנב רטוב, הוא יתייבש במהירות. תקבל מושג שזה קרה אם תצבטי בעדינות את הגרוטה שלו ותשתחרר. אם הגרוטף נשאר בשיאו, אז הוא מיובש. אתה יכול לתת לו מים רגילים, או לרכוש אבקת החלפת נוזלים שתוכננה כתוסף לאנשים עם שלשולים, כמו Pedialyte או Dioralyte.
  • המציא זאת בהתאם להוראות בהוראות.
 4. 4
  לטפטף אליו נוזלים. אם האוגר שלך לא ישתה את זה לבד, השג מזרק של 1 מ"ל. תלו טיפת נוזל בקצה המזרק והחזיקו אותו לשפתיים של האוגר. אני מקווה שהוא ילקק את זה. אם לא, הרטיב את הפרווה סביב פיו כך שהוא יטפל בעצמו ויקלע את הנוזל.
  • היה זהיר ביותר לגבי הזרקת נוזל לפיו. שלו בגודל הקטן עושה את זה סביר תוכל להציף את פיו והוא עלול לשאוף את הנוזל, לוקח אותו אל תוך ריאותיו, אשר יכול לגרום לדלקת ריאות חמורות.
האוגר התינוק שלך אכן נשמע חולה ולמרבה הצער הוא צריך לפנות לוטרינר
האוגר התינוק שלך אכן נשמע חולה ולמרבה הצער הוא צריך לפנות לוטרינר.

שיטה 2 מתוך 3: התמודדות עם תנאים ספציפיים

 1. 1
  להגיב לבעיות נשימה. אם לאוגר יש פריקה מהעיניים או מהאף, אם הוא מתעטש, או אם הוא שפוף ונושם באמצעות שרירי הבטן שלו, ייתכן שיש לו מחלות בדרכי הנשימה. ישנם דברים מסוימים שתוכלו לעשות בכדי לעזור בכך.
  • וודאו כי המצעים שלו נקיים כל הזמן. מצעים מלוכלכים בשתן מוציאים אמוניה, שמגרה מאוד את מערכת הנשימה. השתמש בכף או בכף כדי לנקות את כל המצעים הרטובים, וודא שהכלוב מריח נקי. אם אתה מריח שתן או אמוניה, ההשפעה חמורה פי אלף לאוגר.
  • נקו נקודה כל יום, אך נסו לעשות זאת באופן שלא יפריע לאוגר שלכם יותר מדי ויוסיף למתח שלו.
  • בדוק שטמפרטורת החדר נמצאת בטווח המומלץ ובצע התאמות בהתאם.
  • אם לאוגר יש אף דביק, נסה לנגב אותו עם צמר גפן לח. זה עוזר לשמור על דרכי הנשימה צלולות, מה שמקל על האוגר לנשום.
 2. 2
  עזרה בבעיות שיניים. בעיות בשיניים יכולות לגרום לאוגר להרגיש לא טוב. פריקה ברורה או חלבית מהעיניים יכולה להיות סימן לשורשי שיניים מגודלים. בדוק אם האוגר שלך אוכל כמו שצריך. אם לא, מומלץ לבדוק וטרינר כדי לוודא שאין בעיה בשיניים מגודלות. אם יש בעיה עם זה, הווטרינר יכול לקצץ אותם בחזרה. אם זה המקרה והשיניים לא גזוזות, האוגר עלול להרעיב בהדרגה מכיוון שהוא אינו מסוגל לאכול.
  • סימן נוסף לבעיות בשיניים הוא סנטר או צוואר רטובים. זה קורה כאשר דורבני שיניים חופרים בלחי או בלשון, מה שמקשה על בליעה.
  • מניעה קלה יותר מאשר תרופה. זה אומר שעליכם לתת לאוגר פריטים מתאימים ללעיסה על מנת לשמור על שיניו קצרות.
  • הימנע ממתן יותר מדי מזון רך, כגון תותים או בננות, לאוגר שלך מכיוון שהם אינם זקוקים ללעיסה מרובה. במקום זאת, תנו לו אוכל עם גלולות יבשות וגוש עץ שיוכל לכרסם עליו. תנו לו גם צינורות קרטון או קופסאות, שישמרו על בריאות השיניים. בנוסף, הוא יאהב להרוס אותם.
 3. 3
  לטפל בהפרעות עיכול. אם לאוגר שלך יש זנב רטוב, יהיה לו תחתית רטובה ויהיה איטי יותר ונעים יותר. פעל מיד כי זה יכול להיות קטלני. זנבות רטובים מגיעים מכלובים מלוכלכים, לכן כדאי לשמור על הכלוב שלו נקי מאוד. כדי לטפל בבעיה זו, קבל מיד אנטיביוטיקה רחבת טווח מהווטרינר שלך.
  • אם לאוגר שלך יש שלשול, הפסק להאכיל אותו בפירות וירקות עד שיהיה טוב יותר. מצב זה נגרם בדרך כלל מחסימת מעיים או קיבה. הדרך הטובה ביותר להימנע מכך היא לספק אספסת כלשהי כחלק מהתזונה שלו.
  • עצירות נגרמת מחוסר מים בתזונה. וודאו כי יש מים מתוקים בכל עת. אם האוגר שלך הופך לעצירות, תן לו כמה גזר או פירות או ירקות טריים אחרים כמו גם יותר מים.
 4. 4
  דאג לעצמות שבורות. ישנן רמות שבירה שיכולות להיות קטלניות או להבריא. אם האוגר שלך שובר רגל בה אתה יכול לראות עצמות בולטות החוצה, עליו לבקר את הווטרינר. אם זה לא נורא, הווטרינר עשוי להלביש אותו ולחבוש את הפצע. אם מדובר בשבר גרוע באמת עם עור שבור, ייתכן שיהיה צורך להרדים אותו מבחינה אנושית.
  • אם הרגל נמצאת בזווית מוזרה אך העצמות אינן חשופות והוא אוכל ובאופן אחר נראה בריא, הגבילו אותו לחלק אחד של הכלוב למשך 4 שבועות וקחו את הגלגל. זה מכריח אותו לנוח כדי שלא ישתמש ברגל. זה נותן לעצמות את הסיכוי הטוב ביותר לסרוג יחד. אתה יכול גם לקחת אותו לווטרינר ולתת לו לחבוש את רגלו, אם כי סביר להניח שהוא גם ימליץ להגביל את תנועות האוגר בכלוב שלו.
  • לעולם אל תיתן הקלה בכאבים לאוגר שלך אלא אם כן הווטרינר קבע לאוגר. שלו בגודל קטן עושה ממנת יתר מאוד סביר.
לעולם אל תיתן הקלה בכאבים לאוגר שלך אלא אם כן הווטרינר קבע לאוגר
לעולם אל תיתן הקלה בכאבים לאוגר שלך אלא אם כן הווטרינר קבע לאוגר.

שיטה 3 מתוך 3: טיפול באוגר שלך

 1. 1
  לפקוח מקרוב על האוגר שלך כל הזמן. זה יעזור לך להכיר מה נורמלי לאוגר שלך. בדקו אותו לפחות פעמיים ביום והתרגלו עד כמה הוא אוכל כל יום, כמה הוא שותה, כמה הוא פעיל ומתי הכי אוהב לשחק. על ידי ידיעה זו, זה עוזר לך לזהות מתי דברים לא תקינים, כגון התיאבון שלו ירד או שהוא שותה יותר ממה שהוא עשה.
  • ידיעת הפרטים הקטנים הללו תעזור לך לזהות כל מחלה אפשרית בשלב מוקדם של האוגר שלך אם זה מתבטא בשגרת יומו.
 2. 2
  לחץ על האוגר כמה שפחות. לחץ מעמיס על המערכת החיסונית, מה שהופך את האוגר שלך פחות מסוגל להדוף זיהום ולהבריא את עצמו שוב. לחץ על האוגר כולל תחושה מאוימת או לא בטוחה, לכן וודאו כי החתול או הכלב המשפחתי אינם יכולים לשבת ולבהות בו שעות על גבי שעות. שקול לכסות את מחצית הכלוב במגבת כדי שהאוגר יש פרטיות ויכול לסגת לאזור בטוח אם הוא צריך.
  • הימנע מרעשים חזקים, שיכולים גם להפחיד את האוגר שלך. הימנע מכל דבר באוויר העלול להפעיל לחץ על מערכת הנשימה שלו, כגון עשן טבק או מטהר אוויר.
 3. 3
  הגבל קיצוניות של טמפרטורה. טמפרטורת החדר האידיאלית לאוגר היא בין 68 ל 72 מעלות. אם הוא חם מאוד, האוגר יכול לסבול ממתח חום, אז וודאו שיש מאוורר הנושב ליד הכלוב על מנת להפיץ אוויר ולקרר אותו. טמפרטורות נמוכות מאוד מתחת ל -50 מעלות, במיוחד במשך יותר מ -24 שעות, עלולות לגרום לאוגר להיכנס למצב תרדמה. זה גורם להם ללכת לישון והם לא מסוגלים להתעורר כשאתה מגרה אותם, כך שזה יכול להראות שהאוגר מת.
  • אם אתה חושד שזה המקרה, שים את האוגר בכספת אוגר, כמו למשל נרתיק הנשיאה שלו, וקופץ אליו בארון המשודר למספר ימים. אוגר שנכנס למצב תרדמת שינה יתעורר בשיטה זו.
מומלץ לשטוף את כלוב האוגרים החדש שלך לפני שאתה מכניס את האוגר אליו
מומלץ לשטוף את כלוב האוגרים החדש שלך לפני שאתה מכניס את האוגר אליו, אחרת הם עלולים לחלות.

טיפים

 • גם כשאתה לוקח את המניעות, האוגר שלך יכול לחלות. להרגע. אם אתה יודע שעשית כמיטב יכולתך, זו לא אשמתך.
 • שטפו תמיד את הידיים לאחר טיפול באוגר חולה.
 • מומלץ לשטוף את כלוב האוגרים החדש שלך לפני שאתה מכניס את האוגר אליו, אחרת הם עלולים לחלות.
 • לעולם אל תתן לאוגר שלך אמבטיה עם מים. אם אוגרים נרטבים, זה יכול לגרום להם למות בקצב מהיר יותר. במקום זאת, קבל קצת חול אמבט צ'ינצ'ילה והאגגר שלך יתגלגל בו.
 • אל תתמודד עם האוגר שלך אם היא חולה. זה עלול להלחיץ אותם.
 • אם האוגר שלך צורח או משמיע רעש מוזר, זה אומר שהוא לא רוצה לטפל בו או שהוא עייף. נסה להתייחס אליו מאוחר יותר כשהוא לא נאבק כל כך.
 • עליך לשטוף את כלוב האוגרים כל יומיים-שלושה, אחרת יש לו סיכוי טוב לחלות.
 • פיומטרה היא בעיה שכיחה מאוד אצל אוגרות זקנות. היא עשויה להפסיק לאכול ולהיות צמאה מאוד, ואתה עשוי לראות פריקה מוגלתית מהפות של האוגר, שמכתים את מצעיה. זה זיהום ברחם ואתה צריך לקבל אנטיביוטיקה מהווטרינר שלך. אלה עשויים לעזור, אך עדיף שהאוגר שלך יהיה חזק מספיק כדי להיות מעוקר. פיומטרה עשויה להיות קטלנית אם לא מטפלים בה. עם זאת, ניתוח הוא בסיכון גבוה, אז היו מוכנים לגרוע מכל.

שאלות ותשובות

 • מה עלי לעשות אם האוגר שלי לא אוכל, שותה ולא זז טוב?
  עליכם להתבונן בו בקפידה ולקחת אותו מיד לווטרינר לפנייה לייעוץ רפואי מקצועי.
 • איזו טמפרטורה קרה מדי לאוגרים?
  טווח הטמפרטורות האידיאלי לאוגר הוא בין 65-29 מעלות צלזיוס (18-29 מעלות צלזיוס). בתנאי שהטמפרטורה לא משתנה פתאום, הם יכולים להתמודד עם טמפרטורות קרירות מעט יותר, אך אם זה יורד מתחת ל -4 מעלות צלזיוס (4 מעלות צלזיוס) הם עלולים ליפול למצב תרדמה, ולכן כדאי להימנע מכך.
 • האוגר שלי מדמם מהעיניים והוא שקט מאוד. אני לא יכול להגיע לווטרינר. מה אני יכול לעשות?
  קרום אדום בפינה הפנימית של עינו הוא סימן למצוקה ולא לדימום. זה סימן שהוא מרגיש רע, כנראה כתוצאה מהלחץ. חשוב לשמור עליו חמים ושקט, וגם לוודא שהוא ממשיך לקחת נוזלים (אותם תוכלו לזרוק לפיו בעזרת טפטפת עיניים).
 • האוגר שלי חורק הרבה. מה המשמעות של זה, ומה עלי לעשות?
  סביר להניח שזה אומר שהוא שמח על משהו או משועמם. אם הוא חורק הרבה כששום דבר לא קורה, הוא כנראה משועמם וזקוק ליותר משחק או פעילות גופנית.
 • איך מטפלים באוגר עם הצטננות?
  חיזוק מערכת החיסון של האוגר הוא קריטי. משמעות הדבר היא לשמור עליהם חמים ולספק אוכל טרי עשיר בויטמינים. כמו כן, יש לנקות את המצעים מדי יום מכיוון שהאמוניה מהשתן מגרה את דרכי הנשימה ועלולה להחמיר הצטננות.
 • איך אפשר לדעת אם אוגר נמצא במצב שינה או מת?
  אוגר במצב תרדמה עדיין נושם ויש לו פעימות לב, אם כי איטיות מאוד. צפו במשך כמה דקות לנשימה (מכיוון שהם עשויים לקחת רק פעם אחת בכל 60 שניות) וחשו בעדינות לדופק (אשר, שוב יכול להיות רק פעם בדקה, אז היו סבלניים).
 • האוגר התינוק שלי משתין דם והוא דק מאוד. מה אני יכול לעשות?
  האוגר התינוק שלך אכן נשמע חולה ולמרבה הצער הוא צריך לפנות לוטרינר. יתכן שיש לו זיהום בשתן שניתן לטפל בו באנטיביוטיקה, אך אם הוא חולה מאוד, הדבר החביב ביותר יהיה שהווטרינר יקל בכך שהוא עובר ומונע ממנו לסבול. כל כך מצטער.
 • האם אוגרים יכולים למות אם קר מדי?
  כן, אוגר יכול למות אם קר מדי. טמפרטורה נמוכה עלולה לעורר תרדמת שינה ואם האוגר כבר חלש, יתכן שהוא לא יתעורר. כמו כן, קור יכול לדכא את המערכת החיסונית, דבר שיכול לאפשר לזיהומים פשוטים להפוך לסכנת חיים.
 • מהי דרך קלה לדעת אם האוגר שלי חולה?
  האם אתה צריך למלא את בקבוק המים לעתים קרובות יותר? זה יכול להיות רמז שהאוגר שותה יותר, וזה יכול להיות סימן לבריאות.
 • האוגר של בתי נראה כאילו חסרות לו העיניים?
  זה יכול להיראות כאילו העיניים אינן שם, אבל יכול להיות שהוא לא יכול לפקוח את העיניים בגלל גוש העין. שמור אותו במקום בו אין הרבה אורות בהירים ומעט קרירים. אם אינך רואה שיפור תוך מספר שעות, פנה לווטרינר במהירות האפשרית.

תגובות (9)

 • theresa07
  מועיל מאוד, תודה.
 • callum29
  הסבר מפורט והוראות ברורות. עבודה טובה.
 • ariane06
  אהבתי שיש בו את כל הדברים שאתה יכול לעשות כדי לעזור להם.
 • rbashirian
  זה ממש עזר לי לדעת מה לחפש כשהאוגר שלי לא מרגיש טוב מדי.
 • lucy64
  זה עזר לי ללמוד עוד כיצד לשמור על האוגרים בריאים ובטוחים!
 • skunde
  לאוגר שלי יש בעיה בדרכי הנשימה וגיליתי ממאמר זה והחתול שלי תמיד צפה בו, אז כיסיתי חלק מכלובו.
 • jeremyshaw
  זה באמת עזר לאוגר שלי ולי. תודה.
 • vhunter
  הלוואי שקראתי את זה כשטיפלתי באוגר שלי. הווטרינר שלי אמר שיש לה דלקת ריאות או זיהום בדרכי הנשימה. עשיתי כמיטב יכולתי לעזור לה, אבל אז חליתי מאוד ולא יכולתי לטפל בה מסביב לשעון, מה שהפך אותה לחלשה יותר. היא חיה איתי בערך 8 ימים בהאכלה כפולה כל כמה שעות, אבל אני לא חושב שהיא הייתה מצליחה לעשות את זה גם אם לא הייתי חולה.
 • gortiz
  עכשיו אני יודע לטפל באוגר שלי ומה לא לעשות.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך להרדים אוגר חולה?
 2. איך להחזיק אוגר?
 3. איך להרים אוגר בפעם הראשונה?
 4. איך לתפוס אוגר?
 5. איך להרים את האוגר שלך?
 6. איך לאמן את האוגר שלך?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail