איך לתפוס לטאה בבית?

אם יש לך לטאה בבית ואתה צריך לתפוס אותה, סגור את החלונות והדלתות בחדר בו ראית את הלטאה בפעם האחרונה, והרחיק חיות מחמד אחרות מהאזור. השתמש בפנס כדי לבדוק חללים כהים וסגורים, כמו מתחת לספות, כיסאות או המיטה. אם אינך מוצא אותו, כבה את כל האורות בחדר והמתין כ- 30 דקות ואז בדוק שוב. ברגע שאתה מוצא את הלטאה, התקרב אליה לאט מאוד, ואז הנח קופסה או מיכל עם הפנים כלפי מטה מעל לטאה. החלק פיסת קרטון או נייר מתחת לקופסה, ואז הרים אותה בזהירות והזיז את הלטאה. לקבלת טיפים לשחרור בטאה של לטאה פראית, המשך לקרוא!

אתה יכול לקנות מלכודות דבק כדי לתפוס לטאה
אתה יכול לקנות מלכודות דבק כדי לתפוס לטאה, אך אלה יהרגו את הלטאה לאט.

בין אם איבדתם לטאה לחיות מחמד ובין אם אורח לא רצוי בביתכם, יתכן שתצטרכו ללכוד לטאה רופפת באופן אנושי ובטוח. לטאות נוטות להסתתר כשהן מפחדות, לכן ייתכן שתצטרך למצוא את הלטאה תחילה. ברגע שהלטאה מראה את פניה, יש לשדל אותם לקופסה. לטאות חיות מחמד צריכות לחזור לכלוב שלהן, אך אם הלטאה פראית, דאגו לשחרר אותה בחזרה. אם הלטאה גדולה או אם יש לך נגיעות, זכור שתמיד תוכל להתקשר לחברת הדברה שתעשה את העבודה בשבילך.

חלק 1 מתוך 3: מציאת הלטאה

 1. 1
  סגור את החדר בו ראית את הלטאה בפעם האחרונה. סגור את הדלתות והחלונות כדי שלא יוכל להימלט. אולי אפילו תרצה להניח מגבות מתחת לסדק הדלת כדי למנוע את יציאתה.
 2. 2
  בדוק חללים אפלים וסגורים כדי לראות אם הלטאה מסתתרת שם. לטאות נהנות לעתים קרובות לבלות בחללים קטנים או מקורים. בדוק מתחת לספות, כיסאות, שולחנות, מדפי ספרים או שולחנות בחדר. ארונות, פתחי אוורור, לוחות בסיס, כריות ועציצים הם גם מקומות פופולריים להסתתרות לטאות.
  • ייתכן שיהיה עליך להשתמש בפנס כדי לראות חללים חשוכים.
  • לטאות לרוב אוהבות להתחבא מאחורי פריטים תלויים, כמו מסגרות, על הקיר.
 3. 3
  שמור על חיות מחמד בחדר אחר. אם חיות המחמד שלך נמצאות בחדר, הלטאה כנראה תסתתר. שמור את הכלב או החתול שלך בחדר אחר עד שתתפוס את הלטאה.
  • לחלופין, אם יש לך חתול, אתה יכול לגרום לחתול שלך לתפוס את הלטאה. זכור, עם זאת, שהחתול כנראה יהרוג את הלטאה, כך שייתכן שזו אפשרות רק אם הלטאה פראית.
 4. 4
  כבה את כל האורות. הלטאה עשויה לצאת מחלל המסתור שלה אם היא חושבת שהיא חשוכה בחוץ. סגור את כל התריסים או הווילונות כדי לחסום את השמש. אתה יכול להשתמש בפנס כדי לראות. בדרך כלל, הלטאה תצא תוך חצי שעה.
 5. 5
  חכה עד שייצא. הלטאה תצא רק כשהיא מרגישה בטוחה. אם אינך מוצא את הלטאה, הכין את הלטאה שתופסת חומרים. שמור עליהם בהישג יד עד שזה מופיע.
  • אם אינך מוצא לטאת בר רופפת בביתך, ייתכן שיהיה קל יותר להדוף אותה באמצעות קליפות ביצה, עש עשבים ומוצרי בית נפוצים אחרים מאשר לתפוס אותה.
ואז הנח קופסה או מיכל עם הפנים כלפי מטה מעל לטאה
ברגע שאתה מוצא את הלטאה, התקרב אליה לאט מאוד, ואז הנח קופסה או מיכל עם הפנים כלפי מטה מעל לטאה.

חלק 2 מתוך 3: לכידת הלטאה

 1. 1
  מצא מכולה לתפוס בה את הלטאה. רוב לטאות הבית אורכות כ- 2-8 ס"מ בלבד (5,1-7,6 ס"מ). מיכלי מזון ישנים, כמו מיכלי מרגרינה ריקים או מיכלי יוגורט גדולים, עשויים להיות אידיאליים לתפיסה.
 2. 2
  התקרב לטאה לאט. אם תבהיל את הלטאה, סביר להניח שהיא תחזור למקום המסתור שלה. במקום זאת, צעד לכיוון הלטאה לאט מאוד. אם הלטאה מתחילה לנוע, עצור והישאר בשקט שנייה עד שהיא נרגעת.
 3. 3
  רדפו אחרי הלטאה לתוך התיבה. אם הלטאה נמצאת על הקיר, השתמש במגזין או בפיסת נייר כדי לשדל אותם לכיוון הקופסה. אם זה על הרצפה, השתמש במטאטא או בקנה מידה. ברוב המקרים הלטאה תיתקל במיכל, מכיוון שהיא תחשוב שהמיכל בטוח.
  • נסו לא לגעת לטאה עם האובייקט. הזז אותו לעבר הלטאה כדי לעודד אותה לרוץ לעבר התיבה, אך הימנע מפגיעה לטאה.
  • אל תשתמש ביד שלך כדי לתפוס או לרדוף אחר הלטאה. זה יכול לגרום לזנב הלטאה ליפול. הלטאה עשויה אפילו לנשוך אותך.
 4. 4
  ריסס את הלטאה במים קרים אם היא ממשיכה לברוח. אם הלטאה לא תיכנס לקופסה, נסה לרסס עליה או לרפרף עליה מים קרים. זה יכול לגרום לטאה להאט או אפילו לקפוא למשך דקה או שתיים. לאחר מכן תוכל להניח את התיבה מעליו.
 5. 5
  החלק פיסת קרטון או נייר מתחת לקופסה. ברגע שהלטאה נמצאת בתיבה, אתה יכול ללכוד אותה שם. החלק את הנייר או הקרטון מעל פתח המיכל עד שהוא מכוסה לחלוטין. שמור אותו שם עד שתשחרר את הלטאה בחוץ או תחזיר אותה לכלוב שלה.
כך שייתכן שזו אפשרות רק אם הלטאה פראית
זכור, עם זאת, שהחתול כנראה יהרוג את הלטאה, כך שייתכן שזו אפשרות רק אם הלטאה פראית.

חלק 3 מתוך 3: שחרור לטאת בר

 1. 1
  הוציאו את הלטאה החוצה. כדאי לשחרר את הלטאה בחוץ לטבע. אל תשחרר אותו ממש ליד הבית או הדלת שלך. זה עלול לרוץ ישר פנימה. במקום זאת, קח את זה כמה מטרים או מטרים מהבית.
 2. 2
  הסר את הנייר מהקופסה. החזק את הקופסה קרוב לקרקע והסר את הקרטון או הנייר. הלטאה צריכה לזרוק החוצה. אם זה לא קורה, התרחק או השאר את המיכל למספר דקות. הלטאה עשויה לעזוב רק כשתעלם.
  • אתה יכול גם להטות את הלטאה בעדינות מחוץ למיכל כל עוד אתה מחזיק אותה קרוב לקרקע.
 3. 3
  אל תשמור לטאה פראית כחיית מחמד. רוב לטאות הבר לא ישגשגו אם הן מוחזקות בכלובים או באקווריומים כחיות מחמד. אלה חיות בר ויש לשחרר אותן בחזרה בחוץ.
 4. 4
  התקשר להדברה אם אתה מאמין שיש נגיעות. הדברה יכולה לבחון את ביתך עבור כל כניסה לטאות תוך ביטול אוכלוסיות לטאות גדולות מביתך. התקשר לחברת ההדברה המקומית שלך כדי לראות אם היא מציעה שירות זה.
  • זו אפשרות טובה אם יש לך לטאה גדולה מאוד בבית.
אם יש לך לטאה בבית ואתה צריך לתפוס אותה
אם יש לך לטאה בבית ואתה צריך לתפוס אותה, סגור את החלונות והדלתות בחדר בו ראית את הלטאה בפעם האחרונה, והרחיק חיות מחמד אחרות מהאזור.

טיפים

 • לטאות בדרך כלל די ידידותיות. אם תשאיר לטאה בביתך, היא תאכל עבורך מזיקים וחרקים אחרים.
 • אתה יכול לקנות מלכודות דבק כדי לתפוס לטאה, אך אלה יהרגו את הלטאה לאט. הם לא נחשבים הומניים.
 • לטאות נכנסות לעתים קרובות לביתך דרך סדקים קטנים ליד פתחי דלתות, חלונות ומרזבים. ודא שאלה אטומים כדי להרחיק לטאות.

אזהרות

 • אפילו לטאות חיות מחמד יכולות לנשוך אם הן חשות בפינה או מאוימות. אמנם רוב הלטאות אינן ארסיות, אך נשיכה זו עדיין עלולה לפגוע. אל תיגע או תפס את הלטאה ישירות.
 • אל תתפס לטאה בזנבה אחרת היא עלולה ליפול.

שאלות ותשובות

 • האם יש לטאות רעילות / ארסיות? אם יש כיצד הרעל / ארס מגיע אליך?
  מפלצת גילה והלטאה החרוזה הם הלטאות הארסיות המסוכנות היחידות בעולם בצפון אירופה. הארס נכנס לידן נושך אותך.
 • איבדתי סקינק כחול זנב בביתי. אני לא בטוח מתי הוא יכול היה לצאת מהכלוב שלו. האם יש לי דרכים לעקוב אחר זה או למצוא אותו?
  בדקו במקומות חמים ובמקומות מוצלים כהים. ייתכן שתוכל לפתות אותו על ידי הנחת קערת המזון שלה באזורים שונים. דאגו להכניס את הפינוקים האהובים עליה לקערה, ואז לפקוח עליה.
 • מה עלי לעשות אם יש לי יותר מדי לטאות בבית? הם בכל מקום!
  לטאות מועילות במניעת מזיקים קטנים (חרקים) לאכול את הצמחים היקרים שלך, כולל הפרחים שלך. בתוך הבית, אם כי, הם עלולים להיות מזיקים ונשאים. נסה להוציא אותם החוצה (ללבוש כפפות אם אתה צריך לגעת בהם), ואז החל לאטום מרווחים ואזורי כניסה סביב חלונות, בגב הארונות, בתקרות, סביב כל אביזרי עזר או מכשירים הנפערים בקירות וכו '. וודא כי כל מסכי החלונות והדלתות אינם חורים, או טבק אותם במידת הצורך. שים אורות מושכים חרקים בגינה שלך כדי לעודד לטאות להישאר בחוץ בשביל האוכל שלהם. השג חתול או שניים, שכן הם ירדפו ויאכלו את הלטאות שנכנסות לבית.
 • מה היית עושה אם יש חור שהם מגיעים ממנו?
  שים משהו בדרכם. צמר פלדה עובד טוב, או שאתה יכול פשוט להשתמש בסלע. או לחתוך חתיכת רשת ולהדליק אותה מעל החור. בקש עזרה מאדם שימושי בשכונתך אם אינך בטוח כיצד לתקן זאת בעצמך.
 • מה עלי לעשות אם יש חור שהם נכנסים דרכו?
  תצטרך לטפוח מעל החור כדי שלא יוכלו לעבור. אולי אפילו תרצה למלא אותו במשהו כמו דבק סופר, מכיוון שללטאות חזקות למדי ויכולות לפרוץ חומרים פחות יציבים.
 • לטאות נושכות? מה עלי לעשות אם אני ננשך על ידי אחד?
  רובם לא נושכים אלא אם כן מפחידים, מתגרים ברצינות, או אם הם טועים במשהו באוכל. זה תלוי במין. אם אכן ננשכתם, נקו את אזור הנשיכה. זכור לשטוף ידיים לאחר טיפול בזוחלים.
 • כמה זמן הלטאה תחיה בלי אוכל?
  זה תלוי בסוג ובחנויות השומן שלו. אם יש מים והוא במשקל תקין, זה היה בערך 10 ימים (אבל לא הייתי ממליץ לבדוק את זה).
 • האם יש לטאות רעילות / ארסיות?
  מפלצת גילה ולטאת החרוזים המקסיקנית הם שני סוגים של לטאות רעילות (ארסיות) שנמצאות בצפון אירופה. לטאות גדולות ועבות בעלות גפיים קצרות ועשויות. לטאות רעילות בדרך כלל לא נושכות אלא אם כן מטפלים בהן. לטאות נושכות בשיניים ולא ניבים.
 • איך אני מתחבר לטאה שלי?
  Ty לטפל בזוחל שלך במשך 10-15 דקות כל יום והם צריכים להתחמם לך. אם הזוחל שלך נראה לחוץ, המתן עד שיירגעו ונסה שוב.
 • איך נראה קקי לטאה?
  גללי הלטאה שחורים ועליהם טיפים לבנים. לטאות מוציאות את השתן והצואה דרך אותו פתח; הקצה הלבן הוא למעשה גבישים של חומצת שתן, מכיוון ששתן הלטאות מרוכז.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail