איך לתפוס לטאה או לקלוט לחיות מחמד?

כדי לתפוס את הלטאה של חיית המחמד או את החלקה עליה, אטום את כל דרכי הבריחה מהבית שלך, כולל חלונות ויחידות מיזוג אוויר, מכיוון שיהיה קשה יותר למצוא את חיית המחמד שלך אם היא תצא החוצה. לאחר שסגרתם את כל דרכי הבריחה, חפשו את חיית המחמד שלכם בחללים חמים ונסתרים, כמו מתחת למקרר, במקלחת או בתוך כריות, כי לטאות אוהבות להסתתר במקומות נעימים. אם אתה חושב שהלטאה שלך נמצאת בחדר אבל אתה לא מוצא אותה, הניח שקיות ניילון על הקרקע, סגור את הדלת והמתין בחוץ. בדרך זו, תוכלו לשמוע את הלטאה נעה ברגע שהיא תצא ממקום המסתור שלה. לאחר שתאתר אותו, הרם אותו בעדינות בידיים שלך, או הניח מעליו מיכל כדי ללכוד אותו. לחלופין, לפתות אותו בחזרה למתחם שלו עם פינוקים, כמו צרצרים או תולעי ארוחה. לקבלת טיפים ממחברנו הווטרינרי, כולל כיצד למנוע מהלטאה שלך לברוח, המשך לקרוא!

כדי לתפוס את הלטאה של חיית המחמד או את החלקה עליה
כדי לתפוס את הלטאה של חיית המחמד או את החלקה עליה, אטום את כל דרכי הבריחה מהבית שלך, כולל חלונות ויחידות מיזוג אוויר, מכיוון שיהיה קשה יותר למצוא את חיית המחמד שלך אם היא תצא החוצה.

כדי להיות ברור מההתחלה, מאמר זה לא עוסק בלתפוס לטאת בר כדי להפוך אותה לחיית מחמד, וזה רעיון רע מסיבות רבות, כולל הסיכון לחלות בסלמונלה. עם זאת, עורות לחיות מחמד או לטאות דומות המתקבלות מהמקורות הנכונים (כגון חנות מכובדת לחיות מחמד), באותה מידה צפויות לברוח בשלב מסוים ודורשות מאמץ "חיפוש והצלה" מצדך. על ידי "לחשוב כמו לטאה", להקים היקף, לערוך חיפוש יסודי ולפתות את חברך הבורח הביתה, יהיה לך הסיכוי הטוב ביותר לתפוס את הלטאה או את הקליפה של חיית המחמד שלך.

חלק 1 מתוך 2: אבטחה וחיפוש באזור

 1. 1
  למנוע בריחות לפני שהם קורים. סקינקים ולטאות דומות הם אמני בריחה ידועים לשמצה ומחבאים מצוינים, כך שמניעה היא בהחלט התרופה הטובה ביותר בכל מה שקשור לתפוס אחד כזה.
  • ודא שיש לך סוג המתחם המתאים לטאה שלך, ללא סדקים, תפרים או חורים שהיא יכולה לסחוט דרכם.
  • והכי חשוב, יש לוודא שבמארז יש חלק עליון הדוק שננעל ושהוא נותר כל הזמן. שימוש בספר או במכסה מאולתר אחר כלשהו לא יחתוך אותו, מכיוון שהסקינק יכול להחליק או להרים מכסה בדיוק מספיק כדי להחליק החוצה, או לפגוע בעצמו בניסיון.
 2. 2
  סגור את כל דרכי המילוט. תחשוב על המצוד שאתה רואה בטלוויזיה. המטרה הראשונה היא לבודד את הנמלט באזור ידוע על ידי חסימת כל דרך החוצה שתוכל.
  • אם אתה יודע שהבריחה הייתה לאחרונה ובטוחה שהלטאה עדיין בחדר, סגור את כל החלונות והדלתות, והניח מגבת מגולגלת לאורך תחתית הדלת.
  • אם יתכן שהוא כבר מחוץ לחדר, נסה לסגור את אותו קטע של הבית, או את כל הבית במידת הצורך. אם הוא בורח החוצה, הקושי למצוא ולכבוש אותו מחדש יגדל משמעותית.
  • אל תשכח גם מאוורירי חימום או מיזוג אוויר, וכבה את כל המאווררים בזמן שאתה נמצא בו, למען בטיחותו של הנמלט.
  רעשים חזקים ותנועות פתאומיות אינם בני בריתכם בעת חיפוש אחר סקינק או לטאה דומה
  רעשים חזקים ותנועות פתאומיות אינם בני בריתכם בעת חיפוש אחר סקינק או לטאה דומה.
 3. 3
  בדוק שוב את המתחם. Skinks ובני ארב הלטאות שלהם מסתתרים לעיניהם למחייתם (או ליתר דיוק, בכדי לחיות), אז ודא ששלך אינו משחק "מחבואים" במתחם.
  • אם אתה מגלה שהשארת את המכסה פתוח על המתחם ולא רואה מיד את הלטאה בפנים, אטום את המתחם, סוגר את ההיקף, ואז חזור וחיפוש קפדני יותר במתחם.
  • הסתכל מתחת לסלעים, עלים, מנות אוכל וכל דבר אחר שהלטאה שלך יכולה להתאים מאחוריהם או מתחתיהם. חזור על התהליך לפחות פעם נוספת מעט מאוחר יותר. אל תזלזלו באיזו מידה סקטים יכולים להסתתר, אפילו באזור קטן.
 4. 4
  בחן כתמים חמים ומכוסים. סקינים ולטאות, במיוחד כאשר הם מסתתרים, אוהבים למצוא מקומות נעימים ונסתרים. נסה להסתכל על החדר שלך או על הבית כמו של לטאה, והצביע על הנקודות שאתה יכול לבחור במצב שלו.
  • ידוע כי לטאות מסתתרות מתחת למקררים, מכיוון שהן חמות (בגלל מאוורר האוורור) ומוסתרות היטב. אמבטיות ומקלחות, במיוחד אם הן סגורות על ידי וילון, הן לרוב חמות ולחות וכך גם מקומות מסתור מושכים.
  • שקול בחדר שינה כתמים כמו: מתחת (או בפנים) כריות, סדינים ומזרנים; בנעלי בית או נעליים; מאחורי וילונות (או). ותחת שידות (או בפנים), עד כמה שם.
 5. 5
  תראה, ואז תסתכל שוב. בדיקה שטחית של חדר אינה עשויה להעלות דבר. מצפה שתצטרך לבצע חיפוש מפורט, ואולי חזור על התהליך.
  • ערוך חיפוש מחדר לחדר לפי הצורך. לאחר ש"פינית "חדר בבדיקה יסודית, אטום אותו במידת האפשר על ידי סגירת דלתות והנחת מגבות בתחתית כדי לחסום את הפער.
  • בתוך כל חדר בחיפוש שלך, אל תסתכל רק - תוריד את הדברים או תפרק אותם. הוצא פריטים מהמדפים; משוך את הסדינים והרים את המזרן; לרוקן את הארונות. השתמש בפנס יחד עם מראה כף יד לאזורים כהים וקשה להגיע אליהם.
  • אם הסקינק או הלטאה שלך הצליחו להימלט בחוץ, הפתרון הטוב ביותר שלך הוא להקים חיפוש ברשת בתוך אזור הבריחה האפשרי. שברו את החצר שלכם למשל לריבועים והתבוננו / בחנו כל אחד בזהירות בכל פעם. לטאות משתלבות באופן טבעי, ולכן ההימור הטוב ביותר שלך הוא לעתים קרובות לצפות בזהירות בתנועה.
לטאת חיית המחמד שלכם עשויה ליהנות מעט מהחופש החדש שלו
לטאת חיית המחמד שלכם עשויה ליהנות מעט מהחופש החדש שלו, אך לא יעבור זמן רב עד שהגיע הזמן לאכול שוב.

חלק 2 מתוך 2: לפתות וללכוד אותו

 1. 1
  הגדר "מלכודות". רמזים ולטאות דומות הן אינטליגנטיות וערמומיות, אך אתה יכול (לפחות לפעמים) להערים עליהן על ידי הגדרת מלכודות ביתיות - שבאמת דומות למכשירי מעקב.
  • אם אתה בטוח שהבריחה שלך בחדר יחיד, סגור אותו, הניח שקיות קניות מפלסטיק שטוחות על הרצפה, והמתין בשקט ובסבלנות מחוץ לדלת. תוך זמן לא רב, הלטאה תצא כנראה להביט סביב, ובתקווה שתעבור על תיק תוך כדי תנועה. על ידי האזנה מדוקדקת, אתה אמור להיות מסוגל לזהות את מקור הצליל המתקמט ואפס בחלק זה של החדר.
  • אם הלטאה שוב מבודדת בחדר, אך עליכם לעכב את החיפוש או לחכות לבוקר, תוכלו לעקוב אחר תנועותיה בקמח. אבק את הרצפה בשכבת קמח דקה, המתן ללטאה שתעשה עקבות ואז עקוב אחריהן אל מקום המסתור שלה. וכן, זה עושה בלגן גדול.
 2. 2
  לפתות את זה הביתה עם פינוק. לטאת חיית המחמד שלכם עשויה ליהנות מעט מהחופש החדש שלו, אך לא יעבור זמן רב עד שהגיע הזמן לאכול שוב. פיתוי של חטיף טעים עשוי להספיק בכדי להוציא אותו לשטח פתוח או אפילו לחזור למתחם.
  • צרצרים הם הדוגמה הקלאסית לפיתיון לטאות, אך אפשרויות אחרות יכולות לכלול תולעי משי, תולעי קמח, תולעי אדמה או חלזונות. ביסודו של דבר, השתמשו בסקינק או בפינוק החביב עליכם.
  • אם הנמלט שלך עשוי להיות בטווח המתחם, השאר אותו פתוח והניח את הפיתיון בתוכו. אחרת, הנח את הפיתיון בשטח פתוח ליד המקום בו אתה חושד שהלטאה מסתתרת.
 3. 3
  חכה שזה יירגע. אם הלטאה מבודדת באזור מוגדר, הזמן יכול להיות חבר שלך. בסופו של דבר, עם או בלי פיתיון פיתיון, סביר להניח שהוא ירגיש בנוח מספיק כדי לצאת מנקודת המסתור שלו. אם אתה מצליח לחכות בסבלנות, תהיה לך הזדמנות לזהות ולתפוס אותו.
  • רעשים חזקים ותנועות פתאומיות אינם בני בריתכם בעת חיפוש אחר סקינק או לטאה דומה. היו מכוונים בתנועותיכם והקפידו על מינימום צלילים המסיחים את הדעת או מפחידים. הישאר רגוע, גם אם אתה מודאג ממציאת חברך הקטן. הסיכויים הם טובים שזה יופיע בסופו של דבר.
  יהיה לך הסיכוי הטוב ביותר לתפוס את הלטאה או את הקליפה של חיית המחמד שלך
  על ידי "לחשוב כמו לטאה", להקים היקף, לערוך חיפוש יסודי ולפתות את חברך הבורח הביתה, יהיה לך הסיכוי הטוב ביותר לתפוס את הלטאה או את הקליפה של חיית המחמד שלך.
 4. 4
  לתפוס אותו מחדש בזהירות. כאשר בסופו של דבר אתה מבחין בבורח שלך, אל תסתובב אליו או תנסה להשליך מעליו מגבת או רשת. היה שקט, רגוע ומכוון בגישתך ובתפיסתך מחדש בכדי למנוע את הפחדתו בחזרה להסתתר, או גרוע מכך, לפגוע בו.
  • אם אתה צריך לכסות אותו בדלי, קופסה או מיכל אחר על מנת לתפוס אותו, עשה זאת בזהירות כדי לא לפצוע את הלטאה. מיכל שקוף הוא הטוב ביותר, כך שתוכלו לבחון את הנמלט מבפנים. הניחו את המכולה הפוכה על הרצפה ומעל לטאה, החלקו חתיכת קרטון דקה בין המכולה לרצפה והעבירו את כל העניין למתחם הבית.
  • אם אתה מרים את הלטאה ביד, עשה זאת בעדינות, כמו בכל פעם אחר שתחזיק אותה. הקפד לשטוף את הידיים בכל פעם שאתה מחזיק לטאה או סלק, עם זאת, כדי להפחית את הסיכון לרכוש סלמונלה, שעלולה להישאר על גופם.
  • לעולם אל תרים לטאה בראש או בזנב, דבר שיגרום לאי נוחות ועלול לגרום נזק. במקום זאת, בצע את הפעולות הבאות:
   • לטאות קטנות (מתחת ל -20 סנטימטרים לערך), כדאי להניח את היד מעל הגוף ולהדק בעדינות את הצוואר בין האגודל לאצבע האצבע.
   • לטאות בינוניות, כולל סקינים רבים (עד כ -51 ס"מ), חגרו יד אחת על גבה ברגליים הקדמיות (הבטחו את הצוואר כאמור לעיל) והשתמשו ביד השנייה בכדי לאחוז בירכיים האחוריות.
   • לטאות גדולות ידרשו שתי ידיים, ואולי המרפק והצד שלך כדי לרסן אותה, ולעתים קרובות דורשים גם סט ידיים שני. יתכן שתצטרך ללבוש כפפות ובגדים כבדים כדי להגן מפני עקיצות ושריטות.
 5. 5
  הקפידו על טיפול והתכוננו לפעם הבאה. חיית המחמד שלך עברה ייסורים, וייתכן שתזדקק לטיפול אהבה עדין. יחד עם זאת, היא כנראה כבר מתכננת את הבריחה הבאה שלה.
  • האכיל את הליידה שלך וללחץ מיד לאחר השבתה מחדש, במיוחד אם היא הייתה חסרה במשך יותר מפרק זמן קצר. הראה לו כמה אתה שמח לקבל אותו בחזרה.
  • אם אתה יודע או יכול לנחש כיצד הלטאה שלך ברחה, הקפד לחסום את השדרה הזו. סקינים ולטאות אחרות חכמות מספיק בכדי להשתמש באותו נתיב בריחה שוב ושוב. גרמו לחיית המחמד שלכם לעבוד קשה יותר אם היא רוצה לברוח שוב.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך שומרים על צב בריא?
 2. איך מגדלים שממיות נמר?
 3. איך להאכיל שממיות נמר?
 4. איך לתפוס שממית?
 5. איך לטפל בשממית ביתית?
 6. כיצד לטפל בביצת שממית נמר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail